Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Ekstr. svojstva spektra sim. matrice, Def1.7 i L1.8

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 14:33 ned, 3. 10. 2004    Naslov: Ekstr. svojstva spektra sim. matrice, Def1.7 i L1.8 Citirajte i odgovorite

[quote="prof. Caklovic u PDF skripti"]Definicija 1.7 Neka su q,f : |R^n --> |R neprekidno diferencijabilne funkcije i M = {y iz |R^n : f(y)=0 }.
Reci cemo da je p iz M kriticna tocka restrikcije [latex]q|_M[/latex] ako za svaku glatku regularnu krivulju [latex]\gamma(t): (-\varepsilon,\varepsilon) \rightarrow M$, $\gamma(0)=p[/latex], vrijedi:
[latex]\displaystyle \left. \frac d{dt}q(\gamma(t))\right |_{t=0}=0 [/latex][/quote]
Nekoliko stvari:
Propustam li nesto u onom [latex](-\varepsilon, \varepsilon)[/latex] ili je profesor "zelio" upotrijebiti ostre zagrade [latex]<-\varepsilon, \varepsilon>[/latex]?

2. kamen smutnje bi bio izraz:
[latex]\displaystyle \left. \frac d{dt}q(\gamma(t))\right |_{t=0}=0[/latex] :shock:

Razumio bih da je profesor dao uvijet:
[latex]q`(\gamma(0))\gamma`(0)=0 [/latex]
za koji se u dokazu leme 1.8 spomene da je jednak gornjem, barem meni, kripticnom izrazu :shock:

Propustam li nesto? :shock:
prof. Caklovic u PDF skripti (napisa):
Definicija 1.7 Neka su q,f : |R^n → |R neprekidno diferencijabilne funkcije i M = {y iz |R^n : f(y)=0 }.
Reci cemo da je p iz M kriticna tocka restrikcije ako za svaku glatku regularnu krivulju , vrijedi:

Nekoliko stvari:
Propustam li nesto u onom ili je profesor "zelio" upotrijebiti ostre zagrade ?

2. kamen smutnje bi bio izraz:
Shocked

Razumio bih da je profesor dao uvijet:

za koji se u dokazu leme 1.8 spomene da je jednak gornjem, barem meni, kripticnom izrazu Shocked

Propustam li nesto? Shocked



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 14:50 ned, 3. 10. 2004    Naslov: Re: Ekstr. svojstva spektra sim. matrice, Def1.7 i L1.8 Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][quote="prof. Caklovic u PDF skripti"]Definicija 1.7 Neka su q,f : |R^n --> |R neprekidno diferencijabilne funkcije i M = {y iz |R^n : f(y)=0 }.
Reci cemo da je p iz M kriticna tocka restrikcije [latex]q|_M[/latex] ako za svaku glatku regularnu krivulju [latex]\gamma(t): (-\varepsilon,\varepsilon) \rightarrow M$, $\gamma(0)=p[/latex], vrijedi:
[latex]\displaystyle \left. \frac d{dt}q(\gamma(t))\right |_{t=0}=0 [/latex][/quote]
Nekoliko stvari:
Propustam li nesto u onom [latex](-\varepsilon, \varepsilon)[/latex] ili je profesor "zelio" upotrijebiti ostre zagrade [latex]<-\varepsilon, \varepsilon>[/latex]?[/quote]

Kontemplirati što je prof. Čaklović želio često je prilično transcendentna aktivnost:-), ali da, starije oznake za otvorene intervale su uključivale i stvari poput (a,b) ... pa čak i stvari poput ]a,b[ :blueshock:

[quote]
2. kamen smutnje bi bio izraz:
[latex]\displaystyle \left. \frac d{dt}q(\gamma(t))\right |_{t=0}=0[/latex] :shock:

Razumio bih da je profesor dao uvijet:
[latex]q`(\gamma(0))\gamma`(0)=0 [/latex]
za koji se u dokazu leme 1.8 spomene da je jednak gornjem, barem meni, kripticnom izrazu :shock:

Propustam li nesto? :shock:[/quote]

Pa to je najobičnije lančano pravilo. Taj kriptični izraz je samo drugo ime za derivaciju kompozicije (qogamma)'(0), pogodan za ljude, često fizičarskog backgrounda, koji ne vjeruju u čiste funkcije ( f ) i pišu samo izraze ( f(x) ). Zamisli to kao: žnj(0) , gdje je žnj(t):=d/dt(q(gamma(t))) . Iliti, "de po de te od ku od gama od te, _gdje je_ te jednako nula".

HTH,
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
prof. Caklovic u PDF skripti (napisa):
Definicija 1.7 Neka su q,f : |R^n → |R neprekidno diferencijabilne funkcije i M = {y iz |R^n : f(y)=0 }.
Reci cemo da je p iz M kriticna tocka restrikcije ako za svaku glatku regularnu krivulju , vrijedi:

Nekoliko stvari:
Propustam li nesto u onom ili je profesor "zelio" upotrijebiti ostre zagrade ?


Kontemplirati što je prof. Čaklović želio često je prilično transcendentna aktivnost:-), ali da, starije oznake za otvorene intervale su uključivale i stvari poput (a,b) ... pa čak i stvari poput ]a,b[ Disaster!!!

Citat:

2. kamen smutnje bi bio izraz:
Shocked

Razumio bih da je profesor dao uvijet:

za koji se u dokazu leme 1.8 spomene da je jednak gornjem, barem meni, kripticnom izrazu Shocked

Propustam li nesto? Shocked


Pa to je najobičnije lančano pravilo. Taj kriptični izraz je samo drugo ime za derivaciju kompozicije (qogamma)'(0), pogodan za ljude, često fizičarskog backgrounda, koji ne vjeruju u čiste funkcije ( f ) i pišu samo izraze ( f(x) ). Zamisli to kao: žnj(0) , gdje je žnj(t):=d/dt(q(gamma(t))) . Iliti, "de po de te od ku od gama od te, _gdje je_ te jednako nula".

HTH,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 15:03 ned, 3. 10. 2004    Naslov: Re: Ekstr. svojstva spektra sim. matrice, Def1.7 i L1.8 Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Pa to je najobičnije lančano pravilo. Taj kriptični izraz je samo drugo ime za derivaciju kompozicije (qogamma)'(0), pogodan za ljude, često fizičarskog backgrounda, koji ne vjeruju u čiste funkcije ( f ) i pišu samo izraze ( f(x) ). Zamisli to kao: žnj(0) , gdje je žnj(t):=d/dt(q(gamma(t))) . Iliti, "de po de te od ku od gama od te, _gdje je_ te jednako nula".

HTH,[/quote]
Phew :) fala veky :) Da bar i ja jednog dana naucim citati ove tekstove :)
veky (napisa):
Pa to je najobičnije lančano pravilo. Taj kriptični izraz je samo drugo ime za derivaciju kompozicije (qogamma)'(0), pogodan za ljude, često fizičarskog backgrounda, koji ne vjeruju u čiste funkcije ( f ) i pišu samo izraze ( f(x) ). Zamisli to kao: žnj(0) , gdje je žnj(t):=d/dt(q(gamma(t))) . Iliti, "de po de te od ku od gama od te, _gdje je_ te jednako nula".

HTH,

Phew Smile fala veky Smile Da bar i ja jednog dana naucim citati ove tekstove Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 17:35 ned, 3. 10. 2004    Naslov: Re: Ekstr. svojstva spektra sim. matrice, Def1.7 i L1.8 Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Phew :) fala veky :) Da bar i ja jednog dana naucim citati ove tekstove :)[/quote]

Od toga nećeš imati neke prevelike koristi. Radije nauči LA-background kako spada. ;-)
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Phew Smile fala veky Smile Da bar i ja jednog dana naucim citati ove tekstove Smile


Od toga nećeš imati neke prevelike koristi. Radije nauči LA-background kako spada. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 20:51 ned, 3. 10. 2004    Naslov: Re: Ekstr. svojstva spektra sim. matrice, Def1.7 i L1.8 Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Od toga nećeš imati neke prevelike koristi. Radije nauči LA-background kako spada. ;-)[/quote]
Istina :) a-wurkin' on it :)
veky (napisa):
Od toga nećeš imati neke prevelike koristi. Radije nauči LA-background kako spada. Wink

Istina Smile a-wurkin' on it Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan