Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Master/slave (kod hardware-a) je rasisticki odnos!

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:12 ned, 30. 11. 2003    Naslov: Master/slave (kod hardware-a) je rasisticki odnos! Citirajte i odgovorite

Amerikanci su nas obradovali jos jednim civilizacijskim napretkom... :) Naime, okrug Los Angelesa je proglasio oznake master/slave (postoje, na primjer, na [b]svakom[/b] IDE hard disku!) - rasistickima! :shock:

Pricicu mozete procitati [url=http://www.snopes.com/inboxer/outrage/master.asp]ovdje[/url]. :)

Zabavan komentar dao je, naravno, Illiad, u okviru svog strip-klasika [url=http://ars.userfriendly.org/cartoons/?id=20031130&mode=classic]UserFriendly[/url]. :mrgreen:
Amerikanci su nas obradovali jos jednim civilizacijskim napretkom... Smile Naime, okrug Los Angelesa je proglasio oznake master/slave (postoje, na primjer, na svakom IDE hard disku!) - rasistickima! Shocked

Pricicu mozete procitati ovdje. Smile

Zabavan komentar dao je, naravno, Illiad, u okviru svog strip-klasika UserFriendly. Mr. Green



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 9:25 pon, 1. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ima puno u glavu bubanih ljudi u americi :) s cime se oni zamaraju....a sto se tice odnosa master/slave, oboje mogu biti iste rase, zar ne?

samo se sjetite one HRT-ove abranjene reklame za tv pretplatu :)
ima puno u glavu bubanih ljudi u americi Smile s cime se oni zamaraju....a sto se tice odnosa master/slave, oboje mogu biti iste rase, zar ne?

samo se sjetite one HRT-ove abranjene reklame za tv pretplatu Smile



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 19:13 čet, 2. 12. 2004    Naslov: Re: Master/slave (kod hardware-a) je rasisticki odnos! Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Amerikanci su nas obradovali jos jednim civilizacijskim napretkom... :) Naime, okrug Los Angelesa je proglasio oznake master/slave (postoje, na primjer, na [b]svakom[/b] IDE hard disku!) - rasistickima! :shock:

Pricicu mozete procitati [url=http://www.snopes.com/inboxer/outrage/master.asp]ovdje[/url]. :)

Zabavan komentar dao je, naravno, Illiad, u okviru svog strip-klasika [url=http://ars.userfriendly.org/cartoons/?id=20031130&mode=classic]UserFriendly[/url]. :mrgreen:[/quote]

:blueshock: :blueshock: :wacky: :wacky: :wacky:
jos jedan dokaz da ameri imaju u prosjeku manju inteligenciju od ostatka svijeta...8)
vsego (napisa):
Amerikanci su nas obradovali jos jednim civilizacijskim napretkom... Smile Naime, okrug Los Angelesa je proglasio oznake master/slave (postoje, na primjer, na svakom IDE hard disku!) - rasistickima! Shocked

Pricicu mozete procitati ovdje. Smile

Zabavan komentar dao je, naravno, Illiad, u okviru svog strip-klasika UserFriendly. Mr. Green


Disaster!!! Disaster!!! Tup, tup, tup,... Tup, tup, tup,... Tup, tup, tup,...
jos jedan dokaz da ameri imaju u prosjeku manju inteligenciju od ostatka svijeta...Cool



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 15:35 pet, 3. 12. 2004    Naslov: Re: Master/slave (kod hardware-a) je rasisticki odnos! Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Amerikanci su nas obradovali jos jednim civilizacijskim napretkom... :) Naime, okrug Los Angelesa je proglasio oznake master/slave (postoje, na primjer, na [b]svakom[/b] IDE hard disku!) - rasistickima! :shock:[/quote]

Valjda je nekome neugodno da ga se podsjeca na odnose master/slave kad ga negdje u podsvjesti muci sto zapravo njegova vojska i vlada radi po Iraku i po ostalom svijetu... :roll:
vsego (napisa):
Amerikanci su nas obradovali jos jednim civilizacijskim napretkom... Smile Naime, okrug Los Angelesa je proglasio oznake master/slave (postoje, na primjer, na svakom IDE hard disku!) - rasistickima! Shocked


Valjda je nekome neugodno da ga se podsjeca na odnose master/slave kad ga negdje u podsvjesti muci sto zapravo njegova vojska i vlada radi po Iraku i po ostalom svijetu... Rolling Eyes



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 19:43 pet, 3. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

rekli smo da nema politike na ovom forumu!Ili smo promjenili pravilo hm hm? :lol:
rekli smo da nema politike na ovom forumu!Ili smo promjenili pravilo hm hm? Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 19:48 pet, 3. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]rekli smo da nema politike na ovom forumu!Ili smo promjenili pravilo hm hm? :lol:[/quote]

[size=7]Nisam mislio da ću ikada ovo reći, ali[/size] slažem se s bily.
Ovo _nije_ Bućkuriš. Please.
bily (napisa):
rekli smo da nema politike na ovom forumu!Ili smo promjenili pravilo hm hm? Laughing


Nisam mislio da ću ikada ovo reći, ali slažem se s bily.
Ovo _nije_ Bućkuriš. Please.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 19:50 pet, 3. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="bily"]rekli smo da nema politike na ovom forumu!Ili smo promjenili pravilo hm hm? :lol:[/quote]

[size=7]Nisam mislio da ću ikada ovo reći, ali[/size] slažem se s bily.
Ovo _nije_ Bućkuriš. Please.[/quote]


hvala ti puno veky!Ovo mi jako puno znaci! :lol:
veky (napisa):
bily (napisa):
rekli smo da nema politike na ovom forumu!Ili smo promjenili pravilo hm hm? Laughing


Nisam mislio da ću ikada ovo reći, ali slažem se s bily.
Ovo _nije_ Bućkuriš. Please.



hvala ti puno veky!Ovo mi jako puno znaci! Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 19:54 pet, 3. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="bily"]rekli smo da nema politike na ovom forumu!Ili smo promjenili pravilo hm hm? :lol:[/quote]

[size=7]Nisam mislio da ću ikada ovo reći, ali[/size] slažem se s bily.
Ovo _nije_ Bućkuriš. Please.[/quote]


ne slazem se...ovo mozda nije buckuris, ali nije ni politika. ovo je [b]BISER[/b] koji spada u [b]bisere[/b]...eto toliko.
veky (napisa):
bily (napisa):
rekli smo da nema politike na ovom forumu!Ili smo promjenili pravilo hm hm? Laughing


Nisam mislio da ću ikada ovo reći, ali slažem se s bily.
Ovo _nije_ Bućkuriš. Please.



ne slazem se...ovo mozda nije buckuris, ali nije ni politika. ovo je BISER koji spada u bisere...eto toliko.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 21:51 pet, 3. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]ne slazem se...ovo mozda nije buckuris, ali nije ni politika. ovo je [b]BISER[/b] koji spada u [b]bisere[/b]...eto toliko.[/quote]

da ali je rasprava pobjegla u tom smijeru, a tome nije mjesto ovdje ako sam dobro shvatio.
HijenA (napisa):
ne slazem se...ovo mozda nije buckuris, ali nije ni politika. ovo je BISER koji spada u bisere...eto toliko.


da ali je rasprava pobjegla u tom smijeru, a tome nije mjesto ovdje ako sam dobro shvatio.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:14 sub, 4. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"][quote="HijenA"]ne slazem se...ovo mozda nije buckuris, ali nije ni politika. ovo je [b]BISER[/b] koji spada u [b]bisere[/b]...eto toliko.[/quote]
da ali je rasprava pobjegla u tom smijeru, a tome nije mjesto ovdje ako sam dobro shvatio.[/quote]

Ja bih rekao da je rasprava pobjegla u smjeru nepotrebnog kritiziranja Steelovog komentara... :roll:

[b]Back on-topic:[/b] Za ljubitelje pravde na americki nacin, preporucam [url=http://www.stellaawards.com/]The TRUE Stella Awards[/url] iz pera meni najdrazeg on-line pisca. :D
nemo (napisa):
HijenA (napisa):
ne slazem se...ovo mozda nije buckuris, ali nije ni politika. ovo je BISER koji spada u bisere...eto toliko.

da ali je rasprava pobjegla u tom smijeru, a tome nije mjesto ovdje ako sam dobro shvatio.


Ja bih rekao da je rasprava pobjegla u smjeru nepotrebnog kritiziranja Steelovog komentara... Rolling Eyes

Back on-topic: Za ljubitelje pravde na americki nacin, preporucam The TRUE Stella Awards iz pera meni najdrazeg on-line pisca. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 15:05 sub, 4. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo me, i kad bas inzistirate:

[quote="bily"]rekli smo da nema politike na ovom forumu!Ili smo promjenili pravilo hm hm? :lol:[/quote]

Ja sam samo htio reci da to meni izgleda licemjerno.

Necu sad branit jel tu sad ima politike ili ne jer bi skretali s teme. Ali nisam uopce imao namjeru pricati o politici. [b]Ja samo ne mogu komentirati postupke Amerikanaca bez da uzmem u obzir cjelokupno njihovo ponasanje. :PP[/b]

---------------------


Back on topic.

Uskoro bi onda mogli i oznake primary/secondary prozvati diskriminacijskim.

Jer mogli bi na to gledati ovako: [i]nije taj secondary sad nesto losiji od primary, samo su tako spojeni[/i]. A taj naziv moze sugerirati da je on nekak drugi(slabiji) po sposobnostima i time se onda siri diskriminacija. Ajmo osnovati udrugu za ocuvanje digniteta hardware-a spojenog kao [i]secondary[/i]! :wacky: :lol:
Evo me, i kad bas inzistirate:

bily (napisa):
rekli smo da nema politike na ovom forumu!Ili smo promjenili pravilo hm hm? Laughing


Ja sam samo htio reci da to meni izgleda licemjerno.

Necu sad branit jel tu sad ima politike ili ne jer bi skretali s teme. Ali nisam uopce imao namjeru pricati o politici. Ja samo ne mogu komentirati postupke Amerikanaca bez da uzmem u obzir cjelokupno njihovo ponasanje. Weeee-heeee!!!

---------------------


Back on topic.

Uskoro bi onda mogli i oznake primary/secondary prozvati diskriminacijskim.

Jer mogli bi na to gledati ovako: nije taj secondary sad nesto losiji od primary, samo su tako spojeni. A taj naziv moze sugerirati da je on nekak drugi(slabiji) po sposobnostima i time se onda siri diskriminacija. Ajmo osnovati udrugu za ocuvanje digniteta hardware-a spojenog kao secondary! Tup, tup, tup,... Laughing



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 19:43 sub, 4. 12. 2004    Naslov: Re: Master/slave (kod hardware-a) je rasisticki odnos! Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Amerikanci su nas obradovali jos jednim civilizacijskim napretkom... :) Naime, okrug Los Angelesa je proglasio oznake master/slave (postoje, na primjer, na [b]svakom[/b] IDE hard disku!) - rasistickima! :shock:

Pricicu mozete procitati [url=http://www.snopes.com/inboxer/outrage/master.asp]ovdje[/url]. :)

Zabavan komentar dao je, naravno, Illiad, u okviru svog strip-klasika [url=http://ars.userfriendly.org/cartoons/?id=20031130&mode=classic]UserFriendly[/url]. :mrgreen:[/quote]

Vi zaboravljate da je to najdemokraticnija od svih "demokracija" na svijetu
pa tako i za hardware( malo se bunio zasto bas ja rob??)
vsego (napisa):
Amerikanci su nas obradovali jos jednim civilizacijskim napretkom... Smile Naime, okrug Los Angelesa je proglasio oznake master/slave (postoje, na primjer, na svakom IDE hard disku!) - rasistickima! Shocked

Pricicu mozete procitati ovdje. Smile

Zabavan komentar dao je, naravno, Illiad, u okviru svog strip-klasika UserFriendly. Mr. Green


Vi zaboravljate da je to najdemokraticnija od svih "demokracija" na svijetu
pa tako i za hardware( malo se bunio zasto bas ja rob??)



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 1:46 ned, 5. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

vsego cemu ovaj post?
vsego cemu ovaj post?



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan