Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vracanje pobrisanih file-ova

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 17:09 ned, 8. 1. 2006    Naslov: Vracanje pobrisanih file-ova Citirajte i odgovorite

Vec je polako izgubljena svaka nada, al da ipak pitam za svaki slucaj.

PDF [i]fileki[/i].
Obrisani sa paricije na kojoj se nalaze samo podaci, a na drugoj su WinXP. NTFS.

Isprobano 30tak undeleteprograma i samo ih jedan pronalazi, ali ih nudi kao .rtf koji daju beskoristan sadrzaj. Word trazi nekakve convertere da bi ih mogao i otvoriti, tj. ne zeli ih otvoriti. Preimenovanje tih .rtf-ova u .pdf ne daje ploda. Notepad ih otvara kao prazne.

Nije kod mene, i nisam bio na tom kompu tak da je to sve kaj znam.

Mislim da taj jedan jedini program koji ih nadje sam vidi da su oni tam bili, ali da je vec nekaj preko njih napisano, pa zato vraca nebuloze.

Ima li netko kakav prijedlog last minute? (osim vjesanja, napustanja svake nade i pjevusenja "Always look on the bright side of life...")

Jos jedan WinXP undelete program bas i nije prijedlog, jer su isprobani valjda svi moguci.. :/ :(
Vec je polako izgubljena svaka nada, al da ipak pitam za svaki slucaj.

PDF fileki.
Obrisani sa paricije na kojoj se nalaze samo podaci, a na drugoj su WinXP. NTFS.

Isprobano 30tak undeleteprograma i samo ih jedan pronalazi, ali ih nudi kao .rtf koji daju beskoristan sadrzaj. Word trazi nekakve convertere da bi ih mogao i otvoriti, tj. ne zeli ih otvoriti. Preimenovanje tih .rtf-ova u .pdf ne daje ploda. Notepad ih otvara kao prazne.

Nije kod mene, i nisam bio na tom kompu tak da je to sve kaj znam.

Mislim da taj jedan jedini program koji ih nadje sam vidi da su oni tam bili, ali da je vec nekaj preko njih napisano, pa zato vraca nebuloze.

Ima li netko kakav prijedlog last minute? (osim vjesanja, napustanja svake nade i pjevusenja "Always look on the bright side of life...")

Jos jedan WinXP undelete program bas i nije prijedlog, jer su isprobani valjda svi moguci.. Ehm? Sad



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 17:30 ned, 8. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, isto pitanje i mene muci (ocigledno je ista osoba nas vise kontaktirala :-)). ja nisam po tom pitanju nista nasao. sve mi se cini da neki dio tih fajlova jednostavno fali iz nekog razloga i zato se dobiva garbage kad se undeleta :-? nazalost, ja rjesenje problema ne znam :( a stvarno sam proguglao sve. mozda ce netko biti pametniji od mene, pa ponudi neko rjesenje. ali, uz to sto sam procitao i uz svoje osobno iskustvo sa takvim stvarima, rekao bi da se ti fajlovi ne mogu vratit :cry: meni je jako zao sto je takav rezultat mojeg istrazivanja :-(
da, isto pitanje i mene muci (ocigledno je ista osoba nas vise kontaktirala Smile). ja nisam po tom pitanju nista nasao. sve mi se cini da neki dio tih fajlova jednostavno fali iz nekog razloga i zato se dobiva garbage kad se undeleta Confused nazalost, ja rjesenje problema ne znam Sad a stvarno sam proguglao sve. mozda ce netko biti pametniji od mene, pa ponudi neko rjesenje. ali, uz to sto sam procitao i uz svoje osobno iskustvo sa takvim stvarima, rekao bi da se ti fajlovi ne mogu vratit Crying or Very sad meni je jako zao sto je takav rezultat mojeg istrazivanja Sad



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 17:40 ned, 8. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je pisano po sektorima koji su sadrzavali obrisani fajl, bojim se da nema spasa...

Ipak, baciti oko na [url]http://www.ntfs.com[/url]
(nisam detaljno proucavao, ima dosta o NTFS layout-u particije i o recovery akcijama...)
Ako je pisano po sektorima koji su sadrzavali obrisani fajl, bojim se da nema spasa...

Ipak, baciti oko na http://www.ntfs.com
(nisam detaljno proucavao, ima dosta o NTFS layout-u particije i o recovery akcijama...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbanicev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2004. (19:32:44)
Postovi: (52)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0
Lokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero

PostPostano: 10:53 pon, 9. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo je jedan prastari link :( , iako se radi o pomalo zastarjeloj tehnologiji, pokazuje da se na obicnom hard disku (90 - tih :lol: ) može pronaci bilo koji podatak (naravno teorijski, prakticki je za obicne smrtnike :twisted: neizvedivo, jedini je uvjet da lokacija na kojoj je podatak nije visestruko prepisivana (sto manje to bolje), dakle moze biti i izbrisana, sto jos ne znaci da je i prepisana, tada je situacija olaksavajuca, ne bas mnogo u slucaju NTFS-a) [url]http://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/pubs/secure_del.html[/url]

Mislim da to jedino ima smisla sa magnetskim zapisom podataka. (Za ostalo :?: )
Nikakva softverska manipulacija :!: ne vraca podatak cija je lokacija nadomjestena nekim drugim ((ne)podatkom). (zaboravi sve te stos programčiće :shock: )[/url]
Ovo je jedan prastari link Sad , iako se radi o pomalo zastarjeloj tehnologiji, pokazuje da se na obicnom hard disku (90 - tih Laughing ) može pronaci bilo koji podatak (naravno teorijski, prakticki je za obicne smrtnike Twisted Evil neizvedivo, jedini je uvjet da lokacija na kojoj je podatak nije visestruko prepisivana (sto manje to bolje), dakle moze biti i izbrisana, sto jos ne znaci da je i prepisana, tada je situacija olaksavajuca, ne bas mnogo u slucaju NTFS-a) http://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/pubs/secure_del.html

Mislim da to jedino ima smisla sa magnetskim zapisom podataka. (Za ostalo Question )
Nikakva softverska manipulacija Exclamation ne vraca podatak cija je lokacija nadomjestena nekim drugim ((ne)podatkom). (zaboravi sve te stos programčiće Shocked )[/url]



_________________
vim vim vim
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pbanicev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2004. (19:32:44)
Postovi: (52)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0
Lokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero

PostPostano: 13:46 sri, 11. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

:lol:

Dakle, posto je ime topica Vracanje pobrisanih file-ova, evo kako vratiti bilo koji pobrisani file (univerzalno rjesenje) (uz uvjet da vrijedi ono gore napisano, podatak nije prepisan nekim drugim, naravno moze samo djelic njega biti prepisan a da vracanje podatka postane lutrija :cry: , izvrsne programe je moguce vratiti bez muke ako je vrijeme koje je proslo od brisanja tog podatka vrlo kratko, ili slucajno na toj lokaciji harddisk (moze biti i bilo sto drugo) nije nista mijenjao, ako je mijenjao jedan jedini bit :pop2: ).

Ovo vrijedi samo za un*x os-eve (i linux, za ostale vrijedi podjednako ako naravno imate un*x :tapsh: sa kojeg mozete pristupati toj lokaciji (particiji, disku ili vec sto je, nisam isprobao niti namjeravam billo koji file system osim UFS (probao FAT16, radi))).

:vidivamo:

U single user modu (naravno kao [i]root[/i] :evil: ) izvrsite naredbu ovakvog tipa (nije nuzno da ste u single user modu, jedino ako je "particija" po defaultu mountana tada je demountate (bolje da je demountate, iako ne morate), to je najbezbolnije u single user modu, ako se javlja greska na pokusavajte sa force ponovno demountirati jer time necete uvecini slucajeva postici ama bas nista)

root# dd <dodatne opcije, ne nuzne> bs=1 if=/dev/<device koji pretrazujete> | grep <opcije> | less > "<datoteka u koju cete sacuvati pronadjeno>"
ako zelite listati koristite less, paznja neascii znakovi ce poprimiti svakavo znacenje pa ako niste pazljivi konsola ce skrenuti i pocet cete pisati nebuloze po promptu.
(pocnite vec jednom citati svoj disk, od pocetka, byte po byte :wall: )

Naravno, morate znati kako upotrijebiti [i]grep[/i] :oops: .
Ovo ce samo filtrirati tekst i prikazati okolinu teksta koji je pronasao (kojeg ste naveli u <opcije> pod -e ).

Za napredno, traziti samo podatke odredjenog tipa, najbolje je koristiti [i]perl[/i] ako ga imate, ako nemate sami ste si krivi :pop2: , umjesto grepa (sto je to [i]perl[/i] :lol: :cijepam: :wall: ). Od velike ce vam koristi biti vec postojeci database za program [i]file[/i] (koji mora postojati za svaki un*x) (naveden je negdje u manul od [i]file[/i] ), u njemu pronadjite svoj tip datoteke i to je to. Pdf ako se ne varam pocinje sa %PDF a zavrsava sa %%EOF (vrlo ljepo, no sto ako je takav tekst negdje izmedju, vjerojatno necete postici nista, zato ljepo naucite perl :cijepam: dobit cete mnogo toga najmajnje :vatrica: :lol: inace ).

Ako je disk prevelik (gomila gigabajta) ovo moze potrajati (usto ovo ce pronaci i fileove koji nisu izbrisani :cry: ), zato pocnite pamtiti [i]inode[/i] (serial number) broj adrese na kojem je (bila) datoteka :lol: :wall: , obicno ga nadjete sa [i]ls -i[/i], i uz malo racunanja unesite iseek=<broj bajtova koje ste izracunali> i count=<broj bajtova koje sadrzi datoteka, njena velicina u bajtovima> opciju u [i]dd[/i] i sada vam [i]grep[/i] ili [i]perl[/i] nije uopce potreban. :frustriran: :wink:
:recycle: - :lol:
Laughing

Dakle, posto je ime topica Vracanje pobrisanih file-ova, evo kako vratiti bilo koji pobrisani file (univerzalno rjesenje) (uz uvjet da vrijedi ono gore napisano, podatak nije prepisan nekim drugim, naravno moze samo djelic njega biti prepisan a da vracanje podatka postane lutrija Crying or Very sad , izvrsne programe je moguce vratiti bez muke ako je vrijeme koje je proslo od brisanja tog podatka vrlo kratko, ili slucajno na toj lokaciji harddisk (moze biti i bilo sto drugo) nije nista mijenjao, ako je mijenjao jedan jedini bit R.I.P. ).

Ovo vrijedi samo za un*x os-eve (i linux, za ostale vrijedi podjednako ako naravno imate un*x Tapsh, tapsh,... sa kojeg mozete pristupati toj lokaciji (particiji, disku ili vec sto je, nisam isprobao niti namjeravam billo koji file system osim UFS (probao FAT16, radi))).

Gledaj dobro sta ti pokazujem

U single user modu (naravno kao root Evil or Very Mad ) izvrsite naredbu ovakvog tipa (nije nuzno da ste u single user modu, jedino ako je "particija" po defaultu mountana tada je demountate (bolje da je demountate, iako ne morate), to je najbezbolnije u single user modu, ako se javlja greska na pokusavajte sa force ponovno demountirati jer time necete uvecini slucajeva postici ama bas nista)

root# dd <dodatne opcije, ne nuzne> bs=1 if=/dev/<device koji pretrazujete> | grep <opcije> | less > "<datoteka u koju cete sacuvati pronadjeno>"
ako zelite listati koristite less, paznja neascii znakovi ce poprimiti svakavo znacenje pa ako niste pazljivi konsola ce skrenuti i pocet cete pisati nebuloze po promptu.
(pocnite vec jednom citati svoj disk, od pocetka, byte po byte Brick wall )

Naravno, morate znati kako upotrijebiti grep Embarassed .
Ovo ce samo filtrirati tekst i prikazati okolinu teksta koji je pronasao (kojeg ste naveli u <opcije> pod -e ).

Za napredno, traziti samo podatke odredjenog tipa, najbolje je koristiti perl ako ga imate, ako nemate sami ste si krivi R.I.P. , umjesto grepa (sto je to perl Laughing Cijepam drva Brick wall ). Od velike ce vam koristi biti vec postojeci database za program file (koji mora postojati za svaki un*x) (naveden je negdje u manul od file ), u njemu pronadjite svoj tip datoteke i to je to. Pdf ako se ne varam pocinje sa %PDF a zavrsava sa %%EOF (vrlo ljepo, no sto ako je takav tekst negdje izmedju, vjerojatno necete postici nista, zato ljepo naucite perl Cijepam drva dobit cete mnogo toga najmajnje Vatrica... Laughing inace ).

Ako je disk prevelik (gomila gigabajta) ovo moze potrajati (usto ovo ce pronaci i fileove koji nisu izbrisani Crying or Very sad ), zato pocnite pamtiti inode (serial number) broj adrese na kojem je (bila) datoteka Laughing Brick wall , obicno ga nadjete sa ls -i, i uz malo racunanja unesite iseek=<broj bajtova koje ste izracunali> i count=<broj bajtova koje sadrzi datoteka, njena velicina u bajtovima> opciju u dd i sada vam grep ili perl nije uopce potreban. Bio je to tezak pismeni Wink
Recycle bin - Laughing



_________________
vim vim vim


Zadnja promjena: pbanicev; 13:06 pon, 16. 1. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 17:54 sri, 11. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li zna netko neki dobar program pomocu kojeg mogu skinuti fileove sa ostecenog CD-a??
da li zna netko neki dobar program pomocu kojeg mogu skinuti fileove sa ostecenog CD-a??



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 18:22 sri, 11. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]da li zna netko neki dobar program pomocu kojeg mogu skinuti fileove sa ostecenog CD-a??[/quote]


file scavanger version 3.0
skida ti i sa cd-a i opcenito sve probaj
:lol:
filipnet (napisa):
da li zna netko neki dobar program pomocu kojeg mogu skinuti fileove sa ostecenog CD-a??



file scavanger version 3.0
skida ti i sa cd-a i opcenito sve probaj
Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 18:47 sri, 11. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]da li zna netko neki dobar program pomocu kojeg mogu skinuti fileove sa ostecenog CD-a??[/quote]

IsoBuster ... stvarno all mighty program za čitanje cda, hrpa načina i naprednih opcija kao npr. čitanje fajlova za boot na cdu.
filipnet (napisa):
da li zna netko neki dobar program pomocu kojeg mogu skinuti fileove sa ostecenog CD-a??


IsoBuster ... stvarno all mighty program za čitanje cda, hrpa načina i naprednih opcija kao npr. čitanje fajlova za boot na cdu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan