Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

C: zadatak vezan uz stringove

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zbunjeni
Gost





PostPostano: 16:07 pon, 13. 9. 2004    Naslov: C: zadatak vezan uz stringove Citirajte i odgovorite

Bok!Imam problem pri rjesavanju ovog zadatka pa ako bi bio neko voljan rjesiti ga bilo bi super! :shock: Pa kaze:
Program bira rjec i ispisuje na ekran onoliko podvlaka koliko ima slova u toj rjeci.Svaki put kad igrac pogodi slovo ono se ispisuje na odgovarajuce mjesto i igrac dobiva bod,a u suprotnom gubi bod.Na pocetku igrac raspolaze s 15 bodova.
Hvala!Cavos!
Bok!Imam problem pri rjesavanju ovog zadatka pa ako bi bio neko voljan rjesiti ga bilo bi super! Shocked Pa kaze:
Program bira rjec i ispisuje na ekran onoliko podvlaka koliko ima slova u toj rjeci.Svaki put kad igrac pogodi slovo ono se ispisuje na odgovarajuce mjesto i igrac dobiva bod,a u suprotnom gubi bod.Na pocetku igrac raspolaze s 15 bodova.
Hvala!Cavos!


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 16:33 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Re: zadatak vezan uz stringove Citirajte i odgovorite

[quote="zbunjeni"]Bok!Imam problem pri rjesavanju ovog zadatka[/quote]

Koji problem imaš?
zbunjeni (napisa):
Bok!Imam problem pri rjesavanju ovog zadatka


Koji problem imaš?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
zbunjeni
Gost





PostPostano: 19:05 pon, 13. 9. 2004    Naslov: zadatak sa stringovima Citirajte i odgovorite

Ovaj prvi dio mi je jasan,drugi dio me muci,kako da ispisem pogodjeno slovo na odgovarajuce mjesto :?:
Ovaj prvi dio mi je jasan,drugi dio me muci,kako da ispisem pogodjeno slovo na odgovarajuce mjesto Question


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 19:14 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Re: zadatak sa stringovima Citirajte i odgovorite

[quote="zbunjeni"]Ovaj prvi dio mi je jasan,drugi dio me muci,kako da ispisem pogodjeno slovo na odgovarajuce mjesto :?:[/quote]

Portabilno, vjerujem da nikako. :-(
Neportabilno, probaj s <curses.h> i mvprintw . http://www.opengroup.org/onlinepubs/007908799/xcurses/mvprintw.html .

No vjerojatno se od tebe samo traži (ako je zadatak akademski) da nanovo ispišeš string, u kojem je taj _ zamijenjen slovom. Ako baš hoćeš, možeš prethodno obrisati ekran (također neportabilno), i ispisati nekoliko \n-ova i razmakâ, tako da vizualno uvijek bude na istom mjestu. No mislim da se ne trebaš mučiti s time.
zbunjeni (napisa):
Ovaj prvi dio mi je jasan,drugi dio me muci,kako da ispisem pogodjeno slovo na odgovarajuce mjesto Question


Portabilno, vjerujem da nikako. Sad
Neportabilno, probaj s <curses.h> i mvprintw . http://www.opengroup.org/onlinepubs/007908799/xcurses/mvprintw.html .

No vjerojatno se od tebe samo traži (ako je zadatak akademski) da nanovo ispišeš string, u kojem je taj _ zamijenjen slovom. Ako baš hoćeš, možeš prethodno obrisati ekran (također neportabilno), i ispisati nekoliko \n-ova i razmakâ, tako da vizualno uvijek bude na istom mjestu. No mislim da se ne trebaš mučiti s time.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 10:06 sri, 15. 9. 2004    Naslov: Re: zadatak sa stringovima Citirajte i odgovorite

[quote="zbunjeni"]Ovaj prvi dio mi je jasan,drugi dio me muci,kako da ispisem pogodjeno slovo na odgovarajuce mjesto :?:[/quote]

Ja sam se svojedobno mucio s time kad sam radio simulaciju vi-editora. Puno kopanja po webu i ispitivanja ljudi da bi se na kraju slozio s vekyjem da "portabilno nikako".

Najlakse (a nitko se valjda ne bi ni bunio) da podvlake i slova stalno nanovo ispisujes. A ako bas imas sado-mazo ambicija :twisted: (kao ja) onda se igraj s vekyjevim linkom ili malo prouci refresanje ekrana (google...)
zbunjeni (napisa):
Ovaj prvi dio mi je jasan,drugi dio me muci,kako da ispisem pogodjeno slovo na odgovarajuce mjesto Question


Ja sam se svojedobno mucio s time kad sam radio simulaciju vi-editora. Puno kopanja po webu i ispitivanja ljudi da bi se na kraju slozio s vekyjem da "portabilno nikako".

Najlakse (a nitko se valjda ne bi ni bunio) da podvlake i slova stalno nanovo ispisujes. A ako bas imas sado-mazo ambicija Twisted Evil (kao ja) onda se igraj s vekyjevim linkom ili malo prouci refresanje ekrana (google...)



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ahri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2003. (23:16:07)
Postovi: (193)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 11:18 sri, 15. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili lupis 24 \n...
ili lupis 24 \n...



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 12:20 sri, 15. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ahri"]ili lupis 24 \n...[/quote]

To je isto neportabilno:-p. Kako znaš da ih je 24?
ahri (napisa):
ili lupis 24 \n...


To je isto neportabilno:-p. Kako znaš da ih je 24?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 12:49 sri, 15. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]To je isto neportabilno:-p. Kako znaš da ih je 24?[/quote]
Hm :? dosta sam siguran da postoji shell varijabla sa tom informacijom.. Jedna od onih.. terminfo, colsize i sl :-k unforćunatli, sad nema vremena, trci nazaj sa indeksom na faks vidit jel proslo kombinatoriku :?
veky (napisa):
To je isto neportabilno:-p. Kako znaš da ih je 24?

Hm Confused dosta sam siguran da postoji shell varijabla sa tom informacijom.. Jedna od onih.. terminfo, colsize i sl Think unforćunatli, sad nema vremena, trci nazaj sa indeksom na faks vidit jel proslo kombinatoriku Confused



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 12:59 sri, 15. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][quote="veky"]To je isto neportabilno:-p. Kako znaš da ih je 24?[/quote]
Hm :? dosta sam siguran da postoji shell varijabla sa tom informacijom.. Jedna od onih.. terminfo, colsize i sl :-k[/quote]

[jesus:]You just don't get it, do you?[/]

(U prijevodu: a shell varijable su kao portabilne? :shock: :-P )
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
veky (napisa):
To je isto neportabilno:-p. Kako znaš da ih je 24?

Hm Confused dosta sam siguran da postoji shell varijabla sa tom informacijom.. Jedna od onih.. terminfo, colsize i sl Think


[jesus:]You just don't get it, do you?[/]

(U prijevodu: a shell varijable su kao portabilne? Shocked Razz )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 11:58 pet, 18. 2. 2005    Naslov: Re: zadatak sa stringovima Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="zbunjeni"]Ovaj prvi dio mi je jasan,drugi dio me muci,kako da ispisem pogodjeno slovo na odgovarajuce mjesto :?:[/quote]

Portabilno, vjerujem da nikako. :-(
Neportabilno, probaj s <curses.h> i mvprintw . http://www.opengroup.org/onlinepubs/007908799/xcurses/mvprintw.html .
[/quote]

Samo [size=9]mala[/size] napomena (više da vidim kako radi vsegin anti-spam artwork 8) )
mvaddch je možda prikladniji, a curses lib je portan i na ne-POSIX sisteme.
Ono P u POSIX stoji s razlogom :) Uostalom, pravi je nadskup ISO C99 standarda, i kao takav ne bi trebao pod sjekiru akademskog čistunstva.

@Zub, pogledaj varijable $COLUMNS i $LINES :wink:
veky (napisa):
zbunjeni (napisa):
Ovaj prvi dio mi je jasan,drugi dio me muci,kako da ispisem pogodjeno slovo na odgovarajuce mjesto Question


Portabilno, vjerujem da nikako. Sad
Neportabilno, probaj s <curses.h> i mvprintw . http://www.opengroup.org/onlinepubs/007908799/xcurses/mvprintw.html .


Samo mala napomena (više da vidim kako radi vsegin anti-spam artwork Cool )
mvaddch je možda prikladniji, a curses lib je portan i na ne-POSIX sisteme.
Ono P u POSIX stoji s razlogom Smile Uostalom, pravi je nadskup ISO C99 standarda, i kao takav ne bi trebao pod sjekiru akademskog čistunstva.

@Zub, pogledaj varijable $COLUMNS i $LINES Wink


[Vrh]
Grof
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:15:33)
Postovi: (44)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 1 - 4

PostPostano: 16:31 pet, 18. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

A da lijepo covjek napise prvo nesto s podvlakama, tipa "_ _ _ _ _", i onda kad treba ponovno ispisati isto, sa slovima, napravi printf("\r");, pa ispise ponovno, sa slovima koje hoce? "_ a _ _ _ "? ocito je da neki ljudi ovdje vole komplicirat stvari :)

Naravno, rijec koju pogadja mora biti u zadnjem ispisanom redu na ekranu... sto je ok po meni, poslije rijeci ispise bodove, tako da i njih lako refresha...
A da lijepo covjek napise prvo nesto s podvlakama, tipa "_ _ _ _ _", i onda kad treba ponovno ispisati isto, sa slovima, napravi printf("\r");, pa ispise ponovno, sa slovima koje hoce? "_ a _ _ _ "? ocito je da neki ljudi ovdje vole komplicirat stvari Smile

Naravno, rijec koju pogadja mora biti u zadnjem ispisanom redu na ekranu... sto je ok po meni, poslije rijeci ispise bodove, tako da i njih lako refresha...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan