Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Status zavrsetka studija (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:40 uto, 7. 5. 2013    Naslov: Status zavrsetka studija Citirajte i odgovorite

Osobama koje su izgubile status studenta zbog isteka dvostrukog trajanja studija, a malo im je ostalo do kraja studija, odobravali smo "zavrsetka studija" (uz uvjet da je bilo moguce zavrsiti studij). To znaci da nisu studenti i nemaju nikakva studentska prava, ali mogu poloziti ispit ili dva koji im je ostao.

Po najnovijem [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5207]tumacenju Statuta PMF-a[/url] zavrsetak studija moze se odobriti samo studentima "starih" dodiplomskih studija, a "bolonjcima" ne moze. Toplo preporucam da se ne dovedete u situaciju u kojoj ce vam trebati. Ako vam na preddiplomskom studiju nakon 6 godina studiranja ostane jedan nepolozen ispit, propada vam 6 godina studiranja :?
Osobama koje su izgubile status studenta zbog isteka dvostrukog trajanja studija, a malo im je ostalo do kraja studija, odobravali smo "zavrsetka studija" (uz uvjet da je bilo moguce zavrsiti studij). To znaci da nisu studenti i nemaju nikakva studentska prava, ali mogu poloziti ispit ili dva koji im je ostao.

Po najnovijem tumacenju Statuta PMF-a zavrsetak studija moze se odobriti samo studentima "starih" dodiplomskih studija, a "bolonjcima" ne moze. Toplo preporucam da se ne dovedete u situaciju u kojoj ce vam trebati. Ako vam na preddiplomskom studiju nakon 6 godina studiranja ostane jedan nepolozen ispit, propada vam 6 godina studiranja Confused



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 20:19 uto, 7. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na informaciji.

Krcko, dali postoji neko optimalno vrijeme, [i]prije-ILI-zavrijeme-ILI-poslije[/i] drugih kolokvija, za podnošenje molbe za dodatnim kolokvijem za studente u toj situaciji :?:

Usput, zamolba bi išla, da obuhvati i one koji imaju jedan kolegij do kraja bez ugroze prava.
Hvala na informaciji.

Krcko, dali postoji neko optimalno vrijeme, prije-ILI-zavrijeme-ILI-poslije drugih kolokvija, za podnošenje molbe za dodatnim kolokvijem za studente u toj situaciji Question

Usput, zamolba bi išla, da obuhvati i one koji imaju jedan kolegij do kraja bez ugroze prava.



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:16 sri, 8. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne postoji optimalno vrijeme za podnosenje takve molbe. Razgovarajte direktno s nastavnikom i pokusajte dogovoriti, kolektivnim molbama necete postici nista.

Na VVS-u nije prosla inicijativa da se popravni kolokviji pomaknu na rujan, ali postojat ce krajnji ultimativni 5-do-12 rok do kojeg nastavnici trebaju dostaviti ocjene i bit ce u rujnu.
Ne postoji optimalno vrijeme za podnosenje takve molbe. Razgovarajte direktno s nastavnikom i pokusajte dogovoriti, kolektivnim molbama necete postici nista.

Na VVS-u nije prosla inicijativa da se popravni kolokviji pomaknu na rujan, ali postojat ce krajnji ultimativni 5-do-12 rok do kojeg nastavnici trebaju dostaviti ocjene i bit ce u rujnu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 12:19 sri, 8. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nas nekolicina je namjeravala ponovo krenuti sa pisanjem molbe, dakle kroz tvoje razmišljanje to neće proći već se sve potražnje za dodatnim kolokvijem trebaju ostvarivati preko pristupa predmetnom nastavniku.

Hvala ti na iznošenju svoje perspektive. :)
Nas nekolicina je namjeravala ponovo krenuti sa pisanjem molbe, dakle kroz tvoje razmišljanje to neće proći već se sve potražnje za dodatnim kolokvijem trebaju ostvarivati preko pristupa predmetnom nastavniku.

Hvala ti na iznošenju svoje perspektive. Smile



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:30 sri, 8. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molba profesoru :arrow: prof. trazi da se stvar odluci "formalno" (cit. [i]preko VVS-a[/i])
Molba VVS-u :arrow: nece proci jer gotovo nitko ne zeli da negdje formalno pise da treba dati nesto extra (cit. [i]dodatni "rok"[/i])

Ovo ce zvucati sarkasticno, ali nije: your best bet je ne pasti nista kriticno. Ako se bas desi, mislim da je krckov savjet najbolja opcija, ali isto tako mislim i da ima malu sansu za uspjeh, zato stvarno dajte sve od sebe da se NE dovedete u takvu situaciju.

Iskreno, da je odluka na meni, mislim da ne bih bio sklon izaci vam u susret, iz vise razloga (u koje sada ne bih ulazio, ali cu navesti najbitniji: nefer psiholoski pritisak na onoga tko ispravlja kolokvije "zadnje sanse"). U svakom slucaju, nije mi tesko zamisliti da vecina nastavnika razmislja slicno i mislim da pravi put za ovo nije dodatni "rok", nego da se izborite za mogucnost dovrsetka studija bez studentskog statusa. Ako mogu dodiplomci, zasto se ne bi i vama dozvolilo? Ja iz samog tumacenja i vezanih clanaka u [url=http://www.unizg.hr/uredssi/images/datoteke/pravilnik_o_studiranju.pdf]pravilniku UniZg[/url] i [url=http://www.pmf.unizg.hr/_download/repository/Pravilnik_o_preddiplomskim_i_diplomskim_studijima_na_Prirodoslovno-matematickom_fakultetu_Sveucilista_u_Zagrebu_(pocisceni_tekst)_03_10_2012.pdf]pravilniku PMF-a[/url] ne vidim zasto bi to bilo nemoguce, ako bi postojala volja na PMFu. Te stvari pricaju o gubitku studentskog statusa, sto -- koliko sam shvatio -- nitko i nije trazio.

Ono sto mozda ne bi bilo lose je napasti samo PMFovo tumacenje Statuta, za sto Vam treba [url=http://studenti.pmf.hr/pravobranitelj/]studentski pravobranitelj[/url], i/ili traziti (putem predstavnika) mogucnost bezstatusnog zavrsetka studija.

P.S. Disk lejmer: ovo je moje vidjenje i moze biti apsolutno krivo.
Molba profesoru Arrow prof. trazi da se stvar odluci "formalno" (cit. preko VVS-a)
Molba VVS-u Arrow nece proci jer gotovo nitko ne zeli da negdje formalno pise da treba dati nesto extra (cit. dodatni "rok")

Ovo ce zvucati sarkasticno, ali nije: your best bet je ne pasti nista kriticno. Ako se bas desi, mislim da je krckov savjet najbolja opcija, ali isto tako mislim i da ima malu sansu za uspjeh, zato stvarno dajte sve od sebe da se NE dovedete u takvu situaciju.

Iskreno, da je odluka na meni, mislim da ne bih bio sklon izaci vam u susret, iz vise razloga (u koje sada ne bih ulazio, ali cu navesti najbitniji: nefer psiholoski pritisak na onoga tko ispravlja kolokvije "zadnje sanse"). U svakom slucaju, nije mi tesko zamisliti da vecina nastavnika razmislja slicno i mislim da pravi put za ovo nije dodatni "rok", nego da se izborite za mogucnost dovrsetka studija bez studentskog statusa. Ako mogu dodiplomci, zasto se ne bi i vama dozvolilo? Ja iz samog tumacenja i vezanih clanaka u pravilniku UniZg i pravilniku PMF-a ne vidim zasto bi to bilo nemoguce, ako bi postojala volja na PMFu. Te stvari pricaju o gubitku studentskog statusa, sto – koliko sam shvatio – nitko i nije trazio.

Ono sto mozda ne bi bilo lose je napasti samo PMFovo tumacenje Statuta, za sto Vam treba studentski pravobranitelj, i/ili traziti (putem predstavnika) mogucnost bezstatusnog zavrsetka studija.

P.S. Disk lejmer: ovo je moje vidjenje i moze biti apsolutno krivo.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 21:08 sri, 8. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto se ne želi formalno ostvariti mogućnost dodatnog kolokvija(ne roka!), dali zbog bojazni da on postane ustaljena praksa?

Ako nastavnik ima mehanizme da spasi studenta od bacanja niz odvod šest godina studija nije li bešćutan u našim očima ako ne postupi primjenom tih mehanizama ili je jednostavno punokrvni formalist?
Zašto se ne želi formalno ostvariti mogućnost dodatnog kolokvija(ne roka!), dali zbog bojazni da on postane ustaljena praksa?

Ako nastavnik ima mehanizme da spasi studenta od bacanja niz odvod šest godina studija nije li bešćutan u našim očima ako ne postupi primjenom tih mehanizama ili je jednostavno punokrvni formalist?



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:43 sri, 8. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odgovor na prvo pitanje bi ti trebao dati zasebno svaki nastavnik koji je glasao protiv toga, no rekao bih da je tvoja procjena tocna. U svakom slucaju, [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=180674#180674]prosli takav prijedlog je prakticki jednoglasno odbijen[/url], i nikakvo lamentiranje na Forumu nece to promijeniti, pa bih rekao da taj course of action nije preporucljiv (sto je i krcko vise puta napisao).

Sto se drugog tice, ako ti u 6 godina nisi zavrsio trogodisnji studij, smatram da je u najmanju ruku bezobrazno kriviti nastavnika za "bescutnost" sto ti ne ide dodatno u susret. Ignorirat cu tipicne "vi ne znate zasto je netko kiksao" postove, jer pricamo o udvostrucenju trajanja studija u sustavu koji omogucuje oprastanje padova godina iz iole opravdanih razloga.

Nemam namjeru upustati se u raspravu. Namjera mog prvog posta ovdje je da se [b]sada[/b] potrudite, jer su sanse da dobijete nesto dodatno mizerne i na njih ne treba racunati ("ah, ako padnem, dat ce mi dodatnu sansu" -- ne, vrlo vjerojatno nece!).
Odgovor na prvo pitanje bi ti trebao dati zasebno svaki nastavnik koji je glasao protiv toga, no rekao bih da je tvoja procjena tocna. U svakom slucaju, prosli takav prijedlog je prakticki jednoglasno odbijen, i nikakvo lamentiranje na Forumu nece to promijeniti, pa bih rekao da taj course of action nije preporucljiv (sto je i krcko vise puta napisao).

Sto se drugog tice, ako ti u 6 godina nisi zavrsio trogodisnji studij, smatram da je u najmanju ruku bezobrazno kriviti nastavnika za "bescutnost" sto ti ne ide dodatno u susret. Ignorirat cu tipicne "vi ne znate zasto je netko kiksao" postove, jer pricamo o udvostrucenju trajanja studija u sustavu koji omogucuje oprastanje padova godina iz iole opravdanih razloga.

Nemam namjeru upustati se u raspravu. Namjera mog prvog posta ovdje je da se sada potrudite, jer su sanse da dobijete nesto dodatno mizerne i na njih ne treba racunati ("ah, ako padnem, dat ce mi dodatnu sansu" – ne, vrlo vjerojatno nece!).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 22:00 sri, 8. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
Sto se drugog tice, ako ti u 6 godina nisi zavrsio trogodisnji studij, smatram da je u najmanju ruku bezobrazno kriviti nastavnika za "bescutnost" sto ti ne ide dodatno u susret. [/quote]

Dovoljno pošteno. Dalje bi išao preko dvojakosti odnosa, dodiplmac-preddiplomac, ali ti si stvorio svoj post upravo iz te kritike.

[quote]
Nemam namjeru upustati se u raspravu. Namjera mog prvog posta ovdje je da se [b]sada[/b] potrudite, jer su sanse da dobijete nesto dodatno mizerne i na njih ne treba racunati ("ah, ako padnem, dat ce mi dodatnu sansu" -- ne, vrlo vjerojatno nece!).[/quote]

Što ako je [i]sada[/i] već prošlost? :mrgreen:

meni je iz prvog semestra ostao jedan kolegij pa će me nagodinu taj kolegij koštati nešto ispod osam i po' tisuća kuna što je u ovom teškom financijskom vremenu nevjerojatan udarac na moje egzistencijalno pitanje!

Ja ne pripadam kategoriji studenta koji gubi pravo na relaciju 'biti student' ali bi se rado ukrcao na vlak [i]dodatni kolokvij[/i] čije vrijeme polaska nije, i vjerojatnije da neće, biti definirano. :mrgreen:

Misliš li da bi obraćanje predmetnom nastavniku pomoglo? Nije da presedan nije postignut jer sjetimo se teorije skupova prije koju godinu.
Citat:

Sto se drugog tice, ako ti u 6 godina nisi zavrsio trogodisnji studij, smatram da je u najmanju ruku bezobrazno kriviti nastavnika za "bescutnost" sto ti ne ide dodatno u susret.


Dovoljno pošteno. Dalje bi išao preko dvojakosti odnosa, dodiplmac-preddiplomac, ali ti si stvorio svoj post upravo iz te kritike.

Citat:

Nemam namjeru upustati se u raspravu. Namjera mog prvog posta ovdje je da se sada potrudite, jer su sanse da dobijete nesto dodatno mizerne i na njih ne treba racunati ("ah, ako padnem, dat ce mi dodatnu sansu" – ne, vrlo vjerojatno nece!).


Što ako je sada već prošlost? Mr. Green

meni je iz prvog semestra ostao jedan kolegij pa će me nagodinu taj kolegij koštati nešto ispod osam i po' tisuća kuna što je u ovom teškom financijskom vremenu nevjerojatan udarac na moje egzistencijalno pitanje!

Ja ne pripadam kategoriji studenta koji gubi pravo na relaciju 'biti student' ali bi se rado ukrcao na vlak dodatni kolokvij čije vrijeme polaska nije, i vjerojatnije da neće, biti definirano. Mr. Green

Misliš li da bi obraćanje predmetnom nastavniku pomoglo? Nije da presedan nije postignut jer sjetimo se teorije skupova prije koju godinu.



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:33 sri, 8. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam pricao o gubitku prava na zavrsetak studija jer je to tema topica.

Sto se tice pitanja profesora, neka me krcko ispravi ako grijesim, no cini mi se da su do sada prosli svi rokovi za upis ocjene, pa da profesor nema mogucnost ispitati te. Keep in mind, semestri se upisuju odvojeno, pa je zimski vjerojatno zakljucan. No, taj dio bi krcko trebao znati.

Ako zanemarimo tehnikalije, tesko je reci kako bi neki neimenovani predmetni nastavnik reagirao i na kakav tocno upit (molim ne imenovati, jer se necu upustati u karakterne procjene kolega). Koliko god bi bilo zgodno dobiti definitivni odgovor prije posjeta nastavniku, bojim se da takav odgovor -- na Forumu ili negdje drugdje -- jednostavno ne mozes dobiti odgovor. Na tvom mjestu bih:
1. provjerio tehnicku izvedivost (ovo iz mog prethodnog paragrafa),
2. potrudio se pocistiti sve drugo i spremiti taj jedan ispit, tako da mogu profesoru doci sa "situacija je takva-i-takva, mene bi to puno kostalo, potrudio sam se i rijesio sve ostalo i provjerio sam da Vi to smijete, a takodjer sam i spreman za odgovarati, tj. ne zicam sansu "na blef" nego sam ulozio ozbiljni trud u kolegij" (naravno, ne [i]kazes[/i] to bas tako; ovo je samo poanta).
Osobno mislim da bi ti to, ako je uopce izvedivo, dalo najbolje sanse kod profesora, no to je samo moje osobno vidjenje stvari i, kako vec rekoh, moze biti skroz pogresno.
Ja sam pricao o gubitku prava na zavrsetak studija jer je to tema topica.

Sto se tice pitanja profesora, neka me krcko ispravi ako grijesim, no cini mi se da su do sada prosli svi rokovi za upis ocjene, pa da profesor nema mogucnost ispitati te. Keep in mind, semestri se upisuju odvojeno, pa je zimski vjerojatno zakljucan. No, taj dio bi krcko trebao znati.

Ako zanemarimo tehnikalije, tesko je reci kako bi neki neimenovani predmetni nastavnik reagirao i na kakav tocno upit (molim ne imenovati, jer se necu upustati u karakterne procjene kolega). Koliko god bi bilo zgodno dobiti definitivni odgovor prije posjeta nastavniku, bojim se da takav odgovor – na Forumu ili negdje drugdje – jednostavno ne mozes dobiti odgovor. Na tvom mjestu bih:
1. provjerio tehnicku izvedivost (ovo iz mog prethodnog paragrafa),
2. potrudio se pocistiti sve drugo i spremiti taj jedan ispit, tako da mogu profesoru doci sa "situacija je takva-i-takva, mene bi to puno kostalo, potrudio sam se i rijesio sve ostalo i provjerio sam da Vi to smijete, a takodjer sam i spreman za odgovarati, tj. ne zicam sansu "na blef" nego sam ulozio ozbiljni trud u kolegij" (naravno, ne kazes to bas tako; ovo je samo poanta).
Osobno mislim da bi ti to, ako je uopce izvedivo, dalo najbolje sanse kod profesora, no to je samo moje osobno vidjenje stvari i, kako vec rekoh, moze biti skroz pogresno.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 8:27 čet, 9. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na prijedlozima Š! :)
Hvala na prijedlozima Š! Smile



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:59 čet, 9. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Glede zakljucanosti-otkljucanosti: TS zapravo nije presedan jer je tada kad je molba odobrena bio u ljetnom semestru. "Dodatni rok" isao je tjedan-dva nakon redovnog, kad jos nije bilo zakljucano. Nastavnik je to mogao izvesti bez ikakvih formalnih molbi.

Meni se cini da upravo nastavnici vrse psiholoski pritisak na one koji bi trebali "formalno odobriti", da ne bi slucajno imali na savjesti nekakvo odstupanje od pravila. Iznimke su iznimke i ne treba ih formalizirati. Ja cu se tako ponasati ako me se bude pitalo kao "visu instancu".

Kao nastavnik spreman sam izaci ususret ako je u pitanju bolest i drugi opravdani razlozi. Samo treba objasniti i pitati, a ne pisati molbe. Odluka je moja i osobno cu je nositi na savjesti, kakva god bila. Necu ici na ispovjed kod pomocnika procelnika za nastavu (sto bi u mom slucaju bilo stvarno lako) :) :silly:
Glede zakljucanosti-otkljucanosti: TS zapravo nije presedan jer je tada kad je molba odobrena bio u ljetnom semestru. "Dodatni rok" isao je tjedan-dva nakon redovnog, kad jos nije bilo zakljucano. Nastavnik je to mogao izvesti bez ikakvih formalnih molbi.

Meni se cini da upravo nastavnici vrse psiholoski pritisak na one koji bi trebali "formalno odobriti", da ne bi slucajno imali na savjesti nekakvo odstupanje od pravila. Iznimke su iznimke i ne treba ih formalizirati. Ja cu se tako ponasati ako me se bude pitalo kao "visu instancu".

Kao nastavnik spreman sam izaci ususret ako je u pitanju bolest i drugi opravdani razlozi. Samo treba objasniti i pitati, a ne pisati molbe. Odluka je moja i osobno cu je nositi na savjesti, kakva god bila. Necu ici na ispovjed kod pomocnika procelnika za nastavu (sto bi u mom slucaju bilo stvarno lako) Smile #Silly



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 12:04 čet, 9. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na pojašnjenju tog bijelog bizona zvanog [i]dodatni kolokvij Teorija skupova[/i].

Dakle da poentiramo ovdašnju raspravu [i]pisane molbe za dodatnim kolokvijem neće proći, obratite se predmetnim nastavnicima sa valjanim razlozima, a vi predmetni nastavnici nemojte puno gnjaviti voditelje studija već budite smioni i savjesni u svojim postupanjima.[/i] :mrgreen:
Hvala na pojašnjenju tog bijelog bizona zvanog dodatni kolokvij Teorija skupova.

Dakle da poentiramo ovdašnju raspravu pisane molbe za dodatnim kolokvijem neće proći, obratite se predmetnim nastavnicima sa valjanim razlozima, a vi predmetni nastavnici nemojte puno gnjaviti voditelje studija već budite smioni i savjesni u svojim postupanjima. Mr. Green



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan