Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!)
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Zivac
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 23. 02. 2004. (22:50:55)
Postovi: (B4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 30 - 20

PostPostano: 21:15 pon, 28. 3. 2005    Naslov: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

Po želji Domacina ovog foruma otvorih ovaj topic.

[quote="vsego"][color=darkred]Tebi treba pregled kod specijaliste. :roll: Sto sam ja to obrisao? :-k[/color][/quote]

A ja sam tražia svoj topic i nisam ga nasao... :? Možda je moja greška. :oops: Sorry onda.

[quote="vsego"][color=darkred]
I [b]NE[/b], tvoj post nije on-topic. :wall: Necemo u svaku raspravu o nekom skupu u Zagrebu gurati pricu o nastanku Hrvatske Drzave i (kralju?) Tomislavu, zar ne? :roll: Na isti nacin necu tolerirati ni guranje price o otcjepljenju na svaku spomen neke aktivnosti PMF-MO, stogod tebi ono "O" znacilo. :evil:[/color][/quote]

U topicu je bila iznesena teza otprilike: "Matematika je zasebni fakultet i to je službeni stav PMF-MO-a. Usprkos nečijem vlastitom stavu osoba na štandu MO-a na Smotri Sveučilišta mora zastupati taj stav." Pretpostavimo da je to bilo on-topic (nisi napadao, pa mislim da tako smatraš). Smije li se na to u istom topicu odgovoriti da je ovdje izneseno niz netočnosti i to argumentirati?

[quote="vsego"][color=darkred]
Btw, sto je s tvojim postivanjem [b]MENE[/b] kao domacina na ovom Forumu (dapace, serveru)? :-k To je malo [b]iznad[/b] principa akademske zajednice i spada u elementarni Bon-ton. :evil:[/color] [/quote]

Osim što bon-ton nije iznad principa akademske zajednice ne smatram da sam prešao njegove granice više nego što je to uobičajeno na ovom forumu. Možda je tvoj napad opravdan, ali je selektivan. Primjetih da lako pobjesniš kad je legalnost PMF-MO-a u pitanju. :(

[quote="vsego"][color=darkred]
A ja, kao domacin, zelim da se okanis zagadjivanja ovakvih topica pricama o otcjepljenju. :x[/color] [/quote]

Kao admin svakako imaš neka prava na forumu, ali tu spadaju vođenje foruma u red i nadgledanje poštivanja pravila, a ne vlastite želje o temama topica. Ako toliko smatraš da je tema skrenula, prebaci u novi topic bez ljutnje i to je to. :wink:

[quote="vsego"][color=darkred]
Otvori si za to zasebni topic, pa raspravljaj koliko te volja (jasno, u skladu sa svim nadleznim pravilima/normama/... u koje si sigurno jako upucen). 8)[/color] [/quote]

Jesam

[quote="vsego"][color=darkred]
Tamo ces mi onda objasniti zasto svojim studiranjem (i) na tom MO-u dajes podrsku instituciji za koji tvrdis da je ogrezla u kriminalu.[/color] :P[/quote]

Vidim da si upućen u moje studije. Dakle, ja studiram dva studija, dipl.ing.matematike i dipl.ing.fizike na Sveučilištu u Zagrebu. Ti su studiji odobreni na Senatu Sveučilišta i prema tom odobrenju oba se provode na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta, prvi na matematičkom, a drugi na fizičkom odsjeku tog fakulteta. :)

Odakle ti da ja smatram da je netko ogrezao u kriminalu? To ne smatram jer nemam nikakve dokaze. Samo smatram da je postojanje dotične institucije protupravno, što sam više puta obrazložio.
Po želji Domacina ovog foruma otvorih ovaj topic.

vsego (napisa):
Tebi treba pregled kod specijaliste. Rolling Eyes Sto sam ja to obrisao? Think


A ja sam tražia svoj topic i nisam ga nasao... Confused Možda je moja greška. Embarassed Sorry onda.

vsego (napisa):

I NE, tvoj post nije on-topic. Brick wall Necemo u svaku raspravu o nekom skupu u Zagrebu gurati pricu o nastanku Hrvatske Drzave i (kralju?) Tomislavu, zar ne? Rolling Eyes Na isti nacin necu tolerirati ni guranje price o otcjepljenju na svaku spomen neke aktivnosti PMF-MO, stogod tebi ono "O" znacilo. Evil or Very Mad


U topicu je bila iznesena teza otprilike: "Matematika je zasebni fakultet i to je službeni stav PMF-MO-a. Usprkos nečijem vlastitom stavu osoba na štandu MO-a na Smotri Sveučilišta mora zastupati taj stav." Pretpostavimo da je to bilo on-topic (nisi napadao, pa mislim da tako smatraš). Smije li se na to u istom topicu odgovoriti da je ovdje izneseno niz netočnosti i to argumentirati?

vsego (napisa):

Btw, sto je s tvojim postivanjem MENE kao domacina na ovom Forumu (dapace, serveru)? Think To je malo iznad principa akademske zajednice i spada u elementarni Bon-ton. Evil or Very Mad


Osim što bon-ton nije iznad principa akademske zajednice ne smatram da sam prešao njegove granice više nego što je to uobičajeno na ovom forumu. Možda je tvoj napad opravdan, ali je selektivan. Primjetih da lako pobjesniš kad je legalnost PMF-MO-a u pitanju. Sad

vsego (napisa):

A ja, kao domacin, zelim da se okanis zagadjivanja ovakvih topica pricama o otcjepljenju. Mad


Kao admin svakako imaš neka prava na forumu, ali tu spadaju vođenje foruma u red i nadgledanje poštivanja pravila, a ne vlastite želje o temama topica. Ako toliko smatraš da je tema skrenula, prebaci u novi topic bez ljutnje i to je to. Wink

vsego (napisa):

Otvori si za to zasebni topic, pa raspravljaj koliko te volja (jasno, u skladu sa svim nadleznim pravilima/normama/... u koje si sigurno jako upucen). Cool


Jesam

vsego (napisa):

Tamo ces mi onda objasniti zasto svojim studiranjem (i) na tom MO-u dajes podrsku instituciji za koji tvrdis da je ogrezla u kriminalu.
Razz


Vidim da si upućen u moje studije. Dakle, ja studiram dva studija, dipl.ing.matematike i dipl.ing.fizike na Sveučilištu u Zagrebu. Ti su studiji odobreni na Senatu Sveučilišta i prema tom odobrenju oba se provode na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta, prvi na matematičkom, a drugi na fizičkom odsjeku tog fakulteta. Smile

Odakle ti da ja smatram da je netko ogrezao u kriminalu? To ne smatram jer nemam nikakve dokaze. Samo smatram da je postojanje dotične institucije protupravno, što sam više puta obrazložio.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:43 pon, 28. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

Ovako slozeno, moglo je ici i u PM. :roll:

[quote="Zivac"]U topicu je bila iznesena teza otprilike: "Matematika je zasebni fakultet i to je službeni stav PMF-MO-a. Usprkos nečijem vlastitom stavu osoba na štandu MO-a na Smotri Sveučilišta mora zastupati taj stav." Pretpostavimo da je to bilo on-topic (nisi napadao, pa mislim da tako smatraš). Smije li se na to u istom topicu odgovoriti da je ovdje izneseno niz netočnosti i to argumentirati?[/quote]

Osim sto je malo nespretno sroceno, nije netocno. :-s Naime, sluzbeni stav MOa stvarno [b]JE[/b] da smo mi zaseban fakultet. :| Da li stvarno jesmo, ne moze biti ni tocno ni netocno dok se nas status ne rijesi. :roll:

[quote="Zivac"]Osim što bon-ton nije iznad principa akademske zajednice ne smatram da sam prešao njegove granice više nego što je to uobičajeno na ovom forumu.[/quote]

Bon-ton vrijedi za sve ljude, a principi akademske zajednice samo za tu zajednicu. :?

[quote="Zivac"]Možda je tvoj napad opravdan, ali je selektivan. Primjetih da lako pobjesniš kad je legalnost PMF-MO-a u pitanju. :([/quote]

Zacudio bi se. :) Smeta me samo kad se to pitanje gura gdje mu nije mjesto... :( Sjecas se, o tome smo [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=568]vec raspravljali prije godinu dana[/url] i tamo sam objasnio da pojedinci bas i ne mogu nesto utjecati na razvoj situacije. :(

Ni tada mi nisi rekao sto ja osobno (kao vsego, asistent, Admin foruma ili stogod cetvrto) mogu napraviti u interesu rjesavanja situacije. :| Tesko da meni [b]osobno[/b] radi neku razliku jesmo li mi odcijepljeni ili nismo; samo ne zelim tu pricu gledati na topicima kojih se to ne tice. :|

[quote="Zivac"]Vidim da si upućen u moje studije.[/quote]

Kad si se tako lijepo pohvalio kolegi Bezjaku, tamo na suceljavanju. :g:

[quote="Zivac"]Dakle, ja studiram dva studija, dipl.ing.matematike i dipl.ing.fizike na Sveučilištu u Zagrebu. Ti su studiji odobreni na Senatu Sveučilišta i prema tom odobrenju oba se provode na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta, prvi na matematičkom, a drugi na fizičkom odsjeku tog fakulteta. :)[/quote]

Pa, tako i ja radim na PMF-MO, pa si rekao da time ne postujem PMF. :-s Da li razliku cini samo to sto ja MO nazivam "[i]odjel[/i]", a ti "[i]odsjek[/i]"? :-k

[quote="Zivac"]Odakle ti da ja smatram da je netko ogrezao u kriminalu? To ne smatram jer nemam nikakve dokaze. Samo smatram da je postojanje dotične institucije protupravno, što sam više puta obrazložio.[/quote]

To je bila pjesnicka sloboda; nemoj sve tako bukvalno shvacati... :roll: Cinjenica je da nas (aka sluzbeni PMF-MO) optuzujes za stalno protupravno ponasanje, sto sam ja lijepo srocio u "[i]ogrezli u kriminalu[/i]". 8)
Ovako slozeno, moglo je ici i u PM. Rolling Eyes

Zivac (napisa):
U topicu je bila iznesena teza otprilike: "Matematika je zasebni fakultet i to je službeni stav PMF-MO-a. Usprkos nečijem vlastitom stavu osoba na štandu MO-a na Smotri Sveučilišta mora zastupati taj stav." Pretpostavimo da je to bilo on-topic (nisi napadao, pa mislim da tako smatraš). Smije li se na to u istom topicu odgovoriti da je ovdje izneseno niz netočnosti i to argumentirati?


Osim sto je malo nespretno sroceno, nije netocno. Eh? Naime, sluzbeni stav MOa stvarno JE da smo mi zaseban fakultet. Neutral Da li stvarno jesmo, ne moze biti ni tocno ni netocno dok se nas status ne rijesi. Rolling Eyes

Zivac (napisa):
Osim što bon-ton nije iznad principa akademske zajednice ne smatram da sam prešao njegove granice više nego što je to uobičajeno na ovom forumu.


Bon-ton vrijedi za sve ljude, a principi akademske zajednice samo za tu zajednicu. Confused

Zivac (napisa):
Možda je tvoj napad opravdan, ali je selektivan. Primjetih da lako pobjesniš kad je legalnost PMF-MO-a u pitanju. Sad


Zacudio bi se. Smile Smeta me samo kad se to pitanje gura gdje mu nije mjesto... Sad Sjecas se, o tome smo vec raspravljali prije godinu dana i tamo sam objasnio da pojedinci bas i ne mogu nesto utjecati na razvoj situacije. Sad

Ni tada mi nisi rekao sto ja osobno (kao vsego, asistent, Admin foruma ili stogod cetvrto) mogu napraviti u interesu rjesavanja situacije. Neutral Tesko da meni osobno radi neku razliku jesmo li mi odcijepljeni ili nismo; samo ne zelim tu pricu gledati na topicima kojih se to ne tice. Neutral

Zivac (napisa):
Vidim da si upućen u moje studije.


Kad si se tako lijepo pohvalio kolegi Bezjaku, tamo na suceljavanju. Mr. Green

Zivac (napisa):
Dakle, ja studiram dva studija, dipl.ing.matematike i dipl.ing.fizike na Sveučilištu u Zagrebu. Ti su studiji odobreni na Senatu Sveučilišta i prema tom odobrenju oba se provode na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta, prvi na matematičkom, a drugi na fizičkom odsjeku tog fakulteta. Smile


Pa, tako i ja radim na PMF-MO, pa si rekao da time ne postujem PMF. Eh? Da li razliku cini samo to sto ja MO nazivam "odjel", a ti "odsjek"? Think

Zivac (napisa):
Odakle ti da ja smatram da je netko ogrezao u kriminalu? To ne smatram jer nemam nikakve dokaze. Samo smatram da je postojanje dotične institucije protupravno, što sam više puta obrazložio.


To je bila pjesnicka sloboda; nemoj sve tako bukvalno shvacati... Rolling Eyes Cinjenica je da nas (aka sluzbeni PMF-MO) optuzujes za stalno protupravno ponasanje, sto sam ja lijepo srocio u "ogrezli u kriminalu". Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 7:00 uto, 29. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="Zivac"]/cut[/quote]


ajd vec jednom sjasi s toga da li je odcijepljenje MO-a pravno dopustivo ili ne. dok je stvar na sudu, bespredmetno je uopce raspravljati o takvim temama...zato te ja molim da prestanes zatrpavati forum SPAM porukama (jer, posto iznosis 100 puta prezvakanu argumentaciju, poruke su postale SPAM) (no offence, vsego, ali ja zaista smatram da je ovo SPAM :oops: 8)).

osim toga...stvarno. kad si vec tako pravno zagrizao, zasto se ne ispises s matematike? stvarno je zacudjujuce da ti se da studirat na nekoj nelegitimnoj, ilegalnoj instituciji kao sto je PMF-MO :blueshock: :wacky:

mogao si vrlo lako upisat pravo :PP
Zivac (napisa):
/cut



ajd vec jednom sjasi s toga da li je odcijepljenje MO-a pravno dopustivo ili ne. dok je stvar na sudu, bespredmetno je uopce raspravljati o takvim temama...zato te ja molim da prestanes zatrpavati forum SPAM porukama (jer, posto iznosis 100 puta prezvakanu argumentaciju, poruke su postale SPAM) (no offence, vsego, ali ja zaista smatram da je ovo SPAM Embarassed Cool).

osim toga...stvarno. kad si vec tako pravno zagrizao, zasto se ne ispises s matematike? stvarno je zacudjujuce da ti se da studirat na nekoj nelegitimnoj, ilegalnoj instituciji kao sto je PMF-MO Disaster!!! Tup, tup, tup,...

mogao si vrlo lako upisat pravo Weeee-heeee!!!



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 7:38 uto, 29. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]
ajd vec jednom sjasi s toga da li je odcijepljenje MO-a pravno dopustivo ili ne. dok je stvar na sudu, bespredmetno je uopce raspravljati o takvim temama...[/quote]
Tvoja logika kaze da se nezavisnost sudstva sastoji u tome da ako je nesto njihov predmet, da nitko osim njih nema pravo na stav o tome. Ideja nezavisnog sudstva jest da se sto bolje aproksimira pravda, a za to treba postojati gradjanska inicijativa koja se bavi razmatranjem je li nesto pravedno i/ili zakonito, a nezavisna je od sudstva.


[quote="HijenA"]
osim toga...stvarno. kad si vec tako pravno zagrizao, zasto se ne ispises s matematike? stvarno je zacudjujuce da ti se da studirat na nekoj nelegitimnoj, ilegalnoj instituciji kao sto je PMF-MO :blueshock: :wacky:
[/quote]
Kao sto je Zivac vise puta objasnio, studij dipl.ing.matematike se odvija na Sveucilistu u Zagrebu, tj. na njenoj sastavnici -- Prirodoslovno-matematickom fakultetu. Ta je institucija, pak, potpuno legalna i legitimna i izvodi taj studij i sa time je sve u redu na Sveucilistu.

stovise, PMF-MO nema studenata, jer svi studenti koji studiraju u prostoru u kojemu se nalazi ta drzavna institucija imaju indekse Sveucilista u Zagrebu, pa vidi gore.

[quote="HijenA"]
mogao si vrlo lako upisat pravo :PP[/quote]
Ne, nije -- jer studij prava se ne sastoji toliko od logike koliko od strebanja svega i svacega... :)
(a mozda ne bi prosao ni prijemni :))

'ave fun!


Sinisa
HijenA (napisa):

ajd vec jednom sjasi s toga da li je odcijepljenje MO-a pravno dopustivo ili ne. dok je stvar na sudu, bespredmetno je uopce raspravljati o takvim temama...

Tvoja logika kaze da se nezavisnost sudstva sastoji u tome da ako je nesto njihov predmet, da nitko osim njih nema pravo na stav o tome. Ideja nezavisnog sudstva jest da se sto bolje aproksimira pravda, a za to treba postojati gradjanska inicijativa koja se bavi razmatranjem je li nesto pravedno i/ili zakonito, a nezavisna je od sudstva.


HijenA (napisa):

osim toga...stvarno. kad si vec tako pravno zagrizao, zasto se ne ispises s matematike? stvarno je zacudjujuce da ti se da studirat na nekoj nelegitimnoj, ilegalnoj instituciji kao sto je PMF-MO Disaster!!! Tup, tup, tup,...

Kao sto je Zivac vise puta objasnio, studij dipl.ing.matematike se odvija na Sveucilistu u Zagrebu, tj. na njenoj sastavnici – Prirodoslovno-matematickom fakultetu. Ta je institucija, pak, potpuno legalna i legitimna i izvodi taj studij i sa time je sve u redu na Sveucilistu.

stovise, PMF-MO nema studenata, jer svi studenti koji studiraju u prostoru u kojemu se nalazi ta drzavna institucija imaju indekse Sveucilista u Zagrebu, pa vidi gore.

HijenA (napisa):

mogao si vrlo lako upisat pravo Weeee-heeee!!!

Ne, nije – jer studij prava se ne sastoji toliko od logike koliko od strebanja svega i svacega... Smile
(a mozda ne bi prosao ni prijemni Smile)

'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 8:02 uto, 29. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"][quote="HijenA"]
ajd vec jednom sjasi s toga da li je odcijepljenje MO-a pravno dopustivo ili ne. dok je stvar na sudu, bespredmetno je uopce raspravljati o takvim temama...[/quote]
Tvoja logika kaze da se nezavisnost sudstva sastoji u tome da ako je nesto njihov predmet, da nitko osim njih nema pravo na stav o tome. Ideja nezavisnog sudstva jest da se sto bolje aproksimira pravda, a za to treba postojati gradjanska inicijativa koja se bavi razmatranjem je li nesto pravedno i/ili zakonito, a nezavisna je od sudstva.[/quote]

ne...moja logika se slaze s tvojom. ali, mislim da je bez veze trosit energiju na raspravu o procesima (konkretno, u ovom slucaju to je sudski spor) na koje ne mozemo nikako utjecat.

[quote][quote="HijenA"]
osim toga...stvarno. kad si vec tako pravno zagrizao, zasto se ne ispises s matematike? stvarno je zacudjujuce da ti se da studirat na nekoj nelegitimnoj, ilegalnoj instituciji kao sto je PMF-MO :blueshock: :wacky:
[/quote]
Kao sto je Zivac vise puta objasnio, studij dipl.ing.matematike se odvija na Sveucilistu u Zagrebu, tj. na njenoj sastavnici -- Prirodoslovno-matematickom fakultetu. Ta je institucija, pak, potpuno legalna i legitimna i izvodi taj studij i sa time je sve u redu na Sveucilistu.

stovise, PMF-MO nema studenata, jer svi studenti koji studiraju u prostoru u kojemu se nalazi ta drzavna institucija imaju indekse Sveucilista u Zagrebu, pa vidi gore.[/quote]

ima jedan problem oko definicije sto je to odjel a sto je odsjek. i u tome je cijeli problem oko definiranja statusa matematike na PMF-u (ali i svih ostalih). IMO najprirodnija bi bila podjela da PMF ima dva odjela: matematicki i prirodoslovni (koji se dijeli na 6 odsjeka, kemijski, bioloski, geofizicki, fizicki, geoloski i geografski)...svaki sa svojim dekanom (ili procelnikom)...ovakvo tumacenje je najprirodnije. ako gledamo ovako, onda zivac stvarno studira matematiku na PMF-Matematickom odjelu koji je u sastavu Sveucilista u Zagebu kao dio PMF-a. stvar je u interpretaciji.

[quote]
[quote="HijenA"]
mogao si vrlo lako upisat pravo :PP[/quote]
Ne, nije -- jer studij prava se ne sastoji toliko od logike koliko od strebanja svega i svacega... :)
(a mozda ne bi prosao ni prijemni :))
[/quote]

no comment :)
cinik (napisa):
HijenA (napisa):

ajd vec jednom sjasi s toga da li je odcijepljenje MO-a pravno dopustivo ili ne. dok je stvar na sudu, bespredmetno je uopce raspravljati o takvim temama...

Tvoja logika kaze da se nezavisnost sudstva sastoji u tome da ako je nesto njihov predmet, da nitko osim njih nema pravo na stav o tome. Ideja nezavisnog sudstva jest da se sto bolje aproksimira pravda, a za to treba postojati gradjanska inicijativa koja se bavi razmatranjem je li nesto pravedno i/ili zakonito, a nezavisna je od sudstva.


ne...moja logika se slaze s tvojom. ali, mislim da je bez veze trosit energiju na raspravu o procesima (konkretno, u ovom slucaju to je sudski spor) na koje ne mozemo nikako utjecat.

Citat:
HijenA (napisa):

osim toga...stvarno. kad si vec tako pravno zagrizao, zasto se ne ispises s matematike? stvarno je zacudjujuce da ti se da studirat na nekoj nelegitimnoj, ilegalnoj instituciji kao sto je PMF-MO Disaster!!! Tup, tup, tup,...

Kao sto je Zivac vise puta objasnio, studij dipl.ing.matematike se odvija na Sveucilistu u Zagrebu, tj. na njenoj sastavnici – Prirodoslovno-matematickom fakultetu. Ta je institucija, pak, potpuno legalna i legitimna i izvodi taj studij i sa time je sve u redu na Sveucilistu.

stovise, PMF-MO nema studenata, jer svi studenti koji studiraju u prostoru u kojemu se nalazi ta drzavna institucija imaju indekse Sveucilista u Zagrebu, pa vidi gore.


ima jedan problem oko definicije sto je to odjel a sto je odsjek. i u tome je cijeli problem oko definiranja statusa matematike na PMF-u (ali i svih ostalih). IMO najprirodnija bi bila podjela da PMF ima dva odjela: matematicki i prirodoslovni (koji se dijeli na 6 odsjeka, kemijski, bioloski, geofizicki, fizicki, geoloski i geografski)...svaki sa svojim dekanom (ili procelnikom)...ovakvo tumacenje je najprirodnije. ako gledamo ovako, onda zivac stvarno studira matematiku na PMF-Matematickom odjelu koji je u sastavu Sveucilista u Zagebu kao dio PMF-a. stvar je u interpretaciji.

Citat:

HijenA (napisa):

mogao si vrlo lako upisat pravo Weeee-heeee!!!

Ne, nije – jer studij prava se ne sastoji toliko od logike koliko od strebanja svega i svacega... Smile
(a mozda ne bi prosao ni prijemni Smile)


no comment Smile



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 13:34 uto, 29. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]
stovise, PMF-MO nema studenata, jer svi studenti koji studiraju u prostoru u kojemu se nalazi ta drzavna institucija imaju indekse Sveucilista u Zagrebu, pa vidi gore.[/quote]

E cinice... pa PMF-MO je podskup od Sveucilista u Zagrebu. To ne znaci da nema studenata :-)


[quote="cinik"][quote="HijenA"]
mogao si vrlo lako upisat pravo :PP[/quote]
Ne, nije -- jer studij prava se ne sastoji toliko od logike koliko od strebanja svega i svacega... :)
(a mozda ne bi prosao ni prijemni :))[/quote]

E sad si ga malo pretjerao... nemoj vrijedjat ni studij prava. Tamo sam provela dvije godine - nakon diplome iz matematike - a odustala samo zato jer vise nisam stizala uciti. I garantiram da pravilno shvacen studij prava nije samo strebanje svega i svacega. Jest da moras malo vise stvari naucit napamet, ali ak nemas super-memoriju jedini nacin da dobro naucis predmete je tako da im sadrzaj logicki povezes.

I da sad odma' odgovorim na jedan tvoj post koji mi se ne da trazit kako bih ga citirala. Zalim slucaj, al pravila bon-tona su uvijek iznad ostalih (osim u slucaju da je otkriveno da je neko od pravila bon-tona protuzakonito ili protuustavno, sto se uglavnom ne desava). Tako npr. da ne znam kako poznas i drzis ostala pravila u "Europi", tesko da ces sklopit posao ak se ne pridrzavas bon-tona... Iako mi se cini da je od posla i zakona bitnije da se ljudi medjusobno pristojno odnose, e kako bismo svi mogli biti slobodni.

Eto, necu te vise napadat. Dost' te zbunjujem tvrdnjom o PMF-MO :wink:

FMB :patkica:
cinik (napisa):

stovise, PMF-MO nema studenata, jer svi studenti koji studiraju u prostoru u kojemu se nalazi ta drzavna institucija imaju indekse Sveucilista u Zagrebu, pa vidi gore.


E cinice... pa PMF-MO je podskup od Sveucilista u Zagrebu. To ne znaci da nema studenata Smile


cinik (napisa):
HijenA (napisa):

mogao si vrlo lako upisat pravo Weeee-heeee!!!

Ne, nije – jer studij prava se ne sastoji toliko od logike koliko od strebanja svega i svacega... Smile
(a mozda ne bi prosao ni prijemni Smile)


E sad si ga malo pretjerao... nemoj vrijedjat ni studij prava. Tamo sam provela dvije godine - nakon diplome iz matematike - a odustala samo zato jer vise nisam stizala uciti. I garantiram da pravilno shvacen studij prava nije samo strebanje svega i svacega. Jest da moras malo vise stvari naucit napamet, ali ak nemas super-memoriju jedini nacin da dobro naucis predmete je tako da im sadrzaj logicki povezes.

I da sad odma' odgovorim na jedan tvoj post koji mi se ne da trazit kako bih ga citirala. Zalim slucaj, al pravila bon-tona su uvijek iznad ostalih (osim u slucaju da je otkriveno da je neko od pravila bon-tona protuzakonito ili protuustavno, sto se uglavnom ne desava). Tako npr. da ne znam kako poznas i drzis ostala pravila u "Europi", tesko da ces sklopit posao ak se ne pridrzavas bon-tona... Iako mi se cini da je od posla i zakona bitnije da se ljudi medjusobno pristojno odnose, e kako bismo svi mogli biti slobodni.

Eto, necu te vise napadat. Dost' te zbunjujem tvrdnjom o PMF-MO Wink

FMB Patkica



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 14:28 uto, 29. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="fmb"]E cinice... pa PMF-MO je podskup od Sveucilista u Zagrebu. To ne znaci da nema studenata :-)
[/quote]

Kada bi svi radnici u Ministarstvu pravosdja bili na Pravnom fakultetu Sveucilista u Zagrebu, bi li onda smatrali Ministarstvo pravosudja podskupom Sveucilista u Zagrebu?
Bi li onda Ministarstvo pravosudja imalo studente?


'ave fun!


Sinisa
fmb (napisa):
E cinice... pa PMF-MO je podskup od Sveucilista u Zagrebu. To ne znaci da nema studenata Smile


Kada bi svi radnici u Ministarstvu pravosdja bili na Pravnom fakultetu Sveucilista u Zagrebu, bi li onda smatrali Ministarstvo pravosudja podskupom Sveucilista u Zagrebu?
Bi li onda Ministarstvo pravosudja imalo studente?


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:09 uto, 29. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]Bi li onda Ministarstvo pravosudja imalo studente?[/quote]

Ima ih i bez toga. :shock: Tamo sluze vojsku... :PPPP
cinik (napisa):
Bi li onda Ministarstvo pravosudja imalo studente?


Ima ih i bez toga. Shocked Tamo sluze vojsku... Blaeh!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 9:12 sri, 30. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"][quote="fmb"]E cinice... pa PMF-MO je podskup od Sveucilista u Zagrebu. To ne znaci da nema studenata :-)
[/quote]

Kada bi svi radnici u Ministarstvu pravosdja bili na Pravnom fakultetu Sveucilista u Zagrebu, bi li onda smatrali Ministarstvo pravosudja podskupom Sveucilista u Zagrebu?
Bi li onda Ministarstvo pravosudja imalo studente?


'ave fun!


Sinisa[/quote]

mislim da si polozio TS pa imam primjedbu...
zapravo dvije...
prvo: neprecizno je sto se misli s "biti na" u tvom kontekstu;
drugo: pretpostavljam da je ovo bio pokusaj postavljanja suprotne tvrdnje, ali nekak ti kontraprimjer tj. negacija nije bas matematicki korektna :twisted:
cinik (napisa):
fmb (napisa):
E cinice... pa PMF-MO je podskup od Sveucilista u Zagrebu. To ne znaci da nema studenata Smile


Kada bi svi radnici u Ministarstvu pravosdja bili na Pravnom fakultetu Sveucilista u Zagrebu, bi li onda smatrali Ministarstvo pravosudja podskupom Sveucilista u Zagrebu?
Bi li onda Ministarstvo pravosudja imalo studente?


'ave fun!


Sinisa


mislim da si polozio TS pa imam primjedbu...
zapravo dvije...
prvo: neprecizno je sto se misli s "biti na" u tvom kontekstu;
drugo: pretpostavljam da je ovo bio pokusaj postavljanja suprotne tvrdnje, ali nekak ti kontraprimjer tj. negacija nije bas matematicki korektna Twisted Evil



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 15:24 sri, 30. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="fmb"]
mislim da si polozio TS pa imam primjedbu...
zapravo dvije...
prvo: neprecizno je sto se misli s "biti na" u tvom kontekstu;
drugo: pretpostavljam da je ovo bio pokusaj postavljanja suprotne tvrdnje, ali nekak ti kontraprimjer tj. negacija nije bas matematicki korektna :twisted:[/quote]
1. biti na je bilo neprecizno, kada bi bili akademsko osoblje na pravnom fakultetu je otprilike dobra formulacija.

2. primjer je (u danom kontekstu) izomorfne situacije u kojoj je odgovor jasan, pa se onda po istom izomorfizmu vraca nazad, jer cinjenicno je stanje da PMF-MO postoji kao neka drzavna institucija.


'ave fun!


Sinisa
fmb (napisa):

mislim da si polozio TS pa imam primjedbu...
zapravo dvije...
prvo: neprecizno je sto se misli s "biti na" u tvom kontekstu;
drugo: pretpostavljam da je ovo bio pokusaj postavljanja suprotne tvrdnje, ali nekak ti kontraprimjer tj. negacija nije bas matematicki korektna Twisted Evil

1. biti na je bilo neprecizno, kada bi bili akademsko osoblje na pravnom fakultetu je otprilike dobra formulacija.

2. primjer je (u danom kontekstu) izomorfne situacije u kojoj je odgovor jasan, pa se onda po istom izomorfizmu vraca nazad, jer cinjenicno je stanje da PMF-MO postoji kao neka drzavna institucija.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Zivac
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 23. 02. 2004. (22:50:55)
Postovi: (B4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 30 - 20

PostPostano: 16:11 sri, 30. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="fmb"]
E cinice... pa PMF-MO je podskup od Sveucilista u Zagrebu.[/quote]

Kad već želimo biti matematički korektni i u skladu s TS, što su elementi od PMF-MO i Sveučilišta u Zagrebu. Općenito, što je element neke institucije? A što je element države? :?:
fmb (napisa):

E cinice... pa PMF-MO je podskup od Sveucilista u Zagrebu.


Kad već želimo biti matematički korektni i u skladu s TS, što su elementi od PMF-MO i Sveučilišta u Zagrebu. Općenito, što je element neke institucije? A što je element države? Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 17:05 sri, 30. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="Zivac"][quote="fmb"]
E cinice... pa PMF-MO je podskup od Sveucilista u Zagrebu.[/quote]

Kad već želimo biti matematički korektni i u skladu s TS, što su elementi od PMF-MO i Sveučilišta u Zagrebu. Općenito, što je element neke institucije? A što je element države? :?:[/quote]


ovisi o kontekstu :lol:

u nekim kontekstima svi spomenuti skupovi mogli bi bit prazni (zapravo, sto se TS tice, sve je nastalo iz praznog skupa)

u kontekstu iz kojeg je krenulo (vidite cinikov post s pocetka ovog topica), elementi su studenti: svaki student PMF - MO je student Sveucilista tj. razmatrali smo skup studenata PMF - MO (za kojeg neki tvrde da je prazan, sto nije u kontradikciji s ostatkom tvrdnje, he he)

ah da, pitanje o drzavi... da ne napravimo novu filozofiju drzave, ajmo iz perspektive ustavnog prava: elementi drzave su njeni drzavljani, a postoje nacini (nematematicki, iako ne nelogicni :twisted: ) kojima se moze provjeriti tko je element drzave
Zivac (napisa):
fmb (napisa):

E cinice... pa PMF-MO je podskup od Sveucilista u Zagrebu.


Kad već želimo biti matematički korektni i u skladu s TS, što su elementi od PMF-MO i Sveučilišta u Zagrebu. Općenito, što je element neke institucije? A što je element države? Question



ovisi o kontekstu Laughing

u nekim kontekstima svi spomenuti skupovi mogli bi bit prazni (zapravo, sto se TS tice, sve je nastalo iz praznog skupa)

u kontekstu iz kojeg je krenulo (vidite cinikov post s pocetka ovog topica), elementi su studenti: svaki student PMF - MO je student Sveucilista tj. razmatrali smo skup studenata PMF - MO (za kojeg neki tvrde da je prazan, sto nije u kontradikciji s ostatkom tvrdnje, he he)

ah da, pitanje o drzavi... da ne napravimo novu filozofiju drzave, ajmo iz perspektive ustavnog prava: elementi drzave su njeni drzavljani, a postoje nacini (nematematicki, iako ne nelogicni Twisted Evil ) kojima se moze provjeriti tko je element drzave



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 17:15 sri, 30. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"][quote="fmb"]
mislim da si polozio TS pa imam primjedbu...
zapravo dvije...
prvo: neprecizno je sto se misli s "biti na" u tvom kontekstu;
drugo: pretpostavljam da je ovo bio pokusaj postavljanja suprotne tvrdnje, ali nekak ti kontraprimjer tj. negacija nije bas matematicki korektna :twisted:[/quote]
1. biti na je bilo neprecizno, kada bi bili akademsko osoblje na pravnom fakultetu je otprilike dobra formulacija.

2. primjer je (u danom kontekstu) izomorfne situacije u kojoj je odgovor jasan, pa se onda po istom izomorfizmu vraca nazad, jer cinjenicno je stanje da PMF-MO postoji kao neka drzavna institucija.
[/quote]

ad 1, zar nisi poceo pricu o studentima? no dobro, cak i ovako imamo problem. recimo da su svi djelatnici MP kao akademsko osoblje na PF, onda to jos uvijek ne mora znaciti (ako se drugacije ne dogovorimo) da su oni podskup Sveucilista u Zg, nego da s njim imaju neprazan presjek. Naime, djelatnici MP imaju i druge bitne osobine obzirom na svoju djelatnost osim te da evtl. rade na PF (cini mi se da u tom kontekstu promatramo skupove osoba koje u odredjenoj instituciji obavljaju svoju djelatnost te ih stavljamo kao elemente tih institucija). Ako pak pricamo o studentima, definicija studenta je da je to osoba koja studira nesto, a u danoj nam drzavi studiranje je moguce samo na fakultetima, koji pak mogu i ne moraju biti elementi ili podskupovi Sveucilista (pa su onda studenti elementi Sveucilista ili njegove unije, ukoliko studiraju na fakultetu koji je dio Sveucilista).

ad 2, meni odgovor nije jasan, a bas ne vidim ni izomorfizam. Ajmo rasclaniti ... Ajme, necu, ubit ce me tko ovo cita. Radje bih ovo mogla sacuvat kao ideju za zadatak za TS :twisted: :twisted: :wink:
cinik (napisa):
fmb (napisa):

mislim da si polozio TS pa imam primjedbu...
zapravo dvije...
prvo: neprecizno je sto se misli s "biti na" u tvom kontekstu;
drugo: pretpostavljam da je ovo bio pokusaj postavljanja suprotne tvrdnje, ali nekak ti kontraprimjer tj. negacija nije bas matematicki korektna Twisted Evil

1. biti na je bilo neprecizno, kada bi bili akademsko osoblje na pravnom fakultetu je otprilike dobra formulacija.

2. primjer je (u danom kontekstu) izomorfne situacije u kojoj je odgovor jasan, pa se onda po istom izomorfizmu vraca nazad, jer cinjenicno je stanje da PMF-MO postoji kao neka drzavna institucija.


ad 1, zar nisi poceo pricu o studentima? no dobro, cak i ovako imamo problem. recimo da su svi djelatnici MP kao akademsko osoblje na PF, onda to jos uvijek ne mora znaciti (ako se drugacije ne dogovorimo) da su oni podskup Sveucilista u Zg, nego da s njim imaju neprazan presjek. Naime, djelatnici MP imaju i druge bitne osobine obzirom na svoju djelatnost osim te da evtl. rade na PF (cini mi se da u tom kontekstu promatramo skupove osoba koje u odredjenoj instituciji obavljaju svoju djelatnost te ih stavljamo kao elemente tih institucija). Ako pak pricamo o studentima, definicija studenta je da je to osoba koja studira nesto, a u danoj nam drzavi studiranje je moguce samo na fakultetima, koji pak mogu i ne moraju biti elementi ili podskupovi Sveucilista (pa su onda studenti elementi Sveucilista ili njegove unije, ukoliko studiraju na fakultetu koji je dio Sveucilista).

ad 2, meni odgovor nije jasan, a bas ne vidim ni izomorfizam. Ajmo rasclaniti ... Ajme, necu, ubit ce me tko ovo cita. Radje bih ovo mogla sacuvat kao ideju za zadatak za TS Twisted Evil Twisted Evil Wink



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 22:47 sri, 30. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

ajmo ovdje zakljuciti raspravu jer se ne mozemo sporazumjeti.

[quote="Dekan prof. dr. sc. Dragutin Feletar, 30.3.2005."]
Pravno je matematika matematicki odsjek, dio PMF-a i to je rijeseno.[/quote]

Kao studentu PMF-a i predstavniku u fakultetskom vijecu istog tog fakulteta pretpostavljati da Dekan govori neistinu, bez neke osnovane sumnje (dakle, dok me netko uvjeri u suprotno materijalnim dokazom), smatram da je krajnje nepristojno.


'ave fun!


Sinisa
ajmo ovdje zakljuciti raspravu jer se ne mozemo sporazumjeti.

Dekan prof. dr. sc. Dragutin Feletar, 30.3.2005. (napisa):

Pravno je matematika matematicki odsjek, dio PMF-a i to je rijeseno.


Kao studentu PMF-a i predstavniku u fakultetskom vijecu istog tog fakulteta pretpostavljati da Dekan govori neistinu, bez neke osnovane sumnje (dakle, dok me netko uvjeri u suprotno materijalnim dokazom), smatram da je krajnje nepristojno.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:09 sri, 30. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"](dakle, dok me netko uvjeri u suprotno materijalnim dokazom)[/quote]

[url=https://sudreg.pravosudje.hr/SUDREG3/SudregController?act=tempod&subMbs=080206953]Klik[/url]. [url=https://sudreg.pravosudje.hr/SUDREG3/SudregController?act=tempod&subMbs=080411346]Klik-MO[/url].
cinik (napisa):
(dakle, dok me netko uvjeri u suprotno materijalnim dokazom)


Klik. Klik-MO.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Zivac
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 23. 02. 2004. (22:50:55)
Postovi: (B4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 30 - 20

PostPostano: 23:37 sri, 30. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
[url=https://sudreg.pravosudje.hr/SUDREG3/SudregController?act=tempod&subMbs=080411346]Klik-MO[/url].[/quote]
Tu pod osnivač piše: Sveučilište u Zagrebu. Ajmo pitat to Sveučilište u Zagrebu je li osnovalo PMF-MO. :D
krcko (napisa):

Klik-MO.

Tu pod osnivač piše: Sveučilište u Zagrebu. Ajmo pitat to Sveučilište u Zagrebu je li osnovalo PMF-MO. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:07 čet, 31. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

[quote="Zivac"][quote="krcko"][url=https://sudreg.pravosudje.hr/SUDREG3/SudregController?act=tempod&subMbs=080411346]Klik-MO[/url].[/quote]
Tu pod osnivač piše: Sveučilište u Zagrebu. Ajmo pitat to Sveučilište u Zagrebu je li osnovalo PMF-MO. :D[/quote]

Ne mislis valjda da ce Sveuciliste reci da Drzava laze? :shock: A tko laze... :yikes: Zasto onda uzimaju novce od onih koje (posredno) smatraju lopovima? :-k :PPPP
(ima steel pravo - ovaj smajli je zakon zakonsky! :PPPP)
Zivac (napisa):
krcko (napisa):
Klik-MO.

Tu pod osnivač piše: Sveučilište u Zagrebu. Ajmo pitat to Sveučilište u Zagrebu je li osnovalo PMF-MO. Very Happy


Ne mislis valjda da ce Sveuciliste reci da Drzava laze? Shocked A tko laze... Yikes!!! Zasto onda uzimaju novce od onih koje (posredno) smatraju lopovima? Think Blaeh!
(ima steel pravo - ovaj smajli je zakon zakonsky! Blaeh!)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 5:52 čet, 31. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

"Krajnje nepristojno"? Ah, pa nije ni dekan Papa, koji po definiciji govori samo istinu i nista drugo nego istinu. Niposto ne znaci da se pretpostavlja da "govori neistinu" netko iznosi svoje tumacenje pravne situacije, a koja nije bas jednoznacna. Da li na sudu, recimo, tuzitelj i branitelj oba lazu, ili barem jedan od njih, dok iznose (suprotne) stavove za koje se zalazu? Cudna interpretacija od nekoga tko se stalno poziva na pravnu argumentaciju...
"Krajnje nepristojno"? Ah, pa nije ni dekan Papa, koji po definiciji govori samo istinu i nista drugo nego istinu. Niposto ne znaci da se pretpostavlja da "govori neistinu" netko iznosi svoje tumacenje pravne situacije, a koja nije bas jednoznacna. Da li na sudu, recimo, tuzitelj i branitelj oba lazu, ili barem jedan od njih, dok iznose (suprotne) stavove za koje se zalazu? Cudna interpretacija od nekoga tko se stalno poziva na pravnu argumentaciju...


[Vrh]
Gost






PostPostano: 5:58 čet, 31. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

A osim toga, sad sam tek zapazio, formulacija po kojoj "pravno je matematika matematicki odsjek..." takodjer nije bas idealna. Sto ovdje znaci "matematika"? Znanost u cjelini, mozda? Vec je polazni pojam nejasan, a govori se o pravnom tumacenju. Recimo, ne bi bilo istina da "pravno je fizika fizicki odsjek", zar ne?
A osim toga, sad sam tek zapazio, formulacija po kojoj "pravno je matematika matematicki odsjek..." takodjer nije bas idealna. Sto ovdje znaci "matematika"? Znanost u cjelini, mozda? Vec je polazni pojam nejasan, a govori se o pravnom tumacenju. Recimo, ne bi bilo istina da "pravno je fizika fizicki odsjek", zar ne?


[Vrh]
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 7:34 čet, 31. 3. 2005    Naslov: Re: MO i ostalo (nastavak s topica Smotra Sveučilišta!) Citirajte i odgovorite

To whom it may concern:

matematika je u kontekstu tog razgovora oznacavala svaku mogucu visokoskolsku instituciju koja ima sjediste na Bijenickoj cesti 30, 10000 Zagreb, te koja obavlja studije za dipl.ing. i prof. matematike (te druge po programu).

"Krajnje nepristojno" znaci da izmedju izjave proizvoljne osobe koja nije dekan i dekana, prvo cu povjerovati dekanu, osim u slucaju pravovaljanih dokaza, te da [i]a priori[/i] sumnjati u dekanove izjave smatram kontraproduktivnim.

[quote="vsego"]
Ne mislis valjda da ce Sveuciliste reci da Drzava laze?[/quote]

Drzava grijesi. Kao i u mnogim drugim situacijama.


'ave fun!


Sinisa
To whom it may concern:

matematika je u kontekstu tog razgovora oznacavala svaku mogucu visokoskolsku instituciju koja ima sjediste na Bijenickoj cesti 30, 10000 Zagreb, te koja obavlja studije za dipl.ing. i prof. matematike (te druge po programu).

"Krajnje nepristojno" znaci da izmedju izjave proizvoljne osobe koja nije dekan i dekana, prvo cu povjerovati dekanu, osim u slucaju pravovaljanih dokaza, te da a priori sumnjati u dekanove izjave smatram kontraproduktivnim.

vsego (napisa):

Ne mislis valjda da ce Sveuciliste reci da Drzava laze?


Drzava grijesi. Kao i u mnogim drugim situacijama.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan