Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

telnet student

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Imate li problema pri spajanju na student.math.hr ?
Ne
10%
 10%  [ 3 ]
Da, vrlo rijetko
6%
 6%  [ 2 ]
Da, rijetko
3%
 3%  [ 1 ]
Da, često
68%
 68%  [ 20 ]
Ne, više niti ne pokušavam ići direktno
10%
 10%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 29

Autor/ica Poruka
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 1:57 pet, 25. 4. 2003    Naslov: telnet student Citirajte i odgovorite

Tebo je reko da se on često ne može spojit. Ja doduše koristim ssh, ali vrlo često ne radi.
Stoga se spajam preko degiorgija.
Ima li još netko sličnih problema? Zna li netko zašto se ovo događa? Kako rješavate problem?
Tebo je reko da se on često ne može spojit. Ja doduše koristim ssh, ali vrlo često ne radi.
Stoga se spajam preko degiorgija.
Ima li još netko sličnih problema? Zna li netko zašto se ovo događa? Kako rješavate problem?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:08 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Re: telnet student Citirajte i odgovorite

[quote="mate"]Tebo je reko da se on često ne može spojit. Ja doduše koristim ssh, ali vrlo često ne radi.
Stoga se spajam preko degiorgija.
Ima li još netko sličnih problema? Zna li netko zašto se ovo događa? Kako rješavate problem?[/quote]

Onako kako sam napisao C'Tebi... Pozivom na IP. Ako imas Linux, onda znas dodati liniju u hosts file. Ako imas Win2k, onda se to zove WinDir\system32\drivers\etc\hosts. :D Ostali moraju ukucavati ili copy/pasteati sam IP... :?

Inace, preporucam koristenje SSH. Za Windowse, dobar program je [url=http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/]PuTTY[/url]. :D
mate (napisa):
Tebo je reko da se on često ne može spojit. Ja doduše koristim ssh, ali vrlo često ne radi.
Stoga se spajam preko degiorgija.
Ima li još netko sličnih problema? Zna li netko zašto se ovo događa? Kako rješavate problem?


Onako kako sam napisao C'Tebi... Pozivom na IP. Ako imas Linux, onda znas dodati liniju u hosts file. Ako imas Win2k, onda se to zove WinDir\system32\drivers\etc\hosts. Very Happy Ostali moraju ukucavati ili copy/pasteati sam IP... Confused

Inace, preporucam koristenje SSH. Za Windowse, dobar program je PuTTY. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:12 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se to dešava gotovo stalno, ali ćešće kad sam spojen preko carneta :shock:
Pitaj Boga zašto.
A, kako koristim fuj, fuj Outlook Express, on mi skoro nikad neće skidat mail-ove sa studenta, čak i ako se telnetom mogu spojiti na isti.
Problem ne rješavam nikako, a šta ću...
Meni se to dešava gotovo stalno, ali ćešće kad sam spojen preko carneta Shocked
Pitaj Boga zašto.
A, kako koristim fuj, fuj Outlook Express, on mi skoro nikad neće skidat mail-ove sa studenta, čak i ako se telnetom mogu spojiti na isti.
Problem ne rješavam nikako, a šta ću...



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 22:44 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije mi pomoglo pisanje ip broja u /etc/hosts niti pristupanje preko ip broja
inače ja se spajam preko Hineta

student jest pop server, ali čuo sam da to radi samo kada si spojen preko carneta
u /student1/matko/public imaš povuci_postu.4.1.1.pl koji ti može poslužiti ako koristiš linux, koliko znam koristi ga barem jedan kolega
osobno forwardam poštu na hinetov account (.forward)
nije mi pomoglo pisanje ip broja u /etc/hosts niti pristupanje preko ip broja
inače ja se spajam preko Hineta

student jest pop server, ali čuo sam da to radi samo kada si spojen preko carneta
u /student1/matko/public imaš povuci_postu.4.1.1.pl koji ti može poslužiti ako koristiš linux, koliko znam koristi ga barem jedan kolega
osobno forwardam poštu na hinetov account (.forward)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 21:37 sub, 10. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaboravio sam napomenuti da ja ne vidim niti www na http://student.math.hr
Zar sam jedini :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Kako rekoh dolazim preko Hineta, pa ne znam kome se žaliti?
Zaboravio sam napomenuti da ja ne vidim niti www na http://student.math.hr
Zar sam jedini Question Question Question Question Question Question

Kako rekoh dolazim preko Hineta, pa ne znam kome se žaliti?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:02 sub, 10. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mate"]Zaboravio sam napomenuti da ja ne vidim niti www na http://student.math.hr
Zar sam jedini :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Kako rekoh dolazim preko Hineta, pa ne znam kome se žaliti?[/quote]

Meni trenutno (preko Iskona) radi. :) Mozes li (s minimalnim vremenskim razmakom) vidjeti preko Iskona, HiNeta i CMUa, pa usporediti? :?
mate (napisa):
Zaboravio sam napomenuti da ja ne vidim niti www na http://student.math.hr
Zar sam jedini Question Question Question Question Question Question
Kako rekoh dolazim preko Hineta, pa ne znam kome se žaliti?


Meni trenutno (preko Iskona) radi. Smile Mozes li (s minimalnim vremenskim razmakom) vidjeti preko Iskona, HiNeta i CMUa, pa usporediti? Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 22:34 sri, 4. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cini mi se da sam nasao dosta uvjerljiv odgovor.

Postoji nesto sto se zove velicina paketa za mrezu, engl. Maximum Transmission Unit (MTU). Problem je da ako saljes male pakete puno trosis na zaglavlje, cekas na potvrdu da je paket primljen, jednostavnije imas overhead za svaki paket koji posaljes. Ako saljes prevelike pakete, a desi se da se ovaj zagubi ili stigne na odrediste s greskom, treba poslati novi, dakle opet gubis. Na ethernet mrezama je obicno vrijednost postavljena na 1500, a tako je uglavnom i na internetu.
Buduci sam ja na DSLu, a DSL dodaje nekakvo svoje zaglavlje na pakete, potrebno je smanjiti MTU. Smanjio sam MTU na 1412. Sada vidim i web i mogu napraviti telnet na studenta. Mozda da netko sa 56k modemom pokusa na slican nacin smanjiti MTU, bi bilo poboljsanja. Sumljam na relativo losu vezu, sto za vece pakete znaci dosta izgubljenih koje treba resendati. Ovo sam sredio sa linuxom, na windowsima u letimicnom pogledu nisam nasao MTU. Ako netko nađe neka se udostoji javiti.

:-)
Cini mi se da sam nasao dosta uvjerljiv odgovor.

Postoji nesto sto se zove velicina paketa za mrezu, engl. Maximum Transmission Unit (MTU). Problem je da ako saljes male pakete puno trosis na zaglavlje, cekas na potvrdu da je paket primljen, jednostavnije imas overhead za svaki paket koji posaljes. Ako saljes prevelike pakete, a desi se da se ovaj zagubi ili stigne na odrediste s greskom, treba poslati novi, dakle opet gubis. Na ethernet mrezama je obicno vrijednost postavljena na 1500, a tako je uglavnom i na internetu.
Buduci sam ja na DSLu, a DSL dodaje nekakvo svoje zaglavlje na pakete, potrebno je smanjiti MTU. Smanjio sam MTU na 1412. Sada vidim i web i mogu napraviti telnet na studenta. Mozda da netko sa 56k modemom pokusa na slican nacin smanjiti MTU, bi bilo poboljsanja. Sumljam na relativo losu vezu, sto za vece pakete znaci dosta izgubljenih koje treba resendati. Ovo sam sredio sa linuxom, na windowsima u letimicnom pogledu nisam nasao MTU. Ako netko nađe neka se udostoji javiti.

Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 20:49 pon, 16. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Niti ja se skoro nikad ne mogu od doma telnetirati na student, ali sam uspjela otkriti način ovih dana.
Prvo otvorim jedan telnet i dok se on pokusava spojit, otvorim drugi. Taj drugi se odmah spoji, a prvi ode...

Ne znam jesam li otkrila toplu vodu, ali radi!
Niti ja se skoro nikad ne mogu od doma telnetirati na student, ali sam uspjela otkriti način ovih dana.
Prvo otvorim jedan telnet i dok se on pokusava spojit, otvorim drugi. Taj drugi se odmah spoji, a prvi ode...

Ne znam jesam li otkrila toplu vodu, ali radi!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan