Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Što je sa studentom?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 14:05 pet, 5. 8. 2005    Naslov: Što je sa studentom? Citirajte i odgovorite

Već nekoliko dana od studenta ni traga ni glasa. DNS veli da mu se IP nije promijenio, ali na 161.53.8.14 ping, tracert i slični uzvraćaju tišinom :cry:

Zna li netko je li riječ samo o kakvom redovitom počinku ili trebam početi žaliti što nisam radio backupe :oops: ?

Pozdrav,
Već nekoliko dana od studenta ni traga ni glasa. DNS veli da mu se IP nije promijenio, ali na 161.53.8.14 ping, tracert i slični uzvraćaju tišinom Crying or Very sad

Zna li netko je li riječ samo o kakvom redovitom počinku ili trebam početi žaliti što nisam radio backupe Embarassed ?

Pozdrav,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:25 pet, 5. 8. 2005    Naslov: Re: Što je sa studentom? Citirajte i odgovorite

hmmm da...ja sam jucer to skuzio tek...jerbo od jucer (od 13) se nemrem spojit uopce na carnet...pa sam isao gledati u cem je stvar, a izmedju ostalog sam se probao logirati na student...ali nista.
a ovo s carnetom je valjda stvar sa http://rupa.math.hr/ldap/ koji takodjer ne sljaka.

kak kazes, ocito je rijec o nekakvom pocinku, a posto su ljudi na godisnjem nema tko to srediti, slicna stvar je bila i prek zimskih praznika ;)
hmmm da...ja sam jucer to skuzio tek...jerbo od jucer (od 13) se nemrem spojit uopce na carnet...pa sam isao gledati u cem je stvar, a izmedju ostalog sam se probao logirati na student...ali nista.
a ovo s carnetom je valjda stvar sa http://rupa.math.hr/ldap/ koji takodjer ne sljaka.

kak kazes, ocito je rijec o nekakvom pocinku, a posto su ljudi na godisnjem nema tko to srediti, slicna stvar je bila i prek zimskih praznika Wink


[Vrh]
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 19:33 pet, 5. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, nego mislim da ima veze s tim da se mora ponovno potvrditi status korisnika preko faksa ili preko koga si već uzimao vezu za CARNet, tako da od toga ništa do 01.10. ili tako neš. :roll:
Ne, nego mislim da ima veze s tim da se mora ponovno potvrditi status korisnika preko faksa ili preko koga si već uzimao vezu za CARNet, tako da od toga ništa do 01.10. ili tako neš. Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 20:09 pet, 5. 8. 2005    Naslov: Re: Što je sa studentom? Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]
a ovo s carnetom je valjda stvar sa http://rupa.math.hr/ldap/ koji takodjer ne sljaka.[/quote]

rupa ti ne "sljaka" vec 2 godine sa kompova van fakulteta! bio ja u staleca
i rekao da ne radi, a on da ce popravit i ...

[quote="buba"]Ne, nego mislim da ima veze s tim da se mora ponovno potvrditi status korisnika preko faksa ili preko koga si već uzimao vezu za CARNet, tako da od toga ništa do 01.10. ili tako neš. :roll:[/quote]

nije jos vrijeme za obnavljanje jer jos nisu bili upisi u akademsku godinu 2005/2006
Anonymous (napisa):

a ovo s carnetom je valjda stvar sa http://rupa.math.hr/ldap/ koji takodjer ne sljaka.


rupa ti ne "sljaka" vec 2 godine sa kompova van fakulteta! bio ja u staleca
i rekao da ne radi, a on da ce popravit i ...

buba (napisa):
Ne, nego mislim da ima veze s tim da se mora ponovno potvrditi status korisnika preko faksa ili preko koga si već uzimao vezu za CARNet, tako da od toga ništa do 01.10. ili tako neš. Rolling Eyes


nije jos vrijeme za obnavljanje jer jos nisu bili upisi u akademsku godinu 2005/2006



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 18:13 sub, 6. 8. 2005    Naslov: Re: Što je sa studentom? Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]nije jos vrijeme za obnavljanje jer jos nisu bili upisi u akademsku godinu 2005/2006[/quote]
Pa zato sam i napisala
[quote="buba"](...) tako da od toga ništa do 01.10. ili tako neš. :roll:[/quote]
:wink:
GauSs_ (napisa):
nije jos vrijeme za obnavljanje jer jos nisu bili upisi u akademsku godinu 2005/2006

Pa zato sam i napisala
buba (napisa):
(...) tako da od toga ništa do 01.10. ili tako neš. Rolling Eyes

Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 21:11 sub, 6. 8. 2005    Naslov: Re: Što je sa studentom? Citirajte i odgovorite

[quote="buba"][quote="GauSs_"]nije jos vrijeme za obnavljanje jer jos nisu bili upisi u akademsku godinu 2005/2006[/quote]
Pa zato sam i napisala
[/quote]
:oops: 8)
buba (napisa):
GauSs_ (napisa):
nije jos vrijeme za obnavljanje jer jos nisu bili upisi u akademsku godinu 2005/2006

Pa zato sam i napisala

Embarassed Cool



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 12:38 pon, 8. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dajte ljudi neka se nesto poduzme u vezi tog studenta, nemozes nista, a hrpa mailova ceka da se procita...kada se vraca ćića s godisnjeg da podigne taj server???
Dajte ljudi neka se nesto poduzme u vezi tog studenta, nemozes nista, a hrpa mailova ceka da se procita...kada se vraca ćića s godisnjeg da podigne taj server???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 13:36 pon, 8. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok, kuzim ja da tebe ceka milijun mailova, al de se malo oladite. katkad mi se cini da po nekima zaposlenici faxa ne smiju biti na godisnjem...
ok, kuzim ja da tebe ceka milijun mailova, al de se malo oladite. katkad mi se cini da po nekima zaposlenici faxa ne smiju biti na godisnjem...



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:37 pon, 8. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na faxu je prije par dana nestalo struje, a studenta treba dici "na ruke". :( Na zalost, ako u Zg nema nikoga od dvije ili tri osobe koje to mogu, nerazumno je ocekivati da ce se doticni vracati s mora ili odakle vec samo zato da zabootaju [b]studentski[/b] sevrer. :(

Ako nekoga tjesi, cini se da ni cromath (profesorski server) ne radi... :shock: Barem meni trenutno ne radi ssh na njega... :?

Povremeno je i DG nestajao s mreze - to je bilo do switcheva koji - AFAIK - nemaju UPSeve... :(
Na faxu je prije par dana nestalo struje, a studenta treba dici "na ruke". Sad Na zalost, ako u Zg nema nikoga od dvije ili tri osobe koje to mogu, nerazumno je ocekivati da ce se doticni vracati s mora ili odakle vec samo zato da zabootaju studentski sevrer. Sad

Ako nekoga tjesi, cini se da ni cromath (profesorski server) ne radi... Shocked Barem meni trenutno ne radi ssh na njega... Confused

Povremeno je i DG nestajao s mreze - to je bilo do switcheva koji - AFAIK - nemaju UPSeve... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 16:52 pon, 8. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čudna je ta struja na faksu... Svako malo nešto obamre ili pregori.

Postoji li neki centralni mail server za math.hr domenu koji je preživio i čuva neisporučene mailove dovoljno dugo (iako bi se to "dovoljno" moglo protegnuti na 3-4 tjedna), ili ćemo se ipak morati oprostiti od mailova u periodu do reboota?

Unix/SMTP experti neka mi oproste ako pitam besmislene ili pak lako provjerljive stvari.

Pozdrav,
Čudna je ta struja na faksu... Svako malo nešto obamre ili pregori.

Postoji li neki centralni mail server za math.hr domenu koji je preživio i čuva neisporučene mailove dovoljno dugo (iako bi se to "dovoljno" moglo protegnuti na 3-4 tjedna), ili ćemo se ipak morati oprostiti od mailova u periodu do reboota?

Unix/SMTP experti neka mi oproste ako pitam besmislene ili pak lako provjerljive stvari.

Pozdrav,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:02 pon, 8. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

AFAIK, ne. :( Sve sto je poslano >5 dana (as in 5*24*60*60 sekundi) prije (re)startanja mailservera jednostavno ce biti odbijeno uz obavijest posiljaocu. :(

On the positive side: spammeri ce dobiti tu istu obavijest. :gg:
AFAIK, ne. Sad Sve sto je poslano >5 dana (as in 5*24*60*60 sekundi) prije (re)startanja mailservera jednostavno ce biti odbijeno uz obavijest posiljaocu. Sad

On the positive side: spammeri ce dobiti tu istu obavijest. Mr Green being very Greeen indeed



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 10:20 čet, 11. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Student is back in business! Čast & slava onima koji ga zbutaše, uz nadu da neće opet nešto krepati...

[code:1]$ uptime
11:19am up 16:23, 1 user, load average: 0.03, 0.12, 0.19[/code:1]

Pozdrav,
Student is back in business! Čast & slava onima koji ga zbutaše, uz nadu da neće opet nešto krepati...

Kod:
$ uptime
 11:19am  up 16:23,  1 user,  load average: 0.03, 0.12, 0.19


Pozdrav,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:34 čet, 11. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]Čast & slava onima koji ga zbutaše...[/quote]

:amen:

Bio je down zbog krepane klime, a to sto je opet up&running mozete zahvaliti doc. Nogo koja je jucer u 8 (ujutro! :shock:) cekala majstore da to srede (usred godisnjeg! =D>), pa da vam zaboota studenta! :bow:
venovako (napisa):
Čast & slava onima koji ga zbutaše...


Ajde, dosta vise...

Bio je down zbog krepane klime, a to sto je opet up&running mozete zahvaliti doc. Nogo koja je jucer u 8 (ujutro! Shocked) cekala majstore da to srede (usred godisnjeg! Applause), pa da vam zaboota studenta! I bow before you



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan