Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izrada portala za strucnu praksu

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Student sam ili profesor sa uzim interesom za racunarstvo. Ovakav projekt me...
interesira
83%
 83%  [ 10 ]
ne interesira
16%
 16%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 12

Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 18:05 uto, 31. 5. 2005    Naslov: Izrada portala za strucnu praksu Citirajte i odgovorite

Ideja je stimulirati zaposljavanje studenata odmah po zavrsetku studija, omoguciti privremeno zaposljavanje preko student-servisa i to unutar struke a ne npr na utovaru kamiona i upoznavati studente sa buducim zanatom.

Izvela bi se pokretanjem onlajn baze u obliku portala po uzoru na posao.hr, ali iskljucivo za privremeno zaposljavanje. Vrsila bi se i automatska prijava zainteresiranih zaposlenika razlicitim head-hunting agencijama. Usluga bi bila besplatna, razvijena na razini Sveucilista. Odrzavanje baze (putem CMS-a ofkors) bi nakon toga bilo prepusteno kontroliranoj stihiji i volonterima koje bi organizirale strukovne udruge iz (za pocetak) prirodoslovno-matematickog Podrucja.

Zbog ogranicenih materijalnih sredstava (troskovi odrzavanje sustava), ovisili bi o open source tehnologiji. Trazimo programere, sa fetišem na SQL. Zasto sam to postao ovdje? Zato sto mi se cini da je posao dovoljno blizak programu ovog fakulteta i da je dovoljno opsezan da bude tezine diplomskog rada :) Realizacija ovakvoga projekta bi isla na cast onima koji ga uspjesno izvedu i bila bi prava poslastica za uvrstiti u CV jednog dana :)

Pozdrav do daljnjeg :)
Ideja je stimulirati zaposljavanje studenata odmah po zavrsetku studija, omoguciti privremeno zaposljavanje preko student-servisa i to unutar struke a ne npr na utovaru kamiona i upoznavati studente sa buducim zanatom.

Izvela bi se pokretanjem onlajn baze u obliku portala po uzoru na posao.hr, ali iskljucivo za privremeno zaposljavanje. Vrsila bi se i automatska prijava zainteresiranih zaposlenika razlicitim head-hunting agencijama. Usluga bi bila besplatna, razvijena na razini Sveucilista. Odrzavanje baze (putem CMS-a ofkors) bi nakon toga bilo prepusteno kontroliranoj stihiji i volonterima koje bi organizirale strukovne udruge iz (za pocetak) prirodoslovno-matematickog Podrucja.

Zbog ogranicenih materijalnih sredstava (troskovi odrzavanje sustava), ovisili bi o open source tehnologiji. Trazimo programere, sa fetišem na SQL. Zasto sam to postao ovdje? Zato sto mi se cini da je posao dovoljno blizak programu ovog fakulteta i da je dovoljno opsezan da bude tezine diplomskog rada Smile Realizacija ovakvoga projekta bi isla na cast onima koji ga uspjesno izvedu i bila bi prava poslastica za uvrstiti u CV jednog dana Smile

Pozdrav do daljnjeg Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:07 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ideja je dovoljno dobra da sam ocekivao barem pokoji komentar, no cini se da sam se "preracunao". :(

Ostaje nejasna jedna sitnica... :| Zasto se tako nesto ne bi uklopilo u neki od postojecih siteova ([url=http://www.posao.hr/]Posao.hr[/url], [url=http://www.mojposao.net/]MojPosao[/url],...)? :-k

Inace, diskutabilno je i koliko bi to bila tema za diplomski, jer dosta materijala vec postoji. :| Npr. cijeli CMS, a sustav oglasa moze ispasti solidno jednostavan... :?
Ideja je dovoljno dobra da sam ocekivao barem pokoji komentar, no cini se da sam se "preracunao". Sad

Ostaje nejasna jedna sitnica... Neutral Zasto se tako nesto ne bi uklopilo u neki od postojecih siteova (Posao.hr, MojPosao,...)? Think

Inace, diskutabilno je i koliko bi to bila tema za diplomski, jer dosta materijala vec postoji. Neutral Npr. cijeli CMS, a sustav oglasa moze ispasti solidno jednostavan... Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 15:57 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bez brige, javilo mi se troje ljudi pm-om :) Dogovorit cu sastanak sa svima zainteresiranima pa cemo vec rijesiti nekakvu podjelu posla tako da nitko ne skace nikome po palcima :) ako nista drugo, ima jos dobrog posla za svakoga :) Btw, fali nam ekipe koja se voli igrati sa photoshopom i slicnim igrackama a da bi imali vremena za takvo sto. Realni radni plan je prva beta u pogonu u 10. mjesecu :)

Razgovarao sam u Umagu sa "vlasnikom" portala posao.hr i bar tamo nema interesa za takvo sto. U drugu ruku, nije potpuno ni bezveze da se time bavi neka sveucilisna ekipa, ali je malo bezveze ako zelimo jace ugurati gospodarstvo u proces formiranja takvog trzista rada koje prakticki ne postoji.

Ako ljudi zele slati motivacijske mailove vlasnicima tih portala, to bi bio super posao za malo potrosenog vremena, a moguce dugorocno itekako bitan :)
Bez brige, javilo mi se troje ljudi pm-om Smile Dogovorit cu sastanak sa svima zainteresiranima pa cemo vec rijesiti nekakvu podjelu posla tako da nitko ne skace nikome po palcima Smile ako nista drugo, ima jos dobrog posla za svakoga Smile Btw, fali nam ekipe koja se voli igrati sa photoshopom i slicnim igrackama a da bi imali vremena za takvo sto. Realni radni plan je prva beta u pogonu u 10. mjesecu Smile

Razgovarao sam u Umagu sa "vlasnikom" portala posao.hr i bar tamo nema interesa za takvo sto. U drugu ruku, nije potpuno ni bezveze da se time bavi neka sveucilisna ekipa, ali je malo bezveze ako zelimo jace ugurati gospodarstvo u proces formiranja takvog trzista rada koje prakticki ne postoji.

Ako ljudi zele slati motivacijske mailove vlasnicima tih portala, to bi bio super posao za malo potrosenog vremena, a moguce dugorocno itekako bitan Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 15:59 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

PS sada vidim da ima 5 zainteresiranih sa pollseva :) ajde mi posaljite pm ili na ovaj topic, ako vam se bar djelomicno i ograniceno sudjeluje u ovom projektu :)
PS sada vidim da ima 5 zainteresiranih sa pollseva Smile ajde mi posaljite pm ili na ovaj topic, ako vam se bar djelomicno i ograniceno sudjeluje u ovom projektu Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:03 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za slucaj da ne znas, iza MojPosao stoji Nenad Bakic, [url=http://degiorgi.math.hr/aktuari/faculty_hr.php]suradnik na nasem aktuarskom postdiplomskom[/url]. :)

Moj odnos s Nenadom nije bas dobro zavrsio, ali covjeku se treba priznati da zna i hoce saslusati ideje, pa mozete i njega kontaktirati (preko nasih Aktuara, ako ne ide drugacije). 8)
Za slucaj da ne znas, iza MojPosao stoji Nenad Bakic, suradnik na nasem aktuarskom postdiplomskom. Smile

Moj odnos s Nenadom nije bas dobro zavrsio, ali covjeku se treba priznati da zna i hoce saslusati ideje, pa mozete i njega kontaktirati (preko nasih Aktuara, ako ne ide drugacije). Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 20:36 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam sigurna je li to bas ono sto bi zelio napraviti ali mislim da nesto slicno vec postoji na portalu Moj Posao: [url=http://www.mojprviposao.net/]MojPrviPosao[/url].
Nisam sigurna je li to bas ono sto bi zelio napraviti ali mislim da nesto slicno vec postoji na portalu Moj Posao: MojPrviPosao.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 22:36 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Nisam sigurna je li to bas ono sto bi zelio napraviti ali mislim da nesto slicno vec postoji na portalu Moj Posao: [url=http://www.mojprviposao.net/]MojPrviPosao[/url].[/quote]
SUPER :D stvar lijepo izgleda :) morat cu se cuti sa ljudima koji to vode i mozda na osnovu toga natjerati i druge "burzovne" portale da "odrze konkurentnost" kroz nudjenje iste usluge. Mozda ih cak i motivirati na dijeljenje baze poslova, a da nas portal bude svojevrsna koordinacija razlicitih *posao*.hr portala, tako da se studenti mogu prijaviti na jednom mjestu i da se sve potrebne informacije automatski posalju svim portalima za zaposljavanje i head-hunting agencijama. Javim za koji dan
anamari (napisa):
Nisam sigurna je li to bas ono sto bi zelio napraviti ali mislim da nesto slicno vec postoji na portalu Moj Posao: MojPrviPosao.

SUPER Very Happy stvar lijepo izgleda Smile morat cu se cuti sa ljudima koji to vode i mozda na osnovu toga natjerati i druge "burzovne" portale da "odrze konkurentnost" kroz nudjenje iste usluge. Mozda ih cak i motivirati na dijeljenje baze poslova, a da nas portal bude svojevrsna koordinacija razlicitih *posao*.hr portala, tako da se studenti mogu prijaviti na jednom mjestu i da se sve potrebne informacije automatski posalju svim portalima za zaposljavanje i head-hunting agencijama. Javim za koji dan



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan