Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pitanje iz pascala

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:15 pon, 22. 8. 2005    Naslov: Pitanje iz pascala Citirajte i odgovorite

Pišem program koji pretvara brojeve iz dekadskog u binarni oblik. Na kraju dobijem riješenje u stupcu, i neznam kako da mi riješenje ispiše u nizu i to od zadnjeg člana stupca do prvog (kako se to i čita).. molim pomoć 8)
Pišem program koji pretvara brojeve iz dekadskog u binarni oblik. Na kraju dobijem riješenje u stupcu, i neznam kako da mi riješenje ispiše u nizu i to od zadnjeg člana stupca do prvog (kako se to i čita).. molim pomoć Cool



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Smith
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 10. 2004. (23:30:23)
Postovi: (178)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 18 - 6
Lokacija: {Tamo Gore}^{TM}

PostPostano: 17:46 pon, 22. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neka je [i]br[/i] integer.

Svaki put kad dobijes novu znamenku ([i]zn[/i] tipa integer), pomnozi [i]br[/i] s 10 i dodaj mu tu znamenku da bi konstruirao trazeni broj.

Dakle,

[code:1]br:=br*10+zn;[/code:1]

Samo pripazi kod zadnje (tj. prve) znamenke, nju ne treba dodavati (moze se i elegantnije, ali mozak mi je fiksiran na linearnu).

Naravno, pocetna vrijednost od [i]br[/i] je 1, a od [i]zn[/i] nebitna.

Ako treba elaborirati, vristi.
Neka je br integer.

Svaki put kad dobijes novu znamenku (zn tipa integer), pomnozi br s 10 i dodaj mu tu znamenku da bi konstruirao trazeni broj.

Dakle,

Kod:
br:=br*10+zn;


Samo pripazi kod zadnje (tj. prve) znamenke, nju ne treba dodavati (moze se i elegantnije, ali mozak mi je fiksiran na linearnu).

Naravno, pocetna vrijednost od br je 1, a od zn nebitna.

Ako treba elaborirati, vristi.



_________________
We only have one candle
To burn down to the handle...
- Sonata Arctica, Weballergy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 5:01 uto, 23. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nece li ovo zapamtiti broj "u rikverc"? :-k (sad sam dosao s puta, pa mozda grijesim :|)

Takodjer, ovo jako ogranicava, jer u [tt]integer[/tt] (dapace, [tt]longint[/tt]) stanu brojevi do 2^31-1 sto je priblizno 2*10^9. :-s Dakle, do 10 znamenaka, sto znaci da bi ovako mogao zapamtiti do 10 binarnih znamenaka; dakle gornja ograda takvog programa bi bila 2^11-1=2047. :shock: :(

Predlazem pamcenje u stringu:

[code:1]s := IntToStr(zn) + s;[/code:1]

Ovako, limit je 255 znakova, tj. binarnih znamenaka, sto znaci da mozes pamtiti do 2^256-1 sto daleko premasuje ulaz koji bi takav program imao (vjerojatno [tt]longint[/tt]). :D
Nece li ovo zapamtiti broj "u rikverc"? Think (sad sam dosao s puta, pa mozda grijesim Neutral)

Takodjer, ovo jako ogranicava, jer u integer (dapace, longint) stanu brojevi do 2^31-1 sto je priblizno 2*10^9. Eh? Dakle, do 10 znamenaka, sto znaci da bi ovako mogao zapamtiti do 10 binarnih znamenaka; dakle gornja ograda takvog programa bi bila 2^11-1=2047. Shocked Sad

Predlazem pamcenje u stringu:

Kod:
s := IntToStr(zn) + s;


Ovako, limit je 255 znakova, tj. binarnih znamenaka, sto znaci da mozes pamtiti do 2^256-1 sto daleko premasuje ulaz koji bi takav program imao (vjerojatno longint). Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:06 uto, 23. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[retoricko pitanje] A zasto je ovo u forumu za studentske predstavnike? :-k [/retoricko pitanje]

Zato sto je vsego upravo dosao s puta :lol:
I, kak je bilo na antikristu superstaru?
[retoricko pitanje] A zasto je ovo u forumu za studentske predstavnike? Think [/retoricko pitanje]

Zato sto je vsego upravo dosao s puta Laughing
I, kak je bilo na antikristu superstaru?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 14:55 uto, 23. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Maknuh ovaj topic u Cistiliste. Smislenije je da je tu, nego kod studentskih predstavnika.[/color]

...

Nego, Pascal.. Ja ti ponavljam kaj ti je vsego rekel. Primjeti da kad to radis sa stringovima onda konkateniras svaku znamenku na dosad vec pretvoreno, a to vrlo jednostavno rijesava problem sto broj izracunavas naopacke napisan, jer konkatenaciju mozes raditi i s "lijeve" i "desne" strane..

:D
Maknuh ovaj topic u Cistiliste. Smislenije je da je tu, nego kod studentskih predstavnika.

...

Nego, Pascal.. Ja ti ponavljam kaj ti je vsego rekel. Primjeti da kad to radis sa stringovima onda konkateniras svaku znamenku na dosad vec pretvoreno, a to vrlo jednostavno rijesava problem sto broj izracunavas naopacke napisan, jer konkatenaciju mozes raditi i s "lijeve" i "desne" strane..

Very Happy



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies


Zadnja promjena: steelworker; 15:43 ned, 28. 8. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Smith
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 10. 2004. (23:30:23)
Postovi: (178)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 18 - 6
Lokacija: {Tamo Gore}^{TM}

PostPostano: 16:05 uto, 23. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dao sam rjesenje bez stringova, nekako vise volim kad se takvi zadaci rjesavaju bez njih ako je moguce. 8)
Dao sam rjesenje bez stringova, nekako vise volim kad se takvi zadaci rjesavaju bez njih ako je moguce. Cool



_________________
We only have one candle
To burn down to the handle...
- Sonata Arctica, Weballergy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:45 sri, 24. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][color=darkred]Maknuh ovaj topic u Cistiliste. Smislenije je da je tu, nego kod studentskih predstavnika.[/color][/quote]

Beveze. Unistavas ono malo kreativnog nereda kojeg je vsego nekim cudom propustio :wink:
steelworker (napisa):
Maknuh ovaj topic u Cistiliste. Smislenije je da je tu, nego kod studentskih predstavnika.


Beveze. Unistavas ono malo kreativnog nereda kojeg je vsego nekim cudom propustio Wink



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Grof
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:15:33)
Postovi: (44)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 1 - 4

PostPostano: 21:28 pet, 26. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napiši rekurzivnu funkciju :) Ne moraš pamtit :)
Napiši rekurzivnu funkciju Smile Ne moraš pamtit Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 15:38 ned, 28. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="steelworker"][color=darkred]Maknuh ovaj topic u Cistiliste. Smislenije je da je tu, nego kod studentskih predstavnika.[/color][/quote]

Beveze. Unistavas ono malo kreativnog nereda kojeg je vsego nekim cudom propustio :wink:[/quote]

Evo, posipam se pepelom.. :tup:
krcko (napisa):
steelworker (napisa):
Maknuh ovaj topic u Cistiliste. Smislenije je da je tu, nego kod studentskih predstavnika.


Beveze. Unistavas ono malo kreativnog nereda kojeg je vsego nekim cudom propustio Wink


Evo, posipam se pepelom.. Tup!



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan