Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Portable aplikacije u praktikumima

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 21:59 ned, 4. 2. 2007    Naslov: Portable aplikacije u praktikumima Citirajte i odgovorite

Hoce li se PortaPutty, FirefoxPortable, ThunderbirdPortable, Miranda i ostale slicne aplikacije vrtit sa USB thumb drive-a u windozer praktikumima bez problema sa firewallom (da znam ima li smisla da ih namistan sada)?
Hoce li se PortaPutty, FirefoxPortable, ThunderbirdPortable, Miranda i ostale slicne aplikacije vrtit sa USB thumb drive-a u windozer praktikumima bez problema sa firewallom (da znam ima li smisla da ih namistan sada)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 15:55 pon, 5. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

firefox hoce (ima ih par skopiranih direktno na kompove u pr i rade, a i sa memkeya rade)

putty - nisam nasla/isprobavala, ja zemem klasicni i radim s njim i nema problema (instalacija je ionako samo kopiranje nekamo)

thunderbird nisam isprobala, ali nisam ziher da se mogu slati mejlovi iz mejl klijenata (aka da li je port 25 otvoren)

inace, ne moras imati portable aplikaciju da bi radila sa memkeya ;-)
ja tako imam gvim i jos ponesto toga - treba experimentirati ;-)
firefox hoce (ima ih par skopiranih direktno na kompove u pr i rade, a i sa memkeya rade)

putty - nisam nasla/isprobavala, ja zemem klasicni i radim s njim i nema problema (instalacija je ionako samo kopiranje nekamo)

thunderbird nisam isprobala, ali nisam ziher da se mogu slati mejlovi iz mejl klijenata (aka da li je port 25 otvoren)

inace, ne moras imati portable aplikaciju da bi radila sa memkeya Wink
ja tako imam gvim i jos ponesto toga - treba experimentirati Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 17:18 pon, 5. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]inace, ne moras imati portable aplikaciju da bi radila sa memkeya ;-)[/quote]
Da, znam, samo mora bit kvalitetno napisana. ;) Ali svejedno malo zezaju za settings-e koje upisuju u registry (da, i putty u npr. setup-u font-ova di cak i portaputty ne radi dobro bez dodatnog registry wrap-anja) a settingsi su u biti ono sta i triban jer (uglavnom) te sve aplikacije vec imaju instalirane u praktikumima. But not quite the way I want 'em. Zelim da se udobnost u koristenju kompa doma i praktikumu razlikuje u samo 2 stvari - papucama i kucnom ogrtacu. :P
Jos nesto - sigurno nema problema sta mi je binary FirefoxPortable.exe a ne Firefox.exe?
[quote="Nesi"]nisam ziher da se mogu slati mejlovi iz mejl klijenata (aka da li je port 25 otvoren)[/quote]
Tribali bi onda otvorit. Mejlanje je jedna od osnovnih funkcija praktikuma, steta bi bila da ne radi kako spada.


Malo off topic - jel' netko namistia cygwin da radi kako spada sa USB-a (s obzirom na promjenjivi drive letter koji zariba pathove)?

P.S.
[quote="Nesi"]treba experimentirati ;)[/quote]
Don't tempt me, you evil woman you. :P Zavrsit cu na abuse sluzbi... :(
Nesi (napisa):
inace, ne moras imati portable aplikaciju da bi radila sa memkeya Wink

Da, znam, samo mora bit kvalitetno napisana. Wink Ali svejedno malo zezaju za settings-e koje upisuju u registry (da, i putty u npr. setup-u font-ova di cak i portaputty ne radi dobro bez dodatnog registry wrap-anja) a settingsi su u biti ono sta i triban jer (uglavnom) te sve aplikacije vec imaju instalirane u praktikumima. But not quite the way I want 'em. Zelim da se udobnost u koristenju kompa doma i praktikumu razlikuje u samo 2 stvari - papucama i kucnom ogrtacu. Razz
Jos nesto - sigurno nema problema sta mi je binary FirefoxPortable.exe a ne Firefox.exe?
Nesi (napisa):
nisam ziher da se mogu slati mejlovi iz mejl klijenata (aka da li je port 25 otvoren)

Tribali bi onda otvorit. Mejlanje je jedna od osnovnih funkcija praktikuma, steta bi bila da ne radi kako spada.


Malo off topic - jel' netko namistia cygwin da radi kako spada sa USB-a (s obzirom na promjenjivi drive letter koji zariba pathove)?

P.S.
Nesi (napisa):
treba experimentirati Wink

Don't tempt me, you evil woman you. Razz Zavrsit cu na abuse sluzbi... Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 14:35 uto, 6. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]firefox hoce (ima ih par skopiranih direktno na kompove u pr i rade, a i sa memkeya rade)[/quote]

Jedino treba podesiti http/https proxy rucno proxy.studenti.math.hr:8001 ili ukljucitit auto-detect proxy settings.

[quote="Nesi"]
putty - nisam nasla/isprobavala, ja zemem klasicni i radim s njim i nema problema (instalacija je ionako samo kopiranje nekamo)[/quote]

Radi, ali je spajanje(ssh) moguce jedino na student.studenti.math.hr, a od tamo dalje.

[quote="Nesi"]
thunderbird nisam isprobala, ali nisam ziher da se mogu slati mejlovi iz mejl klijenata (aka da li je port 25 otvoren)[/quote]

Treba postaviti outgoing mail server student.studenti.math.hr:25
To se inace mora podesiti i doma i ovisi o ISP-u, otvaranje porta 25 ima smisla samo u kontekstu servera koji direktno prima mail.
Nesi (napisa):
firefox hoce (ima ih par skopiranih direktno na kompove u pr i rade, a i sa memkeya rade)


Jedino treba podesiti http/https proxy rucno proxy.studenti.math.hr:8001 ili ukljucitit auto-detect proxy settings.

Nesi (napisa):

putty - nisam nasla/isprobavala, ja zemem klasicni i radim s njim i nema problema (instalacija je ionako samo kopiranje nekamo)


Radi, ali je spajanje(ssh) moguce jedino na student.studenti.math.hr, a od tamo dalje.

Nesi (napisa):

thunderbird nisam isprobala, ali nisam ziher da se mogu slati mejlovi iz mejl klijenata (aka da li je port 25 otvoren)


Treba postaviti outgoing mail server student.studenti.math.hr:25
To se inace mora podesiti i doma i ovisi o ISP-u, otvaranje porta 25 ima smisla samo u kontekstu servera koji direktno prima mail.



_________________
Kruno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:04 sri, 7. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

IMO port 25 treba biti zatvoren na javnim racunalima

zasto?
zato sto ljudi na javnim racunalima ne paze i surfaju svuda i svasta se skine dolje (virusi, trojani, i razna druga iznenadjenja) i onda slijedi mail relaying ili direktno slanje spama i veselje spamerima

ne, instaliran AV program ne jamci 100%tnu sigrunost, vec dobar dio otpada i na savjest korisnika, a nisam bas primjetila da ljudi uopce procitaju sto im pise u popup prozoru, ili da paze kud surfaju i sta ce sve kliknuti.... a nekad su zivotinjice jako friske i AV update jos nije pokupio infoe o njima ;-)
IMO port 25 treba biti zatvoren na javnim racunalima

zasto?
zato sto ljudi na javnim racunalima ne paze i surfaju svuda i svasta se skine dolje (virusi, trojani, i razna druga iznenadjenja) i onda slijedi mail relaying ili direktno slanje spama i veselje spamerima

ne, instaliran AV program ne jamci 100%tnu sigrunost, vec dobar dio otpada i na savjest korisnika, a nisam bas primjetila da ljudi uopce procitaju sto im pise u popup prozoru, ili da paze kud surfaju i sta ce sve kliknuti.... a nekad su zivotinjice jako friske i AV update jos nije pokupio infoe o njima Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan