Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Diplomski rad - uvez i predaja (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:11 uto, 28. 8. 2012    Naslov: Diplomski rad - uvez i predaja Citirajte i odgovorite

Informacije na jednom mjestu! :D

[b]UVEZ:[/b]
Trebate uvesti jedan rad za fakultet, jedan za mentora te onoliko radova koliko želite imati za sebe.
Primjerak za fakultet mora imati đepić. Ne znam da li primjerak za mentora mora imati đepić, možda je najbolje da ga/ju pitate :)
Kako trebaju izgledati prednja strana, hrbat i slično možete vidjeti u pravilniku koji je u attachmentu (oprez: možda je u međuvremenu izašao novi pravilnik, provjerite na webu)

Evo nekih knjigovežnica:
[url=http://www.fingerprint.hr/]Fingerprint[/url], [url=http://www.knjigoveznica-dvorski.hr/ponuda.html]Dvorski[/url], [url=http://www.ispis-uvez.com/]Dugaprint[/url], [url=http://www.knjigoprint-rm.hr/home3.html]knjigOprint[/url]....malo googlajte :)

[b]PREDAJA:[/b]
Prvo odete s indeksom do mentora da vam se on potpiše. Zatim s indeksom odete do knjižnice (ako ste nešto posuđivali) da vam oni lupe žig da ste sve knjige vratili.
Onda odlazite u urudžbeni ured (ako se u međuvremenu lokacija nije promijenila) i tamo predajete ove [i]3 stvari[/i]: [u]index sa potpisom mentora[/u], [u]jedan diplomski rad[/u] (ovaj sa đepićem) i [u]cd na kojem se nalazi vaš diplomski rad[/u] (na cd napišete ime rada i svoje ime i prezime). Taj cd mora biti u [url=http://cdbrand.ru/uploads/files/pack/box/slim-box/slim-box_cd_black_360.gif]tvrdim koricama[/url]. Kad to sve predate, tamo ispunite jedan papir i to je to! :D
Informacije na jednom mjestu! Very Happy

UVEZ:
Trebate uvesti jedan rad za fakultet, jedan za mentora te onoliko radova koliko želite imati za sebe.
Primjerak za fakultet mora imati đepić. Ne znam da li primjerak za mentora mora imati đepić, možda je najbolje da ga/ju pitate Smile
Kako trebaju izgledati prednja strana, hrbat i slično možete vidjeti u pravilniku koji je u attachmentu (oprez: možda je u međuvremenu izašao novi pravilnik, provjerite na webu)

Evo nekih knjigovežnica:
Fingerprint, Dvorski, Dugaprint, knjigOprint....malo googlajte Smile

PREDAJA:
Prvo odete s indeksom do mentora da vam se on potpiše. Zatim s indeksom odete do knjižnice (ako ste nešto posuđivali) da vam oni lupe žig da ste sve knjige vratili.
Onda odlazite u urudžbeni ured (ako se u međuvremenu lokacija nije promijenila) i tamo predajete ove 3 stvari: index sa potpisom mentora, jedan diplomski rad (ovaj sa đepićem) i cd na kojem se nalazi vaš diplomski rad (na cd napišete ime rada i svoje ime i prezime). Taj cd mora biti u tvrdim koricama. Kad to sve predate, tamo ispunite jedan papir i to je to! Very Happy



_________________
I aim to misbehave



pravilnik_o_diplomskom_radu_i_diplomskom_ispitu.pdf
 Description:

Download
 Filename:  pravilnik_o_diplomskom_radu_i_diplomskom_ispitu.pdf
 Filesize:  284.03 KB
 Downloaded:  981 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:19 uto, 25. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]ŠTO SA SOBOM NAKON FAXA?[/b] :-k


Prvo, čestitke na diplomi! :weee:
Nakon što obavite diplomski ispit, dobite nekave papire za ispuniti koje predate u referadi. Tamo vas obavijeste kada će vam biti gotova [u]potvrda da ste diplomirali[/u].


Trebate se prijaviti u hzzo (u roku od mjesec dana od stjecanja diplome!!) i na burzu pa evo redosljed koji predlažem (adrese su za zagrebčane):

[b]1.[/b] podigli ste potvrdu da ste diplomirali i (ako ju nemate od prije) potvrdu da ste i bakalar

[b]2.[/b] odete u narodne novine i tamo kupite: radnu knjižicu, zahtjev za izdavanje radne knjižice i tiskanicu 3

[b]3.[/b] kopirate potvrdu o diplomi u 2 primjerka (to će vam trebati za hzzo)

[b]4.[/b] date mami/tati/osobi preko koje ste osigurani da vam ispuni tiskanicu 3

[b]5.[/b] odete u Vodnikovu 14 (gradski ured za rad, soc.skrb...) i sa sobom ponesete:
- osobnu
- radnu knjižicu (u nju ne smijete pisati!!)
- zahtjev za izadavanje radne (ja sam ju tamo ispunila)
- potvrdu o diplomi
- diplomu da ste bakalar
Javite se na porti i tamo vam zaštitar kaže da trebate otići u sobu 34 ili 35 (nadam se da sam dobro zapamtila). Tamo sve ovo predate/ispunite i to je to :)

[b]6.[/b] sada odete u Jukićevu 12 (pitate na porti gdje trebate - 1.kat soba 18 i 19) i za to vam trebaju:
- 2 kopije potvrde o diplomi (ja sam ponjela original, možda vam i to treba)
- ispunjena tiskanica 3
- osobna (mene ju nisu tražili ali bolje da ju imate sa sobom)

[b]7.[/b] sada još morate na burzu (Zvonimirova 15), ponesete samo:
- osobnu
- radnu knjižicu (popunjenu!)
Ja sam otišla na šalter desno od ulaza i rekla im što trebam. Dati će vam 2 termina (jedan grupni i jedan individualni) savjetovanja. To je obavezno pa si, kada vam gospođa na šalteru kaže te termine, provjerite da li su vam slobodni prije nego što njoj kažete da vam termini odgovaraju! I rekli su mi gdje obavljam zet. To bi bilo to :)


[b]5.[/b] i [b]6.[/b] sam ja obavila u manje od sat vremena :) Super je što su te 2 adrese jaako blizu jedna drugoj pa ubijete dvije muhe jednim udarcem :D
[b]7.[/b] sam na šalteru bila 10tak minuta i imala sam sreće što sam bila prva na redu (za svaki šalter postoji poseban red pa skenirajte koji vam je najbolji)


----------------------------------------------------------------------

[b]NAŠLI STE POSAO!? ČESTITAM[/b] :sreca:
Reći će vam na poslu što im sve treba da bi mogli potpisati ugovor, ali evo kako je to kod mene izgledalo:
- osobna
- radna knjižica (gore imate opis kako se ona vadi)
- porezna kartica (vidi dolje)
- tekući račun



[i]POREZNA KARTICA[/i] se vadi vrlo jednostavno i vrlo brzo. Odete u poreznu upravu po mjestu boravka (u Zagrebu je to Avenija Dubrovnik 32) i ponesete:
- osobnu (mene nisu tražili ali nije loše imati)
- OIB
- poreznu karticu osobe preko koje ste do sada prijavljeni (to vam je vjerojatno roditelj)

Kad uđete u zgradu skrenete desno i odete na šalter 4 ili 5 (ovo pitate na informacijama), tamo vam čovjek kaže da ispunite papir koji je na stolu. Ispunite i sa tim papirom i poreznom karticom roditelja odete na šalter. Za minutu već imate svoju :) Nema čekanja u redu i ništa se ne plaća :)
Više informacija (kao i primjerak tog papira kojeg ćete trebati ispuniti) možete vidjeti [url=http://www.actarius.hr/act/knjigovodstvo/doku.php?id=porezna_kartica]OVDJE[/url]
ŠTO SA SOBOM NAKON FAXA? Think


Prvo, čestitke na diplomi! Weeeeeee!!!!!!!!!!!
Nakon što obavite diplomski ispit, dobite nekave papire za ispuniti koje predate u referadi. Tamo vas obavijeste kada će vam biti gotova potvrda da ste diplomirali.


Trebate se prijaviti u hzzo (u roku od mjesec dana od stjecanja diplome!!) i na burzu pa evo redosljed koji predlažem (adrese su za zagrebčane):

1. podigli ste potvrdu da ste diplomirali i (ako ju nemate od prije) potvrdu da ste i bakalar

2. odete u narodne novine i tamo kupite: radnu knjižicu, zahtjev za izdavanje radne knjižice i tiskanicu 3

3. kopirate potvrdu o diplomi u 2 primjerka (to će vam trebati za hzzo)

4. date mami/tati/osobi preko koje ste osigurani da vam ispuni tiskanicu 3

5. odete u Vodnikovu 14 (gradski ured za rad, soc.skrb...) i sa sobom ponesete:
- osobnu
- radnu knjižicu (u nju ne smijete pisati!!)
- zahtjev za izadavanje radne (ja sam ju tamo ispunila)
- potvrdu o diplomi
- diplomu da ste bakalar
Javite se na porti i tamo vam zaštitar kaže da trebate otići u sobu 34 ili 35 (nadam se da sam dobro zapamtila). Tamo sve ovo predate/ispunite i to je to Smile

6. sada odete u Jukićevu 12 (pitate na porti gdje trebate - 1.kat soba 18 i 19) i za to vam trebaju:
- 2 kopije potvrde o diplomi (ja sam ponjela original, možda vam i to treba)
- ispunjena tiskanica 3
- osobna (mene ju nisu tražili ali bolje da ju imate sa sobom)

7. sada još morate na burzu (Zvonimirova 15), ponesete samo:
- osobnu
- radnu knjižicu (popunjenu!)
Ja sam otišla na šalter desno od ulaza i rekla im što trebam. Dati će vam 2 termina (jedan grupni i jedan individualni) savjetovanja. To je obavezno pa si, kada vam gospođa na šalteru kaže te termine, provjerite da li su vam slobodni prije nego što njoj kažete da vam termini odgovaraju! I rekli su mi gdje obavljam zet. To bi bilo to Smile


5. i 6. sam ja obavila u manje od sat vremena Smile Super je što su te 2 adrese jaako blizu jedna drugoj pa ubijete dvije muhe jednim udarcem Very Happy
7. sam na šalteru bila 10tak minuta i imala sam sreće što sam bila prva na redu (za svaki šalter postoji poseban red pa skenirajte koji vam je najbolji)


----------------------------------------------------------------------

NAŠLI STE POSAO!? ČESTITAM Trcim u krug od srece!
Reći će vam na poslu što im sve treba da bi mogli potpisati ugovor, ali evo kako je to kod mene izgledalo:
- osobna
- radna knjižica (gore imate opis kako se ona vadi)
- porezna kartica (vidi dolje)
- tekući račun



POREZNA KARTICA se vadi vrlo jednostavno i vrlo brzo. Odete u poreznu upravu po mjestu boravka (u Zagrebu je to Avenija Dubrovnik 32) i ponesete:
- osobnu (mene nisu tražili ali nije loše imati)
- OIB
- poreznu karticu osobe preko koje ste do sada prijavljeni (to vam je vjerojatno roditelj)

Kad uđete u zgradu skrenete desno i odete na šalter 4 ili 5 (ovo pitate na informacijama), tamo vam čovjek kaže da ispunite papir koji je na stolu. Ispunite i sa tim papirom i poreznom karticom roditelja odete na šalter. Za minutu već imate svoju Smile Nema čekanja u redu i ništa se ne plaća Smile
Više informacija (kao i primjerak tog papira kojeg ćete trebati ispuniti) možete vidjeti OVDJE



_________________
I aim to misbehave


Zadnja promjena: tihana; 13:25 pet, 2. 11. 2012; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 12:41 uto, 25. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako u HZZO donesete original, sami ce napraviti potreban broj kopija. Redoslijed 5. i 6. se moze zamijeniti po volji (tj. za ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje kao nezaposlena osoba nakon sto ste diplomirali nije potrebna niti radna knjizica niti prijava na burzu).

A ako se strpite i par mjeseci (nakon ocekivanog ulaska Hrvatske u EU) budete nekome na grbaci, onda ce 2. i 5. biti suvisni. :)
Ako u HZZO donesete original, sami ce napraviti potreban broj kopija. Redoslijed 5. i 6. se moze zamijeniti po volji (tj. za ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje kao nezaposlena osoba nakon sto ste diplomirali nije potrebna niti radna knjizica niti prijava na burzu).

A ako se strpite i par mjeseci (nakon ocekivanog ulaska Hrvatske u EU) budete nekome na grbaci, onda ce 2. i 5. biti suvisni. Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:47 uto, 25. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Ako u HZZO donesete original, sami ce napraviti potreban broj kopija.[/quote]

Ja sam donjela original pa su mi rekli da moram ići kopirati
goranm (napisa):
Ako u HZZO donesete original, sami ce napraviti potreban broj kopija.


Ja sam donjela original pa su mi rekli da moram ići kopirati



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:27 uto, 25. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"][quote="goranm"]Ako u HZZO donesete original, sami ce napraviti potreban broj kopija.[/quote]

Ja sam donjela original pa su mi rekli da moram ići kopirati[/quote]
Izgleda da onda ovisi o salteru. :)
tihana (napisa):
goranm (napisa):
Ako u HZZO donesete original, sami ce napraviti potreban broj kopija.


Ja sam donjela original pa su mi rekli da moram ići kopirati

Izgleda da onda ovisi o salteru. Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kylian501
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 01. 2010. (16:07:42)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:25 sri, 10. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bok,
jel zna netko koja je sad procedura nakon diplome (buduci da se sad ukidaju radne knjizice) ?
Hvala
Bok,
jel zna netko koja je sad procedura nakon diplome (buduci da se sad ukidaju radne knjizice) ?
Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan