Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadačić za sutrašnji kolokvij

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 19:14 čet, 16. 12. 2004    Naslov: zadačić za sutrašnji kolokvij Citirajte i odgovorite

Pet sela treba povezat telefonskim kableom. Prije planiranja trase procjenjeni su troškovi kabla između svaka dva sela. Modeliraj problem / nađi rješenje.

[code:1]/ABCDE
A/5224
B//335
C///35
D////4
E/////[/code:1]

Bilo je to za DZ pa ako netko zna rješit ili barem reć koji alg treba koristit ...
Pet sela treba povezat telefonskim kableom. Prije planiranja trase procjenjeni su troškovi kabla između svaka dva sela. Modeliraj problem / nađi rješenje.

Kod:
/ABCDE
A/5224
B//335
C///35
D////4
E/////


Bilo je to za DZ pa ako netko zna rješit ili barem reć koji alg treba koristit ...


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:32 čet, 16. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Toliko da se ne cudis ako ti ne uleti nikakav koristan odgovor:

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2390 :arrow: tocka 4 :arrow: lijep je obicaj reci sto si probao, gdje si zapeo i [b]sto[/b] ti [b]tocno[/b] nije jasno. 8)
Toliko da se ne cudis ako ti ne uleti nikakav koristan odgovor:

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2390 Arrow tocka 4 Arrow lijep je obicaj reci sto si probao, gdje si zapeo i sto ti tocno nije jasno. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 21:40 čet, 16. 12. 2004    Naslov: Re: zadačić za sutrašnji kolokvij Citirajte i odgovorite

Kruskal.

[size=7](6.)[/size]
Kruskal.

(6.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 22:14 čet, 16. 12. 2004    Naslov: Re: zadačić za sutrašnji kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Kruskal.[/quote]
Hvala! Nazalost na vjezbama nismo radili niti jedan primjer s Kruskalom. Radili smo s Primovim sto bi trebalo bit slicno, ali nazalost ne mogu modelirat ulazne podatke. Dakle tražimo gen. stablo s najmanjim ukupnim troškom. Ja nažalost nikako ne mogu napravit gen. stablo niti s DFS niti s BFS algoritmom. Napisao bi sada što sam pokušavao (da opet ne ispadne da ne poštujem "upute") ali stvar se crta pa .....

Ako je netko slučajno rješio zadatak ima konačno rješenej bio bi zahvalan!

[quote="veky"](6.)[/quote]
:?:
veky (napisa):
Kruskal.

Hvala! Nazalost na vjezbama nismo radili niti jedan primjer s Kruskalom. Radili smo s Primovim sto bi trebalo bit slicno, ali nazalost ne mogu modelirat ulazne podatke. Dakle tražimo gen. stablo s najmanjim ukupnim troškom. Ja nažalost nikako ne mogu napravit gen. stablo niti s DFS niti s BFS algoritmom. Napisao bi sada što sam pokušavao (da opet ne ispadne da ne poštujem "upute") ali stvar se crta pa .....

Ako je netko slučajno rješio zadatak ima konačno rješenej bio bi zahvalan!

veky (napisa):
(6.)

Question


[Vrh]
Marijan
Gost





PostPostano: 22:23 čet, 16. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali sto to ne ide Dykstrom? Pokusat cu rjesit pa stavit na forum veceras... za kojih pol sata sat.
Ali sto to ne ide Dykstrom? Pokusat cu rjesit pa stavit na forum veceras... za kojih pol sata sat.


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 0:55 pet, 17. 12. 2004    Naslov: Re: zadačić za sutrašnji kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][quote="veky"]Kruskal.[/quote]
Hvala! Nazalost na vjezbama nismo radili niti jedan primjer s Kruskalom. Radili smo s Primovim sto bi trebalo bit slicno,[/quote]

Može i s Primom, da.

[quote] ali nazalost ne mogu modelirat ulazne podatke. Dakle tražimo gen. stablo s najmanjim ukupnim troškom. Ja nažalost nikako ne mogu napravit gen. stablo niti s DFS niti s BFS algoritmom.[/quote]

?
Na ostalim grafovima znaš primijeniti te algoritme, samo na ovom iz nekog misterioznog razloga ne ide, ili općenito ne znaš?

[quote] Napisao bi sada što sam pokušavao (da opet ne ispadne da ne poštujem "upute") ali stvar se crta pa .....[/quote]

Da, a očekuješ od nas da napravimo _što_? U istom onom formatu u kojem od ljudî s Foruma očekuješ rješenje, možeš i ti postati što si pokušao.

Inače, razapinjuća stabla se mogu sasvim lijepo prikazati tablično. To bi trebao znati.

[quote]Ako je netko slučajno rješio zadatak ima konačno rješenej bio bi zahvalan![/quote]

Naravno da sam riješio zadatak. "Konačno rješenje" je 11 . Samo zaista ne vidim kako će ti to pomoći...

Ono što bi ti možda moglo pomoći je http://www.people.vcu.edu/~gasmerom/MAT131/mst.html .
Anonymous (napisa):
veky (napisa):
Kruskal.

Hvala! Nazalost na vjezbama nismo radili niti jedan primjer s Kruskalom. Radili smo s Primovim sto bi trebalo bit slicno,


Može i s Primom, da.

Citat:
ali nazalost ne mogu modelirat ulazne podatke. Dakle tražimo gen. stablo s najmanjim ukupnim troškom. Ja nažalost nikako ne mogu napravit gen. stablo niti s DFS niti s BFS algoritmom.


?
Na ostalim grafovima znaš primijeniti te algoritme, samo na ovom iz nekog misterioznog razloga ne ide, ili općenito ne znaš?

Citat:
Napisao bi sada što sam pokušavao (da opet ne ispadne da ne poštujem "upute") ali stvar se crta pa .....


Da, a očekuješ od nas da napravimo _što_? U istom onom formatu u kojem od ljudî s Foruma očekuješ rješenje, možeš i ti postati što si pokušao.

Inače, razapinjuća stabla se mogu sasvim lijepo prikazati tablično. To bi trebao znati.

Citat:
Ako je netko slučajno rješio zadatak ima konačno rješenej bio bi zahvalan!


Naravno da sam riješio zadatak. "Konačno rješenje" je 11 . Samo zaista ne vidim kako će ti to pomoći...

Ono što bi ti možda moglo pomoći je http://www.people.vcu.edu/~gasmerom/MAT131/mst.html .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 0:57 pet, 17. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Marijan"]Ali sto to ne ide Dykstrom? Pokusat cu rjesit pa stavit na forum veceras... za kojih pol sata sat.[/quote]

Naravno da ne ide s Dijkstrom. Ne trebaš jedno selo povezati najjeftinijim kablovima sa svima ostalima (osim ako je to tvoje selo: ). Tražiš ukupno najjeftinije rješenje.

http://www.me.utexas.edu/~jensen/ORMM/methods/unit/network/subunits/mst_spt/ , dno stranice.
Marijan (napisa):
Ali sto to ne ide Dykstrom? Pokusat cu rjesit pa stavit na forum veceras... za kojih pol sata sat.


Naravno da ne ide s Dijkstrom. Ne trebaš jedno selo povezati najjeftinijim kablovima sa svima ostalima (osim ako je to tvoje selo: ). Tražiš ukupno najjeftinije rješenje.

http://www.me.utexas.edu/~jensen/ORMM/methods/unit/network/subunits/mst_spt/ , dno stranice.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Marijan
Gost





PostPostano: 12:37 pet, 17. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma, da... ja prebrzo procital zadatak... sorry na krivoj informaciji.
Znaci: po Primovom algoritmu dodamo novi vrh najbližem postojećem vrhu a početni vrh nam je proizvoljan. Tih pet tocaka nacrtamo kao vrhove peterokuta i onda ispadne slika manje-vise ok i lako se primjeni primov algoritam.
Ma, da... ja prebrzo procital zadatak... sorry na krivoj informaciji.
Znaci: po Primovom algoritmu dodamo novi vrh najbližem postojećem vrhu a početni vrh nam je proizvoljan. Tih pet tocaka nacrtamo kao vrhove peterokuta i onda ispadne slika manje-vise ok i lako se primjeni primov algoritam.


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan