Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Citati

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Neeuklidska geometrija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:58 pet, 31. 10. 2014    Naslov: Citati Citirajte i odgovorite

Evo nekih citata na koje sam naletio ili ih se sjetio spremajući Neeuklidsku geometriju.

Prvo od Euklida...

[quote="Euklid"]Nema kraljevskog puta do geometrije.[/quote]

Navodno je to odgovorio kad ga je Ptolomej I. Soter pitao ima li lakši način za naučiti geometriju nego čitajući "Elemente". Tako piše [url=http://en.wikiquote.org/wiki/Euclid]ovdje[/url].

Evo što kaže Bertrand Russell o Euklidu:

[quote="Bertrand Russell"]...the value of his work as a masterpiece of logic has been very grossly exaggerated.[/quote]

Cijeli članak u kojem je to napisao dostupan je [url=http://www-history.mcs.st-and.ac.uk/Extras/Russell_Euclid.html]ovdje[/url]. Dobar mi je komentar da Russell najviše zamjera Euklidu što nije čitao Russellove radove :)

Evo jedan poznati od John von Neumanna:

[quote="John von Neumann"]In mathematics you don't understand things. You just get used to them.[/quote]

Polagano se navikavam da je suma kuteva u trokutu manja od pi, da se pravac može cijeli strpati u unutrašnjost kuta bez da siječe krakove, da trokuti mogu imati proizvoljno duge stranice ali ne i proizvoljno veliku površinu i takve stvari :)

Napišite i vi svoje neeuklidske asocijacije!
Evo nekih citata na koje sam naletio ili ih se sjetio spremajući Neeuklidsku geometriju.

Prvo od Euklida...

Euklid (napisa):
Nema kraljevskog puta do geometrije.


Navodno je to odgovorio kad ga je Ptolomej I. Soter pitao ima li lakši način za naučiti geometriju nego čitajući "Elemente". Tako piše ovdje.

Evo što kaže Bertrand Russell o Euklidu:

Bertrand Russell (napisa):
...the value of his work as a masterpiece of logic has been very grossly exaggerated.


Cijeli članak u kojem je to napisao dostupan je ovdje. Dobar mi je komentar da Russell najviše zamjera Euklidu što nije čitao Russellove radove Smile

Evo jedan poznati od John von Neumanna:

John von Neumann (napisa):
In mathematics you don't understand things. You just get used to them.


Polagano se navikavam da je suma kuteva u trokutu manja od pi, da se pravac može cijeli strpati u unutrašnjost kuta bez da siječe krakove, da trokuti mogu imati proizvoljno duge stranice ali ne i proizvoljno veliku površinu i takve stvari Smile

Napišite i vi svoje neeuklidske asocijacije!



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Neeuklidska geometrija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan