Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Postanite mentor/mentorica na Ljetnoj tvornici znanosti 2013 (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Ponuda poslova
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 20:18 sri, 20. 2. 2013    Naslov: Postanite mentor/mentorica na Ljetnoj tvornici znanosti 2013 Citirajte i odgovorite

LjTZ ili SSF (summer science factory) su znanstveno-edukacijske radionice koje se održavaju već sedmu godinu zaredom, a namijenjene su osnovnoškolcima i srednjoškolcima (9-18 godina). Svake godine se održi nekoliko radionica iz različitih područja znanosti (za sada biologija, kemija, fizika, geofizika, matematika, računalstvo i astronomija no otvoreni smo i za ostalo ;)). Traže se ljudi koji bi htjeli raditi na radionicama kao mentori ili bi općenito htjeli pomoći u radu Ljetne tvornice znanosti. Ako vas interesira rad sa djecom i mladima, htjeli bi ste širiti vašu ljubav za to čime se bavite ili studirate ovo je projekt na kojem se isplati sudjelovati.

Za sve zainteresirane otvoren je natječaj za mentore na LjTZ 2013, sve informacije možete naći ovdje:
http://www.tvornica-znanosti.org/radionice-2013/natjecaj-za-mentore-2013

Prijavljuju se parovi mentora (partneri se prijavljuju odvojeno) za radionice od 5. razreda OŠ naviše, a za radionice za najmlađe prijaviti se može i pojedinačno zato što će aktivnosti biti objedinjene. Natječaj traje od 16.2. do 31.3. 2012. Nakon natječaja na bazi cijele prijave određuje se koje radionice će se izvoditi i gdje točno, zaključno sa 15.4.2013. kada bi se trebao javno objaviti popis radionica odabranih za izvođenje.

[b]Zašto bih uopće htjeli biti mentor?[/b]

Zato što je to prilično zabavno, a i djeca će vam biti zahvalna ;) Radi se i o vrijednom iskustvu s obzirom da ćete naučiti kako pripremati radionice, a i kako je to raditi s djecom - ovo je definitivno aktivnost koja dobro izgleda u CV-u kad ćete jednom tražiti posao (kroz 7 godina nakupi se ljudi koji znaju o LjTZ, čak i u [url=http://www.tportal.hr/scitech/znanost/243665/U-jakoj-konkurenciji-Hrvati-dobili-Googleovu-nagradu.html#.USUgJ-n3gak]Googlu[/url] misle da smo ok ;)). Ovo pogotovo vrijedi za studente na nastavničkim smjerovima s obzirom da ćete dobiti više sati direktnog rada sa djecom nego u toku cijelog studija. Neki od starih mentora kažu da im je sudjelovanje na LjTZ-u promijenilo pogled na svijet, provjerite i vi :)
LjTZ ili SSF (summer science factory) su znanstveno-edukacijske radionice koje se održavaju već sedmu godinu zaredom, a namijenjene su osnovnoškolcima i srednjoškolcima (9-18 godina). Svake godine se održi nekoliko radionica iz različitih područja znanosti (za sada biologija, kemija, fizika, geofizika, matematika, računalstvo i astronomija no otvoreni smo i za ostalo Wink). Traže se ljudi koji bi htjeli raditi na radionicama kao mentori ili bi općenito htjeli pomoći u radu Ljetne tvornice znanosti. Ako vas interesira rad sa djecom i mladima, htjeli bi ste širiti vašu ljubav za to čime se bavite ili studirate ovo je projekt na kojem se isplati sudjelovati.

Za sve zainteresirane otvoren je natječaj za mentore na LjTZ 2013, sve informacije možete naći ovdje:
http://www.tvornica-znanosti.org/radionice-2013/natjecaj-za-mentore-2013

Prijavljuju se parovi mentora (partneri se prijavljuju odvojeno) za radionice od 5. razreda OŠ naviše, a za radionice za najmlađe prijaviti se može i pojedinačno zato što će aktivnosti biti objedinjene. Natječaj traje od 16.2. do 31.3. 2012. Nakon natječaja na bazi cijele prijave određuje se koje radionice će se izvoditi i gdje točno, zaključno sa 15.4.2013. kada bi se trebao javno objaviti popis radionica odabranih za izvođenje.

Zašto bih uopće htjeli biti mentor?

Zato što je to prilično zabavno, a i djeca će vam biti zahvalna Wink Radi se i o vrijednom iskustvu s obzirom da ćete naučiti kako pripremati radionice, a i kako je to raditi s djecom - ovo je definitivno aktivnost koja dobro izgleda u CV-u kad ćete jednom tražiti posao (kroz 7 godina nakupi se ljudi koji znaju o LjTZ, čak i u Googlu misle da smo ok Wink). Ovo pogotovo vrijedi za studente na nastavničkim smjerovima s obzirom da ćete dobiti više sati direktnog rada sa djecom nego u toku cijelog studija. Neki od starih mentora kažu da im je sudjelovanje na LjTZ-u promijenilo pogled na svijet, provjerite i vi Smile



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
minora665
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2010. (22:52:01)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 18:34 uto, 19. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel traži tko partnera za radionicu? :D Ja sam s inženjerskog smjera pa moji kolege baš i nisu zainteresirani a ja bih baš htjela vodit radionicu. Ako je netko zainteresiran, može poruke na private ili post ovdje :)
Jel traži tko partnera za radionicu? Very Happy Ja sam s inženjerskog smjera pa moji kolege baš i nisu zainteresirani a ja bih baš htjela vodit radionicu. Ako je netko zainteresiran, može poruke na private ili post ovdje Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Popara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2012. (19:05:50)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Zadar/Zagreb

PostPostano: 18:35 uto, 19. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koja si godina i jel imaš već neku temu?
Koja si godina i jel imaš već neku temu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
minora665
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2010. (22:52:01)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 19:50 uto, 19. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Treća godina. Za temu sam mislila Beskonačnost u matematici i uzrast 7. i 8. razred. Ali spremna sam na pregovore :) što si ti mislio/la?
Treća godina. Za temu sam mislila Beskonačnost u matematici i uzrast 7. i 8. razred. Ali spremna sam na pregovore Smile što si ti mislio/la?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 11:15 čet, 21. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ima još netko bez partnera, bila bih zahvalna kad bi se javio/la ovdje :)
Ako ima još netko bez partnera, bila bih zahvalna kad bi se javio/la ovdje Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
minora665
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2010. (22:52:01)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 13:03 čet, 21. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Piccola, poslala sam ti privatnu
Piccola, poslala sam ti privatnu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fkirsek
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2012. (23:52:51)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 16:25 čet, 21. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

minora, to je moja i kolegicina prošlogodišnja tema za radionicu koja se na kraju nije održala :lol:
Ako te zanimaju neki detalji što smo mislili raditi, pitaj, možda se i prisjetim kako smo to zamislili. :D
minora, to je moja i kolegicina prošlogodišnja tema za radionicu koja se na kraju nije održala Laughing
Ako te zanimaju neki detalji što smo mislili raditi, pitaj, možda se i prisjetim kako smo to zamislili. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 16:44 čet, 21. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

zašto se nije održala? niste zadovoljili sve uvjete ili ste odustali?
sorry ako pretjerujem, ali ja sam sad baš zapela za ovo i ne želim da se i meni to dogodi :)
zašto se nije održala? niste zadovoljili sve uvjete ili ste odustali?
sorry ako pretjerujem, ali ja sam sad baš zapela za ovo i ne želim da se i meni to dogodi Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fkirsek
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2012. (23:52:51)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 17:07 čet, 21. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebali smo održati radionicu u Preku, a prošle godine je prvi put tamo održavan LjTZ. Na našu radionicu se nije nitko javio, a za drugu radionicu za 7. i 8. razred se javila jedna osoba, tako da te dvije naše radionice nisu bile održane.

Dakle ukratko manjak interesa. Na kraju je tamo održana samo jedna radionica.

U međuvremenu je u Čakovcu jedna radionica otkazana zbog bolesti mentora, no to smo prepustili toj drugoj radionici.
Trebali smo održati radionicu u Preku, a prošle godine je prvi put tamo održavan LjTZ. Na našu radionicu se nije nitko javio, a za drugu radionicu za 7. i 8. razred se javila jedna osoba, tako da te dvije naše radionice nisu bile održane.

Dakle ukratko manjak interesa. Na kraju je tamo održana samo jedna radionica.

U međuvremenu je u Čakovcu jedna radionica otkazana zbog bolesti mentora, no to smo prepustili toj drugoj radionici.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 17:16 čet, 21. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajoj, baš šteta. zašto se ove godine niste ponovo prijavili?
mislim, malo još doradite temu i super... meni se ovo čini stvarno dobro i voljela bih održati ove godine radionicu i ponovo se prijaviti idućih godina, super mi je zamisao svega :D
ajoj, baš šteta. zašto se ove godine niste ponovo prijavili?
mislim, malo još doradite temu i super... meni se ovo čini stvarno dobro i voljela bih održati ove godine radionicu i ponovo se prijaviti idućih godina, super mi je zamisao svega Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fkirsek
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2012. (23:52:51)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 17:59 čet, 21. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Više razloga, druge obaveze, manjak volje...
Ali samo naprijed, volio bih da se naša tema i ostvari :)
Više razloga, druge obaveze, manjak volje...
Ali samo naprijed, volio bih da se naša tema i ostvari Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 0:03 čet, 28. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fkirsek"]Trebali smo održati radionicu u Preku, a prošle godine je prvi put tamo održavan LjTZ. Na našu radionicu se nije nitko javio, a za drugu radionicu za 7. i 8. razred se javila jedna osoba, tako da te dvije naše radionice nisu bile održane.[/quote]

hoj, inače samo da napomenem, ovaj scenarij se ove godine ne bi trebao desiti ijednoj radionici pošto ne uvodimo nove lokacije, a te su tipično malo škakljive za procjeniti prve godine - čak i Samoboru je ovo treća godina, a nakon što se lokacija uhoda interes sudionika samo raste.
fkirsek (napisa):
Trebali smo održati radionicu u Preku, a prošle godine je prvi put tamo održavan LjTZ. Na našu radionicu se nije nitko javio, a za drugu radionicu za 7. i 8. razred se javila jedna osoba, tako da te dvije naše radionice nisu bile održane.


hoj, inače samo da napomenem, ovaj scenarij se ove godine ne bi trebao desiti ijednoj radionici pošto ne uvodimo nove lokacije, a te su tipično malo škakljive za procjeniti prve godine - čak i Samoboru je ovo treća godina, a nakon što se lokacija uhoda interes sudionika samo raste.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
azra0605
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2011. (15:46:10)
Postovi: (A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 6:08 čet, 4. 4. 2013    Naslov: partner Citirajte i odgovorite

ako jos netko trazi partnera moze mi se obratiti :)
ako jos netko trazi partnera moze mi se obratiti Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Ponuda poslova Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan