Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

win SCP (objasnjenje gradiva)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Računarski praktikumi (smjer nastavnički)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
student123456
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 05. 2013. (08:51:53)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:57 sub, 25. 5. 2013    Naslov: win SCP Citirajte i odgovorite

Kako mogu promijeniti da na stranicu ne idem preko file:///C:/Users/ ... nego preko web.studenti.math.hr/~korisniko/..?

Hala :)
Kako mogu promijeniti da na stranicu ne idem preko file:///C:/Users/ ... nego preko web.studenti.math.hr/~korisniko/..?

Hala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 10:06 sub, 25. 5. 2013    Naslov: Re: win SCP Citirajte i odgovorite

[quote="student123456"]Kako mogu promijeniti da na stranicu ne idem preko file:///C:/Users/ ... nego preko web.studenti.math.hr/~korisniko/..?

Hala :)[/quote]

kad pokrenes winscp (znaci uneses domenu [tt]student.math.hr[/tt] svoj username i pass word), u lijevom prozoru ti je lokalno racunalu a u desnom tvoj home direktorij na studentu. u lijevom prozoru nades fileove koje zelis prebaciti (selectiras ih) i prebacis ih (drag and drop metodom recimo) u desni prozor u folder koji se zove [tt]public_html[/tt]. sada toj web stranici (dokumentu) pristupas preko web.studenti.math.hr/~username/......

ili mi se javi na mail sa malo boljim oopisom problema pa ti objasnim bolje. imas na webu one vjezbe, tamo ima dosta detaljno opisano kako se sve to radi (step by step)

p.s. adresu upisujes u web preglednik a ne u win scp
student123456 (napisa):
Kako mogu promijeniti da na stranicu ne idem preko file:///C:/Users/ ... nego preko web.studenti.math.hr/~korisniko/..?

Hala Smile


kad pokrenes winscp (znaci uneses domenu student.math.hr svoj username i pass word), u lijevom prozoru ti je lokalno racunalu a u desnom tvoj home direktorij na studentu. u lijevom prozoru nades fileove koje zelis prebaciti (selectiras ih) i prebacis ih (drag and drop metodom recimo) u desni prozor u folder koji se zove public_html. sada toj web stranici (dokumentu) pristupas preko web.studenti.math.hr/~username/......

ili mi se javi na mail sa malo boljim oopisom problema pa ti objasnim bolje. imas na webu one vjezbe, tamo ima dosta detaljno opisano kako se sve to radi (step by step)

p.s. adresu upisujes u web preglednik a ne u win scp



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Lepi91
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2010. (15:22:23)
Postovi: (C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 13:29 sub, 25. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja imam jedan problem pa ako netko ovdje zna u cemu bi mogao biti problem...prvo da kazem da se asistent cudio i rekao da nezna u cemu je stvar a dolje u racunarskom centru su mi rekli da je sa accountom sve uredu i da isto neznaju u cem je stvar...znaci napravim si svoj index.html i sad ga idem prebacit u public_html folder i taj index.html mi ima 380b ali kada ga prebacim pise da ima 0 b i nista ne otvara...kad ga kopiram pise do you want to replace index.html 300 b with index.html 0 b kliknem yes i prebacim i on opet postane 0 b....negdje izgubi sve podatke prilikom prebacivanja...pa eto ako netko ima ideju sta bi moglo biti...jer sad u pon mi je kolokvij i ak se opet tako nes dogodi neznam kaj cu... reko mi je asistent da ak se to dogodi na kolokviju da se javim profesoru al eto ako netko ima kakvu ideju kako da to izbjegnem bilo bi jos bolje :)
ja imam jedan problem pa ako netko ovdje zna u cemu bi mogao biti problem...prvo da kazem da se asistent cudio i rekao da nezna u cemu je stvar a dolje u racunarskom centru su mi rekli da je sa accountom sve uredu i da isto neznaju u cem je stvar...znaci napravim si svoj index.html i sad ga idem prebacit u public_html folder i taj index.html mi ima 380b ali kada ga prebacim pise da ima 0 b i nista ne otvara...kad ga kopiram pise do you want to replace index.html 300 b with index.html 0 b kliknem yes i prebacim i on opet postane 0 b....negdje izgubi sve podatke prilikom prebacivanja...pa eto ako netko ima ideju sta bi moglo biti...jer sad u pon mi je kolokvij i ak se opet tako nes dogodi neznam kaj cu... reko mi je asistent da ak se to dogodi na kolokviju da se javim profesoru al eto ako netko ima kakvu ideju kako da to izbjegnem bilo bi jos bolje Smile



_________________
tko rano rani,malo spava
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 1:03 ned, 26. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lepi91"]ja imam jedan problem pa ako netko ovdje zna u cemu bi mogao biti problem...prvo da kazem da se asistent cudio i rekao da nezna u cemu je stvar a dolje u racunarskom centru su mi rekli da je sa accountom sve uredu i da isto neznaju u cem je stvar...znaci napravim si svoj index.html i sad ga idem prebacit u public_html folder i taj index.html mi ima 380b ali kada ga prebacim pise da ima 0 b i nista ne otvara...kad ga kopiram pise do you want to replace index.html 300 b with index.html 0 b kliknem yes i prebacim i on opet postane 0 b....negdje izgubi sve podatke prilikom prebacivanja...pa eto ako netko ima ideju sta bi moglo biti...jer sad u pon mi je kolokvij i ak se opet tako nes dogodi neznam kaj cu... reko mi je asistent da ak se to dogodi na kolokviju da se javim profesoru al eto ako netko ima kakvu ideju kako da to izbjegnem bilo bi jos bolje :)[/quote]

cesta greska, prebacujes jedno te isti file (fizicki isti ne samo imenom).
znaci: ako je krajnja destinacija tvog file-a public_html onda mu pocetna NEMSIJE biti public_html!!!!
u prijevodu, lijevi prozor u winSCP je pocetni prozor (tamo di se nalazi tvoj dokument koji si izradio) a desni zavrsni (tamo di stavljas dokument - u ovom slucaju tvoj public_html na studentu) i oni NESMIJU biti isti!!!!
obrati pozornost na imena foldera iznad svakog od prozora u winSCP-u (ilitiga putanje do tog foldera) - to NESMIJE biti isto!!!!
ako i dalje ne kuzis javi da u slicicama probam objasniti :)
Lepi91 (napisa):
ja imam jedan problem pa ako netko ovdje zna u cemu bi mogao biti problem...prvo da kazem da se asistent cudio i rekao da nezna u cemu je stvar a dolje u racunarskom centru su mi rekli da je sa accountom sve uredu i da isto neznaju u cem je stvar...znaci napravim si svoj index.html i sad ga idem prebacit u public_html folder i taj index.html mi ima 380b ali kada ga prebacim pise da ima 0 b i nista ne otvara...kad ga kopiram pise do you want to replace index.html 300 b with index.html 0 b kliknem yes i prebacim i on opet postane 0 b....negdje izgubi sve podatke prilikom prebacivanja...pa eto ako netko ima ideju sta bi moglo biti...jer sad u pon mi je kolokvij i ak se opet tako nes dogodi neznam kaj cu... reko mi je asistent da ak se to dogodi na kolokviju da se javim profesoru al eto ako netko ima kakvu ideju kako da to izbjegnem bilo bi jos bolje Smile


cesta greska, prebacujes jedno te isti file (fizicki isti ne samo imenom).
znaci: ako je krajnja destinacija tvog file-a public_html onda mu pocetna NEMSIJE biti public_html!!!!
u prijevodu, lijevi prozor u winSCP je pocetni prozor (tamo di se nalazi tvoj dokument koji si izradio) a desni zavrsni (tamo di stavljas dokument - u ovom slucaju tvoj public_html na studentu) i oni NESMIJU biti isti!!!!
obrati pozornost na imena foldera iznad svakog od prozora u winSCP-u (ilitiga putanje do tog foldera) - to NESMIJE biti isto!!!!
ako i dalje ne kuzis javi da u slicicama probam objasniti Smile



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Lepi91
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2010. (15:22:23)
Postovi: (C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 1:22 ned, 26. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"][quote="Lepi91"]ja imam jedan problem pa ako netko ovdje zna u cemu bi mogao biti problem...prvo da kazem da se asistent cudio i rekao da nezna u cemu je stvar a dolje u racunarskom centru su mi rekli da je sa accountom sve uredu i da isto neznaju u cem je stvar...znaci napravim si svoj index.html i sad ga idem prebacit u public_html folder i taj index.html mi ima 380b ali kada ga prebacim pise da ima 0 b i nista ne otvara...kad ga kopiram pise do you want to replace index.html 300 b with index.html 0 b kliknem yes i prebacim i on opet postane 0 b....negdje izgubi sve podatke prilikom prebacivanja...pa eto ako netko ima ideju sta bi moglo biti...jer sad u pon mi je kolokvij i ak se opet tako nes dogodi neznam kaj cu... reko mi je asistent da ak se to dogodi na kolokviju da se javim profesoru al eto ako netko ima kakvu ideju kako da to izbjegnem bilo bi jos bolje :)[/quote]

cesta greska, prebacujes jedno te isti file (fizicki isti ne samo imenom).
znaci: ako je krajnja destinacija tvog file-a public_html onda mu pocetna NEMSIJE biti public_html!!!!
u prijevodu, lijevi prozor u winSCP je pocetni prozor (tamo di se nalazi tvoj dokument koji si izradio) a desni zavrsni (tamo di stavljas dokument - u ovom slucaju tvoj public_html na studentu) i oni NESMIJU biti isti!!!!
obrati pozornost na imena foldera iznad svakog od prozora u winSCP-u (ilitiga putanje do tog foldera) - to NESMIJE biti isto!!!!
ako i dalje ne kuzis javi da u slicicama probam objasniti :)[/quote]

Ma i nisu bili isti jer sam taj index.html imao spremljen na desktopu i slao ga u public_html...
ali dobro proradilo mi u meduvremenu...barem zasad,od doma kad sam ulogiran prebacuje preko winscpa normalno :roll: samo zafrkava tamo u praktikumu valjda nece kad dode kolokvij
fireball (napisa):
Lepi91 (napisa):
ja imam jedan problem pa ako netko ovdje zna u cemu bi mogao biti problem...prvo da kazem da se asistent cudio i rekao da nezna u cemu je stvar a dolje u racunarskom centru su mi rekli da je sa accountom sve uredu i da isto neznaju u cem je stvar...znaci napravim si svoj index.html i sad ga idem prebacit u public_html folder i taj index.html mi ima 380b ali kada ga prebacim pise da ima 0 b i nista ne otvara...kad ga kopiram pise do you want to replace index.html 300 b with index.html 0 b kliknem yes i prebacim i on opet postane 0 b....negdje izgubi sve podatke prilikom prebacivanja...pa eto ako netko ima ideju sta bi moglo biti...jer sad u pon mi je kolokvij i ak se opet tako nes dogodi neznam kaj cu... reko mi je asistent da ak se to dogodi na kolokviju da se javim profesoru al eto ako netko ima kakvu ideju kako da to izbjegnem bilo bi jos bolje Smile


cesta greska, prebacujes jedno te isti file (fizicki isti ne samo imenom).
znaci: ako je krajnja destinacija tvog file-a public_html onda mu pocetna NEMSIJE biti public_html!!!!
u prijevodu, lijevi prozor u winSCP je pocetni prozor (tamo di se nalazi tvoj dokument koji si izradio) a desni zavrsni (tamo di stavljas dokument - u ovom slucaju tvoj public_html na studentu) i oni NESMIJU biti isti!!!!
obrati pozornost na imena foldera iznad svakog od prozora u winSCP-u (ilitiga putanje do tog foldera) - to NESMIJE biti isto!!!!
ako i dalje ne kuzis javi da u slicicama probam objasniti Smile


Ma i nisu bili isti jer sam taj index.html imao spremljen na desktopu i slao ga u public_html...
ali dobro proradilo mi u meduvremenu...barem zasad,od doma kad sam ulogiran prebacuje preko winscpa normalno Rolling Eyes samo zafrkava tamo u praktikumu valjda nece kad dode kolokvij



_________________
tko rano rani,malo spava
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ch
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 05. 2013. (03:32:54)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 3:52 ned, 26. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Lepi91

I ja sam imao problem sa objavljivanjem stranice u praktikumu. Identična situacija kao kod tebe, ali sam uspio to popraviti u Računskom centru. Ne znam točno objasniti u čemu je bio problem, ali ako sam dobro shvatio bila mi je ograničena memorija koju može zauzimati public_html, ili tako nešto... Uglavnom, sklonili su mi to ograničenje i sada sve normalno funkcionira.

Savjetujem ti da u ponedjeljak prije kolokvija odeš ponovo u RC pokušati to riješiti kako ne bi imao problema na kolokviju.
@Lepi91

I ja sam imao problem sa objavljivanjem stranice u praktikumu. Identična situacija kao kod tebe, ali sam uspio to popraviti u Računskom centru. Ne znam točno objasniti u čemu je bio problem, ali ako sam dobro shvatio bila mi je ograničena memorija koju može zauzimati public_html, ili tako nešto... Uglavnom, sklonili su mi to ograničenje i sada sve normalno funkcionira.

Savjetujem ti da u ponedjeljak prije kolokvija odeš ponovo u RC pokušati to riješiti kako ne bi imao problema na kolokviju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Računarski praktikumi (smjer nastavnički) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan