Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

molim pomoc oko dokaza

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Euklidski prostori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 0:58 sri, 16. 2. 2005    Naslov: molim pomoc oko dokaza Citirajte i odgovorite

pozdrav,

dakle imam problema s dokazom da je ravnina konveksna ljuska pravca. Dakle valja pokazati da se bilo koji segment koji se nalazi između točaka A i B tog pravca kompletan nalazi na ravnini. Očito je da je to tako jer ako pravac leži na ravnini tada sve točke tog pravca leže na ravnini pa i one između segmenta A i B.
Najljepše molim ako mi to netko može baš matematički dokazat.

Sve što sam znao sam napisao "riječima" neznam to matematički sročit :(

HVALA
pozdrav,

dakle imam problema s dokazom da je ravnina konveksna ljuska pravca. Dakle valja pokazati da se bilo koji segment koji se nalazi između točaka A i B tog pravca kompletan nalazi na ravnini. Očito je da je to tako jer ako pravac leži na ravnini tada sve točke tog pravca leže na ravnini pa i one između segmenta A i B.
Najljepše molim ako mi to netko može baš matematički dokazat.

Sve što sam znao sam napisao "riječima" neznam to matematički sročit Sad

HVALA


[Vrh]
Gost






PostPostano: 1:03 sri, 16. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Konveksna ljuska pravca je isti taj pravac. Konveksna ljuska dva razlicita pravca koji su paralelni je "traka" (presjek dvije poluravnine) odredjena s ta dva pravca. Ako se dva pravca sijeku, opet je presjek dvije poluravnine.
Konveksna ljuska pravca je isti taj pravac. Konveksna ljuska dva razlicita pravca koji su paralelni je "traka" (presjek dvije poluravnine) odredjena s ta dva pravca. Ako se dva pravca sijeku, opet je presjek dvije poluravnine.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 1:05 sri, 16. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sorry, ako se dva pravca sijeku onda je konveksna ljuska ravnina.
Sorry, ako se dva pravca sijeku onda je konveksna ljuska ravnina.


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:15 sri, 16. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Sorry, ako se dva pravca sijeku onda je konveksna ljuska ravnina.[/quote]

Posto nema Vekyja, budem ja zacjepidlacio: ako se sijeku [b]u jednoj tocki[/b]. :prodike: ;)

Daj si bar nesto pisite pod korisnicko ime, da vas mozemo ikako razlikovati... :roll:
Anonymous (napisa):
Sorry, ako se dva pravca sijeku onda je konveksna ljuska ravnina.


Posto nema Vekyja, budem ja zacjepidlacio: ako se sijeku u jednoj tocki. Drzim prodike Wink

Daj si bar nesto pisite pod korisnicko ime, da vas mozemo ikako razlikovati... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 1:20 sri, 16. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali moja ispravka odnosila se na slucaj dva _razlicita_ pravca kako sam i napisao, samo u ispravci nisam ponovno naglasio tu ocitu pretpostavku. Jasno, pravac je i paralelan sam sa sobom, ali to je time izricito iskljuceno.
Ali moja ispravka odnosila se na slucaj dva _razlicita_ pravca kako sam i napisao, samo u ispravci nisam ponovno naglasio tu ocitu pretpostavku. Jasno, pravac je i paralelan sam sa sobom, ali to je time izricito iskljuceno.


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Euklidski prostori Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan