Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pitanja na usmenom (prof. Marusic)
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Numerička matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 17:30 uto, 5. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze li netko napisati koja pitanja se uglavnom pojavljuju na usmenom?Hvala
Moze li netko napisati koja pitanja se uglavnom pojavljuju na usmenom?Hvala


[Vrh]
mladen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (12:57:32)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:06 čet, 7. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo ja danas odgovarao:
pitanja se vecinom ponavljaju tako da ih necu nekako svrstavati vec samo nabrojati.
teorem o inter. polinomu (egzistencija i jedinstvenost)
ocjena pogreske interpolacijskog polinoma
nip/podijeljene razlike....
linearni spline (kubicni nisam zamijetio da je ikog pitao)
newtonova metoda (to treba savrseno znat i naucite dobro geometrijsku interpretaciju tj. treba znati nacrtati par tangentica i tako generirati niz koji konvergira k x*)
racunanje koeficijenata kod N-C formula(pod tim se podrazumijeva izvod za trapeznu i simpsonovu a koef. su one silne omege)
kontrakciju definiciju i objasnit onako laički što ona radi
teorem o fiksnoj točki
algoritam za gaussovu metodu eliminacija i broj operacija
sve teoreme vezane za LU faktorizaciju
izvode za sve ocjene pogreski koje postoje

i to je uglavnom to!!!
ne mogu se više sjetiti
evo ja danas odgovarao:
pitanja se vecinom ponavljaju tako da ih necu nekako svrstavati vec samo nabrojati.
teorem o inter. polinomu (egzistencija i jedinstvenost)
ocjena pogreske interpolacijskog polinoma
nip/podijeljene razlike....
linearni spline (kubicni nisam zamijetio da je ikog pitao)
newtonova metoda (to treba savrseno znat i naucite dobro geometrijsku interpretaciju tj. treba znati nacrtati par tangentica i tako generirati niz koji konvergira k x*)
racunanje koeficijenata kod N-C formula(pod tim se podrazumijeva izvod za trapeznu i simpsonovu a koef. su one silne omege)
kontrakciju definiciju i objasnit onako laički što ona radi
teorem o fiksnoj točki
algoritam za gaussovu metodu eliminacija i broj operacija
sve teoreme vezane za LU faktorizaciju
izvode za sve ocjene pogreski koje postoje

i to je uglavnom to!!!
ne mogu se više sjetiti



_________________
postoji samo jedno mjesto iz kojeg izidjes a nikad se ne vratis cijeli!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:20 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kakav je profesor inace? jel tesko proci ili je dovoljno pokazati neko osnovno znanje, tj. da li to osnovno znanje mora biti prilicno veliko?
a kakav je profesor inace? jel tesko proci ili je dovoljno pokazati neko osnovno znanje, tj. da li to osnovno znanje mora biti prilicno veliko?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 12:29 pon, 3. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

danas je pitao jos i: metodu bisekcije, gaussove integracijske formule, gauss-legendreovu medotu i rusio je one koji to nisu znali
danas je pitao jos i: metodu bisekcije, gaussove integracijske formule, gauss-legendreovu medotu i rusio je one koji to nisu znali


[Vrh]
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:28 pon, 3. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene je pitao kako biramo točke u Gaussovoj metodi, kako kod Čebiševljevog polinoma i jednostavne iteracije.
Nisam pojma imao, sve što sam naučio je isparilo, odgovarao sam možda za 2, prof. mi je dao 4, vjerojatno na temelju dobrog kolokvija.
Mene je pitao kako biramo točke u Gaussovoj metodi, kako kod Čebiševljevog polinoma i jednostavne iteracije.
Nisam pojma imao, sve što sam naučio je isparilo, odgovarao sam možda za 2, prof. mi je dao 4, vjerojatno na temelju dobrog kolokvija.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Stormbringer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 05. 2004. (21:38:56)
Postovi: (35)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:58 pon, 3. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitanja su više-manje sva navedena gore, a kao što se i vidi, to je uglavnom cijelo gradivo, ocjena zavisi koliko detaljno znadete, ali osnove treba o svakom pitanju znati!

također, barem koliko sam ja zamijetio danas na usmenima, obratite pozornost na one dijelove gradiva na kojima ste imali manje bodova na zadacima na kolokviju/pismenom.
npr., na zadnjem pismenom ja sam riješio zadatak iz LU faktorizacije, interpolacije polinomom, i gotovo cijeli iz rješavanja nelinearnih jednadžbi.
Zadatak iz poglavlja numeričke integracije nisam ni taknuo, a bilo je nešto sa Gauss-Legendreovom formulom - danas na usmenom me samo pitao Gaussovu integraciju i općenito stvari iz tog poglavlja, ništa drugo.

Kao što je rekao i goranm, na ukupnu ocjenu utječe i ocjena s pismenog, nisam siguran radi li se baš o aritmetičkoj sredini, ali eto, okvirno nek' se zna :D

pozdrav!
pitanja su više-manje sva navedena gore, a kao što se i vidi, to je uglavnom cijelo gradivo, ocjena zavisi koliko detaljno znadete, ali osnove treba o svakom pitanju znati!

također, barem koliko sam ja zamijetio danas na usmenima, obratite pozornost na one dijelove gradiva na kojima ste imali manje bodova na zadacima na kolokviju/pismenom.
npr., na zadnjem pismenom ja sam riješio zadatak iz LU faktorizacije, interpolacije polinomom, i gotovo cijeli iz rješavanja nelinearnih jednadžbi.
Zadatak iz poglavlja numeričke integracije nisam ni taknuo, a bilo je nešto sa Gauss-Legendreovom formulom - danas na usmenom me samo pitao Gaussovu integraciju i općenito stvari iz tog poglavlja, ništa drugo.

Kao što je rekao i goranm, na ukupnu ocjenu utječe i ocjena s pismenog, nisam siguran radi li se baš o aritmetičkoj sredini, ali eto, okvirno nek' se zna Very Happy

pozdrav!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
petrich
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2005. (22:23:35)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
18 = 20 - 2

PostPostano: 12:30 čet, 13. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanima me da li profesor pita Lagrangeov oblik interpolacijskog polinoma
zanima me da li profesor pita Lagrangeov oblik interpolacijskog polinoma



_________________
Pcelica Just buzzing by 2 say hi...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 13:14 čet, 13. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, pita Lagrangeov oblik.
Da, pita Lagrangeov oblik.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 19:26 pet, 14. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li treba znati dokaze za ocjenu 2? Npr. dokaz teorema za pogresku interpolacijskog polinoma. Je li dovoljno znati iskazati teoreme i definicije? Molim nekog da mi odgovori tko je bio na usmenom i odgovarao je za 2.
unaprijed zahvalna
Da li treba znati dokaze za ocjenu 2? Npr. dokaz teorema za pogresku interpolacijskog polinoma. Je li dovoljno znati iskazati teoreme i definicije? Molim nekog da mi odgovori tko je bio na usmenom i odgovarao je za 2.
unaprijed zahvalna


[Vrh]
Gost






PostPostano: 12:18 sub, 15. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bas listam ovu skriptu Numericka analiza pa me zanim treba li znati metodu sekante i ocjenu ogreske za newtonovu metodu tangente,buduci da na predavanjima to nismo izvodili?
Bas listam ovu skriptu Numericka analiza pa me zanim treba li znati metodu sekante i ocjenu ogreske za newtonovu metodu tangente,buduci da na predavanjima to nismo izvodili?


[Vrh]
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:53 sub, 15. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebaš znati samo ono što se je radilo na predavanjima.

Pogreška za Newtonovu metodu se je radila, tj. sadržana je u dokazu da je niz (x_n) konvergentan.
Neka je [latex]\lambda[/latex] prava nultočka funkcije f.
[latex]x_{n+1}=x_n - \frac{f(x_n)}{f'(x_n)}[/latex]
[latex]x_{n+1}-\lambda=x_n - \frac{f(x_n)}{f'(x_n)} - \lambda[/latex]
[latex]x_{n+1}-\lambda=\frac{(x_n-\lambda)f'(x_n)-f(x_n)}{f'(x_n)}[/latex]
U brojnik možemo dodati [latex]f(\lambda)[/latex] jer je [latex]\lambda[/latex] nultočka fje f, tj. [latex]f(\lambda)=0[/latex]
[latex]x_{n+1}-\lambda=\frac{(x_n-\lambda)f'(x_n)-f(x_n)+f(\lambda)}{f'(x_n)}[/latex]
[latex]x_{n+1}-\lambda=\frac{f(\lambda)-f(x_n)-f'(x_n)(\lambda-x_n)}{f'(x_n)}[/latex]
Iskoristimo Taylorov tm. srednje vrijednosti:
[latex]x_{n+1}-\lambda=\frac{f''(y_n)(\lambda-x_n)^2}{2f'(x_n)}, \quad y_n \in [a,b][/latex]
Tu bi se trebalo uočiti da u svakom slijedećem koraku greška opada s kvadratom te da zbog toga metoda brzo konvergira

:)
Trebaš znati samo ono što se je radilo na predavanjima.

Pogreška za Newtonovu metodu se je radila, tj. sadržana je u dokazu da je niz (x_n) konvergentan.
Neka je prava nultočka funkcije f.



U brojnik možemo dodati jer je nultočka fje f, tj.


Iskoristimo Taylorov tm. srednje vrijednosti:

Tu bi se trebalo uočiti da u svakom slijedećem koraku greška opada s kvadratom te da zbog toga metoda brzo konvergira

Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
juka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 07. 2006. (21:48:21)
Postovi: (21)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:25 ned, 16. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo mozda nije za ovaj naslov, no zanima me da li se mogu slusati usmeni, tj. da li profesor pita jednog po jednog ili su svi unutra dok jedan odgovara.
ovo mozda nije za ovaj naslov, no zanima me da li se mogu slusati usmeni, tj. da li profesor pita jednog po jednog ili su svi unutra dok jedan odgovara.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2004. (11:05:48)
Postovi: (71)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 17:17 ned, 16. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="juka"]ovo mozda nije za ovaj naslov, no zanima me da li se mogu slusati usmeni, tj. da li profesor pita jednog po jednog ili su svi unutra dok jedan odgovara.[/quote]
Ja sam odgovarao na prvom roku, i mogao si doci i slusati. Tako da mozes.
juka (napisa):
ovo mozda nije za ovaj naslov, no zanima me da li se mogu slusati usmeni, tj. da li profesor pita jednog po jednog ili su svi unutra dok jedan odgovara.

Ja sam odgovarao na prvom roku, i mogao si doci i slusati. Tako da mozes.



_________________
Iljo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
petrich
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2005. (22:23:35)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
18 = 20 - 2

PostPostano: 17:23 ned, 16. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Marko"]
Ja sam odgovarao na prvom roku, i mogao si doci i slusati. Tako da mozes.[/quote]

ajde jos malo o tome sto prof pita.. na sta posebno obratiti pozornost..
sta je tebe pitao.. koliko detaljno... dokazi?
Marko (napisa):

Ja sam odgovarao na prvom roku, i mogao si doci i slusati. Tako da mozes.


ajde jos malo o tome sto prof pita.. na sta posebno obratiti pozornost..
sta je tebe pitao.. koliko detaljno... dokazi?



_________________
Pcelica Just buzzing by 2 say hi...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2004. (11:05:48)
Postovi: (71)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 21:08 ned, 16. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="petrich"][quote="Marko"]
Ja sam odgovarao na prvom roku, i mogao si doci i slusati. Tako da mozes.[/quote]

ajde jos malo o tome sto prof pita.. na sta posebno obratiti pozornost..
sta je tebe pitao.. koliko detaljno... dokazi?[/quote]
Pitao me metodu bisekcije, izvesti grešku kod te metode i linearne splineove(to su možda i najčešće postavljana pitanja bila). To sam znao i dobio sam 3. A za višu ocjenu (5 ili 4) je pitao uglavnom gaussovu integraciju i tak... Mislim ja ti nemam baš puno za reći jer sam među prvima odgovarao i odma se pokupio.
petrich (napisa):
Marko (napisa):

Ja sam odgovarao na prvom roku, i mogao si doci i slusati. Tako da mozes.


ajde jos malo o tome sto prof pita.. na sta posebno obratiti pozornost..
sta je tebe pitao.. koliko detaljno... dokazi?

Pitao me metodu bisekcije, izvesti grešku kod te metode i linearne splineove(to su možda i najčešće postavljana pitanja bila). To sam znao i dobio sam 3. A za višu ocjenu (5 ili 4) je pitao uglavnom gaussovu integraciju i tak... Mislim ja ti nemam baš puno za reći jer sam među prvima odgovarao i odma se pokupio.



_________________
Iljo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 17:31 pon, 17. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li profesor pita dokaz za ocjenu pogr. IP-a? Jos me zanima da li prvo postavi pitanje TM o egzistenciji i jedinstvenosti pa onda ocjenu pogr. IP-a?
Da li profesor pita dokaz za ocjenu pogr. IP-a? Jos me zanima da li prvo postavi pitanje TM o egzistenciji i jedinstvenosti pa onda ocjenu pogr. IP-a?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
juka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 07. 2006. (21:48:21)
Postovi: (21)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:42 uto, 18. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

nitko ovdje ne govori o ortogonalnim polinomima. Je li prof pita i to!? Ili ja imam prestare skripte.
nitko ovdje ne govori o ortogonalnim polinomima. Je li prof pita i to!? Ili ja imam prestare skripte.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 14:19 uto, 18. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pita i ortogonalne polinome.
Pita i ortogonalne polinome.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
johnny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2005. (14:12:26)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 19:14 uto, 18. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ja ne mogu reci tocno sto profesor pita jer nisam se bas naslusao usmenih.Vecinom su to ova gore pitanja....Mene je pitao Newton-Cotesove
formule i potom Gaussovu integraciju. Profesor je stvarno u redu i ako vidi da ucis s razumijevanjem, to je dodatni plus pa i ako bas nisi 100% siguran.Koliko sam danas skuzio nije nikog pitao vise od jednog do dva pitanja.Ortogonalni polinomi imaju svoje primjene kod Gaussove integracije i ima negdje dva-tri teorema i svojstva koje koristimo,nista tesko pa si je to dobro prouciti malo.Preporucio bih i skriptu,gdje su neke stvari jako dobro objasnjene(ortogonalni polinomi) :D
Evo ja ne mogu reci tocno sto profesor pita jer nisam se bas naslusao usmenih.Vecinom su to ova gore pitanja....Mene je pitao Newton-Cotesove
formule i potom Gaussovu integraciju. Profesor je stvarno u redu i ako vidi da ucis s razumijevanjem, to je dodatni plus pa i ako bas nisi 100% siguran.Koliko sam danas skuzio nije nikog pitao vise od jednog do dva pitanja.Ortogonalni polinomi imaju svoje primjene kod Gaussove integracije i ima negdje dva-tri teorema i svojstva koje koristimo,nista tesko pa si je to dobro prouciti malo.Preporucio bih i skriptu,gdje su neke stvari jako dobro objasnjene(ortogonalni polinomi) Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
petrich
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2005. (22:23:35)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
18 = 20 - 2

PostPostano: 19:48 uto, 18. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="johnny"] Profesor je stvarno u redu i ako vidi da ucis s razumijevanjem, to je dodatni plus pa i ako bas nisi 100% siguran.Koliko sam danas skuzio nije nikog pitao vise od jednog do dva pitanja.[/quote]

:iagree:
isto tako vrijedi i ovo:

[quote="Stormbringer"]također, barem koliko sam ja zamijetio danas na usmenima, obratite pozornost na one dijelove gradiva na kojima ste imali manje bodova na zadacima na kolokviju/pismenom.
[/quote]

evo jos neka pitanja od danas:
što znate reci o interpolacijskim polinomima?
lagrangeov interpol. pol.
ocjena pogreske interpolacije
metoda gaussovih eliminacija
lin/kubicni splajn

ako i neznate bas ono sto vas tocno pita, snadjite se i pokazite ono sto znate. npr. danas je curu pitao Newtonovu metodu (pomocu Taylora), ona je rekla da bas to ne zna, ali da zna geometijsku interpretaciju.. prosla je. :wink:
profesor za 2 pita one osnove, a za visu ocjenu malo teza pitanja, izvode i dokaze..
npr. mene je pitao linearni splajn,ocjenu greske(pretpostavljam da je to bilo za 2), a onda (za 3) me pitao sta bi se desilo kad bi unutar intervala uzela neke dvije čebishevljeve tocke i u njima interpolirala lin. splajnom...
dobila sam 3. :wink:
isto tako, sto se tice ortogonalnih polinoma vezanih uz gaussove integracijske formule, mislim da to i nije bas pitanje za 2, kao ni gauss-legenderova formula.. vidla sam da je to pitao jednu curu, al dao joj je 3 na kraju, a prvo sto ju je pitao je bila newtonova metoda interpolacije(znaci nije ju pitao samo ortogonalane polinome)..
i koliko je meni poznato, danas je pala samo jedna osoba (bar dok sam ja bila na faxu) i to mislim zato jer nije znao objasniti gaussove eliminacije na matrici 3x3.. :roll:
sretno :w
johnny (napisa):
Profesor je stvarno u redu i ako vidi da ucis s razumijevanjem, to je dodatni plus pa i ako bas nisi 100% siguran.Koliko sam danas skuzio nije nikog pitao vise od jednog do dva pitanja.


I agree
isto tako vrijedi i ovo:

Stormbringer (napisa):
također, barem koliko sam ja zamijetio danas na usmenima, obratite pozornost na one dijelove gradiva na kojima ste imali manje bodova na zadacima na kolokviju/pismenom.


evo jos neka pitanja od danas:
što znate reci o interpolacijskim polinomima?
lagrangeov interpol. pol.
ocjena pogreske interpolacije
metoda gaussovih eliminacija
lin/kubicni splajn

ako i neznate bas ono sto vas tocno pita, snadjite se i pokazite ono sto znate. npr. danas je curu pitao Newtonovu metodu (pomocu Taylora), ona je rekla da bas to ne zna, ali da zna geometijsku interpretaciju.. prosla je. Wink
profesor za 2 pita one osnove, a za visu ocjenu malo teza pitanja, izvode i dokaze..
npr. mene je pitao linearni splajn,ocjenu greske(pretpostavljam da je to bilo za 2), a onda (za 3) me pitao sta bi se desilo kad bi unutar intervala uzela neke dvije čebishevljeve tocke i u njima interpolirala lin. splajnom...
dobila sam 3. Wink
isto tako, sto se tice ortogonalnih polinoma vezanih uz gaussove integracijske formule, mislim da to i nije bas pitanje za 2, kao ni gauss-legenderova formula.. vidla sam da je to pitao jednu curu, al dao joj je 3 na kraju, a prvo sto ju je pitao je bila newtonova metoda interpolacije(znaci nije ju pitao samo ortogonalane polinome)..
i koliko je meni poznato, danas je pala samo jedna osoba (bar dok sam ja bila na faxu) i to mislim zato jer nije znao objasniti gaussove eliminacije na matrici 3x3.. Rolling Eyes
sretno Wave



_________________
Pcelica Just buzzing by 2 say hi...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Numerička matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan