Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Integral(i)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ayreon311
Gost





PostPostano: 13:51 sri, 29. 6. 2005    Naslov: Integral(i) Citirajte i odgovorite

Ovako, nisam siguran ide li ovo pitanje pod matematicku analizu 3, obzirom da sam sa fizike (meni je to iz MMFa), ali nadam se da cete mi pomoci.
Imam problema s izracunavanjem sljedeceg realnog integrala uz pomoc teorema o reziduumu (ili kako vec hocete, dok nisu numericke metode):

Granice su od x=0 do x=beskonacnosti, a funkcija je :
1/[(4x^2+Pi^2)*cosh(x)]

Molio bih vas, ukoliko je moguce, da mi objasnite zadatak do nedjelje, ispit je u ponedjeljak. Nije stvar manjka vjezbe, rijesio sam puno primjera, vec jednsotavno ne znam sto konkretno s ovim problemom. Navodno je rjesenje ln(2)/(2Pi), ali nisam siguran. (u biti meni je postupak bitan)

A ako ste stvarno dobre volje pomozite jos oko ovoga:
ln(1+x)/(x^2+1) , iste granice... muci me ovaj 1+x.

Zahvaljujem!
Ovako, nisam siguran ide li ovo pitanje pod matematicku analizu 3, obzirom da sam sa fizike (meni je to iz MMFa), ali nadam se da cete mi pomoci.
Imam problema s izracunavanjem sljedeceg realnog integrala uz pomoc teorema o reziduumu (ili kako vec hocete, dok nisu numericke metode):

Granice su od x=0 do x=beskonacnosti, a funkcija je :
1/[(4x^2+Pi^2)*cosh(x)]

Molio bih vas, ukoliko je moguce, da mi objasnite zadatak do nedjelje, ispit je u ponedjeljak. Nije stvar manjka vjezbe, rijesio sam puno primjera, vec jednsotavno ne znam sto konkretno s ovim problemom. Navodno je rjesenje ln(2)/(2Pi), ali nisam siguran. (u biti meni je postupak bitan)

A ako ste stvarno dobre volje pomozite jos oko ovoga:
ln(1+x)/(x^2+1) , iste granice... muci me ovaj 1+x.

Zahvaljujem!


[Vrh]
Ayreon311
Gost





PostPostano: 17:51 čet, 30. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobio sam odgovor na jednom drugom forumu, tako da slobodno mozete ukloniti ovaj topic.
Dobio sam odgovor na jednom drugom forumu, tako da slobodno mozete ukloniti ovaj topic.


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan