Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rezultati 2. kolokvija
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Vektorski prostori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 16:22 sri, 16. 1. 2013    Naslov: Rezultati 2. kolokvija Citirajte i odgovorite

Zna li netko kada će biti objavljeni rezultati 2. kolokvija iz Vektorskih prostora?
AnaP? JV? iciganov1?

Hvala unaprijed :)
Zna li netko kada će biti objavljeni rezultati 2. kolokvija iz Vektorskih prostora?
AnaP? JV? iciganov1?

Hvala unaprijed Smile


[Vrh]
Mateja2
Gost





PostPostano: 6:59 sub, 19. 1. 2013    Naslov: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

Zašto su se asistenti čudili 4 zadatku? Kao koji cudni brojevi sad odjednom? Zar nisu riješili kolokvij prije nego su ga dali studentima :?: :?:
Zašto su se asistenti čudili 4 zadatku? Kao koji cudni brojevi sad odjednom? Zar nisu riješili kolokvij prije nego su ga dali studentima Question Question


[Vrh]
Gost






PostPostano: 7:33 sub, 19. 1. 2013    Naslov: Re: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Mateja2"]Zašto su se asistenti čudili 4 zadatku? Kao koji cudni brojevi sad odjednom? Zar nisu riješili kolokvij prije nego su ga dali studentima :?: :?:[/quote]

Očito nisu.

Jer da jesu, ne bi asistent usred pola kolokvija dolazio i govorio "Možda će vam brojevi biti malo ružni", i onda malo kasnije da ne treba norme do kraja računati :shock:

Ja sam umjesto [tex]\dfrac{15}{\sqrt{141}}[/tex] crtao cvjetić, valjda budu priznali :rofl:
Mateja2 (napisa):
Zašto su se asistenti čudili 4 zadatku? Kao koji cudni brojevi sad odjednom? Zar nisu riješili kolokvij prije nego su ga dali studentima Question Question


Očito nisu.

Jer da jesu, ne bi asistent usred pola kolokvija dolazio i govorio "Možda će vam brojevi biti malo ružni", i onda malo kasnije da ne treba norme do kraja računati Shocked

Ja sam umjesto [tex]\dfrac{15}{\sqrt{141}}[/tex] crtao cvjetić, valjda budu priznali Rolling On the Floor Laughing


[Vrh]
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 11:35 ned, 20. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Morate shvatiti da asistenti imaju puno posla i da jednostavno ne mogu ispraviti te kolokvije u nekom razumnom roku. Zamislite kako bi vama bilo da radite po 10 sati na dan i povrh toga jos morate ispravljati kolokvije.
Zato molim za malo tolerancije :wink:
Morate shvatiti da asistenti imaju puno posla i da jednostavno ne mogu ispraviti te kolokvije u nekom razumnom roku. Zamislite kako bi vama bilo da radite po 10 sati na dan i povrh toga jos morate ispravljati kolokvije.
Zato molim za malo tolerancije Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
linus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2011. (16:59:13)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2
Lokacija: subnet mask

PostPostano: 14:40 pet, 25. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neka imamo zadan operator u nekoj bazi [tex]A\epsilon\ L(C^3)[/tex] zadan matricom [latex]A=\left[\begin{array}{ccc}
2 & 3 & -1 \\
-1 & -1 & 1 \\
1 & 1 & -1 \\
\end{array}\right][/latex]
i treba izracunati [tex]sin(tgA)[/tex]
[color=olive][size=7]Trebamo li najprije matricu prikazat preko J klijetki pa rjesavat ovako ili treba preko opceg oblika funkcije operatora?
Ja sam na ovaj nacin dobio
f(A)=\left[\begin{array}{ccc}
f(0) & f'(1) & 0 \\
0 & f(0) & 0 \\
0 & 0 & f(0) \\
\end{array}\right]
=\left[\begin{array}{ccc}
0 & \frac{cos(tg1)}{cos^2(1)} & 0 \\
0 & 0 & 0 \\
0 & 0 & 0 \\
\end{array}\right]
[/size][/color]
[b]EDIT [/b]kad sam isao preko opceg oblika fje operatora, dobio sam [tex]f(A)=sin(tg(A))=A[/tex]
[b]EDIT2 [/b]mozda ja nisam dobio tocno, al mislim da je ovaj drugi nacin ispravan, tako inace idu takvi zadaci
Neka imamo zadan operator u nekoj bazi [tex]A\epsilon\ L(C^3)[/tex] zadan matricom
i treba izracunati [tex]sin(tgA)[/tex]
Trebamo li najprije matricu prikazat preko J klijetki pa rjesavat ovako ili treba preko opceg oblika funkcije operatora?
Ja sam na ovaj nacin dobio
f(A)=\left[\begin{array}{ccc}
f(0) & f'(1) & 0 \\
0 & f(0) & 0 \\
0 & 0 & f(0) \\
\end{array}\right]
=\left[\begin{array}{ccc}
0 & \frac{cos(tg1)}{cos^2(1)} & 0 \\
0 & 0 & 0 \\
0 & 0 & 0 \\
\end{array}\right]

EDIT kad sam isao preko opceg oblika fje operatora, dobio sam [tex]f(A)=sin(tg(A))=A[/tex]
EDIT2 mozda ja nisam dobio tocno, al mislim da je ovaj drugi nacin ispravan, tako inace idu takvi zadaci


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Vektorski prostori Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan