Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

MMF - savjeti?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Metode matematičke fizike
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 12:26 sub, 2. 2. 2013    Naslov: MMF - savjeti? Citirajte i odgovorite

Malo sam švrljao po stranici kolegija, pa kad sam vidio koloture i opruge i njihala počela me polako jeza hvatati (:blueshock: :freezing: :blueshock: :freezing: :blueshock:) pa bih lijepo (najljepše!) molio kolegice i kolege koji su ovo položili da napišu savjete što im je pomoglo/ koristilo u polaganju ovog kolegija? Postoje li zbirke sa riješenim zadacima? Što biste preporučili od literature, korisnih web stranica, itd, itd... Jesu li vam vježbe bile dovoljne za položiti kolokvije, odnosno da li su kolokvijski zadaci slični zadacima s vježbi?

Slobodno napišite ovdje i bilo što drugo vezano za polaganje MMF-a, posebno stvari koje niste znali na početku kolegija, a jako bi vam bilo koristilo da vam ih je netko rekao na početku.

I tako :)

Unaprijed duboko zahvalan! :D
Malo sam švrljao po stranici kolegija, pa kad sam vidio koloture i opruge i njihala počela me polako jeza hvatati (Disaster!!! Smrzotina! Disaster!!! Smrzotina! Disaster!!!) pa bih lijepo (najljepše!) molio kolegice i kolege koji su ovo položili da napišu savjete što im je pomoglo/ koristilo u polaganju ovog kolegija? Postoje li zbirke sa riješenim zadacima? Što biste preporučili od literature, korisnih web stranica, itd, itd... Jesu li vam vježbe bile dovoljne za položiti kolokvije, odnosno da li su kolokvijski zadaci slični zadacima s vježbi?

Slobodno napišite ovdje i bilo što drugo vezano za polaganje MMF-a, posebno stvari koje niste znali na početku kolegija, a jako bi vam bilo koristilo da vam ih je netko rekao na početku.

I tako Smile

Unaprijed duboko zahvalan! Very Happy


[Vrh]
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 18:36 sri, 2. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još kad bi netko imao srca nešto reći :/ ja sam skroz izgubljena u tom predmetu...
Još kad bi netko imao srca nešto reći Ehm? ja sam skroz izgubljena u tom predmetu...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
malisputnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2013. (08:43:21)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 22:00 ned, 20. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nuclear"]Još kad bi netko imao srca nešto reći :/ ja sam skroz izgubljena u tom predmetu...[/quote]

Sto vas tocno muci?
nuclear (napisa):
Još kad bi netko imao srca nešto reći Ehm? ja sam skroz izgubljena u tom predmetu...


Sto vas tocno muci?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:17 pon, 21. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

da se opravdam, ja sam zaposlen na puno radno vrijeme tako da ne pohađam predavanja, pa me zanima popisuju li se prisustva na predavanjima i vjezbama - i ako da je li to može biti fatalno?

- ima li zadaća?

- koja je zadnja cjelina koja ulazi u prvi kolokvij (na vjezbama i predavanjima)

Hvala :)
da se opravdam, ja sam zaposlen na puno radno vrijeme tako da ne pohađam predavanja, pa me zanima popisuju li se prisustva na predavanjima i vjezbama - i ako da je li to može biti fatalno?

- ima li zadaća?

- koja je zadnja cjelina koja ulazi u prvi kolokvij (na vjezbama i predavanjima)

Hvala Smile


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:58 uto, 22. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel se zna koliko ce teorijskih zadataka biti kolokviju?
jel se zna koliko ce teorijskih zadataka biti kolokviju?


[Vrh]
malisputnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2013. (08:43:21)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 9:34 sri, 23. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

U kolokvij ulazi sve do parcijalnih diferencijalnih jednadzbi.

Nema nikakvog popisivanja niti zadaca.
U kolokvij ulazi sve do parcijalnih diferencijalnih jednadzbi.

Nema nikakvog popisivanja niti zadaca.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 6:43 čet, 24. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala
Hvala


[Vrh]
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 9:13 pet, 25. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, bar se netko javio :)

počevši otpočetka, mislim da nije dobro objašnjeno. ne želim nikoga prozivati, ali smatram da prepisivanje sa skripti bez objašnjenja ili uz objašnjenje: "Očito je", nije dovoljno dobro...pa tako ne razumijem uopće cjelinu Lagrangeova mehanika. Ovo ostalo još sam shvatila, ali tu cjelinu ništa, nula. Krenušvi od definicija koje nisu definicije već ispisane formule, rijetko koja objašnjena, do zadataka.
Evo, možda jednostavno nisam za taj predmet, ali kako nisam jedina koja vidi puno mana u ovom predmetu, mislim da ipak nije u meni samo problem (:
Pa, bar se netko javio Smile

počevši otpočetka, mislim da nije dobro objašnjeno. ne želim nikoga prozivati, ali smatram da prepisivanje sa skripti bez objašnjenja ili uz objašnjenje: "Očito je", nije dovoljno dobro...pa tako ne razumijem uopće cjelinu Lagrangeova mehanika. Ovo ostalo još sam shvatila, ali tu cjelinu ništa, nula. Krenušvi od definicija koje nisu definicije već ispisane formule, rijetko koja objašnjena, do zadataka.
Evo, možda jednostavno nisam za taj predmet, ali kako nisam jedina koja vidi puno mana u ovom predmetu, mislim da ipak nije u meni samo problem (:


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
malisputnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2013. (08:43:21)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 19:53 pet, 25. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Shvacam sto zelis reci no imas demonstrature i konzulatacije pa odes i pitas. Ili trazis dodatnu literaturu, na Internetu ima jako puno informacija. Wikipedia na engleskom je odlican alat za matematicara. ;)

Slazem se da puko prepisivanje nema smisla i da su vjezbe dosta lose koncepirane no hebiga, kak je tak je, moramo se snaci u takvim okolnostima.

Evo skripte koje koriste fizicari, stvari su dosta lijepo objasnjene, nadam se da ce barem malo pomoci.

http://www.sendspace.com/filegroup/pfwsTOLm8wXz5ZoWClJqsg

U skripti 1 su osnove i koordinatni sustavi, u skripti 3 je varijacijski racun.
Shvacam sto zelis reci no imas demonstrature i konzulatacije pa odes i pitas. Ili trazis dodatnu literaturu, na Internetu ima jako puno informacija. Wikipedia na engleskom je odlican alat za matematicara. Wink

Slazem se da puko prepisivanje nema smisla i da su vjezbe dosta lose koncepirane no hebiga, kak je tak je, moramo se snaci u takvim okolnostima.

Evo skripte koje koriste fizicari, stvari su dosta lijepo objasnjene, nadam se da ce barem malo pomoci.

http://www.sendspace.com/filegroup/pfwsTOLm8wXz5ZoWClJqsg

U skripti 1 su osnove i koordinatni sustavi, u skripti 3 je varijacijski racun.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 14:05 sub, 26. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala na ovim izvorima.....
ali gle, nije da se nisam potrudila.
Stvarno sam sa različitih fakulteta poskidala predavanja i vježbe, no nijedne nisu slične ovome što mi radimo.
Nadam se da ću napokon shvatiti iz ovih skripti.
Moram priznati da je ovo najlošije obrađen kolegij. A to je velika šteta, jer je bitan za primjenjenu matematiku (koliko sam čula i zaključila po predmetima)
Puno hvala na ovim izvorima.....
ali gle, nije da se nisam potrudila.
Stvarno sam sa različitih fakulteta poskidala predavanja i vježbe, no nijedne nisu slične ovome što mi radimo.
Nadam se da ću napokon shvatiti iz ovih skripti.
Moram priznati da je ovo najlošije obrađen kolegij. A to je velika šteta, jer je bitan za primjenjenu matematiku (koliko sam čula i zaključila po predmetima)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Metode matematičke fizike Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan