Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Par pitanja o LaTeXu i nesto oko toga..

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
(La)TeXSuicidal
Gost





PostPostano: 9:04 uto, 18. 5. 2004    Naslov: Par pitanja o LaTeXu i nesto oko toga.. Citirajte i odgovorite

Pitanje broj:
1. Jel se netko okusao sa rekurzijama u LaTeXu?

2. Zasto kad rotiram nesto sto se nalazi u okruzenju picture rotacija nije oko mjesta koje mu ja kazem nego oko nekog mjesta za koje ja nemam pojma gdje je..

mozda trebam kod stavit??

ThX
Pitanje broj:
1. Jel se netko okusao sa rekurzijama u LaTeXu?

2. Zasto kad rotiram nesto sto se nalazi u okruzenju picture rotacija nije oko mjesta koje mu ja kazem nego oko nekog mjesta za koje ja nemam pojma gdje je..

mozda trebam kod stavit??

ThX


[Vrh]
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:24 čet, 27. 5. 2004    Naslov: Re: Par pitanja o LaTeXu i nesto oko toga.. Citirajte i odgovorite

[quote="(La)TeXSuicidal"] 1. Jel se netko okusao sa rekurzijama u LaTeXu? [/quote] Da.

[quote="(La)TeXSuicidal"] 2. Zasto kad rotiram nesto sto se nalazi u okruzenju picture rotacija nije oko mjesta koje mu ja kazem nego oko nekog mjesta za koje ja nemam pojma gdje je.. [/quote] Pokušaj stavit u box visine i/ili širine nula, npr. nešto ovako:
[code:1] \rotatebox[origin=lB]{kut}{\makebox(sirina,visina)[b]{ono sto rotiras}}[/code:1] To je prilično dobro bilo opisano u jednoj od *TeX* knjiga iz naše knjižnice, ali se ne sjećam u kojoj :)

[quote="(La)TeXSuicidal"]mozda trebam kod stavit??[/quote] Može! Ovo mi miriše na Kochinu pahuljicu. ;)

Darko
(La)TeXSuicidal (napisa):
1. Jel se netko okusao sa rekurzijama u LaTeXu?
Da.

(La)TeXSuicidal (napisa):
2. Zasto kad rotiram nesto sto se nalazi u okruzenju picture rotacija nije oko mjesta koje mu ja kazem nego oko nekog mjesta za koje ja nemam pojma gdje je..
Pokušaj stavit u box visine i/ili širine nula, npr. nešto ovako:
Kod:
 \rotatebox[origin=lB]{kut}{\makebox(sirina,visina)[b]{ono sto rotiras}}
To je prilično dobro bilo opisano u jednoj od *TeX* knjiga iz naše knjižnice, ali se ne sjećam u kojoj Smile

(La)TeXSuicidal (napisa):
mozda trebam kod stavit??
Može! Ovo mi miriše na Kochinu pahuljicu. Wink

Darko


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:06 pet, 28. 5. 2004    Naslov: Re: Par pitanja o LaTeXu i nesto oko toga.. Citirajte i odgovorite

[quote="darko"]Ovo mi miriše na Kochinu pahuljicu. ;)[/quote]

[url=http://www-gap.dcs.st-and.ac.uk/~history/Mathematicians/Koch.html]Kochovu[/url]. Ipak je musko, usprkos tome sto se zove Helge :D
darko (napisa):
Ovo mi miriše na Kochinu pahuljicu. Wink


Kochovu. Ipak je musko, usprkos tome sto se zove Helge Very Happy



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 0:17 pet, 28. 5. 2004    Naslov: Re: Par pitanja o LaTeXu i nesto oko toga.. Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="darko"]Ovo mi miriše na Kochinu pahuljicu. ;)[/quote]

[url=http://www-gap.dcs.st-and.ac.uk/~history/Mathematicians/Koch.html]Kochovu[/url]. Ipak je musko, usprkos tome sto se zove Helge :D[/quote]

Pa i Viete (Vieta) je muško, pa je ipak prof. Veljan famozne formule zvao Vietinima... ah ti posvojni pridjevi. :-)
krcko (napisa):
darko (napisa):
Ovo mi miriše na Kochinu pahuljicu. Wink


Kochovu. Ipak je musko, usprkos tome sto se zove Helge Very Happy


Pa i Viete (Vieta) je muško, pa je ipak prof. Veljan famozne formule zvao Vietinima... ah ti posvojni pridjevi. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
NotAnymoreLaTeXSuici
dal

Gost





PostPostano: 9:50 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da bila je to Von Kochova krivulja u pitanju i rijesio sam je.. e da.. za buduce narastaje nemojte se trudit s rekurzijom..
Da bila je to Von Kochova krivulja u pitanju i rijesio sam je.. e da.. za buduce narastaje nemojte se trudit s rekurzijom..


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan