Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pismeni SPA
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kreso
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 10. 2004. (21:44:46)
Postovi: (7B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 12:07 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Pismeni SPA Citirajte i odgovorite

zanima me da ili u zadacima u kojima se traži npr implementacija skupa pomoću sortirane vezane liste smijemo koristiti sve funkcije koje poznajemo za vezane list da bi implementirali funkcije za skup (dakle insert delete next....) ili sve moramo sami napraviti kodom u c-u
hvala.

tj. što zapravo znači da funkcija bude napisana neovisno o implementaciji atp XYZ
=> dal to znači da smijemo koristiti funkcije iz tog atp-a ili ih sami moramo pisati ko da ne postoje.?????
zanima me da ili u zadacima u kojima se traži npr implementacija skupa pomoću sortirane vezane liste smijemo koristiti sve funkcije koje poznajemo za vezane list da bi implementirali funkcije za skup (dakle insert delete next....) ili sve moramo sami napraviti kodom u c-u
hvala.

tj. što zapravo znači da funkcija bude napisana neovisno o implementaciji atp XYZ
=> dal to znači da smijemo koristiti funkcije iz tog atp-a ili ih sami moramo pisati ko da ne postoje.?????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zvone
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2003. (13:09:44)
Postovi: (9D)16
Sarma = la pohva - posuda
67 = 74 - 7

PostPostano: 20:41 uto, 15. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]da li u zadacima u kojima se traži npr implementacija skupa pomoću sortirane vezane liste smijemo koristiti sve funkcije koje poznajemo za vezane list da bi implementirali funkcije za skup (dakle insert delete next....) ili sve moramo sami napraviti kodom u c-u [/quote]

Da, tu postoji mala zbrka...evo kako ja to interpretiram (a vjerojatno i asist. Puljic):

Obicno u tim zadacima i pise da implementacija skupa treba biti neovisna o implementaciji liste -- tada mozemo koristiti funkcije i tipove iz atp LIST bez da ih sami pisemo iz pocetka (ovo je odgovor i na drugo pitanje). Zapravo u tom slucaju i ne mozemo napisati fje iz atp LIST tako da to bude neovisno o implementaciji :)

Ponekad (vidi npr. zadnji rok, zadatak 4.) pise da treba pretpostaviti da je neki atp implementiran na neki nacin.
Ja recimo ovdje prihvacam i programe napisane neovisno o implementaciji (tj. one koje koriste fje iz atp-a bez da ih napisu) osim ako se u tekstu zadatka eksplicitno ne navede drugacije (npr. "implementirajte INSERT i DELETE", ili "ne smijete koristiti fje iz atp XY").
Za zadatak kojeg sam spomenuo mi se cini da ga je lakse rijesiti uz navedenu pretpostavku o implementaciji.

Ako ne pise nista, onda se valjda smatra neovisno o implementaciji...Ja cu se potruditi da na svojim rokovima uvijek to navedem, a ako zaboravim prihvatit cu bilo kakvo rjesenje :)

--
Z. Bujanovic
Citat:
da li u zadacima u kojima se traži npr implementacija skupa pomoću sortirane vezane liste smijemo koristiti sve funkcije koje poznajemo za vezane list da bi implementirali funkcije za skup (dakle insert delete next....) ili sve moramo sami napraviti kodom u c-u


Da, tu postoji mala zbrka...evo kako ja to interpretiram (a vjerojatno i asist. Puljic):

Obicno u tim zadacima i pise da implementacija skupa treba biti neovisna o implementaciji liste – tada mozemo koristiti funkcije i tipove iz atp LIST bez da ih sami pisemo iz pocetka (ovo je odgovor i na drugo pitanje). Zapravo u tom slucaju i ne mozemo napisati fje iz atp LIST tako da to bude neovisno o implementaciji Smile

Ponekad (vidi npr. zadnji rok, zadatak 4.) pise da treba pretpostaviti da je neki atp implementiran na neki nacin.
Ja recimo ovdje prihvacam i programe napisane neovisno o implementaciji (tj. one koje koriste fje iz atp-a bez da ih napisu) osim ako se u tekstu zadatka eksplicitno ne navede drugacije (npr. "implementirajte INSERT i DELETE", ili "ne smijete koristiti fje iz atp XY").
Za zadatak kojeg sam spomenuo mi se cini da ga je lakse rijesiti uz navedenu pretpostavku o implementaciji.

Ako ne pise nista, onda se valjda smatra neovisno o implementaciji...Ja cu se potruditi da na svojim rokovima uvijek to navedem, a ako zaboravim prihvatit cu bilo kakvo rjesenje Smile


Z. Bujanovic


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan