Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pascal ili C?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Pascal ili C?
Pascal
50%
 50%  [ 3 ]
C
50%
 50%  [ 3 ]
Nesto trece (molim navesti u postu)
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 6

Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 2:04 sri, 21. 5. 2003    Naslov: Pascal ili C? Citirajte i odgovorite

U tijeku je rasprava o novom nastavnom programu za smjer "Profesor matematike i informatike". Prijedlog mozete vidjeti [url=http://www.math.hr/hr/obavijesti/pmi.htm]ovdje[/url], a dio diskusije [url=http://www.math.hr/hr/obavijesti/diskusijaW.htm]ovdje[/url]. Jedno od pitanja koje se postavlja je treba li na prvoj godini studente uciti programiranje u Pascalu ili u C-u. Nije isljuceno nesto trece, no cini mi se da su ova dva jezika u prvom planu.

Mene zanima sto studenti misle o tome. Osim glasanja pozivam vas da obrazlozite misljenje, jer definitivno ima razloga za jedno i za drugo (i za trece).

PS. Nisam se mogao odluciti spada li ovo u forum UUR-a ili Programiranje(C)-a, pa sam stavio ovdje :)
U tijeku je rasprava o novom nastavnom programu za smjer "Profesor matematike i informatike". Prijedlog mozete vidjeti ovdje, a dio diskusije ovdje. Jedno od pitanja koje se postavlja je treba li na prvoj godini studente uciti programiranje u Pascalu ili u C-u. Nije isljuceno nesto trece, no cini mi se da su ova dva jezika u prvom planu.

Mene zanima sto studenti misle o tome. Osim glasanja pozivam vas da obrazlozite misljenje, jer definitivno ima razloga za jedno i za drugo (i za trece).

PS. Nisam se mogao odluciti spada li ovo u forum UUR-a ili Programiranje(C)-a, pa sam stavio ovdje Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:46 sri, 21. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se osobno više sviđa pascal i ja bih rađe pascal.
Rezlozi:
1. Pascal ima "ljepšu" (ako se mogu tako izraziti) sintaksu, tj. matematici bližu sintaksu, a što je još bitnije, lakše razumljivu nego C
2. Nekako mislim da je bitno da se pozna dosta različitih programskih jezika, a sumnjam da će se na nekoj višoj godini učiti Pascal, dok će se C učiti sigurno
3. Po mojem skromnom mišljenju shvaćanje proceduralnog programiranja se može puno lakše shvatiti u Pascalu nego u C-u, a nekako mi se to čini dosta bitnim.

Naravno ima i nešto protiv toga:
1. Realno, Pascal je više-manje izvan upotrebe (s izuzetkom delfija), dok je C u dosta širokoj upotrebi.
No, pošto je to profesorski smjer, mislim da je ovaj argument 2. (pod za) dosta bitan, pošto u hrv. školama se uči na dosta različith programa (ja osobno u osnovnoj učio u BASIC-u, a u srednjoj u pascalu) pa bi bilo korisno da profesor zna dosta različith jezika, a ne samo jedan.
Meni se osobno više sviđa pascal i ja bih rađe pascal.
Rezlozi:
1. Pascal ima "ljepšu" (ako se mogu tako izraziti) sintaksu, tj. matematici bližu sintaksu, a što je još bitnije, lakše razumljivu nego C
2. Nekako mislim da je bitno da se pozna dosta različitih programskih jezika, a sumnjam da će se na nekoj višoj godini učiti Pascal, dok će se C učiti sigurno
3. Po mojem skromnom mišljenju shvaćanje proceduralnog programiranja se može puno lakše shvatiti u Pascalu nego u C-u, a nekako mi se to čini dosta bitnim.

Naravno ima i nešto protiv toga:
1. Realno, Pascal je više-manje izvan upotrebe (s izuzetkom delfija), dok je C u dosta širokoj upotrebi.
No, pošto je to profesorski smjer, mislim da je ovaj argument 2. (pod za) dosta bitan, pošto u hrv. školama se uči na dosta različith programa (ja osobno u osnovnoj učio u BASIC-u, a u srednjoj u pascalu) pa bi bilo korisno da profesor zna dosta različith jezika, a ne samo jedan.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan