Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vi editor pitanje

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Marko
Gost





PostPostano: 9:38 sri, 2. 6. 2004    Naslov: Vi editor pitanje Citirajte i odgovorite

Dali se može promjeniti kod Vi editora broj preskočenih bjelina prilikom pritiska na TAB tipku :?:
Dali se može promjeniti kod Vi editora broj preskočenih bjelina prilikom pritiska na TAB tipku Question


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 11:07 sri, 2. 6. 2004    Naslov: Re: Vi editor pitanje Citirajte i odgovorite

[quote="Marko"]Dali se može promjeniti kod Vi editora broj preskočenih bjelina prilikom pritiska na TAB tipku :?:[/quote]

Naravno. Prljavo rješenje je promijeniti tabstop ( :se ts=kolikovećhoćeš ). No to se definitivno ne preporučuje, jer je fizički tab širine 8 sveta stvar i ne bi se smjela dirati. Ono što ti vjerojatno želiš je obični indent od kolikoveć bjelinâ... koji se postavlja sa shiftwidth ( :se sw=kolikovećhoćeš ). Jedino što je "nezgodno" je što u vi-u TAB ne služi za indent, već beš kao Tab character (da, može ga se remapirati, ali to je već druga priča. Ako želiš znati, npr na 4 bjeline:
[code:1]
:map! ^V^V[tab][razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak][enter]
[/code:1]
- svaka dva ^V (ctrl-v) će ti rezultirati samo jednim ^V na ekranu. To je ok.)

Skrenusmo s teme. Dakle, u vi-u se indentira s ^T (ctrl-t). Kad smo već tu, natrag se vraćaš s ^D . Moj savjet je da se naučiš na ^T i ^D što prije... a u međuvremenu možeš koristiti kompromisno rješenje (npr. za 4 bjeline)
[code:1]
:se ts=4
:map! ^V[tab] ^V ^V ^V ^V
:se sw=4
[/code:1]

Naravno, sve to možeš potrpati u .exrc datoteku... ako ne znaš što je to, viči. :-) Sretno.
Marko (napisa):
Dali se može promjeniti kod Vi editora broj preskočenih bjelina prilikom pritiska na TAB tipku Question


Naravno. Prljavo rješenje je promijeniti tabstop ( :se ts=kolikovećhoćeš ). No to se definitivno ne preporučuje, jer je fizički tab širine 8 sveta stvar i ne bi se smjela dirati. Ono što ti vjerojatno želiš je obični indent od kolikoveć bjelinâ... koji se postavlja sa shiftwidth ( :se sw=kolikovećhoćeš ). Jedino što je "nezgodno" je što u vi-u TAB ne služi za indent, već beš kao Tab character (da, može ga se remapirati, ali to je već druga priča. Ako želiš znati, npr na 4 bjeline:
Kod:

:map! ^V^V[tab][razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak][enter]

- svaka dva ^V (ctrl-v) će ti rezultirati samo jednim ^V na ekranu. To je ok.)

Skrenusmo s teme. Dakle, u vi-u se indentira s ^T (ctrl-t). Kad smo već tu, natrag se vraćaš s ^D . Moj savjet je da se naučiš na ^T i ^D što prije... a u međuvremenu možeš koristiti kompromisno rješenje (npr. za 4 bjeline)
Kod:

:se ts=4
:map! ^V[tab] ^V ^V ^V ^V
:se sw=4


Naravno, sve to možeš potrpati u .exrc datoteku... ako ne znaš što je to, viči. Smile Sretno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:57 sri, 2. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neka se veki ne uvridi, ali moj prijedlog je da se prebacis na neki editor kod kojeg mozes obrisati ono sto napises jednostavno sa backspaceom, a interpretiranje tabulatora promijeniti bez da imas osjecaj da se bavis neurokirurgijom :wink:
Neka se veki ne uvridi, ali moj prijedlog je da se prebacis na neki editor kod kojeg mozes obrisati ono sto napises jednostavno sa backspaceom, a interpretiranje tabulatora promijeniti bez da imas osjecaj da se bavis neurokirurgijom Wink



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 16:38 sri, 2. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Neka se veki ne uvridi,[/quote]

Nikad. :-)

[quote] ali moj prijedlog je da se prebacis na neki editor kod kojeg mozes obrisati ono sto napises jednostavno sa backspaceom[/quote]

To možeš i u vi-u.

[quote], a interpretiranje tabulatora promijeniti bez da imas osjecaj da se bavis neurokirurgijom :wink:[/quote]

:se ts=4 will do. Viši estetski standardi ne znače da se ne može i igrati prljavo ako želiš. Ili i ":se ts=4" smatraš neurokirurgijom?
mdoko (napisa):
Neka se veki ne uvridi,


Nikad. Smile

Citat:
ali moj prijedlog je da se prebacis na neki editor kod kojeg mozes obrisati ono sto napises jednostavno sa backspaceom


To možeš i u vi-u.

Citat:
, a interpretiranje tabulatora promijeniti bez da imas osjecaj da se bavis neurokirurgijom Wink


:se ts=4 will do. Viši estetski standardi ne znače da se ne može i igrati prljavo ako želiš. Ili i ":se ts=4" smatraš neurokirurgijom?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:00 čet, 3. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, nego ovo smatram neurokirurgijom:

[quote]:map! ^V^V[tab][razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak][enter] [/quote]

Ipak, tabulator mora biti sirine 8 znakova, a nisam bas siguran da u vi-u postoji jednostavan nacin da se postavi da se pritisak na TAB interpretira kao cetiri spacea :)

Ali, priznajem da je vi mocan ako ti se da potrositi neko vrijeme da se priviknes na izuzetno cudan nacin funkcioniranja, koji je za ne-GUI interface prilicno dobra dosjetka koja neke stvari cak i olaksava.
Ne, nego ovo smatram neurokirurgijom:

Citat:
:map! ^V^V[tab][razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak][enter]


Ipak, tabulator mora biti sirine 8 znakova, a nisam bas siguran da u vi-u postoji jednostavan nacin da se postavi da se pritisak na TAB interpretira kao cetiri spacea Smile

Ali, priznajem da je vi mocan ako ti se da potrositi neko vrijeme da se priviknes na izuzetno cudan nacin funkcioniranja, koji je za ne-GUI interface prilicno dobra dosjetka koja neke stvari cak i olaksava.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 18:54 čet, 3. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Ne, nego ovo smatram neurokirurgijom:

[quote]:map! ^V^V[tab][razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak][enter] [/quote]

Ipak, tabulator mora biti sirine 8 znakova, a nisam bas siguran da u vi-u postoji jednostavan nacin da se postavi da se pritisak na TAB interpretira kao cetiri spacea :)[/quote]

Pa ne treba ni postojati. Remapiranje TABa je isto prilično evil stvar...:-) Zato postoji ^T .

A inače... zar nije ovo gore kvotano jednostavno? :-) Zapravo piše :map! tab kao spacespacespacespace, jedino je problem što su i tab i space separatori za map, pa ih treba escapirati...

[quote]Ali, priznajem da je vi mocan ako ti se da potrositi neko vrijeme da se priviknes na izuzetno cudan nacin funkcioniranja, koji je za ne-GUI interface prilicno dobra dosjetka koja neke stvari cak i olaksava.[/quote]

Neke stvari... lol. :-) Nakon 2 mjeseca upoznavanja s vi-em, nikad nisam poželio pisati ni u čemu drugom. :-)
mdoko (napisa):
Ne, nego ovo smatram neurokirurgijom:

Citat:
:map! ^V^V[tab][razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak]^V^V[razmak][enter]


Ipak, tabulator mora biti sirine 8 znakova, a nisam bas siguran da u vi-u postoji jednostavan nacin da se postavi da se pritisak na TAB interpretira kao cetiri spacea Smile


Pa ne treba ni postojati. Remapiranje TABa je isto prilično evil stvar...Smile Zato postoji ^T .

A inače... zar nije ovo gore kvotano jednostavno? Smile Zapravo piše :map! tab kao spacespacespacespace, jedino je problem što su i tab i space separatori za map, pa ih treba escapirati...

Citat:
Ali, priznajem da je vi mocan ako ti se da potrositi neko vrijeme da se priviknes na izuzetno cudan nacin funkcioniranja, koji je za ne-GUI interface prilicno dobra dosjetka koja neke stvari cak i olaksava.


Neke stvari... lol. Smile Nakon 2 mjeseca upoznavanja s vi-em, nikad nisam poželio pisati ni u čemu drugom. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Marko
Gost





PostPostano: 20:02 pet, 4. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Thanks!

A ovo da se prebacim na drugi editor... hmmm...
Šta da ti kažem, novi sam, koristim Vi [b]jedva mjesec dana[/b] za pisanje C programa, i nisam vidio baš jednostavnijih editora za pisanje istih.

[code:1]editor kod kojeg mozes obrisati ono sto napises jednostavno sa backspaceom[/code:1]
Mene isto živciralo.
To si mozes za Vi složit u sekundi, u datoteci imenom profile.
Mislim pitaj nekog u praktikumu ako neznaš kako. Naučiš se neke osnovne osnova Vi -a, i vidjet ćes zašto pitam baš za njega.
Kažem, probao sam i s drugim editorima. :wink:
Thanks!

A ovo da se prebacim na drugi editor... hmmm...
Šta da ti kažem, novi sam, koristim Vi jedva mjesec dana za pisanje C programa, i nisam vidio baš jednostavnijih editora za pisanje istih.

Kod:
editor kod kojeg mozes obrisati ono sto napises jednostavno sa backspaceom

Mene isto živciralo.
To si mozes za Vi složit u sekundi, u datoteci imenom profile.
Mislim pitaj nekog u praktikumu ako neznaš kako. Naučiš se neke osnovne osnova Vi -a, i vidjet ćes zašto pitam baš za njega.
Kažem, probao sam i s drugim editorima. Wink


[Vrh]
Marko
Gost





PostPostano: 20:13 pet, 4. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaboravio sam pitati: Što je to .exrc datoteka?
Zaboravio sam pitati: Što je to .exrc datoteka?


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 22:13 pet, 4. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Marko"]Thanks!
[code:1]editor kod kojeg mozes obrisati ono sto napises jednostavno sa backspaceom[/code:1]
Mene isto živciralo.
To si mozes za Vi složit u sekundi, u datoteci imenom profile.
[/quote]

Što je najbolje, ne podešavaš si time vi, nego si podešavaš terminal onako kako bi pravovjerno i trebao biti podešen (a nije iz raznih blesavih razloga)... vi uvijek briše trenutni input buffer s ^H . To šalje li Backpace pravovjerni ^H ili heretički Delete, je stvar terminala.
Marko (napisa):
Thanks!
Kod:
editor kod kojeg mozes obrisati ono sto napises jednostavno sa backspaceom

Mene isto živciralo.
To si mozes za Vi složit u sekundi, u datoteci imenom profile.


Što je najbolje, ne podešavaš si time vi, nego si podešavaš terminal onako kako bi pravovjerno i trebao biti podešen (a nije iz raznih blesavih razloga)... vi uvijek briše trenutni input buffer s ^H . To šalje li Backpace pravovjerni ^H ili heretički Delete, je stvar terminala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 22:26 pet, 4. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Marko"]Zaboravio sam pitati: Što je to .exrc datoteka?[/quote]

.exrc je za ex (onaj dvotočka-mod vi-a) točno ono što je .kshrc za ksh ... ili, otprilike, AUTOEXEC.BAT za COMMAND.COM ... odnosno, skup naredbi koje se izvrše pri svakom pokretanju. Unutra možeš potrpati sve de definicije, i mnoge druge - abbreviationse, npr., i imati customiziran vi upravo onako kako ti želiš. Odi u home direktorij, i reci "vi .exrc". Moj glavni .exrc (imam hrpu dodatnih za razne specijalizirane stvarčice) izgleda ovako:
[code:1]
set ai aw wm=8 report=3 ml sw=4 ts=8 exrc
[/code:1]

(primijeti da nema dvotočke na početku... ona ti samo služi da iz vi-a pozoveš ex ).
ai je autoindent
aw je autowrite - opcija, kad editiraš više datotekâ istovremeno, kad se prebaciš s jedne na drugu, da ti automatski snimi ovu koju si napustio
wm=8 je wrapmargin - koliko charova prije kraja će pokušati naći prikladan razmak za prelamanje redova pri tipkanju
report=3 kaže koliko se linijâ u fileu/internim bufferima treba promijeniti (minimalno) pa da te vi obavijesti o tome. Npr. 3dd briše tri linije odjednom, vi će (uz ovu postavku) dolje napisati "3 lines deleted"
ml je modeline... to zasad bolje da ne znaš što je. :-)
sw=4 je shiftwidth... to sam već pričao. Pravi indent za ^T .
ts=8 sam isto već pričao... Lažni indent - hack za Tab.
exrc je mogućnost da, uz ~/.exrc , vi izvrši i (ako postoji) ./.exrc (dakle, u trenutnom folderu) i preklopi naredbe... korisno jer možeš npr. u ~/public_html/.exrc imati npr. shortcute za pisanje HTML tagova, u ~/programiranje/c/.exrc razne C-ovske strukture, u ~/njuzi/.exrc sigove i slično itd.

HTH,
Marko (napisa):
Zaboravio sam pitati: Što je to .exrc datoteka?


.exrc je za ex (onaj dvotočka-mod vi-a) točno ono što je .kshrc za ksh ... ili, otprilike, AUTOEXEC.BAT za COMMAND.COM ... odnosno, skup naredbi koje se izvrše pri svakom pokretanju. Unutra možeš potrpati sve de definicije, i mnoge druge - abbreviationse, npr., i imati customiziran vi upravo onako kako ti želiš. Odi u home direktorij, i reci "vi .exrc". Moj glavni .exrc (imam hrpu dodatnih za razne specijalizirane stvarčice) izgleda ovako:
Kod:

set ai aw wm=8 report=3 ml sw=4 ts=8 exrc


(primijeti da nema dvotočke na početku... ona ti samo služi da iz vi-a pozoveš ex ).
ai je autoindent
aw je autowrite - opcija, kad editiraš više datotekâ istovremeno, kad se prebaciš s jedne na drugu, da ti automatski snimi ovu koju si napustio
wm=8 je wrapmargin - koliko charova prije kraja će pokušati naći prikladan razmak za prelamanje redova pri tipkanju
report=3 kaže koliko se linijâ u fileu/internim bufferima treba promijeniti (minimalno) pa da te vi obavijesti o tome. Npr. 3dd briše tri linije odjednom, vi će (uz ovu postavku) dolje napisati "3 lines deleted"
ml je modeline... to zasad bolje da ne znaš što je. Smile
sw=4 je shiftwidth... to sam već pričao. Pravi indent za ^T .
ts=8 sam isto već pričao... Lažni indent - hack za Tab.
exrc je mogućnost da, uz ~/.exrc , vi izvrši i (ako postoji) ./.exrc (dakle, u trenutnom folderu) i preklopi naredbe... korisno jer možeš npr. u ~/public_html/.exrc imati npr. shortcute za pisanje HTML tagova, u ~/programiranje/c/.exrc razne C-ovske strukture, u ~/njuzi/.exrc sigove i slično itd.

HTH,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:14 pet, 4. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:idea: Veky, bez sarkazma, kako bi bilo da srocis malo opsezniju pocetnicu Vi-ja? :D Za nas lijencine kojima se ne da citati upute po Mrezi... ;)

Zasebni, sticky topic, of course... 8)
Idea Veky, bez sarkazma, kako bi bilo da srocis malo opsezniju pocetnicu Vi-ja? Very Happy Za nas lijencine kojima se ne da citati upute po Mrezi... Wink

Zasebni, sticky topic, of course... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 11:15 sub, 5. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]:idea: Veky, bez sarkazma, kako bi bilo da srocis malo opsezniju pocetnicu Vi-ja? :D Za nas lijencine kojima se ne da citati upute po Mrezi... ;)

Zasebni, sticky topic, of course... 8)[/quote]

Ne kužim... zar Forum nije dio Mreže? Ili ti se ne dâ čitati upute na engleskom? Ili ne znaš gdje bi počeo? Ili...?
vsego (napisa):
Idea Veky, bez sarkazma, kako bi bilo da srocis malo opsezniju pocetnicu Vi-ja? Very Happy Za nas lijencine kojima se ne da citati upute po Mrezi... Wink

Zasebni, sticky topic, of course... Cool


Ne kužim... zar Forum nije dio Mreže? Ili ti se ne dâ čitati upute na engleskom? Ili ne znaš gdje bi počeo? Ili...?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:40 sub, 5. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Ne kužim... zar Forum nije dio Mreže? Ili ti se ne dâ čitati upute na engleskom? Ili ne znaš gdje bi počeo? Ili...?[/quote]

...ili ti pishes tako da cak i Vi pocne djelovati razumljivo... :verycool:
veky (napisa):
Ne kužim... zar Forum nije dio Mreže? Ili ti se ne dâ čitati upute na engleskom? Ili ne znaš gdje bi počeo? Ili...?


...ili ti pishes tako da cak i Vi pocne djelovati razumljivo... Very cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 13:15 sub, 5. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="veky"]Ne kužim... zar Forum nije dio Mreže? Ili ti se ne dâ čitati upute na engleskom? Ili ne znaš gdje bi počeo? Ili...?[/quote]

...ili ti pishes tako da cak i Vi pocne djelovati razumljivo... :verycool:[/quote]

:lol: Stil laskanja ti je vrlo zabavan. :-)

No dobro, možda je to zato što je većina "slavnih" tekstova o vi-u nastala pred 10~20 godina, kad su standardi bili drukčiji, mnoge stvari su imale druga imena, i na druge stvari se gledalo prilikom evaluacije nekog komada softvera... Pusti danas na TVu reklamu za neki automobil otprije 20ak godina:-)... a naravno da se kompjuteri razvijaju još brže nego televizija i automobilska industrija zajedno.

However, za sve to skupa vi ne mari puno. On i dalje ima svoje standarde, i drži ih se IMO poprilično dobro. A njegova kvaliteta, kvaliteta softvera napisanog prije 28 godinâ, još uvijek se prilično dobro vidi.

Naravno, u reklamama se ne kažu ružne stvari, samo lijepe. :-) A i nekako mi je bezveze isticati nedostatke vi-a kojeg dobro poznam, kad bih o nedostacima većine drugih editora, koje i ne poznam toliko dobro, mogao svejedno pričati puno više.

Hm... možda ipak počnem pisati neku početnicu ovog ljeta. You'll be among the first to know. :-)
vsego (napisa):
veky (napisa):
Ne kužim... zar Forum nije dio Mreže? Ili ti se ne dâ čitati upute na engleskom? Ili ne znaš gdje bi počeo? Ili...?


...ili ti pishes tako da cak i Vi pocne djelovati razumljivo... Very cool


Laughing Stil laskanja ti je vrlo zabavan. Smile

No dobro, možda je to zato što je većina "slavnih" tekstova o vi-u nastala pred 10~20 godina, kad su standardi bili drukčiji, mnoge stvari su imale druga imena, i na druge stvari se gledalo prilikom evaluacije nekog komada softvera... Pusti danas na TVu reklamu za neki automobil otprije 20ak godina:-)... a naravno da se kompjuteri razvijaju još brže nego televizija i automobilska industrija zajedno.

However, za sve to skupa vi ne mari puno. On i dalje ima svoje standarde, i drži ih se IMO poprilično dobro. A njegova kvaliteta, kvaliteta softvera napisanog prije 28 godinâ, još uvijek se prilično dobro vidi.

Naravno, u reklamama se ne kažu ružne stvari, samo lijepe. Smile A i nekako mi je bezveze isticati nedostatke vi-a kojeg dobro poznam, kad bih o nedostacima većine drugih editora, koje i ne poznam toliko dobro, mogao svejedno pričati puno više.

Hm... možda ipak počnem pisati neku početnicu ovog ljeta. You'll be among the first to know. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan