Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Traži se profesor matematike u osnovnoj školi

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Ponuda poslova
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
acakarun
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (07:47:27)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 12:12 uto, 9. 9. 2014    Naslov: Traži se profesor matematike u osnovnoj školi Citirajte i odgovorite

Osnovna škola Jelkovec, Sesvete, traži zamjenu za prof. matematike (zamjena za porodoljni) na kraći vremenski period ( cca do kraja polugodišta)

Zamjena se traži hitno, treba se odmah javiti u tajništvo ili direktno kod gospođe ravnatelj na broj telefona 01/ 3000 001 ili na adresu Dragana Plamenca 1, Sesvete
Osnovna škola Jelkovec, Sesvete, traži zamjenu za prof. matematike (zamjena za porodoljni) na kraći vremenski period ( cca do kraja polugodišta)

Zamjena se traži hitno, treba se odmah javiti u tajništvo ili direktno kod gospođe ravnatelj na broj telefona 01/ 3000 001 ili na adresu Dragana Plamenca 1, Sesvete


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:13 uto, 9. 9. 2014    Naslov: Re: Traži se profesor matematike u osnovnoj školi Citirajte i odgovorite

[quote="acakarun"]gospođe ravnatelj[/quote]

Ili kod gospodina ravnateljice? :jutro:
acakarun (napisa):
gospođe ravnatelj


Ili kod gospodina ravnateljice? Tesko je biti budan...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:05 uto, 9. 9. 2014    Naslov: Re: Traži se profesor matematike u osnovnoj školi Citirajte i odgovorite

:OT:

[quote="krcko"][quote="acakarun"]gospođe ravnatelj[/quote]
Ili kod gospodina ravnateljice? :jutro:[/quote]

Gore navedenu verziju sam prije nekoliko godina cuo kao tocnu (bas na MO :)). Ne budi lijen (bar ne vise nego inace ;)), provjerih i [url=http://savjetnik.ihjj.hr/savjet.php?id=207]ispade da si u pravu[/url]: za titulu konkretne osobe ide rod same osobe, a za opcenitu titulu (npr. da ne znamo da je rijec o gospodji), ide muski rod kao svojevrsni "neutralni" [i]default[/i].
Off-topic

krcko (napisa):
acakarun (napisa):
gospođe ravnatelj

Ili kod gospodina ravnateljice? Tesko je biti budan...


Gore navedenu verziju sam prije nekoliko godina cuo kao tocnu (bas na MO Smile). Ne budi lijen (bar ne vise nego inace Wink), provjerih i ispade da si u pravu: za titulu konkretne osobe ide rod same osobe, a za opcenitu titulu (npr. da ne znamo da je rijec o gospodji), ide muski rod kao svojevrsni "neutralni" default.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:34 sri, 10. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uzmimo da jezičari kažu suprotno (kao npr. glupost s decimalnim zarezom umjesto decimalne točke). Zar tebi svejedno "gospođa ravnatelj" ne bi bilo jednako glupo kao "gospodin ravnateljica"?

Ovo nije ni politička ni jezična korektnost nego jednostavno common sense.
Uzmimo da jezičari kažu suprotno (kao npr. glupost s decimalnim zarezom umjesto decimalne točke). Zar tebi svejedno "gospođa ravnatelj" ne bi bilo jednako glupo kao "gospodin ravnateljica"?

Ovo nije ni politička ni jezična korektnost nego jednostavno common sense.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:36 sri, 10. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Uzmimo da jezičari kažu suprotno (kao npr. glupost s decimalnim zarezom umjesto decimalne točke). Zar tebi svejedno "gospođa ravnatelj" ne bi bilo jednako glupo kao "gospodin ravnateljica"?[/quote]

Bilo bi (zato sam i zapamtio da sam za to cuo kao "ispravno"), no bilo bi mi i razumljivo u oglasu kojim se skola predstavlja svijetu. Anyway, postom htjedoh reci da mi nije cudno da tako pise u oglasu (mozda je cak i bilo sluzbeno u nekom od brojnih sluzbenih hrvatskih pravopisa), i provideati link na ispravnu varijantu, za one koji su - poput mene - culi da je gornja ispravna.
krcko (napisa):
Uzmimo da jezičari kažu suprotno (kao npr. glupost s decimalnim zarezom umjesto decimalne točke). Zar tebi svejedno "gospođa ravnatelj" ne bi bilo jednako glupo kao "gospodin ravnateljica"?


Bilo bi (zato sam i zapamtio da sam za to cuo kao "ispravno"), no bilo bi mi i razumljivo u oglasu kojim se skola predstavlja svijetu. Anyway, postom htjedoh reci da mi nije cudno da tako pise u oglasu (mozda je cak i bilo sluzbeno u nekom od brojnih sluzbenih hrvatskih pravopisa), i provideati link na ispravnu varijantu, za one koji su - poput mene - culi da je gornja ispravna.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Ponuda poslova Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan