Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Upis dipl. (ili preddipl.) studija za dipl. ekonomista

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ivaaan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2013. (13:25:15)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:13 ned, 15. 9. 2013    Naslov: Upis dipl. (ili preddipl.) studija za dipl. ekonomista Citirajte i odgovorite

Uh... evo ovako, naime po struci sam dipl. ekonomist (diplomirao 2008.) te kako sam dugo bio bez posla htio sam upisati preddiplomski studij matematike u Splitu ili Zagrebu. Kako mi je za to trebalo polagati državnu maturu (čitati lektiru i pisati eseje) odlučio sam se na upis u Mostar. Kako sam strani državljanin, moram plaćati školarinu 1200KM (cca 4800kn).

Završio sam prvu godinu (imati cu uvjet - još imam 2 roka) vidio sam da postoji upis na DIPLOMSKI studij na pmf i za one koji su diplomirali na drugom studiju. Zanima me studij financijske i poslovne matematike, matematičke statistike ili neki koji je lakši za završiti :D.

Gledajući one bodove i sistem računanja muči me to što mi u prijepisu ocjena s ekonomije ne pišu ECTS bodovi jer nisam završio po bolonji nego po starom programu. Kažu da mi ne mogu dati nikakvu potvrdu za te bodove jer se radilo po starom programu. Da li postoji nekakvo pravo na upis temeljem toga što mi ekonomija vrijedi 300ECTS a ovamo imam 32 (prva godina). Muči me i to što mi ovdje ispitni rok nije gotov i imam još dva usmena (položeni pismeni) i to linearnu algebru i elementarnu geometriju koje zajedno nose 14 bodova. Mislim da ne bi bio zakinut na upis. Postoji li mogućnost molbe dekanu/rektoru ili nekom drugom za upis?

Ukoliko ne bude moguć upis diplomskog zanima me prebacivanje na drugu godinu preddiplomskog u Zagreb - da li je to izvedivo? Sveučilište u Mostaru radi po planu i programu koji je u Hrvatskoj, s tim da semestar traje 15 tjedana.

Sve vas koje zanima studiranje matematike u Mostaru, slobodno se javite i pitajte. Nadam se da mi može netko pomoći i sve objasniti što i kako funkcionira.
Uh... evo ovako, naime po struci sam dipl. ekonomist (diplomirao 2008.) te kako sam dugo bio bez posla htio sam upisati preddiplomski studij matematike u Splitu ili Zagrebu. Kako mi je za to trebalo polagati državnu maturu (čitati lektiru i pisati eseje) odlučio sam se na upis u Mostar. Kako sam strani državljanin, moram plaćati školarinu 1200KM (cca 4800kn).

Završio sam prvu godinu (imati cu uvjet - još imam 2 roka) vidio sam da postoji upis na DIPLOMSKI studij na pmf i za one koji su diplomirali na drugom studiju. Zanima me studij financijske i poslovne matematike, matematičke statistike ili neki koji je lakši za završiti Very Happy.

Gledajući one bodove i sistem računanja muči me to što mi u prijepisu ocjena s ekonomije ne pišu ECTS bodovi jer nisam završio po bolonji nego po starom programu. Kažu da mi ne mogu dati nikakvu potvrdu za te bodove jer se radilo po starom programu. Da li postoji nekakvo pravo na upis temeljem toga što mi ekonomija vrijedi 300ECTS a ovamo imam 32 (prva godina). Muči me i to što mi ovdje ispitni rok nije gotov i imam još dva usmena (položeni pismeni) i to linearnu algebru i elementarnu geometriju koje zajedno nose 14 bodova. Mislim da ne bi bio zakinut na upis. Postoji li mogućnost molbe dekanu/rektoru ili nekom drugom za upis?

Ukoliko ne bude moguć upis diplomskog zanima me prebacivanje na drugu godinu preddiplomskog u Zagreb - da li je to izvedivo? Sveučilište u Mostaru radi po planu i programu koji je u Hrvatskoj, s tim da semestar traje 15 tjedana.

Sve vas koje zanima studiranje matematike u Mostaru, slobodno se javite i pitajte. Nadam se da mi može netko pomoći i sve objasniti što i kako funkcionira.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan