Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Upis položenog kolegija drugi put

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ananana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 04. 2014. (18:29:41)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:27 sub, 4. 10. 2014    Naslov: Upis položenog kolegija drugi put Citirajte i odgovorite

Može li se položeni kolegij upisati ponovno ako smo već prihvatili ocjenu?

Konkretnije, pri prebacivanju na nastavnički s inženjerskog smjera, priznati su mi neki kolegiji, ali bi neke htjela položiti ponovno (nezadovoljstvo ocjenom, o čemu nisam prije razmišljala).
Može li se položeni kolegij upisati ponovno ako smo već prihvatili ocjenu?

Konkretnije, pri prebacivanju na nastavnički s inženjerskog smjera, priznati su mi neki kolegiji, ali bi neke htjela položiti ponovno (nezadovoljstvo ocjenom, o čemu nisam prije razmišljala).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:53 ned, 5. 10. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Isti kolegij ne možeš polagati ponovo. Priznati kolegiji nisu isti, nego se smatraju ekvivalentnima s onima koje si položila. Pri prebacivanju si trebala tražiti da ti se ne priznaju kolegiji koje želiš polagati (neki studenti su to napravili).

Predlažem da odeš novoj pomoćnici za nastavu, Mei Bombardelli, i pitaš je može li se promijeniti odluka o priznavanju.
Isti kolegij ne možeš polagati ponovo. Priznati kolegiji nisu isti, nego se smatraju ekvivalentnima s onima koje si položila. Pri prebacivanju si trebala tražiti da ti se ne priznaju kolegiji koje želiš polagati (neki studenti su to napravili).

Predlažem da odeš novoj pomoćnici za nastavu, Mei Bombardelli, i pitaš je može li se promijeniti odluka o priznavanju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
sharpshooter24
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2015. (14:57:12)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 16:59 sri, 18. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam gdje bi bilo najpametnije postaviti ovo pitanje, pa ću ovdje.
Dakle, nakon neslavnog pokušaja na inženjerskom smjeru, ove godine sam upisao nastavnički preko DM, te tražio da mi se priznaju samo tjelesni i engleski, od kolegija koje sam položio. Da li postoji mogućnost da mi se odobri naknadna molba (npr. prije početka iduće akademske godine) za priznavanjem još jednog kolegija? Naravno, pod uvjetom da mu položim prethodnike prvo. Konkretno se radi o LA2. Znam da je odgovor vjerojatno NE, ali ne škodi pitati. Hvala :)
Ne znam gdje bi bilo najpametnije postaviti ovo pitanje, pa ću ovdje.
Dakle, nakon neslavnog pokušaja na inženjerskom smjeru, ove godine sam upisao nastavnički preko DM, te tražio da mi se priznaju samo tjelesni i engleski, od kolegija koje sam položio. Da li postoji mogućnost da mi se odobri naknadna molba (npr. prije početka iduće akademske godine) za priznavanjem još jednog kolegija? Naravno, pod uvjetom da mu položim prethodnike prvo. Konkretno se radi o LA2. Znam da je odgovor vjerojatno NE, ali ne škodi pitati. Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 18:51 sri, 18. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sharpshooter24"]Ne znam gdje bi bilo najpametnije postaviti ovo pitanje, pa ću ovdje.
Dakle, nakon neslavnog pokušaja na inženjerskom smjeru, ove godine sam upisao nastavnički preko DM, te tražio da mi se priznaju samo tjelesni i engleski, od kolegija koje sam položio. Da li postoji mogućnost da mi se odobri naknadna molba (npr. prije početka iduće akademske godine) za priznavanjem još jednog kolegija? Naravno, pod uvjetom da mu položim prethodnike prvo. Konkretno se radi o LA2. Znam da je odgovor vjerojatno NE, ali ne škodi pitati. Hvala :)[/quote]
Zapravo, prilično sam siguran da možeš. Čak možeš to tražit i tokom semestra, tipa sutra. Ne trebaš imati položene prethodnike da bi ti se nešto priznalo. Barem je tako bilo prije 5 godina, al vjerujem da se nije mijenjalo. Osim toga, najbolje ti je nazvat referadu sutra pa pitati.
Ja sam se bio upisao u devetom mjesecu, počeo slušat kolegije, pisao molbu da mi se nešto odobri što trenutno slušam, i odobrilo mi se. Tako da recimo ako imaš položenu linearnu 1, sada je slušaš, mislim da je čak možeš i sad dobit priznatu. Trebalo bi provjerit, al možda čak možeš i nakon što si recimo pao kolegij. Samo je pitanje hoće li ti se molba dovoljno brzo zgotovit da možeš upisat kolegije u drugom semestru na vrijeme.
:)
sharpshooter24 (napisa):
Ne znam gdje bi bilo najpametnije postaviti ovo pitanje, pa ću ovdje.
Dakle, nakon neslavnog pokušaja na inženjerskom smjeru, ove godine sam upisao nastavnički preko DM, te tražio da mi se priznaju samo tjelesni i engleski, od kolegija koje sam položio. Da li postoji mogućnost da mi se odobri naknadna molba (npr. prije početka iduće akademske godine) za priznavanjem još jednog kolegija? Naravno, pod uvjetom da mu položim prethodnike prvo. Konkretno se radi o LA2. Znam da je odgovor vjerojatno NE, ali ne škodi pitati. Hvala Smile

Zapravo, prilično sam siguran da možeš. Čak možeš to tražit i tokom semestra, tipa sutra. Ne trebaš imati položene prethodnike da bi ti se nešto priznalo. Barem je tako bilo prije 5 godina, al vjerujem da se nije mijenjalo. Osim toga, najbolje ti je nazvat referadu sutra pa pitati.
Ja sam se bio upisao u devetom mjesecu, počeo slušat kolegije, pisao molbu da mi se nešto odobri što trenutno slušam, i odobrilo mi se. Tako da recimo ako imaš položenu linearnu 1, sada je slušaš, mislim da je čak možeš i sad dobit priznatu. Trebalo bi provjerit, al možda čak možeš i nakon što si recimo pao kolegij. Samo je pitanje hoće li ti se molba dovoljno brzo zgotovit da možeš upisat kolegije u drugom semestru na vrijeme.
Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan