Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1. kolokvij 2012.
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Uvod u optimizaciju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ddujmic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2009. (14:01:31)
Postovi: (75)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 1

PostPostano: 23:59 uto, 6. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uopt/predavanja/rjecnik.pdf

Stranica 12/12.. I tu je 2, tj. pozitivan, pa opet makne "redak i stupac".. Koja ja razlika???[/quote]

Nije taj 2 problem, vec ovaj do njega :) Maknes odgovarajuci redak i stupac, pa onda uzmes za pivotnoga -1, i to je to :)
Anonymous (napisa):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uopt/predavanja/rjecnik.pdf

Stranica 12/12.. I tu je 2, tj. pozitivan, pa opet makne "redak i stupac".. Koja ja razlika???


Nije taj 2 problem, vec ovaj do njega Smile Maknes odgovarajuci redak i stupac, pa onda uzmes za pivotnoga -1, i to je to Smile



_________________
Nothing lasts forever
Even cold November rain
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
sylar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:42:14)
Postovi: (5F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 18 - 14

PostPostano: 0:48 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="xyz"][quote="bernhard"]Greska je u prvoj tablici prilikom oduzimanja [latex]\lambda[/latex] jer je oduzet od funkcije cilja-u nastavku to mijenja pocetnu vrijednost koeficijenta [latex]z_{1}[/latex]
Stoga je rang [latex]z_{1} \le -1 [/latex][/quote]
Skuzila sam da je napravljena ta greska na pocetku, ali zasto bi to mjenjalo pocetnu vrijednost koef. z1? :-k
Vise mi nis nije jasno :shock:[/quote]

Jer ako tamo umjesto -1 staviš nula (kako i treba), ne dobiješ -2 nego -3.

[quote="Ramone"][quote="sylar"]Zato što z mora biti <=0, a imaš 2[/quote]

Kako se onda dobije ova 4. tablica?[/quote]

Znači ne gledaš ovaj stupac Lambda i onaj redak -Lambda i sad gledaš z ima vrijednosti 2 i -3, a mora biti <=0, pa iz stupca gdje je z 2 biramo pivota a to je -1 iz stupca x2 retka x1 i radiš kao i inače.

[quote="Anonymous"]http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uopt/predavanja/rjecnik.pdf

Stranica 12/12.. I tu je 2, tj. pozitivan, pa opet makne "redak i stupac".. Koja ja razlika???[/quote]

redak i stupac s Lambda uvijek mičeš i gledaš šta ti je ostalo i to što ti je ostalo mora zadovoljavat uvjete. Bitno ti je kad staviš lambdu na početku iz bazičnih je stavit u nebazične da se riješiš onog minusa i onda je cilj vratit ju u bazične da ju možeš križat (nebitno je koje su vrijednosti u stupcu Lambda) i radit ''normalno'' dalje.
xyz (napisa):
bernhard (napisa):
Greska je u prvoj tablici prilikom oduzimanja jer je oduzet od funkcije cilja-u nastavku to mijenja pocetnu vrijednost koeficijenta
Stoga je rang

Skuzila sam da je napravljena ta greska na pocetku, ali zasto bi to mjenjalo pocetnu vrijednost koef. z1? Think
Vise mi nis nije jasno Shocked


Jer ako tamo umjesto -1 staviš nula (kako i treba), ne dobiješ -2 nego -3.

Ramone (napisa):
sylar (napisa):
Zato što z mora biti ⇐0, a imaš 2


Kako se onda dobije ova 4. tablica?


Znači ne gledaš ovaj stupac Lambda i onaj redak -Lambda i sad gledaš z ima vrijednosti 2 i -3, a mora biti ⇐0, pa iz stupca gdje je z 2 biramo pivota a to je -1 iz stupca x2 retka x1 i radiš kao i inače.

Anonymous (napisa):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uopt/predavanja/rjecnik.pdf

Stranica 12/12.. I tu je 2, tj. pozitivan, pa opet makne "redak i stupac".. Koja ja razlika???


redak i stupac s Lambda uvijek mičeš i gledaš šta ti je ostalo i to što ti je ostalo mora zadovoljavat uvjete. Bitno ti je kad staviš lambdu na početku iz bazičnih je stavit u nebazične da se riješiš onog minusa i onda je cilj vratit ju u bazične da ju možeš križat (nebitno je koje su vrijednosti u stupcu Lambda) i radit ''normalno'' dalje.



_________________
...we die and world will be poor for it...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
xyz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2009. (11:14:15)
Postovi: (8A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 15 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:30 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Skuzila sam. tnx :D
Skuzila sam. tnx Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 19:00 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Super kolokvij danas..
Super kolokvij danas..


[Vrh]
palcica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 06. 2010. (16:01:19)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 20:28 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

divota!!!!jesu li se zadaci dali vise zakomplicirat nego li su bili??? i onaj divni 5 zadatak s onim lipim brojcicama.ma svaka vam cast,bas je bitno u kolokviju na 5. godini je li ja znam racunat s razlomcima.
divota!!!!jesu li se zadaci dali vise zakomplicirat nego li su bili??? i onaj divni 5 zadatak s onim lipim brojcicama.ma svaka vam cast,bas je bitno u kolokviju na 5. godini je li ja znam racunat s razlomcima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 22:38 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slazem se da je bilo totalno nepotrebno stavljat onako gadne brojeve -ne vidim nikakvu korist osim bespotrebnog gubljenja vremena..
A i onaj prvi zadatak... i sa jednim parametrom se moglo vidjet da li znamo kaj pisemo ili ne
:tstnd:
Slazem se da je bilo totalno nepotrebno stavljat onako gadne brojeve -ne vidim nikakvu korist osim bespotrebnog gubljenja vremena..
A i onaj prvi zadatak... i sa jednim parametrom se moglo vidjet da li znamo kaj pisemo ili ne
To se tak ne dela


[Vrh]
Gost






PostPostano: 0:39 čet, 8. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto se tice kolovija, slazem se s navedenim, al jos gore od toga je bilo, sto u ucioni,gdje sam ja pisao(prepoznati ce i drugi situaciju),su bili otvoreni prozori, a vani je bilo puno ljudi koji su zavrsili s kolokvijem. Cijelo vrijeme je bio žamor, dok se to moralo računati. U sve to još su bila otvorena vrata, pa se svako malo neko nešto derao na hodniku, a onda je još i nekom zvonio mobitel par minuta. Baš ugodna atmosfera
Sto se tice kolovija, slazem se s navedenim, al jos gore od toga je bilo, sto u ucioni,gdje sam ja pisao(prepoznati ce i drugi situaciju),su bili otvoreni prozori, a vani je bilo puno ljudi koji su zavrsili s kolokvijem. Cijelo vrijeme je bio žamor, dok se to moralo računati. U sve to još su bila otvorena vrata, pa se svako malo neko nešto derao na hodniku, a onda je još i nekom zvonio mobitel par minuta. Baš ugodna atmosfera


[Vrh]
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:47 čet, 8. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]... al jos gore od toga je bilo, sto u ucioni,gdje sam ja pisao(prepoznati ce i drugi situaciju),su bili otvoreni prozori, a vani je bilo puno ljudi koji su zavrsili s kolokvijem. Cijelo vrijeme je bio žamor, dok se to moralo računati. U sve to još su bila otvorena vrata, pa se svako malo neko nešto derao na hodniku, a onda je još i nekom zvonio mobitel par minuta. Baš ugodna atmosfera[/quote]


da, to zna baš smetati :( pogotovo kada se moraš koncentrirati :(

ubuduće recite asistentu/profesoru/onome tko vas čuva, to je najjednostavnije rješenje :D
zatvore se vrata i prozor i to je to :P
Anonymous (napisa):
... al jos gore od toga je bilo, sto u ucioni,gdje sam ja pisao(prepoznati ce i drugi situaciju),su bili otvoreni prozori, a vani je bilo puno ljudi koji su zavrsili s kolokvijem. Cijelo vrijeme je bio žamor, dok se to moralo računati. U sve to još su bila otvorena vrata, pa se svako malo neko nešto derao na hodniku, a onda je još i nekom zvonio mobitel par minuta. Baš ugodna atmosfera



da, to zna baš smetati Sad pogotovo kada se moraš koncentrirati Sad

ubuduće recite asistentu/profesoru/onome tko vas čuva, to je najjednostavnije rješenje Very Happy
zatvore se vrata i prozor i to je to Razz



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 15:35 pon, 12. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zna li itko kada bi trebali doci rezultati? :)
Zna li itko kada bi trebali doci rezultati? Smile


[Vrh]
negost
Gost





PostPostano: 15:35 pon, 12. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel se zna kad bi mogli biti rezultati?
Jel se zna kad bi mogli biti rezultati?


[Vrh]
jkrstic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2009. (19:28:31)
Postovi: (AC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8
Lokacija: Somewhere in time

PostPostano: 13:40 uto, 13. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="negost"]Jel se zna kad bi mogli biti rezultati?[/quote]

Dan prije zalbi koje ce bit objavljene na stranici kolegija, receno je na kolokviju :lol:
negost (napisa):
Jel se zna kad bi mogli biti rezultati?


Dan prije zalbi koje ce bit objavljene na stranici kolegija, receno je na kolokviju Laughing



_________________
You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Uvod u optimizaciju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan