Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Predavanje matem. kolegija isključivo koristeći projektor
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Treba li ukinuti korištenje projektora kao jedinog sredstva predavanja matematičkih kolegija (npr. DIFRAF)?
Treba!
49%
 49%  [ 37 ]
Ne treba, ali neka nas onda ne prisiljavaju na pohađanje istih bodovanjem dolazaka i kratkim blicevima!
28%
 28%  [ 21 ]
Ne treba. Zadovoljan/na sam takvim oblikom predavanja!
8%
 8%  [ 6 ]
Svejedno mi je.
14%
 14%  [ 11 ]
Ukupno glasova : 75

Autor/ica Poruka
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 15:25 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Predavanje matem. kolegija isključivo koristeći projektor Citirajte i odgovorite

Zanima me mišljenje i ostalih studenata po ovom pitanju. Osobno smatram da su takva predavanja na matematičkim kolegijima kontraproduktivna.

Ako već takva predavanja moraju postojati, onda mi stvarno nije jasno zašto ih moramo pohađati. Zadovoljio bih se i s opcijom da ne moramo dolaziti, ma da mi nije cilj ne dolaziti na predavanja, štoviše, volio bih da su sva predavanja zanimljiva kao ona prof. Šikića tako da mogu s guštom doći i uživati u matematici. Blic nam ne žele najaviti, a s obzirom koliko u sumi blicevi nose, stvarno su bitni, tako da su dolasci neizbježni.


EDIT: Editirao sam post jer ispada da ciljano napadam određenog profesora.
Zanima me mišljenje i ostalih studenata po ovom pitanju. Osobno smatram da su takva predavanja na matematičkim kolegijima kontraproduktivna.

Ako već takva predavanja moraju postojati, onda mi stvarno nije jasno zašto ih moramo pohađati. Zadovoljio bih se i s opcijom da ne moramo dolaziti, ma da mi nije cilj ne dolaziti na predavanja, štoviše, volio bih da su sva predavanja zanimljiva kao ona prof. Šikića tako da mogu s guštom doći i uživati u matematici. Blic nam ne žele najaviti, a s obzirom koliko u sumi blicevi nose, stvarno su bitni, tako da su dolasci neizbježni.


EDIT: Editirao sam post jer ispada da ciljano napadam određenog profesora.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]


Zadnja promjena: Zenon; 8:30 čet, 24. 1. 2013; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shaman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 09. 2011. (22:21:43)
Postovi: (76)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 18:37 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

projektor ubrzava prolazak kroz gradivo, jer smo vec velik dio, barem za sada vidijeli na analizi 1/2, i dokazi su potpuno analogni. Gradivo koje je novo profesor dokazuje na ploci.
projektor ubrzava prolazak kroz gradivo, jer smo vec velik dio, barem za sada vidijeli na analizi 1/2, i dokazi su potpuno analogni. Gradivo koje je novo profesor dokazuje na ploci.



_________________
it was merely a setback
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 19:02 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Shaman"]projektor ubrzava prolazak kroz gradivo, jer smo vec velik dio, barem za sada vidijeli na analizi 1/2, i dokazi su potpuno analogni. Gradivo koje je novo profesor dokazuje na ploci.[/quote]
Ne znam što profesor radi u vašoj grupi, ali kod nas ne dokazuje na ploči. [b]Neki[/b] dokazi možda i jesu analnogni, ali je ipak veći dio novih, neanalognih stvari.
Je li bitno proletiti kroz gradivo (što mi očito i radimo spram vaše grupe, jer smo od početka bili ispred vas) ili kvalitetno ga shvatiti?
Shaman (napisa):
projektor ubrzava prolazak kroz gradivo, jer smo vec velik dio, barem za sada vidijeli na analizi 1/2, i dokazi su potpuno analogni. Gradivo koje je novo profesor dokazuje na ploci.

Ne znam što profesor radi u vašoj grupi, ali kod nas ne dokazuje na ploči. Neki dokazi možda i jesu analnogni, ali je ipak veći dio novih, neanalognih stvari.
Je li bitno proletiti kroz gradivo (što mi očito i radimo spram vaše grupe, jer smo od početka bili ispred vas) ili kvalitetno ga shvatiti?



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]


Zadnja promjena: Zenon; 8:31 čet, 24. 1. 2013; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
greeneyes
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2004. (11:44:20)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
36 = 47 - 11
Lokacija: The water's edge Is where she waits

PostPostano: 19:03 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovdje ocito problem nije u projektoru nego u predavacu. Recimo, prof. Singer ima predavanja na projektoru koja nisu ni dosadna ni monotona, dapace. Nemam pojma tko trenutno predaje DIFRAF, ali prema ovom sto si rekao, vrlo je vjerojatno da bi isti problem (stanke u dokazima) postojao i da osoba koristi plocu jer ocito nije dobro spremila predavanje. No, to je vec drugi problem.
Ovdje ocito problem nije u projektoru nego u predavacu. Recimo, prof. Singer ima predavanja na projektoru koja nisu ni dosadna ni monotona, dapace. Nemam pojma tko trenutno predaje DIFRAF, ali prema ovom sto si rekao, vrlo je vjerojatno da bi isti problem (stanke u dokazima) postojao i da osoba koristi plocu jer ocito nije dobro spremila predavanje. No, to je vec drugi problem.



_________________
Am I so different from you
Now does it scare you that I'm able to discern
What to love and what to burn..
Don't judge what you don't understand..

// Disturbed: Fear
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 19:21 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="greeneyes"]Ovdje ocito problem nije u projektoru nego u predavacu. Recimo, prof. Singer ima predavanja na projektoru koja nisu ni dosadna ni monotona, dapace. Nemam pojma tko trenutno predaje DIFRAF, ali prema ovom sto si rekao, vrlo je vjerojatno da bi isti problem (stanke u dokazima) postojao i da osoba koristi plocu jer ocito nije dobro spremila predavanje. No, to je vec drugi problem.[/quote]

Naglasio sam da govorimo ovdje o matematičkim problemima, a ne o računarskim, iz dva razloga:
Za sada svi prof. iz računarskih kolegija su u potpunosti pripremljeni za predavaljanja.
Za sada nemamo nikakvih dokaza niti ičega što je teško shvatiti. Nije isto kada prof. priča o nekakvom algoritmu ili načinu implementiranja i kada izlaže dokaz nekog teorema.

Zapravo ne vjerujem da bi bio isti problem, jer bi nam taj način profesor prepisivao skriptu i paralelno s tim objašnjavao, a ovako stane, čita, ne događa se apsolutno ništa i onda samo nastavi pričati. Ako bi i stao za vrijeme pisanja, onda studenti prepisuju pa im se onda na taj način slaže u glavi.
U svakom slučaju, po tome što ti govoriš, prof. nije pripremljen za predavanja, a od nas se traži baš to, da dođemo na predavanja spremni za blic. Baš zvuči pravilno.
greeneyes (napisa):
Ovdje ocito problem nije u projektoru nego u predavacu. Recimo, prof. Singer ima predavanja na projektoru koja nisu ni dosadna ni monotona, dapace. Nemam pojma tko trenutno predaje DIFRAF, ali prema ovom sto si rekao, vrlo je vjerojatno da bi isti problem (stanke u dokazima) postojao i da osoba koristi plocu jer ocito nije dobro spremila predavanje. No, to je vec drugi problem.


Naglasio sam da govorimo ovdje o matematičkim problemima, a ne o računarskim, iz dva razloga:
Za sada svi prof. iz računarskih kolegija su u potpunosti pripremljeni za predavaljanja.
Za sada nemamo nikakvih dokaza niti ičega što je teško shvatiti. Nije isto kada prof. priča o nekakvom algoritmu ili načinu implementiranja i kada izlaže dokaz nekog teorema.

Zapravo ne vjerujem da bi bio isti problem, jer bi nam taj način profesor prepisivao skriptu i paralelno s tim objašnjavao, a ovako stane, čita, ne događa se apsolutno ništa i onda samo nastavi pričati. Ako bi i stao za vrijeme pisanja, onda studenti prepisuju pa im se onda na taj način slaže u glavi.
U svakom slučaju, po tome što ti govoriš, prof. nije pripremljen za predavanja, a od nas se traži baš to, da dođemo na predavanja spremni za blic. Baš zvuči pravilno.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Popara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2012. (19:05:50)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Zadar/Zagreb

PostPostano: 19:54 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]U svakom slučaju, po tome što ti govoriš, prof. nije pripremljen za predavanja, a od nas se traži baš to, da dođemo na predavanja spremni za blic. Baš zvuči pravilno.[/quote]

E a,zato što su oni profesori a mi studenti :D
Btw,osobno mislim da se ništa nebi trebalo predavati preko projektora i prezentacija jer jednostavno nije isto kao kad prof lijepo sve ispiše po ploči i putem objasni,a pogotovo je to loše kad su prezentacije jedini materijal za učenje.
Zenon (napisa):
U svakom slučaju, po tome što ti govoriš, prof. nije pripremljen za predavanja, a od nas se traži baš to, da dođemo na predavanja spremni za blic. Baš zvuči pravilno.


E a,zato što su oni profesori a mi studenti Very Happy
Btw,osobno mislim da se ništa nebi trebalo predavati preko projektora i prezentacija jer jednostavno nije isto kao kad prof lijepo sve ispiše po ploči i putem objasni,a pogotovo je to loše kad su prezentacije jedini materijal za učenje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
malalodacha
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2011. (17:06:13)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 9 - 33

PostPostano: 20:26 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se slažem sa Zenonom da su takva predavanja beskorisna i zamorna. Iako ne idem na predavanja iz DIFRAF-a, na iskustvu SPA znam koliko mi je samom teško pratit i održat se budnim kad se doslovno čita prezentacija + par natuknica uz to (iako je opet to bolje, nego da profesor govori o nečemu što se ne nalazi u skripti iz SPA)..ali primjerice, profesor Sarapa, koliko god čuo svakakvih priča o njemu što se tiče traženja znanja, moram priznati da su mi njegova predavanja najzanimljivija dosad na pmf-u...iako idem na vjerojatnost ponedjeljkom kad imam najmanje volje za ići na faks, iako je to jedini predmet na drugoj godini koji ima tri sata predavanja (uz beskorisnu biologiju), meni stvarno nije teško ostati koncentriran ta tri sata i pratiti nastavu..dok sam najviše problema imao sa praćenjem PROG1 i PROG2 (svaka čast Šegi i Singeru, uvijek unesu dozu nekog humora u predavanju i zanimljivosti), ali jednostavno, ne mogu pratit normalno nastavu ako se prikazuje na projektoru.
Ja se slažem sa Zenonom da su takva predavanja beskorisna i zamorna. Iako ne idem na predavanja iz DIFRAF-a, na iskustvu SPA znam koliko mi je samom teško pratit i održat se budnim kad se doslovno čita prezentacija + par natuknica uz to (iako je opet to bolje, nego da profesor govori o nečemu što se ne nalazi u skripti iz SPA)..ali primjerice, profesor Sarapa, koliko god čuo svakakvih priča o njemu što se tiče traženja znanja, moram priznati da su mi njegova predavanja najzanimljivija dosad na pmf-u...iako idem na vjerojatnost ponedjeljkom kad imam najmanje volje za ići na faks, iako je to jedini predmet na drugoj godini koji ima tri sata predavanja (uz beskorisnu biologiju), meni stvarno nije teško ostati koncentriran ta tri sata i pratiti nastavu..dok sam najviše problema imao sa praćenjem PROG1 i PROG2 (svaka čast Šegi i Singeru, uvijek unesu dozu nekog humora u predavanju i zanimljivosti), ali jednostavno, ne mogu pratit normalno nastavu ako se prikazuje na projektoru.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 20:30 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]
Naglasio sam da govorimo ovdje o matematičkim problemima, a ne o računarskim[/quote]

prof Singer (tj i prof Sasa Singer i prof Sanaj Singer) drzi/e (i) matematicke kolegije na kojima se koristi projektor.

kod nas na faxu ima vise problema o kojima bi bilo lijepo diskutirati na za to predvidenim mjestima (a ovo bas i nije), a jedan o tih je rotacija profesora/predavaca na nekim kolegijima (iz raznih razloga)

ja sam osobno za upotrebu projektora kao pomocnog pomagala na nastavi (primjeri, snimke, nesto precizniji prikazi grafova i sl, rjesavanje zadataka) i za matematicke i za racunarske i za strucne kolegije. nazalost kod nekih to nije slucaj ali kod nekih na srecu je, sta je tu je, to trebamo prihvatiti i ic dalje.
Zenon (napisa):

Naglasio sam da govorimo ovdje o matematičkim problemima, a ne o računarskim


prof Singer (tj i prof Sasa Singer i prof Sanaj Singer) drzi/e (i) matematicke kolegije na kojima se koristi projektor.

kod nas na faxu ima vise problema o kojima bi bilo lijepo diskutirati na za to predvidenim mjestima (a ovo bas i nije), a jedan o tih je rotacija profesora/predavaca na nekim kolegijima (iz raznih razloga)

ja sam osobno za upotrebu projektora kao pomocnog pomagala na nastavi (primjeri, snimke, nesto precizniji prikazi grafova i sl, rjesavanje zadataka) i za matematicke i za racunarske i za strucne kolegije. nazalost kod nekih to nije slucaj ali kod nekih na srecu je, sta je tu je, to trebamo prihvatiti i ic dalje.



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 20:50 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]ja sam osobno za upotrebu projektora kao pomocnog pomagala na nastavi (primjeri, snimke, nesto precizniji prikazi grafova i sl, rjesavanje zadataka) i za matematicke i za racunarske i za strucne kolegije.[/quote]
Slažem se. Ja sam protiv toga da jedino što se koristi bude projektor. Ako ti nije jasno o čemu pričam, dođi na naša predavanja.

[quote="fireball"]sta je tu je, to trebamo prihvatiti i ic dalje.
[/quote]
Jednostavno ne mogu prihvatiti da studiram na PMF-MO, naglavašavam, PMF-MO, pokušavam naučiti što više matematike što mogu, da se moje studiranje skupo plaća, a onda su ta neka predavanja |beskorisna|, a prisiljen sam na njih dolaziti i gubiti vrijeme. Staviti mp3 u uši i raditi nešto korisno... to mogu i kod kuće. Jednostavno sam zamišljao fakultetsko obrazovanje više kako to izvode prof. Šikić, prof. Vuković i slični, a ne tako... Mislio sam da će zbog reputacije našeg faksa sve biti na toj nekoj tip-top razini, ali očito neće (sada ne govorim o svemu na faksu nego o najelementarnijim stvarima poput načina na koje se održava predavanje). I opet, ponavljam, ne mora predavanje biti tip-top, ali što me onda tjeraš da ih pohađam? >.>
fireball (napisa):
ja sam osobno za upotrebu projektora kao pomocnog pomagala na nastavi (primjeri, snimke, nesto precizniji prikazi grafova i sl, rjesavanje zadataka) i za matematicke i za racunarske i za strucne kolegije.

Slažem se. Ja sam protiv toga da jedino što se koristi bude projektor. Ako ti nije jasno o čemu pričam, dođi na naša predavanja.

fireball (napisa):
sta je tu je, to trebamo prihvatiti i ic dalje.

Jednostavno ne mogu prihvatiti da studiram na PMF-MO, naglavašavam, PMF-MO, pokušavam naučiti što više matematike što mogu, da se moje studiranje skupo plaća, a onda su ta neka predavanja |beskorisna|, a prisiljen sam na njih dolaziti i gubiti vrijeme. Staviti mp3 u uši i raditi nešto korisno... to mogu i kod kuće. Jednostavno sam zamišljao fakultetsko obrazovanje više kako to izvode prof. Šikić, prof. Vuković i slični, a ne tako... Mislio sam da će zbog reputacije našeg faksa sve biti na toj nekoj tip-top razini, ali očito neće (sada ne govorim o svemu na faksu nego o najelementarnijim stvarima poput načina na koje se održava predavanje). I opet, ponavljam, ne mora predavanje biti tip-top, ali što me onda tjeraš da ih pohađam? >.>



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]


Zadnja promjena: Zenon; 8:33 čet, 24. 1. 2013; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
wrathchild
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 07. 2010. (21:25:00)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 8

PostPostano: 21:43 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moram se u potpunosti složiti.
Da, predavanja su monotona u besmislena, jer:

-profesor je napisao skriptu (bar tako piše na njoj), a ne zna što točno unutra piše. Otvara novi slajd, prvo čita u sebi što točno piše, zatim to ponovi na glas. To mogu i sam kući, zato i ne idem na predavanja, a na žalost tako sam i propustio blic test.

-računarski kolegiji (Programiranje i prof. Singer) je skroz druga stvar. Programiranje se i treba predavati preko kompjutera, zar to nije logično?
A nasuprot ovoj temi, prof. Singer je uvijek dolazio odlično pripremljen na predavanje.


Ili neka nam ukine nenajavljenje testove ili neka se pripreme i odrade predavanje kako treba.
Moram se u potpunosti složiti.
Da, predavanja su monotona u besmislena, jer:

-profesor je napisao skriptu (bar tako piše na njoj), a ne zna što točno unutra piše. Otvara novi slajd, prvo čita u sebi što točno piše, zatim to ponovi na glas. To mogu i sam kući, zato i ne idem na predavanja, a na žalost tako sam i propustio blic test.

-računarski kolegiji (Programiranje i prof. Singer) je skroz druga stvar. Programiranje se i treba predavati preko kompjutera, zar to nije logično?
A nasuprot ovoj temi, prof. Singer je uvijek dolazio odlično pripremljen na predavanje.


Ili neka nam ukine nenajavljenje testove ili neka se pripreme i odrade predavanje kako treba.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 21:55 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stvar je u predavaču... Prebacila sam se kod profesora o kojemu se radi zbog boljeg rasporeda, ali mislim da ću dolaziti samo na sate na kojima mislim da bi mogao biti blic. Prođem skriptu doma, izvučem teoriju na papire i zapamtim bolje nego da sam na satu. Zadnji put sam otišla nakon blica, a vidjela sam da je to i dosta drugih napravilo.

Projektori su sami po sebi dosta dobri ako prezentacija na njima sadrži većinu bitnih natuknica, a profesor usput usmeno sve te stvari objasni dosta detaljnije (i zanimljivije :) ). Na građi računala nemam(o) tih problema jer profesor sve divno ispriča i objasni i tu i tamo ubaci poneku anegdotu. Imam knjigu doma u kojoj piše većina toga što on objašnjava ali mi ne pada na pamet odlaziti s njegovih predavanja.

Ukratko, bit prezentacija je uvijek bila ubaciti najvažnije stvari u njih i koristiti ih kao natuknice, a ne sve od riječi do riječi i samo čitati. :prodike:
Stvar je u predavaču... Prebacila sam se kod profesora o kojemu se radi zbog boljeg rasporeda, ali mislim da ću dolaziti samo na sate na kojima mislim da bi mogao biti blic. Prođem skriptu doma, izvučem teoriju na papire i zapamtim bolje nego da sam na satu. Zadnji put sam otišla nakon blica, a vidjela sam da je to i dosta drugih napravilo.

Projektori su sami po sebi dosta dobri ako prezentacija na njima sadrži većinu bitnih natuknica, a profesor usput usmeno sve te stvari objasni dosta detaljnije (i zanimljivije Smile ). Na građi računala nemam(o) tih problema jer profesor sve divno ispriča i objasni i tu i tamo ubaci poneku anegdotu. Imam knjigu doma u kojoj piše većina toga što on objašnjava ali mi ne pada na pamet odlaziti s njegovih predavanja.

Ukratko, bit prezentacija je uvijek bila ubaciti najvažnije stvari u njih i koristiti ih kao natuknice, a ne sve od riječi do riječi i samo čitati. Drzim prodike



_________________
With great power comes great electricity bill.
n!!!!
Theorem 2: Alexander the Great did not exist and he had an infinite number of limbs.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:28 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao i dosad vec vise puta napisano, nije projektor problem, cak i kada je to jedino sredstvo predavanja. Ako se kvalitetno naprave, digitalna predavanja znaju biti fantasticna i pruzaju mogucnosti koje ploca nema.

Buduci da vas se vec nezanemariv broj oglasio kao nezadovoljnima, ono sto mozete napraviti je: razgovarati s profesorom o problemu. Ako ne urodi plodom, razgovarati s voditeljem kolegija ili s pom. procelnika za nastavu.

Ono sto obvezno trebate napraviti je, na kraju semestra, ocijeniti profesora i njegova predavanja na anketi ocjenom koju mislite da zasluzuje (bez obzira sto je tada za taj kolegij vec kasno - no, nikad ne znate da li ce vam isti profesor predavati jos neki kolegij).
Kao i dosad vec vise puta napisano, nije projektor problem, cak i kada je to jedino sredstvo predavanja. Ako se kvalitetno naprave, digitalna predavanja znaju biti fantasticna i pruzaju mogucnosti koje ploca nema.

Buduci da vas se vec nezanemariv broj oglasio kao nezadovoljnima, ono sto mozete napraviti je: razgovarati s profesorom o problemu. Ako ne urodi plodom, razgovarati s voditeljem kolegija ili s pom. procelnika za nastavu.

Ono sto obvezno trebate napraviti je, na kraju semestra, ocijeniti profesora i njegova predavanja na anketi ocjenom koju mislite da zasluzuje (bez obzira sto je tada za taj kolegij vec kasno - no, nikad ne znate da li ce vam isti profesor predavati jos neki kolegij).



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 22:58 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Buduci da vas se vec nezanemariv broj oglasio kao nezadovoljnima, ono sto mozete napraviti je: razgovarati s profesorom o problemu.
[/quote]
Tu se definitivno slažemo, ali... Kako reći profesoru da mi smatramo da nije dovoljno pripremljen i da su predavanja jako monotona i naporna, itd. Mislim, profesor(i) nije glup, mislim da je svjestan i sam kad dolazi na predavanje da nije pripremljen i da može napraviti samoevaluaciju i zaključiti da to nije ličilo ni na što i onda kada bismo mu mi to došli reći i još tražiti od njega nešto što očito nije voljan učiniti i za što nije zainteresiran, čini mi se da je jedini ishod toga da ili nas upamti (pa mu ostanemo u ružnom pamćenju), ili bude korektan pa ne promjeni ništa, ali nam ni ne zamjeri.
Meni bi jednostavno bilo nekako neugodno inteligentnom čovjeku i to doktoru znanosti doći i reći: Oprostite, mislim da niste dovoljno pripremljeni za nastavu (čega je vjerojatno i sam svjestan).
goranm (napisa):
Buduci da vas se vec nezanemariv broj oglasio kao nezadovoljnima, ono sto mozete napraviti je: razgovarati s profesorom o problemu.

Tu se definitivno slažemo, ali... Kako reći profesoru da mi smatramo da nije dovoljno pripremljen i da su predavanja jako monotona i naporna, itd. Mislim, profesor(i) nije glup, mislim da je svjestan i sam kad dolazi na predavanje da nije pripremljen i da može napraviti samoevaluaciju i zaključiti da to nije ličilo ni na što i onda kada bismo mu mi to došli reći i još tražiti od njega nešto što očito nije voljan učiniti i za što nije zainteresiran, čini mi se da je jedini ishod toga da ili nas upamti (pa mu ostanemo u ružnom pamćenju), ili bude korektan pa ne promjeni ništa, ali nam ni ne zamjeri.
Meni bi jednostavno bilo nekako neugodno inteligentnom čovjeku i to doktoru znanosti doći i reći: Oprostite, mislim da niste dovoljno pripremljeni za nastavu (čega je vjerojatno i sam svjestan).



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]


Zadnja promjena: Zenon; 8:16 pon, 4. 2. 2013; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jax
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2011. (17:02:21)
Postovi: (F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:15 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

postoji li kakav/a predstavnik/ca studenata da se mozemo pozalili? ... nemam pojma kako to funkcionira.
inace, slazem se sa zenonom i definitivno je najveci problem nepripremljenost profesora. projektor bi mogao biti odlicno pomagalo, i preko racunala bi se mnoge stvari mogle zgodno predociti, posebno u DIFRAFu.
postoji li kakav/a predstavnik/ca studenata da se mozemo pozalili? ... nemam pojma kako to funkcionira.
inace, slazem se sa zenonom i definitivno je najveci problem nepripremljenost profesora. projektor bi mogao biti odlicno pomagalo, i preko racunala bi se mnoge stvari mogle zgodno predociti, posebno u DIFRAFu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:22 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Kako reći profesoru da mi smatramo da nije dovoljno pripremljen i da su predavanja jako monotona i naporna, itd.[/quote]
Koliko god izgleda nezgodno, profesor ce vjerojatno vise cijeniti sto ste mu rekli direktno nego da npr. idete preko studentskog predstavnika koji onda slucaj "projektor" iznosi javno na iducoj sjednici. To bi trebao biti potez nakon sto ste sve ostale mogucnosti iscrpili.

Sto se tice profesorove samoevaluacije, mozda on i je svjestan da predavanje ne lici na nista, ali dok god ce studenti odrzavati status quo, on vrlo vjerojatno nece nista uciniti da se to promijeni jer mozda nije svjestan da vi zelite vise od toga. Vrlo cesto su motivirani studenti motivacija profesoru (ili bar tako izgleda u filmovima).

Naravno, uvijek postoji neka vjerojatnost da ce vasa prituzba rezultirati mobbingom od strane profesora, ali mislim da je trenutno ta vjerojatnost zanemariva s obzirom na trenutnu medijsku eksponiranost sveucilista i da se nemate cega bojati. Vase je pravo imati kvalitetan nastavnički kadar (Statut UniZg). :)

Btw. post je relativno sovinisticki - {on,ona}, {njoj,njemu}, {mu,joj} itd. smatram klasama ekvivalencije, a predstavnika biram po muskom rodu jer sam slucajno tako konstruirao prvu recenicu i nije mi se dalo prepravljati sve u neutralni rod.
Zenon (napisa):
Kako reći profesoru da mi smatramo da nije dovoljno pripremljen i da su predavanja jako monotona i naporna, itd.

Koliko god izgleda nezgodno, profesor ce vjerojatno vise cijeniti sto ste mu rekli direktno nego da npr. idete preko studentskog predstavnika koji onda slucaj "projektor" iznosi javno na iducoj sjednici. To bi trebao biti potez nakon sto ste sve ostale mogucnosti iscrpili.

Sto se tice profesorove samoevaluacije, mozda on i je svjestan da predavanje ne lici na nista, ali dok god ce studenti odrzavati status quo, on vrlo vjerojatno nece nista uciniti da se to promijeni jer mozda nije svjestan da vi zelite vise od toga. Vrlo cesto su motivirani studenti motivacija profesoru (ili bar tako izgleda u filmovima).

Naravno, uvijek postoji neka vjerojatnost da ce vasa prituzba rezultirati mobbingom od strane profesora, ali mislim da je trenutno ta vjerojatnost zanemariva s obzirom na trenutnu medijsku eksponiranost sveucilista i da se nemate cega bojati. Vase je pravo imati kvalitetan nastavnički kadar (Statut UniZg). Smile

Btw. post je relativno sovinisticki - {on,ona}, {njoj,njemu}, {mu,joj} itd. smatram klasama ekvivalencije, a predstavnika biram po muskom rodu jer sam slucajno tako konstruirao prvu recenicu i nije mi se dalo prepravljati sve u neutralni rod.



_________________
The Dude Abides


Zadnja promjena: goranm; 23:26 čet, 11. 10. 2012; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 23:41 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jax"]postoji li kakav/a predstavnik/ca studenata da se mozemo pozalili? ... nemam pojma kako to funkcionira.
inace, slazem se sa zenonom i definitivno je najveci problem nepripremljenost profesora. projektor bi mogao biti odlicno pomagalo, i preko racunala bi se mnoge stvari mogle zgodno predociti, posebno u DIFRAFu.[/quote]

Želim samo naglasiti da svrha ove teme nije bila poticanje rasprave o konkretnim profesorima i kolegijima, samo sam htio čuti što ostali općenito misle.
Inače, ako ikada dođe do toga da se žalimo, više sam tip osobe koji će lice u lice raspraviti s prof. ili kim već što već treba, nego preko studentskih predstavnika ili nekih drugih oblika indirektnog obraćanja jednoj osobi. Na kraju krajeva ću i pretrpiti predavanja kakva god da jesu, ali ne vjerujem da ću se uspjeti, kao što kolega fireball predlaže, pomiriti s kvalitetom istih.

[size=9][color=#999999]Added after 50 seconds:[/color][/size]

[quote="goranm"][quote="Zenon"]Kako reći profesoru da mi smatramo da nije dovoljno pripremljen i da su predavanja jako monotona i naporna, itd.[/quote]
Koliko god izgleda nezgodno, profesor ce vjerojatno vise cijeniti sto ste mu rekli direktno nego da npr. idete preko studentskog predstavnika koji onda slucaj "projektor" iznosi javno na iducoj sjednici.
[/quote]

E točno to.

[size=9][color=#999999]Added after 17 minutes:[/color][/size]

Još jednom želim naglasiti da nisam imao namjeru nikoga prozivati niti u tom smjeru povesti raspravu. Htio sam samo čuti što ostali misle općenito o problemu. Darn!
jax (napisa):
postoji li kakav/a predstavnik/ca studenata da se mozemo pozalili? ... nemam pojma kako to funkcionira.
inace, slazem se sa zenonom i definitivno je najveci problem nepripremljenost profesora. projektor bi mogao biti odlicno pomagalo, i preko racunala bi se mnoge stvari mogle zgodno predociti, posebno u DIFRAFu.


Želim samo naglasiti da svrha ove teme nije bila poticanje rasprave o konkretnim profesorima i kolegijima, samo sam htio čuti što ostali općenito misle.
Inače, ako ikada dođe do toga da se žalimo, više sam tip osobe koji će lice u lice raspraviti s prof. ili kim već što već treba, nego preko studentskih predstavnika ili nekih drugih oblika indirektnog obraćanja jednoj osobi. Na kraju krajeva ću i pretrpiti predavanja kakva god da jesu, ali ne vjerujem da ću se uspjeti, kao što kolega fireball predlaže, pomiriti s kvalitetom istih.

Added after 50 seconds:

goranm (napisa):
Zenon (napisa):
Kako reći profesoru da mi smatramo da nije dovoljno pripremljen i da su predavanja jako monotona i naporna, itd.

Koliko god izgleda nezgodno, profesor ce vjerojatno vise cijeniti sto ste mu rekli direktno nego da npr. idete preko studentskog predstavnika koji onda slucaj "projektor" iznosi javno na iducoj sjednici.


E točno to.

Added after 17 minutes:

Još jednom želim naglasiti da nisam imao namjeru nikoga prozivati niti u tom smjeru povesti raspravu. Htio sam samo čuti što ostali misle općenito o problemu. Darn!



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 10:26 pet, 12. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

MOje iskustvo s prezentacijama i projektorima je

[url]http://img8.joyreactor.com/pics/post/9gag-auto-270068.jpeg[/url]

:)

zato uvijek austro-ugarska metoda ucenja - iliti kreda ploca :)
MOje iskustvo s prezentacijama i projektorima je

http://img8.joyreactor.com/pics/post/9gag-auto-270068.jpeg

Smile

zato uvijek austro-ugarska metoda ucenja - iliti kreda ploca Smile



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
satja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 05. 2010. (10:44:17)
Postovi: (F1)16
Sarma = la pohva - posuda
73 = 78 - 5

PostPostano: 10:58 pet, 12. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanimljiva je ovo tema. Jer puno sam puta razmisljao, u cemu je razlika izmedju ploce i projektora ako se na slajdovima nalazi tocno ono sto bi nastavnik napisao na plocu?

S jedne strane, projektor tako stedi vrijeme pisanja. To vrijeme koje bi nastavnik utrosio pisajuci sadrzaj sa slajda na plocu, ovako moze utrositi objasnjavajuci.

S druge strane, nekako je zanimljivije kad se pise na plocu. Ne znam zasto. Mozda zato sto je ploca garancija da je profesor jednako brz kao i mi koji biljezimo u teke.

Cini mi se da je ovo dobro pitanje i za forum studenata psihologije.
Zanimljiva je ovo tema. Jer puno sam puta razmisljao, u cemu je razlika izmedju ploce i projektora ako se na slajdovima nalazi tocno ono sto bi nastavnik napisao na plocu?

S jedne strane, projektor tako stedi vrijeme pisanja. To vrijeme koje bi nastavnik utrosio pisajuci sadrzaj sa slajda na plocu, ovako moze utrositi objasnjavajuci.

S druge strane, nekako je zanimljivije kad se pise na plocu. Ne znam zasto. Mozda zato sto je ploca garancija da je profesor jednako brz kao i mi koji biljezimo u teke.

Cini mi se da je ovo dobro pitanje i za forum studenata psihologije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:31 pet, 12. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="satja"]Zanimljiva je ovo tema. Jer puno sam puta razmisljao, u cemu je razlika izmedju ploce i projektora ako se na slajdovima nalazi tocno ono sto bi nastavnik napisao na plocu?[/quote]
Razlika je kao izmedju obicnog, zicanog telefona i smartphonea. Oba mozes koristiti samo za telefoniranje.
satja (napisa):
Zanimljiva je ovo tema. Jer puno sam puta razmisljao, u cemu je razlika izmedju ploce i projektora ako se na slajdovima nalazi tocno ono sto bi nastavnik napisao na plocu?

Razlika je kao izmedju obicnog, zicanog telefona i smartphonea. Oba mozes koristiti samo za telefoniranje.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 16:19 pet, 12. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad sam već navodio čija predavanja su stvarno odlična, onda želim napomenuti da sam zaboravio i prof. Vukovića koji stvarno drži prezanimljiva predavanja iz Mat. logike! Kaže i što piše i što ne piše u skripti, za one koji žele znati više i nekako steći širu sliku, ma meni je to jednostavno milina.
Kad sam već navodio čija predavanja su stvarno odlična, onda želim napomenuti da sam zaboravio i prof. Vukovića koji stvarno drži prezanimljiva predavanja iz Mat. logike! Kaže i što piše i što ne piše u skripti, za one koji žele znati više i nekako steći širu sliku, ma meni je to jednostavno milina.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan