Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

DIR2-zadaci
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 21:12 sub, 12. 1. 2013    Naslov: DIR2-zadaci Citirajte i odgovorite

Pozdrav, imam nekoliko pitanja u vezi integrala više varijabli, a vidim da ste u ovoj temi aktivniji nego u nastavničkom dir-u pa molim vas, pomozite :)

Dakle,
imam nekoliko pitanja.

Rješavala sam zadatke za vježbu s weba http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/dir/ -> zadaće
i naišla na nekoliko rješenja koji se razlikuju od ponuđenih.
4. b) moje rješenje glasi sinx + y*cosx
5. a) 1
7. a) nije mi jasno kako se pojavi pi u rješenju

Molim neku dobru dušu ako je riješila da objavi svoje rezultate za provjeru. Nisam uspjela pronaći greške u svojim postupcima pa bi mi bilo drago,ako neko može, da napiše svoja rješenja.

Unaprijed zahvaljujem
Pozdrav, imam nekoliko pitanja u vezi integrala više varijabli, a vidim da ste u ovoj temi aktivniji nego u nastavničkom dir-u pa molim vas, pomozite Smile

Dakle,
imam nekoliko pitanja.

Rješavala sam zadatke za vježbu s weba http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/dir/ -> zadaće
i naišla na nekoliko rješenja koji se razlikuju od ponuđenih.
4. b) moje rješenje glasi sinx + y*cosx
5. a) 1
7. a) nije mi jasno kako se pojavi pi u rješenju

Molim neku dobru dušu ako je riješila da objavi svoje rezultate za provjeru. Nisam uspjela pronaći greške u svojim postupcima pa bi mi bilo drago,ako neko može, da napiše svoja rješenja.

Unaprijed zahvaljujem


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DeBussy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (15:51:41)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 23:18 sub, 12. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se isto u 4.b) pojavljuje y. Kad se to parcijalno derivira dobije se upravo F(x,y), tako da mislim da je to okej.
Glede petog zadatka...sličan smo radili na vježbama i meni je rezultat (e-1)(e^3-1), dakle drugačije od njihova rješenja...
Trebalo bi biti dobro jer sam pratila kako smo sa asistentom radili...
Meni se isto u 4.b) pojavljuje y. Kad se to parcijalno derivira dobije se upravo F(x,y), tako da mislim da je to okej.
Glede petog zadatka...sličan smo radili na vježbama i meni je rezultat (e-1)(e^3-1), dakle drugačije od njihova rješenja...
Trebalo bi biti dobro jer sam pratila kako smo sa asistentom radili...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 0:37 ned, 13. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma da, njihovo rješenje je 1, moje je isto kao tvoje
ma da, njihovo rješenje je 1, moje je isto kao tvoje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Phoenix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 05. 2010. (18:46:07)
Postovi: (164)16
Sarma: -

PostPostano: 10:55 ned, 13. 1. 2013    Naslov: Re: DIR2-zadaci Citirajte i odgovorite

Potvrđujem DeBussyeva rješenja za 4. b) i 5. a). :)
Glede 7. a), meni se ne pojavljuje [tex]\pi[/tex] u rješenju. Dobio sam da je rješenje [tex]e^2(e^4-1)[/tex]. Ako sam i pogriješio s ovim rješenjem, siguran sam da se [tex]\pi[/tex] ne smije pojaviti. ;)

Inače, stavit ću ovdje link na .pdf dokument sa zadacima o kojima piccola priča, ako je netko zbunjen pa ne zna o kojoj se zadaći s web stranice radi. :) Isprve sam bio zbunjen, ali sam nekako iz konteksta njenog prvog posta uspio pogoditi o kojoj je zadaći riječ. :P
[url=http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/dir/DIR2/2012/dir2-2dio.pdf]LINK[/url]
Potvrđujem DeBussyeva rješenja za 4. b) i 5. a). Smile
Glede 7. a), meni se ne pojavljuje [tex]\pi[/tex] u rješenju. Dobio sam da je rješenje [tex]e^2(e^4-1)[/tex]. Ako sam i pogriješio s ovim rješenjem, siguran sam da se [tex]\pi[/tex] ne smije pojaviti. Wink

Inače, stavit ću ovdje link na .pdf dokument sa zadacima o kojima piccola priča, ako je netko zbunjen pa ne zna o kojoj se zadaći s web stranice radi. Smile Isprve sam bio zbunjen, ali sam nekako iz konteksta njenog prvog posta uspio pogoditi o kojoj je zadaći riječ. Razz
LINK


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DeBussy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (15:51:41)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 11:28 ned, 13. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Također, premda nisam dobila kao ti, i ja mislim da pi ne bi trebalo biti u rješenju. :)
Btw. Jel nam možeš možda pomoć s 8. i 9. zadatkom? (Ako imaš vremena...)
Također, premda nisam dobila kao ti, i ja mislim da pi ne bi trebalo biti u rješenju. Smile
Btw. Jel nam možeš možda pomoć s 8. i 9. zadatkom? (Ako imaš vremena...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Phoenix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 05. 2010. (18:46:07)
Postovi: (164)16
Sarma: -

PostPostano: 0:25 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mogu pokušati, no zanima li te cijeli 8. i 9. zadatak ili tek poneki od njih? :)
Iskreno, idući tjedan ili dva sam u malo većoj gužvi da raspisujem ovoliko zadataka i to korak po korak. :( Da ih je manji broj ili da ti trebaju samo hintovi, bilo bi lakše...

Zanimaju li te rješenja zadataka ili si sama nešto rješavala, pa negdje zapinje? Probaj napisati rješenje koje si do sada dobila ili probaj opisati ako ti treba neki odgovarajući hint i pokušat ću pomoći. :) Uvijek mogu provjeriti nečije rješenje ili dati hint, primjerice koja formula se koristi (što zapravo piše u skriptama, barem za kolegij s inženjerskog smjera) ili kako opisati i parametrizirati objekt po čemu se integrira (ploha, tijelo, put, što već ne). :)
Mogu pokušati, no zanima li te cijeli 8. i 9. zadatak ili tek poneki od njih? Smile
Iskreno, idući tjedan ili dva sam u malo većoj gužvi da raspisujem ovoliko zadataka i to korak po korak. Sad Da ih je manji broj ili da ti trebaju samo hintovi, bilo bi lakše...

Zanimaju li te rješenja zadataka ili si sama nešto rješavala, pa negdje zapinje? Probaj napisati rješenje koje si do sada dobila ili probaj opisati ako ti treba neki odgovarajući hint i pokušat ću pomoći. Smile Uvijek mogu provjeriti nečije rješenje ili dati hint, primjerice koja formula se koristi (što zapravo piše u skriptama, barem za kolegij s inženjerskog smjera) ili kako opisati i parametrizirati objekt po čemu se integrira (ploha, tijelo, put, što već ne). Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DeBussy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (15:51:41)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 0:45 pon, 14. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sutra je kolokvij pa je sad već kasno, ali hvala ti. :)
Sutra je kolokvij pa je sad već kasno, ali hvala ti. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan