Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kraj civilizacije?
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:08 uto, 7. 9. 2004    Naslov: Kraj civilizacije? Citirajte i odgovorite

Nekidan u razgovoru s prijateljem dosli na cijenu nafte. Kaze da je prekopavajuci po netu naisao na zanimljivu teoriju. Cijene su navodno podivljale jer smo potrosili pola :shock:

O tome kolike su zapravo rezerve i koliko je jos ostalo strucnjaci se spore, ali jasno je da ce se prije ili kasnije sve potrositi. Pretpostavimo da je stvarno ostalo samo pola kolicine. Nafta se eksploatira nekih 100-tinjak godina, a potrosnja stalno raste pa ce se druga polovica potrositi znatno brze. Recimo za 50 godina. Dramaticne stvari pocet ce se dogadjati puno prije. Za sada nema prave alternative nafti. Ne samo kao energentu, koristi se kao sirovina za hrpu stvari (umjetna gnojiva, plastika, razne druge kemikalije..)

Zanima me sto forumsko opcinstvo misli o tom problemu. Hocemo li uspjet dovoljno brzo promijeniti tehnologiju ili nam slijedi...?
Nekidan u razgovoru s prijateljem dosli na cijenu nafte. Kaze da je prekopavajuci po netu naisao na zanimljivu teoriju. Cijene su navodno podivljale jer smo potrosili pola Shocked

O tome kolike su zapravo rezerve i koliko je jos ostalo strucnjaci se spore, ali jasno je da ce se prije ili kasnije sve potrositi. Pretpostavimo da je stvarno ostalo samo pola kolicine. Nafta se eksploatira nekih 100-tinjak godina, a potrosnja stalno raste pa ce se druga polovica potrositi znatno brze. Recimo za 50 godina. Dramaticne stvari pocet ce se dogadjati puno prije. Za sada nema prave alternative nafti. Ne samo kao energentu, koristi se kao sirovina za hrpu stvari (umjetna gnojiva, plastika, razne druge kemikalije..)

Zanima me sto forumsko opcinstvo misli o tom problemu. Hocemo li uspjet dovoljno brzo promijeniti tehnologiju ili nam slijedi...?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 17:53 uto, 7. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

cekaj malo sto nije nedavno receno da je nasa zemlja dosta dobro opskrbljena naftom sada a i ubuduce....?????
cekaj malo sto nije nedavno receno da je nasa zemlja dosta dobro opskrbljena naftom sada a i ubuduce....?????



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vincent Van Ear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2004. (11:29:05)
Postovi: (175)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 17:54 uto, 7. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ja neznam što nam lošega slijedi osim povratka u doba neandretalaca.
Hm,ja na to gledam ovako-loše smo počeli naš život na zemlji,kuge rata i pokvarenosti proharale su planetom,trujemo vlastiti akvarij u kojemu živimo,cipele od krokodila nam tako lijepo pristaju uz ego,nimalo se ne cijeni taj gmaz što egzistira toliko vrijeme,ako mi hrast ne nudi sjenu nad balkonom onda će mi nuditi ogrjev u peći itd.
Možda je ovo druga šansa,možda je ovo ponovni početak,možda je to Bog namjerno namjestio tako.
Da se vratimo u svoju prošlost ali ipak pametniji i u skladu sa zaboravljenom svijesti za prirodom izgradimo kulturnije društvo.
Neka je noć za spavanje i promatranje zvijezda,neka je dan za njušenje prekrasnih plodova i natjeravanje mladeži u prisustvu mede što je nahranjen(inače bi nas popapal ne :D ) našim medom iz naših ruku.

Možda nam se vrate i…dinosauri… :o

I taman kad nam dosadi ta idilična atmosfera,ispod površine nagomilat će se crna tekućina i bit će dovoljna nekolicina da stvori Mad-Max atmosferu jer mi smo ipak ljudi,a:
sto ljudi sto ćudi,od kojih sedam zlosutnost budi.

PS:nadam se da nisam bio pretjerano neozbiljan. :)
A ja neznam što nam lošega slijedi osim povratka u doba neandretalaca.
Hm,ja na to gledam ovako-loše smo počeli naš život na zemlji,kuge rata i pokvarenosti proharale su planetom,trujemo vlastiti akvarij u kojemu živimo,cipele od krokodila nam tako lijepo pristaju uz ego,nimalo se ne cijeni taj gmaz što egzistira toliko vrijeme,ako mi hrast ne nudi sjenu nad balkonom onda će mi nuditi ogrjev u peći itd.
Možda je ovo druga šansa,možda je ovo ponovni početak,možda je to Bog namjerno namjestio tako.
Da se vratimo u svoju prošlost ali ipak pametniji i u skladu sa zaboravljenom svijesti za prirodom izgradimo kulturnije društvo.
Neka je noć za spavanje i promatranje zvijezda,neka je dan za njušenje prekrasnih plodova i natjeravanje mladeži u prisustvu mede što je nahranjen(inače bi nas popapal ne Very Happy ) našim medom iz naših ruku.

Možda nam se vrate i…dinosauri… Surprised

I taman kad nam dosadi ta idilična atmosfera,ispod površine nagomilat će se crna tekućina i bit će dovoljna nekolicina da stvori Mad-Max atmosferu jer mi smo ipak ljudi,a:
sto ljudi sto ćudi,od kojih sedam zlosutnost budi.

PS:nadam se da nisam bio pretjerano neozbiljan. Smile



_________________
Samo sam jedan čovjek,
samo jedan pakao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vincent Van Ear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2004. (11:29:05)
Postovi: (175)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 17:56 uto, 7. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]cekaj malo sto nije nedavno receno da je nasa zemlja dosta dobro opskrbljena naftom sada a i ubuduce....?????[/quote]

Da billy dobro si čula,to 'ubuduće' se misli u narednih sedamdesetak godina ali nemoj biti toliko sebična :) misli na buduće naraštaje. :D
bily (napisa):
cekaj malo sto nije nedavno receno da je nasa zemlja dosta dobro opskrbljena naftom sada a i ubuduce....?????


Da billy dobro si čula,to 'ubuduće' se misli u narednih sedamdesetak godina ali nemoj biti toliko sebična Smile misli na buduće naraštaje. Very Happy



_________________
Samo sam jedan čovjek,
samo jedan pakao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:23 uto, 7. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Negdje sam citao da se zalihe nafte procjenjuju na iducih 20ak godina :shock: ali to je vjerojatno jedna od pesimisticnijih teorija. :?

Vjerujem da ce se nafta brzo i lako zamijeniti, kad za to dodje vrijeme. :o Zapravo, prilicno sam siguran da smo toliko ovisni o nafti iskljucivo zbog moci naftnih lobija koji onemogucuju razvoj ekoloski prihvatljivi(ji)h izvora energije. :x

Npr. zasto su davanja za aute ne plin toliko veca nego za benzince? :-k I zasto tako malo benzinskih pumpi uopce nudi plin? :roll: A stvar ima malu potrosnju, ne zagadjuje (ili slabo zagadjuje, not sure)... :| Jedino sto ima malu snagu, ali - recimo po gradu - to i nije neki nedostatak. 8)

A uz malo srece i [url=http://www.enviromission.com.au/]australske pameti[/url], koristit cemo puno vise sunceve energije... 8)
Negdje sam citao da se zalihe nafte procjenjuju na iducih 20ak godina Shocked ali to je vjerojatno jedna od pesimisticnijih teorija. Confused

Vjerujem da ce se nafta brzo i lako zamijeniti, kad za to dodje vrijeme. Surprised Zapravo, prilicno sam siguran da smo toliko ovisni o nafti iskljucivo zbog moci naftnih lobija koji onemogucuju razvoj ekoloski prihvatljivi(ji)h izvora energije. Mad

Npr. zasto su davanja za aute ne plin toliko veca nego za benzince? Think I zasto tako malo benzinskih pumpi uopce nudi plin? Rolling Eyes A stvar ima malu potrosnju, ne zagadjuje (ili slabo zagadjuje, not sure)... Neutral Jedino sto ima malu snagu, ali - recimo po gradu - to i nije neki nedostatak. Cool

A uz malo srece i australske pameti, koristit cemo puno vise sunceve energije... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 20:09 uto, 7. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vincent Van Ear"]A ja neznam što nam lošega slijedi osim povratka u doba neandretalaca.[/quote]
A to je bilo prilično veselo, kol'ko znamo iz [i]Flintstones[/i]-a.

[quote="Vincent Van Ear"]Možda nam se vrate i…dinosauri… :o [/quote]
'Ajde bar neko dobro. Bit ce jeftinije snimit [i]Jurassic Park 4[/i].

[quote="krcko"]Hocemo li uspjet dovoljno brzo promijeniti tehnologiju ili nam slijedi...?[/quote]
Ma ja se uopće ne brinem. Kroz dva-tri kvalitetnija rata se možemo tako fino potrijebit' da će preživjeli imat' uvrh glave nafte. Još će ju moć izvozit' (nekamo :) ) .
:2gunfire: :2gunfire:
A onda vise nećemo imat niti čime ratovat' pa ćemo se voljet ko hipiji. :lol:
Da nam je bar već nestalo nafte...
Vincent Van Ear (napisa):
A ja neznam što nam lošega slijedi osim povratka u doba neandretalaca.

A to je bilo prilično veselo, kol'ko znamo iz Flintstones-a.

Vincent Van Ear (napisa):
Možda nam se vrate i…dinosauri… Surprised

'Ajde bar neko dobro. Bit ce jeftinije snimit Jurassic Park 4.

krcko (napisa):
Hocemo li uspjet dovoljno brzo promijeniti tehnologiju ili nam slijedi...?

Ma ja se uopće ne brinem. Kroz dva-tri kvalitetnija rata se možemo tako fino potrijebit' da će preživjeli imat' uvrh glave nafte. Još će ju moć izvozit' (nekamo Smile ) .
#2gunfire #2gunfire
A onda vise nećemo imat niti čime ratovat' pa ćemo se voljet ko hipiji. Laughing
Da nam je bar već nestalo nafte...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Vincent Van Ear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2004. (11:29:05)
Postovi: (175)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 21:37 uto, 7. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT:

[quote]'Ajde bar neko dobro. Bit ce jeftinije snimit Jurassic Park 4.[/quote]

:lol:
Samo me zanima kako namjeravaš pripitomiti T-Rexove,zamisli T-Rex sa pedigreom živi sklupčan u garaži-zaštita od provalnika je garantirana.
Off-topic

Citat:
'Ajde bar neko dobro. Bit ce jeftinije snimit Jurassic Park 4.


Laughing
Samo me zanima kako namjeravaš pripitomiti T-Rexove,zamisli T-Rex sa pedigreom živi sklupčan u garaži-zaštita od provalnika je garantirana.



_________________
Samo sam jedan čovjek,
samo jedan pakao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:00 uto, 7. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Problem je sto nas ima skoro [url=http://www.census.gov/cgi-bin/ipc/popclockw]6.5 milijardi[/url]. Flintstonesa nije bilo tako puno. Vracanje u njihovo doba znaci da ce jaaaako puno ljudi pomrijet. Naravno, ne od gladi nego cemo se lijepo pobit, kako kaze Vjeko. Samo, to mi se bas ne cini kao rjesenje... upravo se toga bojim.

Mislim da se tehnologija ipak ne moze tako lako promijeniti. Bez nafte nema umjetnih gnojiva, a bez umjetnih gnojiva nas ne bi bilo 6.5*10^9. Sto se tice transporta jedina alternativa su "hidrogen fuel cells", ali dobivanje vodika nije rijeseno. Neke stvari nikad nece funkcionirati bez naftnih derivata. Recimo avioni, brodovi, bageri i ostala teska masinerija. A bez toga nema ni ugljena ni plina.

Taman kad izgradimo ceste auti ce nam presusit :cry: A onda lijepo na more u kociji. Bit ce zgodno na onom dijelu gdje se racva za Rijeku i Split. Cetiri trake u svakom smjeru a u sredini Krcko tjera kljuse :silly:
Problem je sto nas ima skoro 6.5 milijardi. Flintstonesa nije bilo tako puno. Vracanje u njihovo doba znaci da ce jaaaako puno ljudi pomrijet. Naravno, ne od gladi nego cemo se lijepo pobit, kako kaze Vjeko. Samo, to mi se bas ne cini kao rjesenje... upravo se toga bojim.

Mislim da se tehnologija ipak ne moze tako lako promijeniti. Bez nafte nema umjetnih gnojiva, a bez umjetnih gnojiva nas ne bi bilo 6.5*10^9. Sto se tice transporta jedina alternativa su "hidrogen fuel cells", ali dobivanje vodika nije rijeseno. Neke stvari nikad nece funkcionirati bez naftnih derivata. Recimo avioni, brodovi, bageri i ostala teska masinerija. A bez toga nema ni ugljena ni plina.

Taman kad izgradimo ceste auti ce nam presusit Crying or Very sad A onda lijepo na more u kociji. Bit ce zgodno na onom dijelu gdje se racva za Rijeku i Split. Cetiri trake u svakom smjeru a u sredini Krcko tjera kljuse #Silly



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 22:30 uto, 7. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vincent Van Ear"][quote="bily"]cekaj malo sto nije nedavno receno da je nasa zemlja dosta dobro opskrbljena naftom sada a i ubuduce....?????[/quote]

Da billy dobro si čula,to 'ubuduće' se misli u narednih sedamdesetak godina ali nemoj biti toliko sebična :) misli na buduće naraštaje. :D[/quote]


e pa nece se ni buduci narastaji vracat u proslost i nas izvacit neka oni misle na sebe bitno je sada dok mi zivimo a kasnije ce se vec nesto smislit vjeujem :lol:
Vincent Van Ear (napisa):
bily (napisa):
cekaj malo sto nije nedavno receno da je nasa zemlja dosta dobro opskrbljena naftom sada a i ubuduce....?????


Da billy dobro si čula,to 'ubuduće' se misli u narednih sedamdesetak godina ali nemoj biti toliko sebična Smile misli na buduće naraštaje. Very Happy



e pa nece se ni buduci narastaji vracat u proslost i nas izvacit neka oni misle na sebe bitno je sada dok mi zivimo a kasnije ce se vec nesto smislit vjeujem Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 23:44 uto, 7. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je puno izvjesnije, s obzirom na to što se zadnjih dana događa da ćemo se međusobno pobit i nevezano uz nestanak ili ostanak nafte. Kad vidim ove strahote u Rusiji i sjetim se svega što je bilo vezano uz taj terorizam i pomislim onda na ono što je vrlo vjerojatno i što bi moglo biti već za par godina u našim dvorištima ja se fakat zabrinem kamo ide ovaj naš svijet.

Inače, preporučam svim čitljivim i pišljivim(pismenim) forumašima da potraže u nekoj od knjižnica u koje su učlanjeni ili u nekoj od knjižara s kojom dijele susjedstvo, grad, kuću, ulicu ili neboder jedno po meni blago rečeno dojmljivo književno ostvarenje iz pera jednog od, ja mislim, slabije poznatih književnika našeg vremena, jer ja za njega nisam čuo sve dok tu knjigu nisam pročitao, a tek kasnije sam vidio da je napisao nešto vezano uz tematiku te knjige, što ipak nije bio nastavak:

Daniel Quinn : "Ishmael"

To je definitivno knjiga koja će vam dati jednu drugačiju i prilično jasnu perspektivu o našem svijetu, našem mjestu u svijetu, trenutnim zbivanjima u svijetu i našem utjecaju na prirodu. Knjiga nije o holokaustu niti ičem takvom, a bilo bi pogrdno da je nazovem ekološkom ili nedajbože filozofskom.

Objavljujem da ću tući svakog forumaša koji na knjigu naiđe i ne uzme je kako bi je pročitao, štapom.

A što se tiče izvora energije alternativnih nafti, tu se slažem s vsegom. Ova naša civilizacija je toliko nadahnuta i sposobna da u pripremi imamo već bezbroj isplativih "alternativnih" izvora energije i općenito mislim da smo dovoljno snalažljivi da se snađemo i bez te smrdljive nafte.

[quote="vjekovac"]
A to je bilo prilično veselo, kol'ko znamo iz Flintstones-a.
[/quote]
Menii je bio istrunuo pod u autu nedavno i lagano je došao u opasnost da se prošuplji. Da ga otac moj urgentno nije umah zamijenio sad bi se lijepo svi familijarno vozili u maniri flinstonesa :) Kak bi to bilo zaaaakon...Yabadabadoooo!

[quote="vjekovac"]
A onda vise nećemo imat niti čime ratovat' pa ćemo se voljet ko hipiji.
Da nam je bar već nestalo nafte...
[/quote]

A čuj, uvijek ostaje daska sa čavlom... :(
([size=7]Za neupućene: Simpsoni, epizoda kad je Homer nabavio magičnu mamunsku šapu[/size]

Peace&Love
:)

[quote="Vincent Van Ear"]
Samo me zanima kako namjeravaš pripitomiti T-Rexove,zamisli T-Rex sa pedigreom živi sklupčan u garaži-zaštita od provalnika je garantirana.
[/quote]

Mislim da sam na nekom dokumentarcu nedavno gledao da su se gadno zaribali s T-Rexom, da nije uopće bio kraljevsko carska faca, nego ustvari strvinar, bio ružan i smrdljiv i... ne enšto čemu bi dao pedigree..:) Al' oni velociraptori su mi opaki, ne smrde, zeleni su i mogu rastrgati konja u rekordnom vremenu...Ne znam baš doduše koliko bi se dali dresirati...
:?

Čuo sam da je idući smak svijeta 2014. Oćemo roštiljadu nabacit? :)
Mislim da je puno izvjesnije, s obzirom na to što se zadnjih dana događa da ćemo se međusobno pobit i nevezano uz nestanak ili ostanak nafte. Kad vidim ove strahote u Rusiji i sjetim se svega što je bilo vezano uz taj terorizam i pomislim onda na ono što je vrlo vjerojatno i što bi moglo biti već za par godina u našim dvorištima ja se fakat zabrinem kamo ide ovaj naš svijet.

Inače, preporučam svim čitljivim i pišljivim(pismenim) forumašima da potraže u nekoj od knjižnica u koje su učlanjeni ili u nekoj od knjižara s kojom dijele susjedstvo, grad, kuću, ulicu ili neboder jedno po meni blago rečeno dojmljivo književno ostvarenje iz pera jednog od, ja mislim, slabije poznatih književnika našeg vremena, jer ja za njega nisam čuo sve dok tu knjigu nisam pročitao, a tek kasnije sam vidio da je napisao nešto vezano uz tematiku te knjige, što ipak nije bio nastavak:

Daniel Quinn : "Ishmael"

To je definitivno knjiga koja će vam dati jednu drugačiju i prilično jasnu perspektivu o našem svijetu, našem mjestu u svijetu, trenutnim zbivanjima u svijetu i našem utjecaju na prirodu. Knjiga nije o holokaustu niti ičem takvom, a bilo bi pogrdno da je nazovem ekološkom ili nedajbože filozofskom.

Objavljujem da ću tući svakog forumaša koji na knjigu naiđe i ne uzme je kako bi je pročitao, štapom.

A što se tiče izvora energije alternativnih nafti, tu se slažem s vsegom. Ova naša civilizacija je toliko nadahnuta i sposobna da u pripremi imamo već bezbroj isplativih "alternativnih" izvora energije i općenito mislim da smo dovoljno snalažljivi da se snađemo i bez te smrdljive nafte.

vjekovac (napisa):

A to je bilo prilično veselo, kol'ko znamo iz Flintstones-a.

Menii je bio istrunuo pod u autu nedavno i lagano je došao u opasnost da se prošuplji. Da ga otac moj urgentno nije umah zamijenio sad bi se lijepo svi familijarno vozili u maniri flinstonesa Smile Kak bi to bilo zaaaakon...Yabadabadoooo!

vjekovac (napisa):

A onda vise nećemo imat niti čime ratovat' pa ćemo se voljet ko hipiji.
Da nam je bar već nestalo nafte...


A čuj, uvijek ostaje daska sa čavlom... Sad
(Za neupućene: Simpsoni, epizoda kad je Homer nabavio magičnu mamunsku šapu

Peace&Love
Smile

Vincent Van Ear (napisa):

Samo me zanima kako namjeravaš pripitomiti T-Rexove,zamisli T-Rex sa pedigreom živi sklupčan u garaži-zaštita od provalnika je garantirana.


Mislim da sam na nekom dokumentarcu nedavno gledao da su se gadno zaribali s T-Rexom, da nije uopće bio kraljevsko carska faca, nego ustvari strvinar, bio ružan i smrdljiv i... ne enšto čemu bi dao pedigree..Smile Al' oni velociraptori su mi opaki, ne smrde, zeleni su i mogu rastrgati konja u rekordnom vremenu...Ne znam baš doduše koliko bi se dali dresirati...
Confused

Čuo sam da je idući smak svijeta 2014. Oćemo roštiljadu nabacit? Smile



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:59 sri, 8. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]Čuo sam da je idući smak svijeta 2014. Oćemo roštiljadu nabacit? :)[/quote]

Pa, ako sada pocnete organizirat (na nacin studenata matematike) mozda i stignete prije 2014. :lol:
Blockflöte (napisa):
Čuo sam da je idući smak svijeta 2014. Oćemo roštiljadu nabacit? Smile


Pa, ako sada pocnete organizirat (na nacin studenata matematike) mozda i stignete prije 2014. Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:33 sri, 8. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo vam alternativa. Kad dođe apokalipsa, možete se priključit' mojoj bandi (kao u [i]Mad Maxu[/i]) koju sam već oformio. Lutali bumo svijetom i otimali zadnje litre benzina. :twisted:
Jurili bumo na raznim čudnovatim vozilima, otimali gorivo, a u dokolici pod hladovinom drveća se bavili matematikom i pekli rakiju.
Evo vam alternativa. Kad dođe apokalipsa, možete se priključit' mojoj bandi (kao u Mad Maxu) koju sam već oformio. Lutali bumo svijetom i otimali zadnje litre benzina. Twisted Evil
Jurili bumo na raznim čudnovatim vozilima, otimali gorivo, a u dokolici pod hladovinom drveća se bavili matematikom i pekli rakiju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 11:54 sri, 8. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]
vo vam alternativa. Kad dođe apokalipsa, možete se priključit' mojoj bandi (kao u Mad Maxu) koju sam već oformio. Lutali bumo svijetom i otimali zadnje litre benzina.
Jurili bumo na raznim čudnovatim vozilima, otimali gorivo, a u dokolici pod hladovinom drveća se bavili matematikom i pekli rakiju.
[/quote]

Ovo je tako dobar prijedlog da ću si odma vozačku nabavit i kožnjak! I flašu.
Crni (napisa):

vo vam alternativa. Kad dođe apokalipsa, možete se priključit' mojoj bandi (kao u Mad Maxu) koju sam već oformio. Lutali bumo svijetom i otimali zadnje litre benzina.
Jurili bumo na raznim čudnovatim vozilima, otimali gorivo, a u dokolici pod hladovinom drveća se bavili matematikom i pekli rakiju.


Ovo je tako dobar prijedlog da ću si odma vozačku nabavit i kožnjak! I flašu.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 12:16 sri, 8. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci li to da moj yugo nije vijecan? :( ili ce i on biti jedno od onih "cudnovatih" vozila ? :lol:

:)
Moja profesorica iz kemije u srednjoj skoli (inace poznata po biserima poput: "psovanje nataste ujutro dozvoljeno" i sl. :D) je svojevremeno izvalila i onaj "Znate li djeco zasto zapad mora propasti? Priroda ne voli visoke koncentracije energije."
Shodno tome principu :) ukoliko se ne nadje shodan i siroko dostupan supsitut najgore ce proci one zemlje koje najvise ovise o nafti,ugljenu i sekundarnim djelatnostima (industrijske zemlje), tj. one zemlje koje svoj visok broj stanovnika odrzavaju na sturoj, neplodnoj ili zagadjenoj zemlji zahvaljujuci industrijskoj moci te regije.
Drugim rijecima, to znaci poprilicna glad u slavenskim europskim drzavama i srednjoj i juznoj americi, teeska glad u srednjoj i zapadnoj europi, velikoj britaniji i meksiku, umalo-istrebljenje japanaca i skandinavskih naroda, a SAD ce ce izumiranje zapadne obale i tesku glad na istocnoj obali uspjeti izbjeci jos nekih 20-ak godina (buduci da se kap americke nafte nije potrosila u zadnjih 50godina, kompletna americka potrosnja je uvezena). 20 godina (barem) koje ce omoguciti povecanu migraciju u sredisnje djelove SAD-a istocno od tzv. mrtvog meridijana

...to ujedno znaci i drasticne ljudske migracije u plodnija podrucja (pogotovo prema morskim i rijecnim obalama, ali ne zbog ribolova (riblji fond isto nece jos dugo) nego trgovine), decentralizaciju cijele industrije, izumiranje metropola i velikih gradova, decentralizaciju, a time vjerovatno i porast uspjesnih separatistickih tendencija u velikim drzavama sastavljenih od mnogih naroda (poput rusije).
Migracije stanovnista ce skoro sigurno potaknuti kroz iducih 100 godina niz gadnih regionalnih, gradjanskih, separatistickih i osvajackih ratova, sta zbog tendencije do tada mocnijih, a od tada ocajnijih velikih regionalnih sila da granice drzavne uprave prate kretanja velikih masa njihovih drzavljana na susjedne, manje razvijene i manje zagadjene drzavice sa vecim udijelom poljoprivrede u nacionalnom dohotku. Doticne ce sile, biti tim odvaznije znajuci da im vrijeme mogucnosti vodjenja kvalitetnih osvajackih ratova nestaje zajedno sa zadnjim rezervama goriva.
Ogranicena upotreba goriva u tim ratovima ce smanjiti mogucnost vodjenja brzih ratova, sto ce rezultirati jaako dugotrajnim ratovima za opstanak.

Povratak i jacanje robovlasnickih/kmetovskih odnosa je isto za ocekivati, sta medju osvojenim narodima koji bijase preplavljeni mnogobrojnim i gladnim, ali dobro naoruzanim pridoslicama iz mocnih drzava, a sta (u kasnijim stadijima pogotovo), pri potcinjavanju malih i ranjivih skupina izbjeglica nakon dolaska u novu, neprijateljsku zemlju u kojoj je svasta (p)ostalo moguce zbog autonomaskih udaljavanja lokalnih mocnika od centralne vlasti koja ubrzano slabi.
Te migracije i smanjivanje sposobnosti brzog djelovanja, znace i povratak drumske hadjucije u Europu i drugdje na velika vrata i drasticno povecanje fatalnosti epidemija zbog nesposobnosti dovodjenja velikih kolicina lijekova u kratkom roku na udaljena mjesta. Od takvih ce nedaca, takodjer, najvise patiti oni narodi koji najdulje koriste te metode lijecenja.

Sve u svemu, interesantno vrijeme za provesti starost :g:
Znaci li to da moj yugo nije vijecan? Sad ili ce i on biti jedno od onih "cudnovatih" vozila ? Laughing

Smile
Moja profesorica iz kemije u srednjoj skoli (inace poznata po biserima poput: "psovanje nataste ujutro dozvoljeno" i sl. Very Happy) je svojevremeno izvalila i onaj "Znate li djeco zasto zapad mora propasti? Priroda ne voli visoke koncentracije energije."
Shodno tome principu Smile ukoliko se ne nadje shodan i siroko dostupan supsitut najgore ce proci one zemlje koje najvise ovise o nafti,ugljenu i sekundarnim djelatnostima (industrijske zemlje), tj. one zemlje koje svoj visok broj stanovnika odrzavaju na sturoj, neplodnoj ili zagadjenoj zemlji zahvaljujuci industrijskoj moci te regije.
Drugim rijecima, to znaci poprilicna glad u slavenskim europskim drzavama i srednjoj i juznoj americi, teeska glad u srednjoj i zapadnoj europi, velikoj britaniji i meksiku, umalo-istrebljenje japanaca i skandinavskih naroda, a SAD ce ce izumiranje zapadne obale i tesku glad na istocnoj obali uspjeti izbjeci jos nekih 20-ak godina (buduci da se kap americke nafte nije potrosila u zadnjih 50godina, kompletna americka potrosnja je uvezena). 20 godina (barem) koje ce omoguciti povecanu migraciju u sredisnje djelove SAD-a istocno od tzv. mrtvog meridijana

...to ujedno znaci i drasticne ljudske migracije u plodnija podrucja (pogotovo prema morskim i rijecnim obalama, ali ne zbog ribolova (riblji fond isto nece jos dugo) nego trgovine), decentralizaciju cijele industrije, izumiranje metropola i velikih gradova, decentralizaciju, a time vjerovatno i porast uspjesnih separatistickih tendencija u velikim drzavama sastavljenih od mnogih naroda (poput rusije).
Migracije stanovnista ce skoro sigurno potaknuti kroz iducih 100 godina niz gadnih regionalnih, gradjanskih, separatistickih i osvajackih ratova, sta zbog tendencije do tada mocnijih, a od tada ocajnijih velikih regionalnih sila da granice drzavne uprave prate kretanja velikih masa njihovih drzavljana na susjedne, manje razvijene i manje zagadjene drzavice sa vecim udijelom poljoprivrede u nacionalnom dohotku. Doticne ce sile, biti tim odvaznije znajuci da im vrijeme mogucnosti vodjenja kvalitetnih osvajackih ratova nestaje zajedno sa zadnjim rezervama goriva.
Ogranicena upotreba goriva u tim ratovima ce smanjiti mogucnost vodjenja brzih ratova, sto ce rezultirati jaako dugotrajnim ratovima za opstanak.

Povratak i jacanje robovlasnickih/kmetovskih odnosa je isto za ocekivati, sta medju osvojenim narodima koji bijase preplavljeni mnogobrojnim i gladnim, ali dobro naoruzanim pridoslicama iz mocnih drzava, a sta (u kasnijim stadijima pogotovo), pri potcinjavanju malih i ranjivih skupina izbjeglica nakon dolaska u novu, neprijateljsku zemlju u kojoj je svasta (p)ostalo moguce zbog autonomaskih udaljavanja lokalnih mocnika od centralne vlasti koja ubrzano slabi.
Te migracije i smanjivanje sposobnosti brzog djelovanja, znace i povratak drumske hadjucije u Europu i drugdje na velika vrata i drasticno povecanje fatalnosti epidemija zbog nesposobnosti dovodjenja velikih kolicina lijekova u kratkom roku na udaljena mjesta. Od takvih ce nedaca, takodjer, najvise patiti oni narodi koji najdulje koriste te metode lijecenja.

Sve u svemu, interesantno vrijeme za provesti starost Mr. Green



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 15:04 sri, 8. 9. 2004    Naslov: It's the end of the world as we know it! Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Vjerujem da ce se nafta brzo i lako zamijeniti, kad za to dodje vrijeme. :o Zapravo, prilicno sam siguran da smo toliko ovisni o nafti iskljucivo zbog moci naftnih lobija koji onemogucuju razvoj ekoloski prihvatljivi(ji)h izvora energije. :x[/quote]

To bi bilo lijepo, ali razmazenu narodnu masu je puno lakse nagovorit na osvajacki rat [size=9](pustis da ti sruse 2 nebodera i da se zalete u Pentagon) i onda pricas kak su oni jadni nevini napadnuti i "Either you're with us/US or against us/US.")[/size] nego da se odreknu svoje prevelike i nepotrebne potrosnje.

Korporacijskim lobijima je ipak najvazniji profit, a jos je uvijek veci u nafti (bez obzira na milijune mrtvih) nego alternativnim gorivima. :cry:

Kak su stvari krenule ja bi u ovo crno predvidjanje Zuba dodao i mogucnost da se mocni kada zagusti, "for the good of the people" (naravno svojih ljudi) odluce na brisanje ljudi iz velikih gradova siromasnijih (a plodnih) zemalja upotrebom atomskog oruzja - ustedjeli bi puno nafte jer bi ostala mala mjesta lako osvojili. Sad to mozda izgleda nemoguce, no prije 100 godina je vecina Americana smatrala nemogucim da oni okupiraju neku drugu zemlju (ne u stilu WW2 (makar bi se i o tome dalo diskutirat), nego u Bush-BUM stilu) jer su i oni [i]sami[/i] sebe stvorili oslobadjajuci se od kolonijalizma. A evo, danas je to americanima [i]nuzno zlo[/i]. Ako ne odmah, dopuste da im neku vecu jedinicu vojske pobiju u napadu na neki takav grad i odmah imas potporu nacije. Recimo izbrises velike indijske gradove (jer indijske rakete nemaju domet do Amerike), a seljake drzis u robovskim uvjetima da rade na poljima za minimalnu hranu. Naravno, morali bi ju podjeliti 50-50 s Kinezima. Pa bi tako mogla i EU podijeliti Rusiju pola pola s Kinezima (Rusima tak i tak sad Amerikanci odrzavaju rakete, tak da se sve da srediti). 50-50 bi jos bila i sretna opcija, jer je alternativa rat izmedju Amerike i Kine za kontrolu nad tim zemljema. Mislim da se EU ne bi dugo drzala u ratu EU-US-KINA jer je kao prvo cijela pod uhom Echalona, a drugo, ako ne bi Americani sve uspjeli sabotirati s Echalonom, Britanci bi ju cijelu sabotirali za mali dio Americkog kolaca tak da bi to bilo US+EU (pod nominalnom upravom Engleske, makar bi sve konce vukla Amerika) vs. Kina. I ajmo u pohod na Afriku! Zamislite Kineze kak koloniziraju Afriku... :wacky:

Meni izgleda, barem kak se sada manipulira javnim mijenjem u Americi da ce se oni ozbiljno poceti orjentirati na alternativna goriva i zivot koji nije toliko rasipnicki tek kad vise nece imati za osvojiti zemalja s naftom i kad cijeloj naciji (bez obzira na lazi u medijima) postane jasno da je kolicina nafte konacna brojka i da bez obzira koliko veliko, konacno mnogo je ipak konacno i jednom mora doci do kraja. Eto kad bi svi bili matematicari, problem bi odmah bio razumno rijesen. :lol:

Ah, a mozda ja pretjerujem... :pray:

Zapravo, puno je lakse drzat javno mijenje pod kontrolom ovakvom salama-tehnikom (snitu po snitu) stvarati totalitarne rezime u zemljama i onda te zemlje [i]oslobadjati[/i] nego krenuti u otvoreni osvajacki rat.

Mozda ipak prevlada zdravi razum, ali meni izgleda da bi za to bila potrebna revolucija u Americi...

Cak i da dodje do Mad-Max scenarija on bi trajao jednu generaciju, jer bi nafta ipak nestala. Pitanje je sto bi bilo onda...

A uzgoj hrane bi se mogao prebaciti i na morsko dno, pa bi imali i kolonijalne ratove za dna medjunarodnih mora... (Mislite Da Slovenija zeli izlaz na medjunarodne vode samo da ne placaju nas porez? :lol: :wacky: )

Joj, kak sam pesimistican danas... C, c, c...

Pa kaj je vsego jedini optimist? :shock:
vsego (napisa):
Vjerujem da ce se nafta brzo i lako zamijeniti, kad za to dodje vrijeme. Surprised Zapravo, prilicno sam siguran da smo toliko ovisni o nafti iskljucivo zbog moci naftnih lobija koji onemogucuju razvoj ekoloski prihvatljivi(ji)h izvora energije. Mad


To bi bilo lijepo, ali razmazenu narodnu masu je puno lakse nagovorit na osvajacki rat (pustis da ti sruse 2 nebodera i da se zalete u Pentagon) i onda pricas kak su oni jadni nevini napadnuti i "Either you're with us/US or against us/US.") nego da se odreknu svoje prevelike i nepotrebne potrosnje.

Korporacijskim lobijima je ipak najvazniji profit, a jos je uvijek veci u nafti (bez obzira na milijune mrtvih) nego alternativnim gorivima. Crying or Very sad

Kak su stvari krenule ja bi u ovo crno predvidjanje Zuba dodao i mogucnost da se mocni kada zagusti, "for the good of the people" (naravno svojih ljudi) odluce na brisanje ljudi iz velikih gradova siromasnijih (a plodnih) zemalja upotrebom atomskog oruzja - ustedjeli bi puno nafte jer bi ostala mala mjesta lako osvojili. Sad to mozda izgleda nemoguce, no prije 100 godina je vecina Americana smatrala nemogucim da oni okupiraju neku drugu zemlju (ne u stilu WW2 (makar bi se i o tome dalo diskutirat), nego u Bush-BUM stilu) jer su i oni sami sebe stvorili oslobadjajuci se od kolonijalizma. A evo, danas je to americanima nuzno zlo. Ako ne odmah, dopuste da im neku vecu jedinicu vojske pobiju u napadu na neki takav grad i odmah imas potporu nacije. Recimo izbrises velike indijske gradove (jer indijske rakete nemaju domet do Amerike), a seljake drzis u robovskim uvjetima da rade na poljima za minimalnu hranu. Naravno, morali bi ju podjeliti 50-50 s Kinezima. Pa bi tako mogla i EU podijeliti Rusiju pola pola s Kinezima (Rusima tak i tak sad Amerikanci odrzavaju rakete, tak da se sve da srediti). 50-50 bi jos bila i sretna opcija, jer je alternativa rat izmedju Amerike i Kine za kontrolu nad tim zemljema. Mislim da se EU ne bi dugo drzala u ratu EU-US-KINA jer je kao prvo cijela pod uhom Echalona, a drugo, ako ne bi Americani sve uspjeli sabotirati s Echalonom, Britanci bi ju cijelu sabotirali za mali dio Americkog kolaca tak da bi to bilo US+EU (pod nominalnom upravom Engleske, makar bi sve konce vukla Amerika) vs. Kina. I ajmo u pohod na Afriku! Zamislite Kineze kak koloniziraju Afriku... Tup, tup, tup,...

Meni izgleda, barem kak se sada manipulira javnim mijenjem u Americi da ce se oni ozbiljno poceti orjentirati na alternativna goriva i zivot koji nije toliko rasipnicki tek kad vise nece imati za osvojiti zemalja s naftom i kad cijeloj naciji (bez obzira na lazi u medijima) postane jasno da je kolicina nafte konacna brojka i da bez obzira koliko veliko, konacno mnogo je ipak konacno i jednom mora doci do kraja. Eto kad bi svi bili matematicari, problem bi odmah bio razumno rijesen. Laughing

Ah, a mozda ja pretjerujem... Pray

Zapravo, puno je lakse drzat javno mijenje pod kontrolom ovakvom salama-tehnikom (snitu po snitu) stvarati totalitarne rezime u zemljama i onda te zemlje oslobadjati nego krenuti u otvoreni osvajacki rat.

Mozda ipak prevlada zdravi razum, ali meni izgleda da bi za to bila potrebna revolucija u Americi...

Cak i da dodje do Mad-Max scenarija on bi trajao jednu generaciju, jer bi nafta ipak nestala. Pitanje je sto bi bilo onda...

A uzgoj hrane bi se mogao prebaciti i na morsko dno, pa bi imali i kolonijalne ratove za dna medjunarodnih mora... (Mislite Da Slovenija zeli izlaz na medjunarodne vode samo da ne placaju nas porez? Laughing Tup, tup, tup,... )

Joj, kak sam pesimistican danas... C, c, c...

Pa kaj je vsego jedini optimist? Shocked



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies


Zadnja promjena: steelworker; 15:55 čet, 9. 9. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:04 sri, 8. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zakaj svi osim Crnog pisu kilometarske postove koje mi je naporno citat? Je da je tema kraj civilizacije, al dajte malo laganije ljudi.

Moze i moj Uno u bandu? S dva sjedala za klince izgleda prilicno Mad Maxovski...
Zakaj svi osim Crnog pisu kilometarske postove koje mi je naporno citat? Je da je tema kraj civilizacije, al dajte malo laganije ljudi.

Moze i moj Uno u bandu? S dva sjedala za klince izgleda prilicno Mad Maxovski...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:19 sri, 8. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Zakaj svi osim Crnog pisu kilometarske postove koje mi je naporno citat? Je da je tema kraj civilizacije, al dajte malo laganije ljudi. [/quote]

To ti je zato kaj svi misle da su neki neshvaćeni geniji, pa im kakti treba više prostora da se izraze. NHF.
Inače to i mene živcira do ibera.

[quote="krcko"]Moze i moj Uno u bandu? S dva sjedala za klince izgleda prilicno Mad Maxovski... [/quote]

Gledaj krcko, da razjasnimo jednu stvar; ja sam uvijek smatral', smatram i najvjerojatnije i dalje budem da si ti kit na mjestu i zato me nemoj pitat' takve stvari. Ti i tvoji mali hahari ste dobrodošli. To je barem trivijalno. :D
krcko (napisa):
Zakaj svi osim Crnog pisu kilometarske postove koje mi je naporno citat? Je da je tema kraj civilizacije, al dajte malo laganije ljudi.


To ti je zato kaj svi misle da su neki neshvaćeni geniji, pa im kakti treba više prostora da se izraze. NHF.
Inače to i mene živcira do ibera.

krcko (napisa):
Moze i moj Uno u bandu? S dva sjedala za klince izgleda prilicno Mad Maxovski...


Gledaj krcko, da razjasnimo jednu stvar; ja sam uvijek smatral', smatram i najvjerojatnije i dalje budem da si ti kit na mjestu i zato me nemoj pitat' takve stvari. Ti i tvoji mali hahari ste dobrodošli. To je barem trivijalno. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:09 čet, 9. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moj stariji prof u osnovnoj je volio reci "jel znate da ce za 20 godina nestati nafte?"... a navodno je to pricao vec punih 20 god. :P

Ocem reci da je tesko predvidjeti ali je sigurno da ce nestati :(

Sta ce biti kada nestane nafte :?: Kaos, anarhija :?:
Mozda se na nebu ispise veliko zeleno i treptajuce "Game Over" :?:

Ono nemam pojma ali mislim da ce vecina nas dozivjeti taj dan, pa stoga smjesak na lice i uzivajte dok mozete :P
Moj stariji prof u osnovnoj je volio reci "jel znate da ce za 20 godina nestati nafte?"... a navodno je to pricao vec punih 20 god. Razz

Ocem reci da je tesko predvidjeti ali je sigurno da ce nestati Sad

Sta ce biti kada nestane nafte Question Kaos, anarhija Question
Mozda se na nebu ispise veliko zeleno i treptajuce "Game Over" Question

Ono nemam pojma ali mislim da ce vecina nas dozivjeti taj dan, pa stoga smjesak na lice i uzivajte dok mozete Razz



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:23 čet, 9. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja mislim da ce John Titor nas spasiti.
Ja mislim da ce John Titor nas spasiti.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:30 čet, 9. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Znaci li to da moj yugo nije vijecan? :( ili ce i on biti jedno od onih "cudnovatih" vozila ? :lol:[/quote]

Cuj, nisam siguran da li se kvalificira kao "vozilo", ali cudnovat jest :lol:

[quote="Crni"]Ti i tvoji mali hahari ste dobrodošli. To je barem trivijalno. :D[/quote]

S klincima unutra kvari se Mad Max efekt. Izgledamo vise kao, ne znam, ceski turisti.

[quote="Lord Sirius"]Ja mislim da ce John Titor nas spasiti.[/quote]

Ahoj Lorde, nije te dugo bilo! Nije mi jasno sto si htio rec al glavno da si se vratio :banana:
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Znaci li to da moj yugo nije vijecan? Sad ili ce i on biti jedno od onih "cudnovatih" vozila ? Laughing


Cuj, nisam siguran da li se kvalificira kao "vozilo", ali cudnovat jest Laughing

Crni (napisa):
Ti i tvoji mali hahari ste dobrodošli. To je barem trivijalno. Very Happy


S klincima unutra kvari se Mad Max efekt. Izgledamo vise kao, ne znam, ceski turisti.

Lord Sirius (napisa):
Ja mislim da ce John Titor nas spasiti.


Ahoj Lorde, nije te dugo bilo! Nije mi jasno sto si htio rec al glavno da si se vratio Dancing banana



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 1 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan