Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Potcjenjivanje znanstvenika, kruske, Abelove grupe i A-bombe

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 22:51 ned, 30. 1. 2005    Naslov: Potcjenjivanje znanstvenika, kruske, Abelove grupe i A-bombe Citirajte i odgovorite

To je pateticno, 1megamil$ za rjesenje jako vaznih (suzdrzao sam se od pridjeva 'esencijalnih') problema matematike i znanosti uopce. Britney Spears dobije 50 mila za reklamirat Pepsi. Shouting out loud (sarcastically): "What a wonderful world! I hope I'll be a pop star (or at least a rock one)!"



[color=blue][b]Moderator edit:[/b] Splittano [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=3366]odavde[/url].[/color]
To je pateticno, 1megamil$ za rjesenje jako vaznih (suzdrzao sam se od pridjeva 'esencijalnih') problema matematike i znanosti uopce. Britney Spears dobije 50 mila za reklamirat Pepsi. Shouting out loud (sarcastically): "What a wonderful world! I hope I'll be a pop star (or at least a rock one)!"



Moderator edit: Splittano odavde.



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2004. (23:32:09)
Postovi: (3D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: u tangenti kod pi/pola

PostPostano: 23:00 ned, 30. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da takav ti je svijet u kojem zivimo, s poremecenim sustavom vrijednosti. Naravno da nije bitan neki novi gazirani sok u kojem su ubacili neki novi "legalni aditiv", vec jedna formula koja ce ostati za cijelu vjecnost

ili dok netko ne dokaze suprotno!
Da takav ti je svijet u kojem zivimo, s poremecenim sustavom vrijednosti. Naravno da nije bitan neki novi gazirani sok u kojem su ubacili neki novi "legalni aditiv", vec jedna formula koja ce ostati za cijelu vjecnost

ili dok netko ne dokaze suprotno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 23:05 ned, 30. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ah, slusaj, meni dokaz velikog Fermat-ovog teorem nije promijenia zivot. Mozda nije ni Pepsi, ali sigurno je vise utjeca na njega. Kamo srece da svi pijemo Pepsi (iako je cola bolja) i slusamo Britney Spears. Razum nam je napravio jednako zla koliko i dobra.
Svijet nema poremecene vrijednosti nego tocno onakve kakve trebaju bit. Mi, na kraju krajeva, zivimo u najboljem od svih mogucih svijetova!


[size=9]Coca-cola, Pepsi and Britney Spears are registered trademarks of their respective owners.[/size]
Ah, slusaj, meni dokaz velikog Fermat-ovog teorem nije promijenia zivot. Mozda nije ni Pepsi, ali sigurno je vise utjeca na njega. Kamo srece da svi pijemo Pepsi (iako je cola bolja) i slusamo Britney Spears. Razum nam je napravio jednako zla koliko i dobra.
Svijet nema poremecene vrijednosti nego tocno onakve kakve trebaju bit. Mi, na kraju krajeva, zivimo u najboljem od svih mogucih svijetova!


Coca-cola, Pepsi and Britney Spears are registered trademarks of their respective owners.



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2004. (23:32:09)
Postovi: (3D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: u tangenti kod pi/pola

PostPostano: 23:13 ned, 30. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cola ima jace aditive od Pepsija. Dokazano je na smrtnicima da "vole" colu vise od pepsi-a. Kao ima im bolji okus.

A oko poremecaja vrijednosti, zar je normalno da se tezi ekstremizmu?
Cola ima jace aditive od Pepsija. Dokazano je na smrtnicima da "vole" colu vise od pepsi-a. Kao ima im bolji okus.

A oko poremecaja vrijednosti, zar je normalno da se tezi ekstremizmu?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 23:19 ned, 30. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aditiv je, po definiciji, nesto sta se dodaje da bi se poboljsala kvaliteta. Da, Cola, ima jace aditive. :)
Aditiv je, po definiciji, nesto sta se dodaje da bi se poboljsala kvaliteta. Da, Cola, ima jace aditive. Smile



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mARio
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (21:49:21)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Pingvinija...

PostPostano: 3:37 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="n0mad"]Mi, na kraju krajeva, zivimo u najboljem od svih mogucih svijetova!
[/quote]

o ho ho, kolega, pa vi to Voltairea ("Candid" ako se ne varam) citirate, svestran ste matematicar, nema sta!!

:)
n0mad (napisa):
Mi, na kraju krajeva, zivimo u najboljem od svih mogucih svijetova!


o ho ho, kolega, pa vi to Voltairea ("Candid" ako se ne varam) citirate, svestran ste matematicar, nema sta!!

Smile



_________________
.../\...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 8:57 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da bi se klasificira kao matematicar (u ovom svijetu sa poremecenim vrijednostima )), siguran sam da je jedan od uvjeta dati barem prvu godinu. Dakle, ja nisam matematicar, kamoli onaj svestrani.
Da bi se klasificira kao matematicar (u ovom svijetu sa poremecenim vrijednostima Smile), siguran sam da je jedan od uvjeta dati barem prvu godinu. Dakle, ja nisam matematicar, kamoli onaj svestrani.



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 9:13 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="n0mad"]ja nisam matematicar, kamoli onaj svestrani.[/quote]

[color=darkblue](u kontekstu prijateljskog savjeta)[/color]
A nećeš ni postati ako važnost math-problemâ budeš procjenjivao pomoću novčanog iznosa koji je ponuđen za njihovo rješavanje... :-/

[quote]Kamo srece da svi pijemo Pepsi (iako je cola bolja) i slusamo Britney Spears. Razum nam je napravio jednako zla koliko i dobra.[/quote]

Imaš neke argumente za ove tvrdnje, ili samo pričaš bezveze?
n0mad (napisa):
ja nisam matematicar, kamoli onaj svestrani.


(u kontekstu prijateljskog savjeta)
A nećeš ni postati ako važnost math-problemâ budeš procjenjivao pomoću novčanog iznosa koji je ponuđen za njihovo rješavanje... :-/

Citat:
Kamo srece da svi pijemo Pepsi (iako je cola bolja) i slusamo Britney Spears. Razum nam je napravio jednako zla koliko i dobra.


Imaš neke argumente za ove tvrdnje, ili samo pričaš bezveze?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 9:19 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam - atomska bomba, nacisticke, fasisticke i ostale ideologije, T.N.T., razni semi i full automatski pistolji i puske, navodni Teslin death ray... Vjerujem da sve te stvari koriste jako vazne teoreme iz matematike. Redom prozvodi jako velikih umova i zapazeni dosezi ljudskog uma uopce.
Ne znam - atomska bomba, nacisticke, fasisticke i ostale ideologije, T.N.T., razni semi i full automatski pistolji i puske, navodni Teslin death ray... Vjerujem da sve te stvari koriste jako vazne teoreme iz matematike. Redom prozvodi jako velikih umova i zapazeni dosezi ljudskog uma uopce.



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 9:22 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="n0mad"]Ne znam - atomska bomba, nacisticke, fasisticke i ostale ideologije, T.N.T., razni semi i full automatski pistolji i puske, navodni Teslin death ray... Vjerujem da sve te stvari koriste jako vazne teoreme iz matematike. Redom prozvodi jako velikih umova.[/quote]

Mhm. Čujem da su koristili i kemijske olovke u procesu dizajniranja bar nekih od tih stvari... ajme, kako su kemijske olovke opasne... smrt kemijskim olovkama!

(Nadam se da si shvatio point.)
n0mad (napisa):
Ne znam - atomska bomba, nacisticke, fasisticke i ostale ideologije, T.N.T., razni semi i full automatski pistolji i puske, navodni Teslin death ray... Vjerujem da sve te stvari koriste jako vazne teoreme iz matematike. Redom prozvodi jako velikih umova.


Mhm. Čujem da su koristili i kemijske olovke u procesu dizajniranja bar nekih od tih stvari... ajme, kako su kemijske olovke opasne... smrt kemijskim olovkama!

(Nadam se da si shvatio point.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 9:29 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Shvatio, ali ne i slozio.
Teorija relativnosti i kemijske olovke su zajedno doprinijele gradnji atomske bombe. Problem je taj sto je omjer udjela u doprinosu atomskoj bombi teorije relativnosti i ballpen-ova negdje 99,99954 / 0,00045 (0,00001 je bio korektor). :)
Shvatio, ali ne i slozio.
Teorija relativnosti i kemijske olovke su zajedno doprinijele gradnji atomske bombe. Problem je taj sto je omjer udjela u doprinosu atomskoj bombi teorije relativnosti i ballpen-ova negdje 99,99954 / 0,00045 (0,00001 je bio korektor). Smile



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 9:33 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

off topic:
Upravo sam shvatio zasto forumi imaju uglavnom jako puno podforuma i zasto topici uvijek traju vise nego sta trebaju. Zbog ljudske opsesije da njihova bude uvijek bude zadnja.
:)
off topic:
Upravo sam shvatio zasto forumi imaju uglavnom jako puno podforuma i zasto topici uvijek traju vise nego sta trebaju. Zbog ljudske opsesije da njihova bude uvijek bude zadnja.
Smile



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 9:36 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="n0mad"]Teorija relativnosti i kemijske olovke su zajedno doprinijele gradnji atomske bombe. Problem je taj sto je omjer udjela u doprinosu atomskoj bombi teorije relativnosti i ballpen-ova negdje 99,99954 / 0,00045 (0,00001 je bio korektor). :)[/quote]

?? Smijem li pitati na osnovu čega procjenjuješ "udio" u doprinosu atomskoj bombi? Mislim da ti je sasvim jasno da je ovo gore uspoređivanje krušaka i jabuka. Odnosno možda bolje, krušaka i Abelovih grupa. :-/
n0mad (napisa):
Teorija relativnosti i kemijske olovke su zajedno doprinijele gradnji atomske bombe. Problem je taj sto je omjer udjela u doprinosu atomskoj bombi teorije relativnosti i ballpen-ova negdje 99,99954 / 0,00045 (0,00001 je bio korektor). Smile


?? Smijem li pitati na osnovu čega procjenjuješ "udio" u doprinosu atomskoj bombi? Mislim da ti je sasvim jasno da je ovo gore uspoređivanje krušaka i jabuka. Odnosno možda bolje, krušaka i Abelovih grupa. :-/


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 9:40 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Broj stranica u zavodu za patente? Kolicini energije utrosenoj na razmisljanje i onoj utrosenoj na pisanje (mozak trosi jako puno energije)? Broju ECTS bodova koje nosi kolegij "Teorija relativnosti" i broju bodova kolegija "Koristenje kemijske olovke"?
Moga bi izmislit jos barem 10 kriterija. U biti je slobodna prosudba. :) Ali istina je da mislim da se teoretski sve moze usporediti, pa cak i kruske i prstenovi s jedinicom.
Broj stranica u zavodu za patente? Kolicini energije utrosenoj na razmisljanje i onoj utrosenoj na pisanje (mozak trosi jako puno energije)? Broju ECTS bodova koje nosi kolegij "Teorija relativnosti" i broju bodova kolegija "Koristenje kemijske olovke"?
Moga bi izmislit jos barem 10 kriterija. U biti je slobodna prosudba. Smile Ali istina je da mislim da se teoretski sve moze usporediti, pa cak i kruske i prstenovi s jedinicom.



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 9:46 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="n0mad"]Broj stranica u zavodu za patente? Kolicini energije utrosenoj na razmisljanje i onoj utrosenoj na pisanje (mozak trosi jako puno energije)? Broju ECTS bodova koje nosi kolegij "Teorija relativnosti" i broju bodova kolegija "Koristenje kemijske olovke"?
Moga bi izmislit jos barem 10 kriterija. U biti je slobodna prosudba. :) Ali istina je da mislim da se teoretski sve moze usporediti, pa cak i kruske i prstenovi s jedinicom.[/quote]

Mislim da me nisi shvatio. Svi kriteriji koje navodiš, i vjerojatno bi naveo da te pustim još malo:-), samo uspoređuju, ako išta, relativnu _važnost_ te dvije stvari za čovječanstvo, ili pak zaokupljenost ljudî njima. [b]Općenito.[/b] Nemaju nikakve veze s njihovim "udjelom" u, konkretno, sastavljanju atomske bombe.
n0mad (napisa):
Broj stranica u zavodu za patente? Kolicini energije utrosenoj na razmisljanje i onoj utrosenoj na pisanje (mozak trosi jako puno energije)? Broju ECTS bodova koje nosi kolegij "Teorija relativnosti" i broju bodova kolegija "Koristenje kemijske olovke"?
Moga bi izmislit jos barem 10 kriterija. U biti je slobodna prosudba. Smile Ali istina je da mislim da se teoretski sve moze usporediti, pa cak i kruske i prstenovi s jedinicom.


Mislim da me nisi shvatio. Svi kriteriji koje navodiš, i vjerojatno bi naveo da te pustim još malo:-), samo uspoređuju, ako išta, relativnu _važnost_ te dvije stvari za čovječanstvo, ili pak zaokupljenost ljudî njima. Općenito. Nemaju nikakve veze s njihovim "udjelom" u, konkretno, sastavljanju atomske bombe.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Sly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2004. (23:32:09)
Postovi: (3D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: u tangenti kod pi/pola

PostPostano: 10:51 pon, 31. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali atomsku bombu se je moralo napraviti, ko zna nesto vise o povijesti taj ce razumjeti.

A nagrada od milijun dolara je simbolika, kako bi se ukljucili i oni koji mozda nikada to ne bi ni pokusali da nema novcane nagrade.
Vjerovatno je da su oni slabije potkovani u matematici ali mozda imaju veci potencijal od pravih matematicara samo to jos nisu otkrili.

[b]Gotovo sve se moze trudom ali treba malo i ono nesto...[/b]
Ali atomsku bombu se je moralo napraviti, ko zna nesto vise o povijesti taj ce razumjeti.

A nagrada od milijun dolara je simbolika, kako bi se ukljucili i oni koji mozda nikada to ne bi ni pokusali da nema novcane nagrade.
Vjerovatno je da su oni slabije potkovani u matematici ali mozda imaju veci potencijal od pravih matematicara samo to jos nisu otkrili.

Gotovo sve se moze trudom ali treba malo i ono nesto...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan