Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

problem kod paljenja XP - login loop - HELP!!!
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 23:02 pet, 30. 7. 2004    Naslov: problem kod paljenja XP - login loop - HELP!!! Citirajte i odgovorite

neznam gdje da stavim, pa micite gdje vam volja...

Ljudi pomagajte!!! Ovako doslo do problema...
Ostavim [url=http://www.free-av.com/]anti vir[/url] program da radi i izadjem van na sat vremena, i kad se vratim kuci imam otvoren welcome screen s dvije mogucnosti, da kliknem na moje ime i udjem u XP i da ugasim komp. Kad kliknem da udjem u XP logira me, na sekundu pokaze desktop i izlogira me opet na wellcome screen.(kao neki [color=blue]login loop[/color]). Ne radi nista niti kad ga restartujem, niti kad ga ugasim i upalim.
U safe modu comand promtu isto ne mogu da udjem preko tog wellcome screena...
HELP!!!
neznam gdje da stavim, pa micite gdje vam volja...

Ljudi pomagajte!!! Ovako doslo do problema...
Ostavim anti vir program da radi i izadjem van na sat vremena, i kad se vratim kuci imam otvoren welcome screen s dvije mogucnosti, da kliknem na moje ime i udjem u XP i da ugasim komp. Kad kliknem da udjem u XP logira me, na sekundu pokaze desktop i izlogira me opet na wellcome screen.(kao neki login loop). Ne radi nista niti kad ga restartujem, niti kad ga ugasim i upalim.
U safe modu comand promtu isto ne mogu da udjem preko tog wellcome screena...
HELP!!!



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 16:55 ned, 1. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam imala za ovo sve iste simptome ali samo zato sto su mi bili istekli windowsi i onda sam ih bila srusila i digla nove...
sad je pitanje kakve windwse xp-e imas?
Mislim osobno da antivirus sa ovako necim ne moze imat nekih posebnih problema!

Mislim da ce na ovo puno bolji odgovor imat vsego!
ja sam imala za ovo sve iste simptome ali samo zato sto su mi bili istekli windowsi i onda sam ih bila srusila i digla nove...
sad je pitanje kakve windwse xp-e imas?
Mislim osobno da antivirus sa ovako necim ne moze imat nekih posebnih problema!

Mislim da ce na ovo puno bolji odgovor imat vsego!



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:23 ned, 1. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]Mislim da ce na ovo puno bolji odgovor imat vsego![/quote]

Sorry, vsego ne voli XP... :D

Ako se nitko ne javi, klasika: reinstall... :(
bily (napisa):
Mislim da ce na ovo puno bolji odgovor imat vsego!


Sorry, vsego ne voli XP... Very Happy

Ako se nitko ne javi, klasika: reinstall... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:51 uto, 3. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ako se nitko ne javi, klasika: reinstall... :([/quote]

Ili jos bolje: instaliraj Linux happytux
vsego (napisa):
Ako se nitko ne javi, klasika: reinstall... Sad


Ili jos bolje: instaliraj Linux Tux, doing some gymnastics



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 20:46 uto, 3. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

joj ocete iskreno ovo ste svi i meni dijelili savjete zasto recimo niste pomislili da se mozda radi o nekom virusu zasto ne dignes recimo antivirus neki nek ti sazna o kojem se virusu radi pa mu probaj nac na netu rijesenje! :wink:
joj ocete iskreno ovo ste svi i meni dijelili savjete zasto recimo niste pomislili da se mozda radi o nekom virusu zasto ne dignes recimo antivirus neki nek ti sazna o kojem se virusu radi pa mu probaj nac na netu rijesenje! Wink



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:57 sri, 4. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]zasto ne dignes recimo antivirus neki nek ti sazna o kojem se virusu radi pa mu probaj nac na netu rijesenje! :wink:[/quote]

Zato sto se ne moze logirati :roll:
bily (napisa):
zasto ne dignes recimo antivirus neki nek ti sazna o kojem se virusu radi pa mu probaj nac na netu rijesenje! Wink


Zato sto se ne moze logirati Rolling Eyes



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:43 sri, 4. 8. 2004    Naslov: Re: problem kod paljenja XP - login loop - HELP!!! Citirajte i odgovorite

[quote="BoMark"]
U safe modu comand promtu isto ne mogu da udjem preko tog wellcome screena...
HELP!!![/quote]
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
od kada xp ima comand prompt sa welcome screen-om?
ako se razumijes u xp barem malo mozes pokusati pokrenuti repair opciju
( imas mogucnost kod bootanja cd-a) i presnimiti explorer.exe i winlogon.exe
sa cd na hard( instalacijski direktorij) nakon cega ces morati kod paljenja
( ako uspije) jos neke osnovne stvari podesiti!

--> Radis o svom riziku! Winlogon bi trebao pomoci :lol:
BoMark (napisa):

U safe modu comand promtu isto ne mogu da udjem preko tog wellcome screena...
HELP!!!

Question Question Question Question Question Question Question Question Question
od kada xp ima comand prompt sa welcome screen-om?
ako se razumijes u xp barem malo mozes pokusati pokrenuti repair opciju
( imas mogucnost kod bootanja cd-a) i presnimiti explorer.exe i winlogon.exe
sa cd na hard( instalacijski direktorij) nakon cega ces morati kod paljenja
( ako uspije) jos neke osnovne stvari podesiti!

→ Radis o svom riziku! Winlogon bi trebao pomoci Laughing



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:27 sri, 4. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]zasto recimo niste pomislili da se mozda radi o nekom virusu [/quote]

No offence, ali zasto neki ljudi imaju naviku za svaki problem s kompjuterom optuziti viruse? :roll:
bily (napisa):
zasto recimo niste pomislili da se mozda radi o nekom virusu


No offence, ali zasto neki ljudi imaju naviku za svaki problem s kompjuterom optuziti viruse? Rolling Eyes



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vms
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 07. 2004. (08:50:21)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:48 sri, 4. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="bily"]zasto recimo niste pomislili da se mozda radi o nekom virusu [/quote]

No offence, ali zasto neki ljudi imaju naviku za svaki problem s kompjuterom optuziti viruse? :roll:[/quote]

Da se slozim s kolegom krckom, neka instalira Linux pa vise nece imati takvih problema ;o)
mdoko (napisa):
bily (napisa):
zasto recimo niste pomislili da se mozda radi o nekom virusu


No offence, ali zasto neki ljudi imaju naviku za svaki problem s kompjuterom optuziti viruse? Rolling Eyes


Da se slozim s kolegom krckom, neka instalira Linux pa vise nece imati takvih problema ;o)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 23:06 sri, 4. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="bily"]zasto recimo niste pomislili da se mozda radi o nekom virusu [/quote]

No offence, ali zasto neki ljudi imaju naviku za svaki problem s kompjuterom optuziti viruse? :roll:[/quote]

zato sto mislim da ja s virusoima imam najvise iskustva svaki poberem koji se nade na putu znaci uvijek prvo sto cu pomislit kad nesto nije u redu da se radi o [b]virusu[/b]!!!!!
mdoko (napisa):
bily (napisa):
zasto recimo niste pomislili da se mozda radi o nekom virusu


No offence, ali zasto neki ljudi imaju naviku za svaki problem s kompjuterom optuziti viruse? Rolling Eyes


zato sto mislim da ja s virusoima imam najvise iskustva svaki poberem koji se nade na putu znaci uvijek prvo sto cu pomislit kad nesto nije u redu da se radi o virusu!!!!!



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:05 čet, 5. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]zato sto mislim da ja s virusoima imam najvise iskustva svaki poberem koji se nade na putu znaci uvijek prvo sto cu pomislit kad nesto nije u redu da se radi o [b]virusu[/b]!!!!![/quote]

Hmm... Ti imas [i]najvise[/i] iskustva u dobivanju virusa, tj. u [i]pokupljanju virusa[/i]. To iskustvo i nije tako tesko steci. Samo treba _ne_ paziti. :PP :lol: ;) Puno bolje je ono u nedobivanju virusa... :roll:

...

Bo, ja bi na tvom mjestu reinstalirao. Mislim da cak i ako uspijes skopirat neki fajl s winCD-a (kak ti gore lijepo preporucaju) ostat neke stvari [i]sfrckane[/i].

Ali ako se odlucis za reinstalaciju, a nemas back-up svih potrebnih podataka koji su ti na disku (pretpostavljam da ces formatirati disk/particiju na kojem/oj ti su windoze), onda svakak probaj nekak prvo podignuti stare win.

Hmm... Ak ne uspije ovo sa XP CD-om, mozda da od nekog nabavis :bow: [color=olive]win98-starup-disk[/color] :bow: (disketu). S njom bi ti se morao dici ([i]command prompt[/i] od 98-ice) i raditi CD-ROM, pa onda puknes CD od XPjci i iskopiras one gore "GauSs_[i]ove[/i]" fajlove. Zapravo, ne da bi se morao nego se MORA! (bar iz mog iskustva)
bily (napisa):
zato sto mislim da ja s virusoima imam najvise iskustva svaki poberem koji se nade na putu znaci uvijek prvo sto cu pomislit kad nesto nije u redu da se radi o virusu!!!!!


Hmm... Ti imas najvise iskustva u dobivanju virusa, tj. u pokupljanju virusa. To iskustvo i nije tako tesko steci. Samo treba _ne_ paziti. Weeee-heeee!!! Laughing Wink Puno bolje je ono u nedobivanju virusa... Rolling Eyes

...

Bo, ja bi na tvom mjestu reinstalirao. Mislim da cak i ako uspijes skopirat neki fajl s winCD-a (kak ti gore lijepo preporucaju) ostat neke stvari sfrckane.

Ali ako se odlucis za reinstalaciju, a nemas back-up svih potrebnih podataka koji su ti na disku (pretpostavljam da ces formatirati disk/particiju na kojem/oj ti su windoze), onda svakak probaj nekak prvo podignuti stare win.

Hmm... Ak ne uspije ovo sa XP CD-om, mozda da od nekog nabavis I bow before you win98-starup-disk I bow before you (disketu). S njom bi ti se morao dici (command prompt od 98-ice) i raditi CD-ROM, pa onda puknes CD od XPjci i iskopiras one gore "GauSs_ove" fajlove. Zapravo, ne da bi se morao nego se MORA! (bar iz mog iskustva)



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies


Zadnja promjena: steelworker; 18:35 pet, 6. 8. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:03 čet, 5. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Hmm... Ak ne uspije ovo sa XP CD-om, mozda da od nekog nabavis :bow: [color=olive]win98-starup-disk[/color] :bow: (disketu). S njom bi ti se morao dici ([i]command prompt[/i] od 98-ice) i raditi CD-ROM, pa onda puknes CD od XPjci i iskopiras one gore "GauSs_[i]ove[/i]" fajlove. Zapravo, ne da bi se morao nego se MORA! (bar iz mog iskustva)[/quote]

Win98 mogu citati NTFS? :-k Mislim da ne mogu :( To je razlog zasto koristim Win2K na FAT32 particiji. Startup disk mi je vise puta spasio podatke na disku :bow:
steelworker (napisa):
Hmm... Ak ne uspije ovo sa XP CD-om, mozda da od nekog nabavis I bow before you win98-starup-disk I bow before you (disketu). S njom bi ti se morao dici (command prompt od 98-ice) i raditi CD-ROM, pa onda puknes CD od XPjci i iskopiras one gore "GauSs_ove" fajlove. Zapravo, ne da bi se morao nego se MORA! (bar iz mog iskustva)


Win98 mogu citati NTFS? Think Mislim da ne mogu Sad To je razlog zasto koristim Win2K na FAT32 particiji. Startup disk mi je vise puta spasio podatke na disku I bow before you



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:40 čet, 5. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Win98 mogu citati NTFS? :-k Mislim da ne mogu :( To je razlog zasto koristim Win2K na FAT32 particiji. Startup disk mi je vise puta spasio podatke na disku :bow:[/quote]

Ako te muci samo citanje, onda imas drivere [url=http://www.sysinternals.com/ntw2k/freeware/ntfsdos.shtml]za DOS[/url] i [url=http://www.sysinternals.com/ntw2k/freeware/ntfswin98.shtml]za Win95/98[/url]. :D Cini mi se da WinMe podrzava NTFS, ali ne bih se kladio... Nisam ni to koristio. :?

Nazalost, profi driveri s write-accessom se placaju, no mozda postoji i [i]alternativni[/i] (ne mogu zamisliti koji :whistle:) nacin. 8)

Btw, postoje i [url=http://www.jankratochvil.net/project/captive/]free driveri za pristup NTFSu iz Linuxa[/url]. :shock: Navodno, rade jako dobro. :D
krcko (napisa):
Win98 mogu citati NTFS? Think Mislim da ne mogu Sad To je razlog zasto koristim Win2K na FAT32 particiji. Startup disk mi je vise puta spasio podatke na disku I bow before you


Ako te muci samo citanje, onda imas drivere za DOS i za Win95/98. Very Happy Cini mi se da WinMe podrzava NTFS, ali ne bih se kladio... Nisam ni to koristio. Confused

Nazalost, profi driveri s write-accessom se placaju, no mozda postoji i alternativni (ne mogu zamisliti koji Fuuuuuc...) nacin. Cool

Btw, postoje i free driveri za pristup NTFSu iz Linuxa. Shocked Navodno, rade jako dobro. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:45 čet, 5. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apropos steelove ideje o win98 startup disku.. Mozda mogu ponuditi win95 rescue disk?
[url=http://lnr.math.hr/~bbozo/win95rescue.img]win95rescue.img[/url] kojeg mozes zapisati na 1.44 disketu sa [url=ftp://ftp.hr.debian.org/debian/tools]nekim od alata dostupnih ovdje[/url] (vidi README)
Iako, malo upozorenje, alati sa win9x rescue diska nece znati prepoznati ntfs particije (kakve winXP cini ako mu se ne kaze suprotno) a ako mu je i bilo receno suprotno, nece znati iskopirati duga imena fajlova :(
Vidi vsegine drivere za win98 i dos, oni ce rijesiti problem citanja podataka, ali ne i cuvanja starih imena fajlova. Preporucam knoppix cd.

Moj bi prijedlog bio, da nabavis winXP cd i bootas recovery console i pogledas da li ti koji od alata iz njega moze pomoci. Ako to ne pomogne, spasi sto imas i reinstaliraj windowse (ili linux ;)). Najbolji nacin da se to ucini je, vjerovatno, preko Knoppix cd-a, ili... mukotrpnije (i nemoguce ako se radi o laptopu) da odneses disk kod nekoga kome stroj inace radi :?

btw: ima netko przilicu i knoppix cd ? :)
Apropos steelove ideje o win98 startup disku.. Mozda mogu ponuditi win95 rescue disk?
win95rescue.img kojeg mozes zapisati na 1.44 disketu sa nekim od alata dostupnih ovdje (vidi README)
Iako, malo upozorenje, alati sa win9x rescue diska nece znati prepoznati ntfs particije (kakve winXP cini ako mu se ne kaze suprotno) a ako mu je i bilo receno suprotno, nece znati iskopirati duga imena fajlova Sad
Vidi vsegine drivere za win98 i dos, oni ce rijesiti problem citanja podataka, ali ne i cuvanja starih imena fajlova. Preporucam knoppix cd.

Moj bi prijedlog bio, da nabavis winXP cd i bootas recovery console i pogledas da li ti koji od alata iz njega moze pomoci. Ako to ne pomogne, spasi sto imas i reinstaliraj windowse (ili linux Wink). Najbolji nacin da se to ucini je, vjerovatno, preko Knoppix cd-a, ili... mukotrpnije (i nemoguce ako se radi o laptopu) da odneses disk kod nekoga kome stroj inace radi Confused

btw: ima netko przilicu i knoppix cd ? Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink


Zadnja promjena: ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE; 16:52 čet, 5. 8. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 11:16 čet, 5. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="steelworker"]Hmm... Ak ne uspije ovo sa XP CD-om, mozda da od nekog nabavis :bow: [color=olive]win98-starup-disk[/color] :bow: (disketu). S njom bi ti se morao dici ([i]command prompt[/i] od 98-ice) i raditi CD-ROM, pa onda puknes CD od XPjci i iskopiras one gore "GauSs_[i]ove[/i]" fajlove. Zapravo, ne da bi se morao nego se MORA! (bar iz mog iskustva)[/quote]

Win98 mogu citati NTFS? :-k Mislim da ne mogu :( To je razlog zasto koristim Win2K na FAT32 particiji. Startup disk mi je vise puta spasio podatke na disku :bow:[/quote]

iako ga ne volim bas previse nije ni microsoft tako lud! izdali su oni
programcic za izradu startup diskete( bolje reci disketa):

Windows XP Professional with Service Pack 1 Utility: Setup Disks for Floppy Boot Install
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=83f53be9-28fa-40e8-8ec2-631504ef5e26&displaylang=en
krcko (napisa):
steelworker (napisa):
Hmm... Ak ne uspije ovo sa XP CD-om, mozda da od nekog nabavis I bow before you win98-starup-disk I bow before you (disketu). S njom bi ti se morao dici (command prompt od 98-ice) i raditi CD-ROM, pa onda puknes CD od XPjci i iskopiras one gore "GauSs_ove" fajlove. Zapravo, ne da bi se morao nego se MORA! (bar iz mog iskustva)


Win98 mogu citati NTFS? Think Mislim da ne mogu Sad To je razlog zasto koristim Win2K na FAT32 particiji. Startup disk mi je vise puta spasio podatke na disku I bow before you


iako ga ne volim bas previse nije ni microsoft tako lud! izdali su oni
programcic za izradu startup diskete( bolje reci disketa):

Windows XP Professional with Service Pack 1 Utility: Setup Disks for Floppy Boot Install
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=83f53be9-28fa-40e8-8ec2-631504ef5e26&displaylang=en



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 17:26 čet, 5. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:idea: Umjesto knoppixa mozes probati sa jednom od tiny linux distribucija (na 1 floppyu ili jaako malo iso cd imageu (do 6MB))

[url=http://www0.crashrecovery.org/]Crash Recovery Linux[/url]: ima podrsku za sav hardver podrzan linuxom, mogucnost umrezavanja sa drugim kompjuterima preko bilo kakog (brzog) medija (npr. paralelni kabel, usb kabel, infrared, wireless, lan, wan, null-modem....) i zna citati i pisati(pisanje samo u kasnijim verzijama kernela, >=2.6.2) po ntfs particijama, iako pisanje po ntfs-u ima jos [b]mnoga[/b] ogranicenja (samo stari ntfs, tj. onaj prije win2k i ne moze stvarati _nove_ fajlove, samo mijenjati stare i sl :?).

BTW: winme ne podrzava ntfs, provjerio :( a ntfsdos driveri javljaju error ukoliko se pokusa pokrenuti exe fajl sa ntfs particije :(
Idea Umjesto knoppixa mozes probati sa jednom od tiny linux distribucija (na 1 floppyu ili jaako malo iso cd imageu (do 6MB))

Crash Recovery Linux: ima podrsku za sav hardver podrzan linuxom, mogucnost umrezavanja sa drugim kompjuterima preko bilo kakog (brzog) medija (npr. paralelni kabel, usb kabel, infrared, wireless, lan, wan, null-modem....) i zna citati i pisati(pisanje samo u kasnijim verzijama kernela, >=2.6.2) po ntfs particijama, iako pisanje po ntfs-u ima jos mnoga ogranicenja (samo stari ntfs, tj. onaj prije win2k i ne moze stvarati _nove_ fajlove, samo mijenjati stare i sl Confused).

BTW: winme ne podrzava ntfs, provjerio Sad a ntfsdos driveri javljaju error ukoliko se pokusa pokrenuti exe fajl sa ntfs particije Sad



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2004. (11:05:48)
Postovi: (71)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 16:12 pet, 6. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]btw: ima netko przilicu i knoppix cd ? [/quote]
Evo, izašla ti je sad nova mrež@ sa knoppix-om 3.4 na CD-u.
Citat:
btw: ima netko przilicu i knoppix cd ?

Evo, izašla ti je sad nova mrež@ sa knoppix-om 3.4 na CD-u.



_________________
Iljo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:47 čet, 26. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za sve kaj imaju problema sa WinXP, otići na [url]www.msn.com[/url] i apdejtat windowse do ibera.
Za sve kaj imaju problema sa WinXP, otići na www.msn.com i apdejtat windowse do ibera.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 17:44 sri, 22. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Ako te muci samo citanje, onda imas drivere [url=http://www.sysinternals.com/ntw2k/freeware/ntfsdos.shtml]za DOS[/url] i [url=http://www.sysinternals.com/ntw2k/freeware/ntfswin98.shtml]za Win95/98[/url]. :D Cini mi se da WinMe podrzava NTFS, ali ne bih se kladio... Nisam ni to koristio. :? [/quote]

nope...niti jedni windowsi bazirani na staroj 16-bitnoj jezgri (znaci, prakticki, DOS jezgra sa grafickim obruzjem) ne mogu citati NTFS particije :cool:

[quote]
Nazalost, profi driveri s write-accessom se placaju, no mozda postoji i [i]alternativni[/i] (ne mogu zamisliti koji :whistle:) nacin. 8) [/quote]

ne postoji...eventualno probati sa PQM 7 ili novijim konvertirati particiju u FAT 32 pa postelati sta se postelati da...samo, zaboravi na pokretanje OS-a u tom slucaju :D :D

[quote]
Btw, postoje i [url=http://www.jankratochvil.net/project/captive/]free driveri za pristup NTFSu iz Linuxa[/url]. :shock: Navodno, rade jako dobro. :D[/quote]

ako se ne varam, kernel 2.6 ima podrsku za pisanje po NTFS 5.0 particijama (uz citanje :D )...do sada je to bilo samo omoguceno na NTFS 4.0 particijama (Win NT 4.0) ali sada bi trebalo biti omoguceno za sve :smile:
vsego (napisa):

Ako te muci samo citanje, onda imas drivere za DOS i za Win95/98. Very Happy Cini mi se da WinMe podrzava NTFS, ali ne bih se kladio... Nisam ni to koristio. Confused


nope...niti jedni windowsi bazirani na staroj 16-bitnoj jezgri (znaci, prakticki, DOS jezgra sa grafickim obruzjem) ne mogu citati NTFS particije Cool

Citat:

Nazalost, profi driveri s write-accessom se placaju, no mozda postoji i alternativni (ne mogu zamisliti koji Fuuuuuc...) nacin. Cool


ne postoji...eventualno probati sa PQM 7 ili novijim konvertirati particiju u FAT 32 pa postelati sta se postelati da...samo, zaboravi na pokretanje OS-a u tom slucaju Very Happy Very Happy

Citat:

Btw, postoje i free driveri za pristup NTFSu iz Linuxa. Shocked Navodno, rade jako dobro. Very Happy


ako se ne varam, kernel 2.6 ima podrsku za pisanje po NTFS 5.0 particijama (uz citanje Very Happy )...do sada je to bilo samo omoguceno na NTFS 4.0 particijama (Win NT 4.0) ali sada bi trebalo biti omoguceno za sve Smile



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 17:45 sri, 22. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]Za sve kaj imaju problema sa WinXP, otići na [url]www.msn.com[/url] i apdejtat windowse do ibera.[/quote]

:shock:
mislis valjda na http://windowsupdate.microsoft.com ?! :headbanging: :headbanging:
Crni (napisa):
Za sve kaj imaju problema sa WinXP, otići na www.msn.com i apdejtat windowse do ibera.


Shocked
mislis valjda na http://windowsupdate.microsoft.com ?! Headbanging Headbanging



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan