Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

PolarKompleks klasa (Java)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dudo1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 02. 2004. (18:03:48)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:50 pon, 8. 11. 2004    Naslov: PolarKompleks klasa (Java) Citirajte i odgovorite

Evo ovako: Imam klasu "KompleksanBroj" i u njoj dvije member varijable (privatne) re i im i metode vezane uz kompleksne brojeve (getRe, getIm, zbroji, pomnozi - ove dvije su staticne i nestaticne). E sad ide zadatak:

[b]Napišite podklasu PolarKompleks koja je podklasa klase KompleksanBroj i to tako da dodate novi konstruktor za polarne koordinate, statičku i nestatičke metode za konverziju iz jednog oblika u drugi, te metodu za množenje kompleksnih brojeva u polarnom obliku. Neka se sve "kompleksne klase" nalaze u paketu polar. Dodajte i test program koji je u defaultnom paketu.[/b]

Kada sam poceo raditi na zadatku napravio sam ovaj kod:

public class PolarKompleks extends KompleksanBroj {

public PolarKompleks(double modul, double fi){
super(modul*Math.cos(fi),modul*Math.sin(fi));
}

public double fi(){
return (Math.acos(this.realan()/this.modul()));
}

public static PolarKompleks mnozenje (PolarKompleks a1, PolarKompleks a2){
return new PolarKompleks (a1.modul()*a2.modul(), a1.fi()+a2.fi());
}

public PolarKompleks mnozenje (PolarKompleks a1){
return new PolarKompleks (a1.modul()*this.modul(), a1.fi()+this.fi());
}
}

i sada sam dosao do problema: kako napraviti konverziju?

Zadatak je sa predavanja kada se radilo nasljeđivanje (naslađivanje:))

Uopce neznam kak bi to rjesio? Da li da uvodim dvije nove member varijable modul i fi ili da napravim kako sam gore napisao.

Ne treba mi kod nego sam apstaktno rjesenje, kako da postavim stvari.

Unaprijed hvala na odgovorima!
Evo ovako: Imam klasu "KompleksanBroj" i u njoj dvije member varijable (privatne) re i im i metode vezane uz kompleksne brojeve (getRe, getIm, zbroji, pomnozi - ove dvije su staticne i nestaticne). E sad ide zadatak:

Napišite podklasu PolarKompleks koja je podklasa klase KompleksanBroj i to tako da dodate novi konstruktor za polarne koordinate, statičku i nestatičke metode za konverziju iz jednog oblika u drugi, te metodu za množenje kompleksnih brojeva u polarnom obliku. Neka se sve "kompleksne klase" nalaze u paketu polar. Dodajte i test program koji je u defaultnom paketu.

Kada sam poceo raditi na zadatku napravio sam ovaj kod:

public class PolarKompleks extends KompleksanBroj {

public PolarKompleks(double modul, double fi){
super(modul*Math.cos(fi),modul*Math.sin(fi));
}

public double fi(){
return (Math.acos(this.realan()/this.modul()));
}

public static PolarKompleks mnozenje (PolarKompleks a1, PolarKompleks a2){
return new PolarKompleks (a1.modul()*a2.modul(), a1.fi()+a2.fi());
}

public PolarKompleks mnozenje (PolarKompleks a1){
return new PolarKompleks (a1.modul()*this.modul(), a1.fi()+this.fi());
}
}

i sada sam dosao do problema: kako napraviti konverziju?

Zadatak je sa predavanja kada se radilo nasljeđivanje (naslađivanje:))

Uopce neznam kak bi to rjesio? Da li da uvodim dvije nove member varijable modul i fi ili da napravim kako sam gore napisao.

Ne treba mi kod nego sam apstaktno rjesenje, kako da postavim stvari.

Unaprijed hvala na odgovorima!



_________________
Smiješi se... sutra će biti gore.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 13:26 uto, 9. 11. 2004    Naslov: Re: PolarKompleks klasa (Java) Citirajte i odgovorite

[quote="dudo1"]Da li da uvodim dvije nove member varijable modul i fi ili da napravim kako sam gore napisao.[/quote]

Kako bih ja riješio: imaš ove dvije koje si naslijedio (re i im), i ubaciš još dvije: r i fi , [i]te još jednog boolean membera[/i] koji se konvencionalno zove "dirty", i označava je li stanje u instanci "prljavo" - jesu li r i fi u skladu s re i im . Te dodaš još jednu privatnu (ili protected) metodu, clean (koju pozivaš kad ti zatrebaju r i fi ) za "usklađivanje" stanja - nešto tipa
if dirty then
r:=sqrt(re*re+im*im);
fi:=atan2(im,re);
dirty:=false;
neht
.
dudo1 (napisa):
Da li da uvodim dvije nove member varijable modul i fi ili da napravim kako sam gore napisao.


Kako bih ja riješio: imaš ove dvije koje si naslijedio (re i im), i ubaciš još dvije: r i fi , te još jednog boolean membera koji se konvencionalno zove "dirty", i označava je li stanje u instanci "prljavo" - jesu li r i fi u skladu s re i im . Te dodaš još jednu privatnu (ili protected) metodu, clean (koju pozivaš kad ti zatrebaju r i fi ) za "usklađivanje" stanja - nešto tipa
if dirty then
r:=sqrt(re*re+im*im);
fi:=atan2(im,re);
dirty:=false;
neht
.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 15:25 sri, 10. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Navodno je Matko rekao da PolarKompleks nesmije imat member varijable
Navodno je Matko rekao da PolarKompleks nesmije imat member varijable


[Vrh]
Gost






PostPostano: 22:30 sri, 10. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li konstruktor treba primati x i y kordinatu tocke i od toga stvoriti polarni zapis ili prima modul i kut?

kako se uopce moze zapisati tocka u polarnim kordinatama bez novih member varijabli?!
Da li konstruktor treba primati x i y kordinatu tocke i od toga stvoriti polarni zapis ili prima modul i kut?

kako se uopce moze zapisati tocka u polarnim kordinatama bez novih member varijabli?!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 22:44 sri, 10. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

U slučaju da nema novih varijabli u PollarKompleks konstruktor bi po mom mišljenju trebao izgledat ovako:

public PolarKompleks1(double r, double phi) {
super(r * Math.cos(phi), r * Math.sin(phi));
}
U slučaju da nema novih varijabli u PollarKompleks konstruktor bi po mom mišljenju trebao izgledat ovako:

public PolarKompleks1(double r, double phi) {
super(r * Math.cos(phi), r * Math.sin(phi));
}


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 23:12 sri, 10. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Navodno je Matko rekao da PolarKompleks nesmije imat member varijable[/quote]

Pa onda je trivijalno, jer uopće nemaš dizajnerskih dilemâ. :-)
Konstruktor ti je opisan dolje... ostale metode riješiš na sličan način, "pretvaranjem u letu".
Anonymous (napisa):
Navodno je Matko rekao da PolarKompleks nesmije imat member varijable


Pa onda je trivijalno, jer uopće nemaš dizajnerskih dilemâ. Smile
Konstruktor ti je opisan dolje... ostale metode riješiš na sličan način, "pretvaranjem u letu".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan