Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Predmeti kao nadopuna znanja... (informacija)
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 20:53 pet, 8. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bole13"]Ja se isto nadam da se gleda tako da ne trebam polagati dodatne izborne kad upišem diplomski. Planiram u 180 ects-a za preddiplomski upisat npr. biologiju s 2., a Građu i Baze u dodatne i onda bi se to trebalo priznati kao položeno na 1. godini Računarstva, odnosno kao da startam s 10 ects-a diplomski.
Volio bih vidjeti to i službeno negdje. Prošle godine kad sam pitao u referadi mi nisu znali odgovoriti točno.[/quote]

Ne startaš s 10 ects bodova na diplomskom nego s 0, jedino umjesto predmeta koje si položio na preddiplomskom (građa i baze ili još nešto treće) [b]moraš[/b] upisati dodatne izborne kako bi nadoknadio tih 10ects bodova i završio diplomski.

Prediplomski se polaže s 180 bodova, ali nemreš ti te bodove prenosit u diplomski, možeš prenijet predmete, te se na taj način riješiti nekih kolegija, ali to ne znači da ćeš imati manje predmeta na diplomskom.

Moja preporuka je poloagati što više izbornih predmeta koji se vode kao 'matematički' prema onom rangiranju prema kojem zbrajaju bodove za diplomski. Građa računala i baze podataka se vode pod računarske predmete i samim time nose manje bodova pri upisu na diplomski. Nisam siguran više jel se formula mijenjala, al prije dvije godine je bilo da petica iz građe nosi bodova otprilike kao i trojka iz bioinformatike, uglavnom neke nebuloze, ako se zna koliko treba uložiti truda za položiti građu i bioinformatiku.

*naravno gornji tekst je u slučaju da ti ects bodovi iz građe i baza ulaze u 180 bodova na preddiplomskom, no nakon ponovnog čitanja tvog posta nisam više ni siguran jel si na to mislio ili polaganje 180bodova + još neki kolegiji s diplomskog
:facepalm: još da čitam naslovee tema :D
Bole13 (napisa):
Ja se isto nadam da se gleda tako da ne trebam polagati dodatne izborne kad upišem diplomski. Planiram u 180 ects-a za preddiplomski upisat npr. biologiju s 2., a Građu i Baze u dodatne i onda bi se to trebalo priznati kao položeno na 1. godini Računarstva, odnosno kao da startam s 10 ects-a diplomski.
Volio bih vidjeti to i službeno negdje. Prošle godine kad sam pitao u referadi mi nisu znali odgovoriti točno.


Ne startaš s 10 ects bodova na diplomskom nego s 0, jedino umjesto predmeta koje si položio na preddiplomskom (građa i baze ili još nešto treće) moraš upisati dodatne izborne kako bi nadoknadio tih 10ects bodova i završio diplomski.

Prediplomski se polaže s 180 bodova, ali nemreš ti te bodove prenosit u diplomski, možeš prenijet predmete, te se na taj način riješiti nekih kolegija, ali to ne znači da ćeš imati manje predmeta na diplomskom.

Moja preporuka je poloagati što više izbornih predmeta koji se vode kao 'matematički' prema onom rangiranju prema kojem zbrajaju bodove za diplomski. Građa računala i baze podataka se vode pod računarske predmete i samim time nose manje bodova pri upisu na diplomski. Nisam siguran više jel se formula mijenjala, al prije dvije godine je bilo da petica iz građe nosi bodova otprilike kao i trojka iz bioinformatike, uglavnom neke nebuloze, ako se zna koliko treba uložiti truda za položiti građu i bioinformatiku.

*naravno gornji tekst je u slučaju da ti ects bodovi iz građe i baza ulaze u 180 bodova na preddiplomskom, no nakon ponovnog čitanja tvog posta nisam više ni siguran jel si na to mislio ili polaganje 180bodova + još neki kolegiji s diplomskog
O, kuku meni... još da čitam naslovee tema Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Bole13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (00:33:50)
Postovi: (5A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 10:38 sub, 9. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle planiram položiti 180 + Građa i Baze = 190 xD.
U tih 180 bi ušli Matematičko modeliranje i Bioinformatika. Pa me zanima u tom slučaju moram li isto polagati 2 izborna koji će nadomjestiti 10 ectsa kojih bi zaradio na Građi i Bazama na diplomskom ili se ovako to zaobiđe?
Dakle planiram položiti 180 + Građa i Baze = 190 xD.
U tih 180 bi ušli Matematičko modeliranje i Bioinformatika. Pa me zanima u tom slučaju moram li isto polagati 2 izborna koji će nadomjestiti 10 ectsa kojih bi zaradio na Građi i Bazama na diplomskom ili se ovako to zaobiđe?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 11:25 sub, 9. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako se zaobide. (Ja sam to tako odradio.)
Tako se zaobide. (Ja sam to tako odradio.)



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
yellow submarine
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2010. (19:28:03)
Postovi: (34)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 23:02 pet, 5. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko se plaća molba za upis predmeta iz vlastitog studijskog programa (do 35 ects-a) ?
Koliko se plaća molba za upis predmeta iz vlastitog studijskog programa (do 35 ects-a) ?



_________________
Time is an illusion. Lunchtime doubly so.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:45 pet, 5. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne placa se i ne treba je predavati u urudzbeni, nego drito u referadu. To je samo low tech rjesenje kad se studomat zblesira.
Ne placa se i ne treba je predavati u urudzbeni, nego drito u referadu. To je samo low tech rjesenje kad se studomat zblesira.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
°bubble°
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2011. (12:03:20)
Postovi: (25)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:03 čet, 18. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mogu li upisati građu računala kao predmet za nadopunu znanja iako sam na nastavničkom smjeru? Prethodnik na prediplomskom je prog 2 kojeg imam položenog.
To bi pokrila molba "[i]Upis predmeta iz drugog studijskog programa iste razine[/i]".
Zanima me koja je šansa da mi to odobre i da li mogu predati molbu 22.9. kad ću se i upisati? S tim predmetom bih imala 31 ECTS.
Ako položim taj predmet znači da mogu tražiti da mi se prizna na diplomskom koliko sam shvatila iz prethodnih postova?
Mogu li upisati građu računala kao predmet za nadopunu znanja iako sam na nastavničkom smjeru? Prethodnik na prediplomskom je prog 2 kojeg imam položenog.
To bi pokrila molba "Upis predmeta iz drugog studijskog programa iste razine".
Zanima me koja je šansa da mi to odobre i da li mogu predati molbu 22.9. kad ću se i upisati? S tim predmetom bih imala 31 ECTS.
Ako položim taj predmet znači da mogu tražiti da mi se prizna na diplomskom koliko sam shvatila iz prethodnih postova?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 14:40 čet, 18. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="°bubble°"]Mogu li upisati građu računala kao predmet za nadopunu znanja iako sam na nastavničkom smjeru? Prethodnik na prediplomskom je prog 2 kojeg imam položenog.
To bi pokrila molba "[i]Upis predmeta iz drugog studijskog programa iste razine[/i]".
Zanima me koja je šansa da mi to odobre i da li mogu predati molbu 22.9. kad ću se i upisati? S tim predmetom bih imala 31 ECTS.
Ako položim taj predmet znači da mogu tražiti da mi se prizna na diplomskom koliko sam shvatila iz prethodnih postova?[/quote]
been there done that
Tako da možeš.
:)
Osim ako je popunjenost kolegija ogromna pa te spriječi nastavnik il neka vanzemaljska sila.
°bubble° (napisa):
Mogu li upisati građu računala kao predmet za nadopunu znanja iako sam na nastavničkom smjeru? Prethodnik na prediplomskom je prog 2 kojeg imam položenog.
To bi pokrila molba "Upis predmeta iz drugog studijskog programa iste razine".
Zanima me koja je šansa da mi to odobre i da li mogu predati molbu 22.9. kad ću se i upisati? S tim predmetom bih imala 31 ECTS.
Ako položim taj predmet znači da mogu tražiti da mi se prizna na diplomskom koliko sam shvatila iz prethodnih postova?

been there done that
Tako da možeš.
Smile
Osim ako je popunjenost kolegija ogromna pa te spriječi nastavnik il neka vanzemaljska sila.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
°bubble°
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2011. (12:03:20)
Postovi: (25)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:12 pet, 19. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"]
been there done that
Tako da možeš.
:)
Osim ako je popunjenost kolegija ogromna pa te spriječi nastavnik il neka vanzemaljska sila.[/quote]

hvala :)
kkarlo (napisa):

been there done that
Tako da možeš.
Smile
Osim ako je popunjenost kolegija ogromna pa te spriječi nastavnik il neka vanzemaljska sila.


hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan