Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

službena stranica faksa

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
sky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 03. 2003. (14:01:21)
Postovi: (3A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:36 sub, 8. 3. 2003    Naslov: službena stranica faksa Citirajte i odgovorite

Pozdrav forumašima i ostalom publikumu .

Moj prijedlog se ne odnosi na službenu stranicu , ali mi se ovo mjesto učinilo kao odgovarajuće .

Predložila bi web stranicu ,koja bi bila nešto kao oglasna ploča . Ta bi web stranica trebala sadržavati popis kolegija , a pod rubrikom kolegija bi opet bile obavjesti npr. o promjeni termina , mjesta (učionice) održavanja predavanja ili vježbi ,vrijeme i mjesto odrađivanje nadoknade ,obavjest da se predavanje ili vježbe neće održavati određeni tjedan i sl. Meni se recimo dešavalo da zbog jednog propuštenog predavanja ili vježbi ne saznam neku informaciju gore navedenog tipa .
Pozdrav forumašima i ostalom publikumu .

Moj prijedlog se ne odnosi na službenu stranicu , ali mi se ovo mjesto učinilo kao odgovarajuće .

Predložila bi web stranicu ,koja bi bila nešto kao oglasna ploča . Ta bi web stranica trebala sadržavati popis kolegija , a pod rubrikom kolegija bi opet bile obavjesti npr. o promjeni termina , mjesta (učionice) održavanja predavanja ili vježbi ,vrijeme i mjesto odrađivanje nadoknade ,obavjest da se predavanje ili vježbe neće održavati određeni tjedan i sl. Meni se recimo dešavalo da zbog jednog propuštenog predavanja ili vježbi ne saznam neku informaciju gore navedenog tipa .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:50 sub, 8. 3. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ideja je OK, ali to vec postoji. Ovaj forum ima popis kolegija i moze posluziti za objavljivanje informacija tog tipa.
Ideja je OK, ali to vec postoji. Ovaj forum ima popis kolegija i moze posluziti za objavljivanje informacija tog tipa.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
sky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 03. 2003. (14:01:21)
Postovi: (3A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:54 ned, 9. 3. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dodala bih još nešto stranici (što je možda mogla biti i početna ideja ) , a to je da stranica sadrži rezultate ispita i kolokvija i naravno obavijesti za usmene .Meni ponekad treba sat vremena da dođem do faksa :cry: (studentski dom Sava -prijevozno sredstvo je tramvaj ) i tako nešto bi za ljude koji prelaze ovakve i slične udaljenosti (dom-faks) bila olakšavajuća okolonost. :D
Dodala bih još nešto stranici (što je možda mogla biti i početna ideja ) , a to je da stranica sadrži rezultate ispita i kolokvija i naravno obavijesti za usmene .Meni ponekad treba sat vremena da dođem do faksa :cry: (studentski dom Sava -prijevozno sredstvo je tramvaj ) i tako nešto bi za ljude koji prelaze ovakve i slične udaljenosti (dom-faks) bila olakšavajuća okolonost. :D


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:47 ned, 9. 3. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sky"]Dodala bih još nešto stranici (što je možda mogla biti i početna ideja ) , a to je da stranica sadrži rezultate ispita i kolokvija i naravno obavijesti za usmene .Meni ponekad treba sat vremena da dođem do faksa :cry: (studentski dom Sava -prijevozno sredstvo je tramvaj ) i tako nešto bi za ljude koji prelaze ovakve i slične udaljenosti (dom-faks) bila olakšavajuća okolonost. :D[/quote]

Slazem se s ovim, ali...

[list=1]
[*] To je bilo predvidjeno studomatom, no u praxi bas i nije izvedivo, prvenstveno zbog same izvedbe ISVUa
[*] Rezultati pismenih ispita i kolokvija ovise o dobroj volji i tehnickoj potkovanosti asistenata. Npr. krcko i ja redovito sve publiciramo na Mrezi.
Kad bismo rijesili tocku 1, lako bi dodali i neku skriptu za publiciranje podataka koji su vec u racunalu. Na zalost, to za sada nije opcija, nego ste prepusteni dobroj volji asistenata. :(
[*] Sto se tice obavijesti za usmene, postoji ovaj Forum. Svatko je mogao (i jos uvijek moze) traziti otvaranje foruma za svoj kolegij i tamo publicirati obavijesti. Takodjer, ako bude interesa, otvorim lako i zasebni forum za te stvari, gdje bi svi zaposleni mogli davati obavijesti.
Ovo ovisi o politici faxa i ja ju ne mogu nametati, nego joj samo izaci u susret. Cini mi se da za sada ne postoji ozbiljniji interes na razini Faxa (cast iznimkama!). :(
Kad vec spominjem interes na razini faxa, zahtjev za nove forume sam ovaj semestar dobio samo od prof. Cerina [i]Matematika (za kemičare)[/i], [i]Metricki prostori[/i] i [i]Geometrija Računalom[/i]). Cak je i [i]Programiranje (C)[/i] dodano na moju inicijativu:!: Zato i nema moderatora (to bi trebali biti predmetni nastavnici i/ili asistenti) :(
[/list:o]

Btw, ako si ukljucis "Smiles", onda ce ti prikazivati smajlije umjesto njihovih kodova. :)

Pozdrav!
sky (napisa):
Dodala bih još nešto stranici (što je možda mogla biti i početna ideja ) , a to je da stranica sadrži rezultate ispita i kolokvija i naravno obavijesti za usmene .Meni ponekad treba sat vremena da dođem do faksa Crying or Very sad (studentski dom Sava -prijevozno sredstvo je tramvaj ) i tako nešto bi za ljude koji prelaze ovakve i slične udaljenosti (dom-faks) bila olakšavajuća okolonost. Very Happy


Slazem se s ovim, ali...


  1. To je bilo predvidjeno studomatom, no u praxi bas i nije izvedivo, prvenstveno zbog same izvedbe ISVUa
  2. Rezultati pismenih ispita i kolokvija ovise o dobroj volji i tehnickoj potkovanosti asistenata. Npr. krcko i ja redovito sve publiciramo na Mrezi.
    Kad bismo rijesili tocku 1, lako bi dodali i neku skriptu za publiciranje podataka koji su vec u racunalu. Na zalost, to za sada nije opcija, nego ste prepusteni dobroj volji asistenata. Sad
  3. Sto se tice obavijesti za usmene, postoji ovaj Forum. Svatko je mogao (i jos uvijek moze) traziti otvaranje foruma za svoj kolegij i tamo publicirati obavijesti. Takodjer, ako bude interesa, otvorim lako i zasebni forum za te stvari, gdje bi svi zaposleni mogli davati obavijesti.
    Ovo ovisi o politici faxa i ja ju ne mogu nametati, nego joj samo izaci u susret. Cini mi se da za sada ne postoji ozbiljniji interes na razini Faxa (cast iznimkama!). Sad
    Kad vec spominjem interes na razini faxa, zahtjev za nove forume sam ovaj semestar dobio samo od prof. Cerina Matematika (za kemičare), Metricki prostori i Geometrija Računalom). Cak je i Programiranje (C) dodano na moju inicijativu:!: Zato i nema moderatora (to bi trebali biti predmetni nastavnici i/ili asistenti) Sad


Btw, ako si ukljucis "Smiles", onda ce ti prikazivati smajlije umjesto njihovih kodova. Smile

Pozdrav!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 03. 2003. (14:01:21)
Postovi: (3A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:11 ned, 9. 3. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još jedna stvar bi bila poželjna , a mislim da je lako izvediva. A to je da se pronađe kvalitetan način da ljudi saznaju za forum (ja sam slučajno saznala metodom usmene predaje ) ,jer imam osjećaj da većina ljudi nezna za forum :cry: .
Još jedna stvar bi bila poželjna , a mislim da je lako izvediva. A to je da se pronađe kvalitetan način da ljudi saznaju za forum (ja sam slučajno saznala metodom usmene predaje ) ,jer imam osjećaj da većina ljudi nezna za forum Crying or Very sad .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:42 ned, 9. 3. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

I to je teoretski vec rijeseno, ali nije provedeno u praksi. Ljudi s foruma su odlucili da ce meni na celu istetovirati URL :roll:
I to je teoretski vec rijeseno, ali nije provedeno u praksi. Ljudi s foruma su odlucili da ce meni na celu istetovirati URL Rolling Eyes



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
sky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 03. 2003. (14:01:21)
Postovi: (3A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:10 ned, 9. 3. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]I to je teoretski vec rijeseno, ali nije provedeno u praksi. Ljudi s foruma su odlucili da ce meni na celu istetovirati URL :roll:[/quote]

Ako se odlučiš da ideju provedeš u praksu , onda se potrudi da u što je moguće manjim vremenskim razmacima (onako da djeluje maksimalno spontano) protrčavaš kroz one dijelove faksa gdje je koncentracija studenata najveća . :lol:
krcko (napisa):
I to je teoretski vec rijeseno, ali nije provedeno u praksi. Ljudi s foruma su odlucili da ce meni na celu istetovirati URL Rolling Eyes


Ako se odlučiš da ideju provedeš u praksu , onda se potrudi da u što je moguće manjim vremenskim razmacima (onako da djeluje maksimalno spontano) protrčavaš kroz one dijelove faksa gdje je koncentracija studenata najveća . Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:36 ned, 16. 3. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sky"]Još jedna stvar bi bila poželjna , a mislim da je lako izvediva. A to je da se pronađe kvalitetan način da ljudi saznaju za forum (ja sam slučajno saznala metodom usmene predaje ) ,jer imam osjećaj da većina ljudi nezna za forum :cry: .[/quote]

stavljen je link na sluzbenoj stranici i to i pod nastava i pod obavijesti/razno
sky (napisa):
Još jedna stvar bi bila poželjna , a mislim da je lako izvediva. A to je da se pronađe kvalitetan način da ljudi saznaju za forum (ja sam slučajno saznala metodom usmene predaje ) ,jer imam osjećaj da većina ljudi nezna za forum Crying or Very sad .


stavljen je link na sluzbenoj stranici i to i pod nastava i pod obavijesti/razno


[Vrh]
Gost






PostPostano: 17:47 ned, 16. 3. 2003    Naslov: Re: službena stranica faksa Citirajte i odgovorite

[quote="sky"]Pozdrav forumašima i ostalom publikumu .

Moj prijedlog se ne odnosi na službenu stranicu , ali mi se ovo mjesto učinilo kao odgovarajuće .

Predložila bi web stranicu ,koja bi bila nešto kao oglasna ploča . Ta bi web stranica trebala sadržavati popis kolegija , a pod rubrikom kolegija bi opet bile obavjesti npr. o promjeni termina , mjesta (učionice) održavanja predavanja ili vježbi ,vrijeme i mjesto odrađivanje nadoknade ,obavjest da se predavanje ili vježbe neće održavati određeni tjedan i sl. Meni se recimo dešavalo da zbog jednog propuštenog predavanja ili vježbi ne saznam neku informaciju gore navedenog tipa .[/quote]

Nesto tipa redovne obavijwesti je bilo planirano u sklopu reorganizacije weba. Ali da bi obavijesti o recimo neodrzavanju predavanja funkcionirale mora biti ispunjeno par uvjeta:
- SVI nastavnici redovno obavjestavaju webmastera ili onog tko je nadlezan za stranicu kolegija
- SVI nastavnici pridaju vaznost webu pa se trude to napraviti
- (po mogucnosti) SVI nastavnici imaju pristup internetu od doma tako da kad se razbole ili sl. mogu odmah obavijestiti webmastera
- nikad se nitko ne razboli u zadnjih par sati prije pocetka predavanja/vjezbi

Mislim da Vam je jasno da je ovo dosta iluzorno. Cak i kad bi svi imali volje i mogucnosti, razbolijevanjne je u praivlu nepredvidjeno i covjek se u takvoj situaciji jedvasjeti nazva, a kamoli da je jos u stanju i pisat mailove. Ja to iz vlastitog iskustva (zadovoljavam uvjete 2 i 3, nikad uvjet 4 odozgora) :wink:
pozdrav
FMB
sky (napisa):
Pozdrav forumašima i ostalom publikumu .

Moj prijedlog se ne odnosi na službenu stranicu , ali mi se ovo mjesto učinilo kao odgovarajuće .

Predložila bi web stranicu ,koja bi bila nešto kao oglasna ploča . Ta bi web stranica trebala sadržavati popis kolegija , a pod rubrikom kolegija bi opet bile obavjesti npr. o promjeni termina , mjesta (učionice) održavanja predavanja ili vježbi ,vrijeme i mjesto odrađivanje nadoknade ,obavjest da se predavanje ili vježbe neće održavati određeni tjedan i sl. Meni se recimo dešavalo da zbog jednog propuštenog predavanja ili vježbi ne saznam neku informaciju gore navedenog tipa .


Nesto tipa redovne obavijwesti je bilo planirano u sklopu reorganizacije weba. Ali da bi obavijesti o recimo neodrzavanju predavanja funkcionirale mora biti ispunjeno par uvjeta:
- SVI nastavnici redovno obavjestavaju webmastera ili onog tko je nadlezan za stranicu kolegija
- SVI nastavnici pridaju vaznost webu pa se trude to napraviti
- (po mogucnosti) SVI nastavnici imaju pristup internetu od doma tako da kad se razbole ili sl. mogu odmah obavijestiti webmastera
- nikad se nitko ne razboli u zadnjih par sati prije pocetka predavanja/vjezbi

Mislim da Vam je jasno da je ovo dosta iluzorno. Cak i kad bi svi imali volje i mogucnosti, razbolijevanjne je u praivlu nepredvidjeno i covjek se u takvoj situaciji jedvasjeti nazva, a kamoli da je jos u stanju i pisat mailove. Ja to iz vlastitog iskustva (zadovoljavam uvjete 2 i 3, nikad uvjet 4 odozgora) Wink
pozdrav
FMB


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:14 ned, 16. 3. 2003    Naslov: Re: službena stranica faksa Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Nesto tipa redovne obavijwesti je bilo planirano u sklopu reorganizacije weba. Ali da bi obavijesti o recimo neodrzavanju predavanja funkcionirale mora biti ispunjeno par uvjeta:[/quote]

Samo da malo pokopam entuzijazam koji bi se mogao pojaviti kod studenata... To je bilo predvidjeno i prije 5-6 godina kad sam ja radio reorganizaciju. Tako je i nastala - u osnovi prazna - sekcija [i]Obavijesti[/i]. :(

Zato sam u onom odbijenom prijedlogu forsirao PHP-izirani site jer bi onda bez problema vise ljudi moglo slati updateove. Time bi se skinula odgovornost s webmastera i prebacila na one koji su zaduzeni za pojedine stvari (i.e. seminare i sl.).

U prvi mah izgleda nemoguce rijesiti izostanke, ali zapravo nije. Dosta je da bolesni nazove fax i to javi nekome, recimo Referadi. Tada oni postaju obavijest na Net i to je to. Moze se cak sloziti da te obavijesti dobiju mailom svi koji zele (tj. svi koji su pretplaceni). :)
Anonymous (napisa):
Nesto tipa redovne obavijwesti je bilo planirano u sklopu reorganizacije weba. Ali da bi obavijesti o recimo neodrzavanju predavanja funkcionirale mora biti ispunjeno par uvjeta:


Samo da malo pokopam entuzijazam koji bi se mogao pojaviti kod studenata... To je bilo predvidjeno i prije 5-6 godina kad sam ja radio reorganizaciju. Tako je i nastala - u osnovi prazna - sekcija Obavijesti. Sad

Zato sam u onom odbijenom prijedlogu forsirao PHP-izirani site jer bi onda bez problema vise ljudi moglo slati updateove. Time bi se skinula odgovornost s webmastera i prebacila na one koji su zaduzeni za pojedine stvari (i.e. seminare i sl.).

U prvi mah izgleda nemoguce rijesiti izostanke, ali zapravo nije. Dosta je da bolesni nazove fax i to javi nekome, recimo Referadi. Tada oni postaju obavijest na Net i to je to. Moze se cak sloziti da te obavijesti dobiju mailom svi koji zele (tj. svi koji su pretplaceni). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 03. 2003. (14:01:21)
Postovi: (3A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:46 ned, 16. 3. 2003    Naslov: Re: službena stranica faksa Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]
Nesto tipa redovne obavijwesti je bilo planirano u sklopu reorganizacije weba. Ali da bi obavijesti o recimo neodrzavanju predavanja funkcionirale mora biti ispunjeno par uvjeta:
- SVI nastavnici redovno obavjestavaju webmastera ili onog tko je nadlezan za stranicu kolegija
- SVI nastavnici pridaju vaznost webu pa se trude to napraviti
- (po mogucnosti) SVI nastavnici imaju pristup internetu od doma tako da kad se razbole ili sl. mogu odmah obavijestiti webmastera
- nikad se nitko ne razboli u zadnjih par sati prije pocetka predavanja/vjezbi

Mislim da Vam je jasno da je ovo dosta iluzorno. Cak i kad bi svi imali volje i mogucnosti, razbolijevanjne je u praivlu nepredvidjeno i covjek se u takvoj situaciji jedvasjeti nazva, a kamoli da je jos u stanju i pisat mailove. Ja to iz vlastitog iskustva (zadovoljavam uvjete 2 i 3, nikad uvjet 4 odozgora) :wink:
pozdrav
FMB[/quote]

Kad bi recimo 50%(mislim da to nije puno) profesora(ica) ili asistenata(ica) slijedilo svijetle primjere (koji zadovoljavaju 1 i 2 ) to bi bilo odlično . :)
Ja mislim da će taj postotak ipak biti u skoroj budućnosti zadovoljen ,jer su potrebe za brzom i kvalitetnom informacijom svima (cijeloj hijerarhijskoj strukturi faxa) u interesu.Evo npr. prof. Dujella se sa svojom web stranicom počeo opasno približavati "savršenstvu" .:wink:
Anonymous (napisa):

Nesto tipa redovne obavijwesti je bilo planirano u sklopu reorganizacije weba. Ali da bi obavijesti o recimo neodrzavanju predavanja funkcionirale mora biti ispunjeno par uvjeta:
- SVI nastavnici redovno obavjestavaju webmastera ili onog tko je nadlezan za stranicu kolegija
- SVI nastavnici pridaju vaznost webu pa se trude to napraviti
- (po mogucnosti) SVI nastavnici imaju pristup internetu od doma tako da kad se razbole ili sl. mogu odmah obavijestiti webmastera
- nikad se nitko ne razboli u zadnjih par sati prije pocetka predavanja/vjezbi

Mislim da Vam je jasno da je ovo dosta iluzorno. Cak i kad bi svi imali volje i mogucnosti, razbolijevanjne je u praivlu nepredvidjeno i covjek se u takvoj situaciji jedvasjeti nazva, a kamoli da je jos u stanju i pisat mailove. Ja to iz vlastitog iskustva (zadovoljavam uvjete 2 i 3, nikad uvjet 4 odozgora) Wink
pozdrav
FMB


Kad bi recimo 50%(mislim da to nije puno) profesora(ica) ili asistenata(ica) slijedilo svijetle primjere (koji zadovoljavaju 1 i 2 ) to bi bilo odlično . Smile
Ja mislim da će taj postotak ipak biti u skoroj budućnosti zadovoljen ,jer su potrebe za brzom i kvalitetnom informacijom svima (cijeloj hijerarhijskoj strukturi faxa) u interesu.Evo npr. prof. Dujella se sa svojom web stranicom počeo opasno približavati "savršenstvu" .Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan