Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Demonstrature 2012/2013
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 14:15 sri, 19. 9. 2012    Naslov: Demonstrature 2012/2013 Citirajte i odgovorite

Demonstrature iz Matematičke analize 1 ovaj semestar održavat će se utorkom od 8 do 10 sati. Održavaju se svaki tjedan (počevši od sljedećeg), osim u kolokvijskim tjednima. Nalazimo se u prizemlju kod oglasne ploče i tražimo slobodnu učionicu, nadajući se da takva postoji...

Najava mejlom je obavezna (kako bih se mogao bolje pripremiti, a time i bolje pomoći :) ). Dakle, ako želite doći na demonstrature, molio bih vas da do nedjelje oko poslijepodne (do recimo 17 sati) pošaljete mejl na matko . ljulj et gmail točka com. Poželjno je i da spomenete što vas muči.

Gotovo sam siguran da će postojati tjedan/dva kad neću moći održati demonstrature. Tada ću iznimnu promjenu termina (kao i ostale obavijesti vezane uz demonstrature) objaviti ovdje. Također je moguće da nekima neće odgovorati ovaj termin. U tom slučaju mi pošaljite mejl, nešto ćemo već izmisliti.

To je to! Slobodno dođite, ne grizem.
Jako...

Matko Ljulj
Demonstrature iz Matematičke analize 1 ovaj semestar održavat će se utorkom od 8 do 10 sati. Održavaju se svaki tjedan (počevši od sljedećeg), osim u kolokvijskim tjednima. Nalazimo se u prizemlju kod oglasne ploče i tražimo slobodnu učionicu, nadajući se da takva postoji...

Najava mejlom je obavezna (kako bih se mogao bolje pripremiti, a time i bolje pomoći Smile ). Dakle, ako želite doći na demonstrature, molio bih vas da do nedjelje oko poslijepodne (do recimo 17 sati) pošaljete mejl na matko . ljulj et gmail točka com. Poželjno je i da spomenete što vas muči.

Gotovo sam siguran da će postojati tjedan/dva kad neću moći održati demonstrature. Tada ću iznimnu promjenu termina (kao i ostale obavijesti vezane uz demonstrature) objaviti ovdje. Također je moguće da nekima neće odgovorati ovaj termin. U tom slučaju mi pošaljite mejl, nešto ćemo već izmisliti.

To je to! Slobodno dođite, ne grizem.
Jako...

Matko Ljulj




Zadnja promjena: matkec; 11:52 uto, 13. 3. 2018; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grgaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 05. 2010. (14:02:20)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 12:26 pet, 21. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

drugi termin bit ce srijedom, 18 - 20, pocevsi od iduce srijede. u kolokvijskim tjednima nece biti demonstratura.
ako kanite doci, obavezno se javite mailom na grga72 (monkey) hotmail (tocka) com (bez razmaka sve),
najkasnije do ponedjeljka u 23.00, kako bih znao trebam li dolaziti. bilo bi dobro i da napisete ukratko sto vam nije jasno.
ukoliko vam termin ne pase, ili imate jos kakvih nejasnoca, javite mi se na mail, pa cemo vec naci neki dodatni termin.

pozdrav,
grgur valentic
drugi termin bit ce srijedom, 18 - 20, pocevsi od iduce srijede. u kolokvijskim tjednima nece biti demonstratura.
ako kanite doci, obavezno se javite mailom na grga72 (monkey) hotmail (tocka) com (bez razmaka sve),
najkasnije do ponedjeljka u 23.00, kako bih znao trebam li dolaziti. bilo bi dobro i da napisete ukratko sto vam nije jasno.
ukoliko vam termin ne pase, ili imate jos kakvih nejasnoca, javite mi se na mail, pa cemo vec naci neki dodatni termin.

pozdrav,
grgur valentic


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 12:12 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovi demonstratori iz analize iz krajnosti u krajnost :lol:
Ovi demonstratori iz analize iz krajnosti u krajnost Laughing



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 17:21 uto, 9. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sljedeći utorak (16.10.) neću biti u mogućnosti održati demonstrature u zadanom terminu. Ako želite doći na demonstrature, kontaktirajte me preko e-maila pa ćemo se već nešto dogovoriti. :)

Nakon tog utorka demonstrature će se i dalje normalno održavati (utorkom u osam).
Sljedeći utorak (16.10.) neću biti u mogućnosti održati demonstrature u zadanom terminu. Ako želite doći na demonstrature, kontaktirajte me preko e-maila pa ćemo se već nešto dogovoriti. Smile

Nakon tog utorka demonstrature će se i dalje normalno održavati (utorkom u osam).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grgaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 05. 2010. (14:02:20)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 16:07 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

jos jedna napomena: ako slucajno dodete malo kasnije kod oglasne ploce,
a mene tamo ne bude, pogledajte na pano, pisat ce u kojoj se predavaoni
nalazimo. cuo sam da su juce neki studenti dosli pa su mislili da sam odgodio
termin a zapravo nisam. doslo je do nesporazuma, isprike. a ukoliko ne pise
u kojoj smo predavaoni to znaci da ja kasnim pa me, molim vas, sacekajte.

grgur
jos jedna napomena: ako slucajno dodete malo kasnije kod oglasne ploce,
a mene tamo ne bude, pogledajte na pano, pisat ce u kojoj se predavaoni
nalazimo. cuo sam da su juce neki studenti dosli pa su mislili da sam odgodio
termin a zapravo nisam. doslo je do nesporazuma, isprike. a ukoliko ne pise
u kojoj smo predavaoni to znaci da ja kasnim pa me, molim vas, sacekajte.

grgur


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 10:32 sub, 20. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Budući da sam čuo da vam termin utorkom ne odgovara najbolje jer utorkom imate dugi dan, uvodim promjenu termina.

Odsad nadalje demonstrature iz analize održavat će se [b]petkom od 12h - 14h[/b]. Najava mejlom je i dalje obavezna, molio bih da mi pošaljete mail najkasnije u srijedu u 22:30.
Budući da sam čuo da vam termin utorkom ne odgovara najbolje jer utorkom imate dugi dan, uvodim promjenu termina.

Odsad nadalje demonstrature iz analize održavat će se petkom od 12h - 14h. Najava mejlom je i dalje obavezna, molio bih da mi pošaljete mail najkasnije u srijedu u 22:30.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 16:27 pet, 26. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sljedeći petak neću biti u mogućnosti održati demonstrature.

Kako su tjedan nakon sljedećeg opet kolokviji, taj sat ćemo odraditi u utorak, 30.10., u 8 sati.
Sljedeći petak neću biti u mogućnosti održati demonstrature.

Kako su tjedan nakon sljedećeg opet kolokviji, taj sat ćemo odraditi u utorak, 30.10., u 8 sati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 19:50 pet, 14. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije kolokvija nudim dodatni termin za vjezbanje starih kolokvija. Dakle, osim sljedeceg petka, drzim demonstrature i u utorak, 18.12.2012. od 18 do 20 sati. Obecajem, bit ce bolje nego danas... Najava mejlom za ovaj dodatni termin nije potrebna.
Prije kolokvija nudim dodatni termin za vjezbanje starih kolokvija. Dakle, osim sljedeceg petka, drzim demonstrature i u utorak, 18.12.2012. od 18 do 20 sati. Obecajem, bit ce bolje nego danas... Najava mejlom za ovaj dodatni termin nije potrebna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 17:59 pet, 21. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam znao gdje da stavim zadatak, pa sam ovdje (zadatak koji sam obećao izmisliti danas na demonstraturama):

Ispitati konvergenciju i u slučaju potvrdnog odgovora naći limes niza [latex](a_n)[/latex] koji je zadan na sljedeći način

[latex] a_n = 8 + \frac{-9}{10 + \frac{-9}{ \frac{\vdots}{10 + \frac{-9}{10}}}} [/latex]

(u gornjoj jednakosti razlomačka crta se pojavljuje [latex]n[/latex] puta).




Hint: [spoiler]
Izrazi ovaj niz rekurzivno.
[/spoiler]
Nisam znao gdje da stavim zadatak, pa sam ovdje (zadatak koji sam obećao izmisliti danas na demonstraturama):

Ispitati konvergenciju i u slučaju potvrdnog odgovora naći limes niza koji je zadan na sljedeći način



(u gornjoj jednakosti razlomačka crta se pojavljuje puta).




Hint:
Spoiler [hidden; click to show]:


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
feniks
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 01. 2013. (16:51:15)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:11 sub, 5. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matkec"]Nisam znao gdje da stavim zadatak, pa sam ovdje (zadatak koji sam obećao izmisliti danas na demonstraturama):

Ispitati konvergenciju i u slučaju potvrdnog odgovora naći limes niza [latex](a_n)[/latex] koji je zadan na sljedeći način

[latex] a_n = 8 + \frac{-9}{10 + \frac{-9}{ \frac{\vdots}{10 + \frac{-9}{10}}}} [/latex]

(u gornjoj jednakosti razlomačka crta se pojavljuje [latex]n[/latex] puta).


ima li netko voljan da riješi navedeni zadatak, ako je moguće uz gotovo cijeli postupak, jer sam zapeo još na rekurzivnom zapisu, nikako ne mogu povezati prvih par članova, pa ako bi mogao objasniti i kako se dode do rekurzivnog zapisa niza, ako nista drugo bar da ga netko rekurzivno zapise

Hint: [spoiler]
Izrazi ovaj niz rekurzivno.
[/spoiler][/quote]
matkec (napisa):
Nisam znao gdje da stavim zadatak, pa sam ovdje (zadatak koji sam obećao izmisliti danas na demonstraturama):

Ispitati konvergenciju i u slučaju potvrdnog odgovora naći limes niza koji je zadan na sljedeći način



(u gornjoj jednakosti razlomačka crta se pojavljuje puta).


ima li netko voljan da riješi navedeni zadatak, ako je moguće uz gotovo cijeli postupak, jer sam zapeo još na rekurzivnom zapisu, nikako ne mogu povezati prvih par članova, pa ako bi mogao objasniti i kako se dode do rekurzivnog zapisa niza, ako nista drugo bar da ga netko rekurzivno zapise

Hint:
Spoiler [hidden; click to show]:


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jopi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 01. 2013. (00:08:22)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 0:47 ned, 6. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadani niz je [latex]b_n = 8 + \frac{-9}{10 + \frac{-9}{ \frac{\vdots}{10 + \frac{-9}{10}}}} = -2 + 10 + \frac{-9}{10 + \frac{-9}{ \frac{\vdots}{10 + \frac{-9}{10}}}} [/latex]


Sad gledaš kamo konvergira niz [latex]a_n = 10 + \frac{-9}{10 + \frac{-9}{ \frac{\vdots}{10 + \frac{-9}{10}}}} [/latex] jer je njega lakše zapisati rekurzivno.


[latex]a_1 = 10 + \frac{-9}{10} [/latex]

[latex]a_n = 10 + \frac{-9}{a_{n-1}} , n \geq 2 [/latex]

Računaš kandidate za limes: [latex] L = 10 + \frac{-9}{L} [/latex]
[latex] \Rightarrow L = 1 ili L = 9 [/latex]

Sad na uobičajen način pokažeš da je [latex](a_n)[/latex] omeđen odozdo s 9 i padajući, pa je konvergentan i limes mu je 9.

Budući da je originalni niz bio "pomaknut" za -2, limes niza [latex](b_n)[/latex] je 7.

Wolfram kaže da je točno, jedino ako nema zamjerki za postupak :)
Zadani niz je


Sad gledaš kamo konvergira niz jer je njega lakše zapisati rekurzivno.






Računaš kandidate za limes:


Sad na uobičajen način pokažeš da je omeđen odozdo s 9 i padajući, pa je konvergentan i limes mu je 9.

Budući da je originalni niz bio "pomaknut" za -2, limes niza je 7.

Wolfram kaže da je točno, jedino ako nema zamjerki za postupak Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grgaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 05. 2010. (14:02:20)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 21:47 uto, 19. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

u ovom semestru termin ce ostati isti, dakle, srijedom, 18 - 20, pocevsi od iduce srijede. u kolokvijskim tjednima nece biti demonstratura.
ako kanite doci, obavezno se javite mailom na grga72 (monkey) hotmail (tocka) com (bez razmaka sve), najkasnije do ponedjeljka u 23.00, kako bih znao trebam li dolaziti. bilo bi dobro i da napisete ukratko sto vam nije jasno.
ukoliko vam termin ne pase, ili imate jos kakvih nejasnoca, javite mi se na mail, pa cemo vec naci neki dodatni termin.
nalazimo se kod oglasne ploce. ako slucajno dodete malo kasnije kod oglasne ploce, a mene tamo ne bude, pogledajte na pano, pisat ce u kojoj se predavaoni nalazimo. ako nista ne pise, to znaci da kasnim, pa me, molim vas, sacekajte.

pozdrav,
grgur valentic
u ovom semestru termin ce ostati isti, dakle, srijedom, 18 - 20, pocevsi od iduce srijede. u kolokvijskim tjednima nece biti demonstratura.
ako kanite doci, obavezno se javite mailom na grga72 (monkey) hotmail (tocka) com (bez razmaka sve), najkasnije do ponedjeljka u 23.00, kako bih znao trebam li dolaziti. bilo bi dobro i da napisete ukratko sto vam nije jasno.
ukoliko vam termin ne pase, ili imate jos kakvih nejasnoca, javite mi se na mail, pa cemo vec naci neki dodatni termin.
nalazimo se kod oglasne ploce. ako slucajno dodete malo kasnije kod oglasne ploce, a mene tamo ne bude, pogledajte na pano, pisat ce u kojoj se predavaoni nalazimo. ako nista ne pise, to znaci da kasnim, pa me, molim vas, sacekajte.

pozdrav,
grgur valentic


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 16:59 sri, 20. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ovaj semestar držim demonstrature iz Matematičke analize. Termin je srijeda, od 14 do 16 sati. Još ne znam postoji li učionica koja je u to vrijeme slobodna.

Čekamo se kod oglasne ploče (do i 15), ako me nema, najvjerojatnije sam zapisao broj učionicu na papir na oglasnoj ploči.

Kao i prošli semestar, molio bih da se najavite mejlom (matko tocka ljulj et đimejl tocka com) s okvirnim pitanjima, recimo do ponedjeljka oko 17 sati, da se mogu bolje pripremiti. Dozvoljeno mi je i slati pitanja mejlom ukoliko mislite da su prekratka za demonstrature. Također, dozvoljeno je i postavljati pitanja na forum kako bi pitanja ostala trajno zapisana i kako bi odgovori pomogli vašoj i sljedećim generacijama. Trudit ću se na forumu biti aktivan.

Tijekom kolokvijskih tjedana nema demonstratura, a na pitanja na forumu i mejlu ću vjerojatno sporije odgovarati zbog svojih kolokvija.

Ostale obavijesti očekujte ovdje.

Matko Ljulj
I ovaj semestar držim demonstrature iz Matematičke analize. Termin je srijeda, od 14 do 16 sati. Još ne znam postoji li učionica koja je u to vrijeme slobodna.

Čekamo se kod oglasne ploče (do i 15), ako me nema, najvjerojatnije sam zapisao broj učionicu na papir na oglasnoj ploči.

Kao i prošli semestar, molio bih da se najavite mejlom (matko tocka ljulj et đimejl tocka com) s okvirnim pitanjima, recimo do ponedjeljka oko 17 sati, da se mogu bolje pripremiti. Dozvoljeno mi je i slati pitanja mejlom ukoliko mislite da su prekratka za demonstrature. Također, dozvoljeno je i postavljati pitanja na forum kako bi pitanja ostala trajno zapisana i kako bi odgovori pomogli vašoj i sljedećim generacijama. Trudit ću se na forumu biti aktivan.

Tijekom kolokvijskih tjedana nema demonstratura, a na pitanja na forumu i mejlu ću vjerojatno sporije odgovarati zbog svojih kolokvija.

Ostale obavijesti očekujte ovdje.

Matko Ljulj


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan