Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Stari prijemni za php i Java na FER-u

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 0:53 sri, 29. 1. 2014    Naslov: Stari prijemni za php i Java na FER-u Citirajte i odgovorite

Bok,

Vidio sam da je prošlih godina nešto PMFovaca upisivalo te kolegije na FERu. Može li netko, ako je bio i vidi ovo (ili zna nekog tko je bio pa bude duša i uputi tu osobu na ovu temu :) ) napisati što se tražilo od predznanja?
Našao sam sada popis stvari+par ispita za PHP (samo C dio), ali to je jako šturo i zanima me konkretnije na što su ličili ti zadaci (a bome bi dobro došlo i koje pitanje koje nije programersko) pa da prođem koji na tu foru. Pogotovo me Java zanima.

Pozdrav.
Bok,

Vidio sam da je prošlih godina nešto PMFovaca upisivalo te kolegije na FERu. Može li netko, ako je bio i vidi ovo (ili zna nekog tko je bio pa bude duša i uputi tu osobu na ovu temu Smile ) napisati što se tražilo od predznanja?
Našao sam sada popis stvari+par ispita za PHP (samo C dio), ali to je jako šturo i zanima me konkretnije na što su ličili ti zadaci (a bome bi dobro došlo i koje pitanje koje nije programersko) pa da prođem koji na tu foru. Pogotovo me Java zanima.

Pozdrav.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zvons
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2012. (16:13:44)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 0:48 sri, 18. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pridružujem se pitanjima u nadi da netko ove godine vidi ili kolega koji je napravio post da odgovori :)
Mene osobno Java zanima i upisao bi je ove godine

Usput me zanima kakva je procedura oko upisivanja (osim slanja maila profesoru koji vodi Java projekt)?
I ako netko može kopirat kako je izgledao njegov mail profesoru čisto da okvirno znam kako bi moj trebao izgledat.
Pridružujem se pitanjima u nadi da netko ove godine vidi ili kolega koji je napravio post da odgovori Smile
Mene osobno Java zanima i upisao bi je ove godine

Usput me zanima kakva je procedura oko upisivanja (osim slanja maila profesoru koji vodi Java projekt)?
I ako netko može kopirat kako je izgledao njegov mail profesoru čisto da okvirno znam kako bi moj trebao izgledat.



_________________
"Hard work never killed anybody, but why take a chance?"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kosani
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2010. (21:22:58)
Postovi: (26)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 7

PostPostano: 8:01 sri, 18. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za Javu:
- koliko bajtova zauzimaju razni tipovi podataka (char, pointer, int, double)
- najgora složenost (veliko o od ..) za neki algoritam (npr. traženja elementa u nesortiranoj listi)
- iz Mreža Računala bude trenutna verzija XHTML-a ili HTML-a i HTTP-a. Od čega je skraćeno HTTP (mislim). I bude jedno pitanje na koje je odgovor ajax. Ima tu još od mreža..
- iz baza podataka od čega je skraćeno DBMS i još nekoliko pitanja
- bude par pitanja i iz Operacijskih sustava, ne sjećam se ni jednog jer ih nisam do tada slušao.
(ima još ali sam ovo prije 2 godine pisao, samo se njih trenutno sjećam)

Mislim da treba na "Teoriji" imati barem 10 bodova.

Onda ima 3 programerska zadatka u c-u: prvi je strlen bez for petlje (rekurzivno), drugi je Fibonnacijevi nizovi bez rekurzije (for petljom), a treći je neki s datotekama npr. učitaj sve retke iz neke datoteke i ispiši ih obrnutim redoslijedom.

Jedan od 3 programerska zadataka mora biti rješen u potpunosti. Oni nosi 3, 3 i 6 bodova redom.
Za Javu:
- koliko bajtova zauzimaju razni tipovi podataka (char, pointer, int, double)
- najgora složenost (veliko o od ..) za neki algoritam (npr. traženja elementa u nesortiranoj listi)
- iz Mreža Računala bude trenutna verzija XHTML-a ili HTML-a i HTTP-a. Od čega je skraćeno HTTP (mislim). I bude jedno pitanje na koje je odgovor ajax. Ima tu još od mreža..
- iz baza podataka od čega je skraćeno DBMS i još nekoliko pitanja
- bude par pitanja i iz Operacijskih sustava, ne sjećam se ni jednog jer ih nisam do tada slušao.
(ima još ali sam ovo prije 2 godine pisao, samo se njih trenutno sjećam)

Mislim da treba na "Teoriji" imati barem 10 bodova.

Onda ima 3 programerska zadatka u c-u: prvi je strlen bez for petlje (rekurzivno), drugi je Fibonnacijevi nizovi bez rekurzije (for petljom), a treći je neki s datotekama npr. učitaj sve retke iz neke datoteke i ispiši ih obrnutim redoslijedom.

Jedan od 3 programerska zadataka mora biti rješen u potpunosti. Oni nosi 3, 3 i 6 bodova redom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan