Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanja za Ivančicu i ostale iz SUMA(koji mogu odgovoriti)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:18 sri, 30. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anavi"]koliko ja znam nitko se nije potrudio napisat projekte koji imaju potencijal biti znacajnije medijski popraceni nego sto su sumini 8) [/quote]

:lol: :lol: :lol: Sta jest jest. Po tom kriteriju trebali ste dobiti jos vise para :lol:
anavi (napisa):
koliko ja znam nitko se nije potrudio napisat projekte koji imaju potencijal biti znacajnije medijski popraceni nego sto su sumini Cool


Laughing Laughing Laughing Sta jest jest. Po tom kriteriju trebali ste dobiti jos vise para Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:35 sri, 30. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anavi"][quote="color"]Ivančice to sve tako krasno izgleda kad čovjek čita. Ja se samo nadam da čete i vi iz SUME-e i SZ-a to isto čitati kad budete predlagali projekte u budućnosti i da će ti projekti zadovoljavati kriterije:
[/quote]

nisam ivancica ali....ti kazes da ovi projekti ne zadovoljavaju kriterije?

[/quote]
Mora da se šališ. Nogomet i šah zadovoljavaju kriterije. :roll:
Postaje mi dosadno ovo ponavljanje. :roll:
anavi (napisa):
color (napisa):
Ivančice to sve tako krasno izgleda kad čovjek čita. Ja se samo nadam da čete i vi iz SUME-e i SZ-a to isto čitati kad budete predlagali projekte u budućnosti i da će ti projekti zadovoljavati kriterije:


nisam ivancica ali....ti kazes da ovi projekti ne zadovoljavaju kriterije?


Mora da se šališ. Nogomet i šah zadovoljavaju kriterije. Rolling Eyes
Postaje mi dosadno ovo ponavljanje. Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 19:39 sri, 30. 4. 2003    Naslov: A onaj prijedlog? Citirajte i odgovorite

Hmm... Meni zgleda da su ti silni Ivančicini navodi odgovori na ona moja [color=red]crvena[/color] pitanja. Hvala Ivančice. Zapravo je jasno da mislite da su ti projekti zasluzili lovu kad ste ih predložili. A i kako to pokazuješ tim navodima niste kršili nikakav zakon. Al nisam ja ni mislio da ste prekršili neki zakon, samo se ja ne slažem s davanjem toliko novaca na nogomet i šah. Ostalo mi može proć, ali i dalje se ne slažem da SUMA dobi puno, a drugi malo za slične projekte.

Eto, nisu mi ni trebala sva ta pitanja, osim onog prvog i drugog. Pa ih ponavljam (prvom sam ponešto dodao :wink: ):

[color=red]Hoće li se vodstvo SUMA-e ikada izjasniti o onom prijedlogu kolege Šorna da se odbije taj novac (za nogač i šah recimo, barem dio tog novca) jer su neke udruge, tj. projekti oštećeni, tj. dobili su puno manje novca (ili ih uopće nisu dobili) od SUMA-nih projekata (tipa nogomet i šah), a nisu kvalitetom bili lošiji od SUMA-inih?[/color]

[color=red]Ako je vodstvo SUMA-e već donjelo odluku o tom prijedlogu ili se već izjasnilo možete li tu odluku ovdje objaviti?[/color]

Hvala unaprijed! :D
Hmm... Meni zgleda da su ti silni Ivančicini navodi odgovori na ona moja crvena pitanja. Hvala Ivančice. Zapravo je jasno da mislite da su ti projekti zasluzili lovu kad ste ih predložili. A i kako to pokazuješ tim navodima niste kršili nikakav zakon. Al nisam ja ni mislio da ste prekršili neki zakon, samo se ja ne slažem s davanjem toliko novaca na nogomet i šah. Ostalo mi može proć, ali i dalje se ne slažem da SUMA dobi puno, a drugi malo za slične projekte.

Eto, nisu mi ni trebala sva ta pitanja, osim onog prvog i drugog. Pa ih ponavljam (prvom sam ponešto dodao Wink ):

Hoće li se vodstvo SUMA-e ikada izjasniti o onom prijedlogu kolege Šorna da se odbije taj novac (za nogač i šah recimo, barem dio tog novca) jer su neke udruge, tj. projekti oštećeni, tj. dobili su puno manje novca (ili ih uopće nisu dobili) od SUMA-nih projekata (tipa nogomet i šah), a nisu kvalitetom bili lošiji od SUMA-inih?

Ako je vodstvo SUMA-e već donjelo odluku o tom prijedlogu ili se već izjasnilo možete li tu odluku ovdje objaviti?

Hvala unaprijed! Very Happy



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies


Zadnja promjena: steelworker; 22:08 sri, 30. 4. 2003; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:01 sri, 30. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="anavi"]koliko ja znam nitko se nije potrudio napisat projekte koji imaju potencijal biti znacajnije medijski popraceni nego sto su sumini 8) [/quote]
:lol: :lol: :lol: Sta jest jest. Po tom kriteriju trebali ste dobiti jos vise para :lol:[/quote]

Pa, vidi popularnosti na Forumu! 8) A gdje ces bolji medij od toga? :mrgreen:
krcko (napisa):
anavi (napisa):
koliko ja znam nitko se nije potrudio napisat projekte koji imaju potencijal biti znacajnije medijski popraceni nego sto su sumini Cool

Laughing Laughing Laughing Sta jest jest. Po tom kriteriju trebali ste dobiti jos vise para Laughing


Pa, vidi popularnosti na Forumu! Cool A gdje ces bolji medij od toga? Mr. Green



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 14:24 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Postupak za isčlanjnje? Citirajte i odgovorite

Ovo nije nikakva provokacija niti zezanje, ovo je normalno pitanje.

[b]Može li mi netko opisati što sve trebam napraviti da se ispišem/istupim iz SUMA-e.[/b] :?:

Dodjem samo gore (u 102) i kažem ili trebam pisati razloge i još neke stvari? :?:

Hvala.
Ovo nije nikakva provokacija niti zezanje, ovo je normalno pitanje.

Može li mi netko opisati što sve trebam napraviti da se ispišem/istupim iz SUMA-e. Question

Dodjem samo gore (u 102) i kažem ili trebam pisati razloge i još neke stvari? Question

Hvala.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 21:18 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Može li mi netko opisati što sve trebam napraviti da se ispišem/istupim iz SUMA-e. [/quote]

Samim time što nisi platio članarinu, više nisi član SUMAe. Dakle, to je to. ne trebaš dolaziti.
steelworker (napisa):
Može li mi netko opisati što sve trebam napraviti da se ispišem/istupim iz SUMA-e.


Samim time što nisi platio članarinu, više nisi član SUMAe. Dakle, to je to. ne trebaš dolaziti.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 21:25 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Supač! Hvala Ivančice!

Nisam to znal. Ja sam mislil da oni koji plate mogu odlučivati i kaj sve ne, a ovi ostali ostaju obićni smrtnici. Mora da sam to sve krivo shvatio.

TNX još jednom!
Supač! Hvala Ivančice!

Nisam to znal. Ja sam mislil da oni koji plate mogu odlučivati i kaj sve ne, a ovi ostali ostaju obićni smrtnici. Mora da sam to sve krivo shvatio.

TNX još jednom!



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 21:59 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemaš na čemu, steelworkerčiću! Pardon, Steelworkeru. Ma, ne mogu ja s tobom pričat a da ti ne tepam!
Eto, slobodan si ko ptica! Sad se možeš učlaniti u neke druge studentske udruge, ali budi pažljiv... ( :wink: )
Nemaš na čemu, steelworkerčiću! Pardon, Steelworkeru. Ma, ne mogu ja s tobom pričat a da ti ne tepam!
Eto, slobodan si ko ptica! Sad se možeš učlaniti u neke druge studentske udruge, ali budi pažljiv... ( Wink )



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 15:24 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ivančice, ovi odgovori su službeni odgovori i stavovi tvojih šefova. hvala. ali mi želimo i tvoje mišljenje, tvoje stavove, tebe želimo razgolitit... ups... sad će mi izbrisat post
ma valjda neće :cry: pleeease
ivančice, ovi odgovori su službeni odgovori i stavovi tvojih šefova. hvala. ali mi želimo i tvoje mišljenje, tvoje stavove, tebe želimo razgolitit... ups... sad će mi izbrisat post
ma valjda neće Crying or Very sad pleeease


[Vrh]
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 16:38 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

A tko ste to vi?
Ispalo je tako da na Forumu nastupam kao službena glasnogovornica SUMAe, ali ako čitaš između redaka, možeš saznati i moje mišljenje. No, da ne moraš tražiti okolo, sad ću ti napisati:

Ja smatram da je sve OK! Po meni nije problem u Bezjaku, Režeku ili nekom drugom "na vlasti", nego je problem u vama, ljudi. A kad i sami dođete do te spoznaje, moglo bi biti kasno.
Vjerujem Bezjaku ako kaže da nije kriv, vjerujem Režeku ako kaže da nije kriv. A vjerujem im zato jer ih poznajem već neko vrijeme i do sada nisam imala razloga ne vjerovati im.
Zadovoljan?
A tko ste to vi?
Ispalo je tako da na Forumu nastupam kao službena glasnogovornica SUMAe, ali ako čitaš između redaka, možeš saznati i moje mišljenje. No, da ne moraš tražiti okolo, sad ću ti napisati:

Ja smatram da je sve OK! Po meni nije problem u Bezjaku, Režeku ili nekom drugom "na vlasti", nego je problem u vama, ljudi. A kad i sami dođete do te spoznaje, moglo bi biti kasno.
Vjerujem Bezjaku ako kaže da nije kriv, vjerujem Režeku ako kaže da nije kriv. A vjerujem im zato jer ih poznajem već neko vrijeme i do sada nisam imala razloga ne vjerovati im.
Zadovoljan?



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 17:25 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Ja smatram da je sve OK! Po meni nije problem u Bezjaku, Režeku ili nekom drugom "na vlasti", nego je problem u vama, ljudi. A kad i sami dođete do te spoznaje, moglo bi biti kasno.[/quote]

Ivančice, ja mislim da ti smatraš da je sve OK, jer smatraš da je OK da se čovjek na vlasti pobrine za svoje na uštrb drugih. :cry:

Jesam li u pravu? Ako nisam, opovrgni me, pliz. Hvala.
Ivančica (napisa):
Ja smatram da je sve OK! Po meni nije problem u Bezjaku, Režeku ili nekom drugom "na vlasti", nego je problem u vama, ljudi. A kad i sami dođete do te spoznaje, moglo bi biti kasno.


Ivančice, ja mislim da ti smatraš da je sve OK, jer smatraš da je OK da se čovjek na vlasti pobrine za svoje na uštrb drugih. Crying or Very sad

Jesam li u pravu? Ako nisam, opovrgni me, pliz. Hvala.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 17:39 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Steelworkeru!
Kako si podao i prepreden. Ljudi, ovaj gospodin je vodio osoban razgovor (tj. SMS dopisivanje) sa mnom i ja sam mu napisala nešto u smislu: [i]Ja ne znam dal je [b]on[/b] dao svojim udrugama pare, ali i da je, što je tu loše?[/i]
Recimo to ovak: čovjek postane predsjednik države. On je na vrlo ozbiljnom položaju i donosi vrlo važne odluke. Iz nekih svojih osobnih razloga, odluči se ove godine više love uložiti u izgradnju ceste prema Splitu, nego prema Osijeku. I ljudi ga napadnu. [i]Pa mogao je podijeliti te novce i graditi obadvije ceste odjednom.[/i] Da, ali onda ne bi imao sredstava ni da dođe do pola od svake. [i]Pa, mogao je dati sve za cestu do Osijeka![/i] Mogao je, ali on ima koncept u svojoj glavi, i zna zašto je to tako napravio. Razlog bi mogao biti: očekivani veliki broj turista nadolazećeg ljeta. A turisti se ionako žale da su ceste loše.
Dakle, da me krivo ne shvatite: JA NE TVRDIM DA JE BEZJAK TO UČINIO; ali u slučaju da jeste, ja i dalje ostajem na njegovoj strani!
Nadam se da sam ti odgovorila na pitanje.
Steelworkeru!
Kako si podao i prepreden. Ljudi, ovaj gospodin je vodio osoban razgovor (tj. SMS dopisivanje) sa mnom i ja sam mu napisala nešto u smislu: Ja ne znam dal je on dao svojim udrugama pare, ali i da je, što je tu loše?
Recimo to ovak: čovjek postane predsjednik države. On je na vrlo ozbiljnom položaju i donosi vrlo važne odluke. Iz nekih svojih osobnih razloga, odluči se ove godine više love uložiti u izgradnju ceste prema Splitu, nego prema Osijeku. I ljudi ga napadnu. Pa mogao je podijeliti te novce i graditi obadvije ceste odjednom. Da, ali onda ne bi imao sredstava ni da dođe do pola od svake. Pa, mogao je dati sve za cestu do Osijeka! Mogao je, ali on ima koncept u svojoj glavi, i zna zašto je to tako napravio. Razlog bi mogao biti: očekivani veliki broj turista nadolazećeg ljeta. A turisti se ionako žale da su ceste loše.
Dakle, da me krivo ne shvatite: JA NE TVRDIM DA JE BEZJAK TO UČINIO; ali u slučaju da jeste, ja i dalje ostajem na njegovoj strani!
Nadam se da sam ti odgovorila na pitanje.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 18:00 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Steelworkeru!
Kako si podao i prepreden. Ljudi, ovaj gospodin je vodio osoban razgovor (tj. SMS dopisivanje) sa mnom i ja sam mu napisala nešto u smislu: [i]Ja ne znam dal je [b]on[/b] dao svojim udrugama pare, ali i da je, što je tu loše?[/i][/quote]

Ivančice, ne želim se svađati, ali rekla si puno više od toga u tom osobnom razgovoru. Kada sa te pitao mogu li te citirati napisala si mi da mogu citirati "Ja nemam pojma sto je napravio, a i ako jeste šta je tu loše?". To je točan citat. Ja nisam podao. Malo razmisli, kažeš mi jedno, onda kažeš da mogu citirati drugo, a znaš da ja volim govorit istinu i ne prešućivati. Ali vidiš, nisam citirao ništa od onog što mi nisi dopustila. Ostalo sam iznosio moje viđenje zašto ti nešto misliš. A nemoj biti toliko sigurna da si ti jedina na koju sam mislio kada sam napisao da mi sa strane ljudi govore da razmislim.

Ako se želiš svađati i vrijeđati me onda
:pm:

Samo ponavljam ti, ja se ne želim svađati, pa ti možda neću odgovarati. I pazi, jer mogla bi izgubiti prijatelje ovakvim postupcima, a kad shvatiš koliko su ti prijatelji dobri, biti će kasno. Prekasno. To nije prijetnja, nego tužna istina.
Ivančica (napisa):
Steelworkeru!
Kako si podao i prepreden. Ljudi, ovaj gospodin je vodio osoban razgovor (tj. SMS dopisivanje) sa mnom i ja sam mu napisala nešto u smislu: Ja ne znam dal je on dao svojim udrugama pare, ali i da je, što je tu loše?


Ivančice, ne želim se svađati, ali rekla si puno više od toga u tom osobnom razgovoru. Kada sa te pitao mogu li te citirati napisala si mi da mogu citirati "Ja nemam pojma sto je napravio, a i ako jeste šta je tu loše?". To je točan citat. Ja nisam podao. Malo razmisli, kažeš mi jedno, onda kažeš da mogu citirati drugo, a znaš da ja volim govorit istinu i ne prešućivati. Ali vidiš, nisam citirao ništa od onog što mi nisi dopustila. Ostalo sam iznosio moje viđenje zašto ti nešto misliš. A nemoj biti toliko sigurna da si ti jedina na koju sam mislio kada sam napisao da mi sa strane ljudi govore da razmislim.

Ako se želiš svađati i vrijeđati me onda
Poziv za preseljenje u Private Message

Samo ponavljam ti, ja se ne želim svađati, pa ti možda neću odgovarati. I pazi, jer mogla bi izgubiti prijatelje ovakvim postupcima, a kad shvatiš koliko su ti prijatelji dobri, biti će kasno. Prekasno. To nije prijetnja, nego tužna istina.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Svarog
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 05. 2003. (19:46:15)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: to se i ja pitam

PostPostano: 19:07 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo da se nadovezem na Ivancicin post u kojem ona kaze da misli da je sve [b]ok[/b].

[b]Bioloski odsjek je dobio 0 kn ove godine. [/b]

Projekt [b]Sjeverni Velebit[/b] je [b]visednevni teren[/b] na koji [b]ide 40-ak ljudi[/b] koji se bave istrazivanjem razlicitih skupina zivotinja (kornjasi, pauci, vretenca, sisavci, ptice, sismisi i druge) gljiva i bilja. Tamo se vecinom [b]radi na skupljanju uzoraka za popis flore i faune hrvatske[/b], jer mi smo [b]jedina zemlja u europi koja nema popis flore i faune[/b]. To znaci da postoje mjesta u hrvatskoj na kojima se ne zna sto tamo zivi. Desava se to da izumiru biljne i zivotinjske vrste za koje mi i ne znamo da postoje. A ovo nije djungla amazone, vec juzna europa! A necu ni pricat da se autocesta Zagreb-Split gradi na takvim podrucjima. [b]Na slicne terene ide se svake godine od 1998[/b] (ili 1999, ne znam sigurno, onda sam bio u srednjoj skoli. Ja sam, ipak, tek druga godina) i [b]uvijek[/b] su bili dijelom [b]financirani od SZ-a.[/b] Kad je isti takav [b]teren[/b] bio [b]na Mljetu[/b] i kad je poslije izradjen [b]zbornik[/b] (citaj: objavljeni podaci), taj je zbornik [b]dobio nagradu ministarstva zastite okolisa.[/b] Napominjem da [b]vecina ljudi koji su bili na Mljetu, idu ove godine na Sjeverni Velebit.[/b]
[b]Projekt Sjeverni Velebit je dobio 0 kuna.[/b]

Od ostalih projekata izdvojio bih [b]In Vivo.[/b] To je [b]casopis[/b] studentske udruge BIUS koji [b]izlazi vise puta godisnje[/b]. «In vivo» [b]izlazi od 1999. godine[/b] i koji je [b]dobio Priznanje od Fakultetskog vijeća PMF-a u godini 1999/2000.[/b] U In Vivu mozete procitat o zbivanjima na Bioloskom odsjeku (interwievi sa profesorima, asistentima, procelnikom), o novostima u biologiji, o projektima BIUS-a, te, meni najdraze, interwievi sa nasim znanstvenicima koji sad rade vani na zanimljivim projektima.
[b]Projekt In Vivo je dobio 0 kuna.[/b]

Ostali projekti su vecinom terenska [b]istrazivanja[/b] pojedinih skupina zivotinja. Hocu reci, da [b]sa bioloskog odsjeka (oni projekti koje je poslao BIUS) nema niti jedan projekt vezan uz sah, nogomet ili drustvene plesove vec su SVI vezani uz struku.[/b]
Zbog ovog sam stvarno [b]ljut[/b] kad vidim sto je dobilo novac na PMF-u.

Jedva cekam da vidim ocjene tih projekata jer su oni [b]izvedivi (sto dokazuje cinjenica da se vec izvode dugi niz godina) i tradicionalni (znaci da su dobili lovu od SZ-a svake godine osim ove)[/b] tako da jedino lose ocjene i drugo mogu biti razlog za nedobivanje novca. Ako je razlog "i drugo" onda cu te opet pitat jel vjerujes Petru Bezjaku (pogotovo nakon onog sto si mogla cuti sto je rekao na sjednici).
Samo da se nadovezem na Ivancicin post u kojem ona kaze da misli da je sve ok.

Bioloski odsjek je dobio 0 kn ove godine.

Projekt Sjeverni Velebit je visednevni teren na koji ide 40-ak ljudi koji se bave istrazivanjem razlicitih skupina zivotinja (kornjasi, pauci, vretenca, sisavci, ptice, sismisi i druge) gljiva i bilja. Tamo se vecinom radi na skupljanju uzoraka za popis flore i faune hrvatske, jer mi smo jedina zemlja u europi koja nema popis flore i faune. To znaci da postoje mjesta u hrvatskoj na kojima se ne zna sto tamo zivi. Desava se to da izumiru biljne i zivotinjske vrste za koje mi i ne znamo da postoje. A ovo nije djungla amazone, vec juzna europa! A necu ni pricat da se autocesta Zagreb-Split gradi na takvim podrucjima. Na slicne terene ide se svake godine od 1998 (ili 1999, ne znam sigurno, onda sam bio u srednjoj skoli. Ja sam, ipak, tek druga godina) i uvijek su bili dijelom financirani od SZ-a. Kad je isti takav teren bio na Mljetu i kad je poslije izradjen zbornik (citaj: objavljeni podaci), taj je zbornik dobio nagradu ministarstva zastite okolisa. Napominjem da vecina ljudi koji su bili na Mljetu, idu ove godine na Sjeverni Velebit.
Projekt Sjeverni Velebit je dobio 0 kuna.

Od ostalih projekata izdvojio bih In Vivo. To je casopis studentske udruge BIUS koji izlazi vise puta godisnje. «In vivo» izlazi od 1999. godine i koji je dobio Priznanje od Fakultetskog vijeća PMF-a u godini 1999/2000. U In Vivu mozete procitat o zbivanjima na Bioloskom odsjeku (interwievi sa profesorima, asistentima, procelnikom), o novostima u biologiji, o projektima BIUS-a, te, meni najdraze, interwievi sa nasim znanstvenicima koji sad rade vani na zanimljivim projektima.
Projekt In Vivo je dobio 0 kuna.

Ostali projekti su vecinom terenska istrazivanja pojedinih skupina zivotinja. Hocu reci, da sa bioloskog odsjeka (oni projekti koje je poslao BIUS) nema niti jedan projekt vezan uz sah, nogomet ili drustvene plesove vec su SVI vezani uz struku.
Zbog ovog sam stvarno ljut kad vidim sto je dobilo novac na PMF-u.

Jedva cekam da vidim ocjene tih projekata jer su oni izvedivi (sto dokazuje cinjenica da se vec izvode dugi niz godina) i tradicionalni (znaci da su dobili lovu od SZ-a svake godine osim ove) tako da jedino lose ocjene i drugo mogu biti razlog za nedobivanje novca. Ako je razlog "i drugo" onda cu te opet pitat jel vjerujes Petru Bezjaku (pogotovo nakon onog sto si mogla cuti sto je rekao na sjednici).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 21:28 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije svega, Steelworkeru, ja se ne želim svađat. A to što ti moje riječi tumačiš kao svađu, to je problem u tebi. Shvaćam da me svi doživljavate kao neprijatelja, ali šta ja tu mogu. I ja vas tak doživljavam.

[quote="Svarog"]Kad je isti takav teren bio na Mljetu i kad je poslije izradjen zbornik (citaj: objavljeni podaci), taj je zbornik dobio nagradu ministarstva zastite okolisa. [/quote]
Kakvu nagradu? Ako se radi o novcima, onda nema šta raditi među studentskim projektima. Negdje sam quotala što sve smije biti projekt.
Drugo, da li je ovih godina neki od tih projekata ili usko povezanih s tim dobio novce? Sad sam pročitala:
[quote="Svarog"]Na slicne terene ide se svake godine od 1998 (ili 1999, ne znam sigurno, onda sam bio u srednjoj skoli. Ja sam, ipak, tek druga godina) i uvijek su bili dijelom financirani od SZ-a.[/quote]
Ako je, zašto ne bi sada malo drugi dobili? Zašto uvijek isti. Pazi, SUMA nikada nikakve novce nije dobila za projekte. A ti kažeš da su uvijek bili dijelom financirani. Čekaj malo, o kakvoj poštenoj raspodjeli novca mi govorimo?
Ako je časopis In Vivo dobio priznanje, onda valjda i pronalazite sponzore. SUMA je jedna mlada udruga. Limes je tek dočekao svoj prvi broj (a uskoro će, nadam se i drugi). Mi smo ponosni na njega. Možda nije savršen, možda nema interviewa s ljudima iz inozemstva, ali pošto se kaže da se prvi mačići u vodu bacaju, a mi smo svoje ostavili, to ipak govori nešto.
E, sada još i više mislim da je sve OK!
Prije svega, Steelworkeru, ja se ne želim svađat. A to što ti moje riječi tumačiš kao svađu, to je problem u tebi. Shvaćam da me svi doživljavate kao neprijatelja, ali šta ja tu mogu. I ja vas tak doživljavam.

Svarog (napisa):
Kad je isti takav teren bio na Mljetu i kad je poslije izradjen zbornik (citaj: objavljeni podaci), taj je zbornik dobio nagradu ministarstva zastite okolisa.

Kakvu nagradu? Ako se radi o novcima, onda nema šta raditi među studentskim projektima. Negdje sam quotala što sve smije biti projekt.
Drugo, da li je ovih godina neki od tih projekata ili usko povezanih s tim dobio novce? Sad sam pročitala:
Svarog (napisa):
Na slicne terene ide se svake godine od 1998 (ili 1999, ne znam sigurno, onda sam bio u srednjoj skoli. Ja sam, ipak, tek druga godina) i uvijek su bili dijelom financirani od SZ-a.

Ako je, zašto ne bi sada malo drugi dobili? Zašto uvijek isti. Pazi, SUMA nikada nikakve novce nije dobila za projekte. A ti kažeš da su uvijek bili dijelom financirani. Čekaj malo, o kakvoj poštenoj raspodjeli novca mi govorimo?
Ako je časopis In Vivo dobio priznanje, onda valjda i pronalazite sponzore. SUMA je jedna mlada udruga. Limes je tek dočekao svoj prvi broj (a uskoro će, nadam se i drugi). Mi smo ponosni na njega. Možda nije savršen, možda nema interviewa s ljudima iz inozemstva, ali pošto se kaže da se prvi mačići u vodu bacaju, a mi smo svoje ostavili, to ipak govori nešto.
E, sada još i više mislim da je sve OK!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:12 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svarog, mozes li molim te raspisati malo o projektu "Fitoplazme"... na jednom mjestu sam ga naveo kao primjer, sad me zivo zanima sto je to tocno :D Ajde pls objasni i iznesi misljenje o tom konkretnom projektu.

Ujedno pozivam posjetitelje foruma da ubuduce ignoriraju postove [color=green]Ivancice[/color] :new-alien: jer pocinjem sumnjati u njezinu dobronamjernost. Cini mi se da sa zadnjih nekoliko poruka samo pokusava izazvati sukobe.
Svarog, mozes li molim te raspisati malo o projektu "Fitoplazme"... na jednom mjestu sam ga naveo kao primjer, sad me zivo zanima sto je to tocno Very Happy Ajde pls objasni i iznesi misljenje o tom konkretnom projektu.

Ujedno pozivam posjetitelje foruma da ubuduce ignoriraju postove Ivancice #Beammeup-alien jer pocinjem sumnjati u njezinu dobronamjernost. Cini mi se da sa zadnjih nekoliko poruka samo pokusava izazvati sukobe.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 22:20 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Ako je, zašto ne bi sada malo drugi dobili?[/quote]
:snipersmile:

Zato što to nije nešto što se dijeli malo jednima, malo drugima. To se treba zaslužiti, treba raditi i pisati kvalitetne projekte. Ti nas sve pomalo zaj..., jel da? Igraš se s nama, tebi je smiješno sve ovo? :evil: :evil: :evil:

[quote="Ivančica"]
Zašto uvijek isti. Pazi, [b]SUMA nikada nikakve novce nije dobila za projekte[/b].[/quote]

Ovo ti je već drugi ili treći put da [b]lažeš[/b] o ovome. :evil: :evil: :evil: SUMA je i prošle godine dobila hrpu para. Prošle godine je također SUMA bila [b]jedina[/b] udruga koja je dobila lovu za materijalne troškove!!! :twisted: Ustvari, možda i ne lažeš?? Možda ne znaš... Možda su podijelili sve bez tebe. Al ne brini, valjda te neće zaboraviti ove godine. :lol:

[quote="Ivančica"]A ti kažeš da su uvijek bili dijelom financirani. Čekaj malo, o kakvoj [b]poštenoj[/b] raspodjeli novca mi govorimo?
Ako je časopis In Vivo dobio priznanje, onda valjda i pronalazite sponzore. SUMA je jedna mlada udruga. Limes je tek dočekao svoj prvi broj (a uskoro će, nadam se i drugi). Mi smo ponosni na njega. Možda nije savršen, možda nema interviewa s ljudima iz inozemstva, ali pošto se kaže da se prvi mačići u vodu bacaju, a mi smo svoje ostavili, to ipak govori nešto. ?[/quote]

Očigledno smo drukčije odgajani, te drugačije doživljavamo pojam "pošteno". Samo toliko. Ostalo si sama napisala (da su projekti SUME nekvalitetni...). Još samo ovo. [b]Kad mačići budu tvoji, onda ih bacaj gdje god hoćeš!! Ali dok su mačići od poreznih obveznika, nemate pravo financirati gluposti!!!!!!!!!!!!!! Točka!!![/b] :2gunfire: :evilbat:

[quote="Ivančica"]E, sada još i više mislim da je sve OK![/quote]

I ja sam se nešto sad uvjerio o tebi, al ne smijem reć što! Al ti se mogu rugat zbog toga jer je neizlječivo. :PP



Molim administratora da izbaci nešto samo ako to smatra [u]potpuno 100% izuzetno[/u] suvišnim.
Ivančica (napisa):
Ako je, zašto ne bi sada malo drugi dobili?

#Sniper

Zato što to nije nešto što se dijeli malo jednima, malo drugima. To se treba zaslužiti, treba raditi i pisati kvalitetne projekte. Ti nas sve pomalo zaj..., jel da? Igraš se s nama, tebi je smiješno sve ovo? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Ivančica (napisa):

Zašto uvijek isti. Pazi, SUMA nikada nikakve novce nije dobila za projekte.


Ovo ti je već drugi ili treći put da lažeš o ovome. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad SUMA je i prošle godine dobila hrpu para. Prošle godine je također SUMA bila jedina udruga koja je dobila lovu za materijalne troškove!!! Twisted Evil Ustvari, možda i ne lažeš?? Možda ne znaš... Možda su podijelili sve bez tebe. Al ne brini, valjda te neće zaboraviti ove godine. Laughing

Ivančica (napisa):
A ti kažeš da su uvijek bili dijelom financirani. Čekaj malo, o kakvoj poštenoj raspodjeli novca mi govorimo?
Ako je časopis In Vivo dobio priznanje, onda valjda i pronalazite sponzore. SUMA je jedna mlada udruga. Limes je tek dočekao svoj prvi broj (a uskoro će, nadam se i drugi). Mi smo ponosni na njega. Možda nije savršen, možda nema interviewa s ljudima iz inozemstva, ali pošto se kaže da se prvi mačići u vodu bacaju, a mi smo svoje ostavili, to ipak govori nešto. ?


Očigledno smo drukčije odgajani, te drugačije doživljavamo pojam "pošteno". Samo toliko. Ostalo si sama napisala (da su projekti SUME nekvalitetni...). Još samo ovo. Kad mačići budu tvoji, onda ih bacaj gdje god hoćeš!! Ali dok su mačići od poreznih obveznika, nemate pravo financirati gluposti!!!!!!!!!!!!!! Točka!!! #2gunfire #Evil Bat

Ivančica (napisa):
E, sada još i više mislim da je sve OK!


I ja sam se nešto sad uvjerio o tebi, al ne smijem reć što! Al ti se mogu rugat zbog toga jer je neizlječivo. Weeee-heeee!!!



Molim administratora da izbaci nešto samo ako to smatra potpuno 100% izuzetno suvišnim.


[Vrh]
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:14 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zdravo ljudi.

Nekoliko mojih zamolbi/savjeta posjetiteljima i članovima foruma.

1: Probajte ne shvaćati ljude s kojima imate raspravu kao svoje neprijatelje.

2. Probajte govoriti, tj. pisati malo manje napadački kada raspravljate s nekim (i sa manje mitraljeza uperenih u sugovornike :wink: ), jer to samo vodi na raspalamsavanje flame-ova.

3. Ne vjerujte nikad niti jednoj niti drugoj strani potpuno, jer vas po meni sa obje strane cekaju neki koji će vam reći sve samo da vas uvjere.

4. [b]Make love, not war![/b]

To su samo neka moja razmišljanja, mislim da je svrsishodno da ih ovdje i sada iznesem jer mi se čini da se neki (sa obje strane) samo žele svađati, a to ne doprinosi zdravoj raspravi i nalaženju rješenja. A i ako se sve pretvori samo u svađu, mislim da će vas admin baciti u vatru. Makar bi neki po meni upravo voljeli da se to desi.
No ipak mislim da nece. Vidjeli ste i sami da je tajna policija (Eric Cartman & co) svuda oko nas. :wink: A ako ste nešto trebali naučiti iz South Park-a, to je [b]You better not mess with Cartman![/b] :wink: :lol: Ja sam zapravo siguran da oni neće dopustiti da se ovo razvije u svađu, zato bi vas i molio da niti ne pokusavate.

Naravno, ja nisam nikakav glasnogovornik, niti Foruma niti nekog drugog. To je samo moja osobna zamolba. Ne morate ju uvažiti.

Hvala.

[b]Admin edit:[/b] :bow: Admin :bow: te podrzava ;) pa ovo gore mozete smatrati i Mojom molbom... 8)
Zdravo ljudi.

Nekoliko mojih zamolbi/savjeta posjetiteljima i članovima foruma.

1: Probajte ne shvaćati ljude s kojima imate raspravu kao svoje neprijatelje.

2. Probajte govoriti, tj. pisati malo manje napadački kada raspravljate s nekim (i sa manje mitraljeza uperenih u sugovornike Wink ), jer to samo vodi na raspalamsavanje flame-ova.

3. Ne vjerujte nikad niti jednoj niti drugoj strani potpuno, jer vas po meni sa obje strane cekaju neki koji će vam reći sve samo da vas uvjere.

4. Make love, not war!

To su samo neka moja razmišljanja, mislim da je svrsishodno da ih ovdje i sada iznesem jer mi se čini da se neki (sa obje strane) samo žele svađati, a to ne doprinosi zdravoj raspravi i nalaženju rješenja. A i ako se sve pretvori samo u svađu, mislim da će vas admin baciti u vatru. Makar bi neki po meni upravo voljeli da se to desi.
No ipak mislim da nece. Vidjeli ste i sami da je tajna policija (Eric Cartman & co) svuda oko nas. Wink A ako ste nešto trebali naučiti iz South Park-a, to je You better not mess with Cartman! Wink Laughing Ja sam zapravo siguran da oni neće dopustiti da se ovo razvije u svađu, zato bi vas i molio da niti ne pokusavate.

Naravno, ja nisam nikakav glasnogovornik, niti Foruma niti nekog drugog. To je samo moja osobna zamolba. Ne morate ju uvažiti.

Hvala.

Admin edit: I bow before you Admin I bow before you te podrzava Wink pa ovo gore mozete smatrati i Mojom molbom... Cool



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Svarog
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 05. 2003. (19:46:15)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: to se i ja pitam

PostPostano: 0:58 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Svarog, mozes li molim te raspisati malo o projektu "Fitoplazme"... na jednom mjestu sam ga naveo kao primjer, sad me zivo zanima sto je to tocno :D Ajde pls objasni i iznesi misljenje o tom konkretnom projektu.

Ujedno pozivam posjetitelje foruma da ubuduce ignoriraju postove [color=green]Ivancice[/color] :new-alien: jer pocinjem sumnjati u njezinu dobronamjernost. Cini mi se da sa zadnjih nekoliko poruka samo pokusava izazvati sukobe.[/quote]

Kolko sam skuzio (nije moj projekt, ne sudjelujem u njemu, a nisam ni vidio projektnu dokumentaciju za fitoplazme. Ovo je napisano po onome sto se sijecam iz jednog razgovora davno, davno tako da mozda sad pricam gluposti, al provjerit cu opet kad faks pocne pa ak sam nesto zeznuo onda cu se ispravit),
fitoplazme su stanicni paraziti koji zive u stanicama biljaka. Moze ih se skuzit samo po tome da se detektira njihovu DNA u stanici.
U tom projektu decki uzimaju uzorke (lisce valjda?) stabala jablana (jer tamo one zive) sa razlicitih lokacija i onda traze fitoplazme u njima.
Nemam pojma sto tocno fitoplazme rade u stanicam, jel im stete ili su neki simbionti, al isto tako ne znam je li itko ikad radio istrazivanje njihove rasprostranjenosti. Mislim da nije.
Novac (4 000 kuna) za taj projekt je namijenjen za primere (pocetnice) i jos neke enzime. Primeri su mali komadici DNA (20-30 baza mislim) koji trebaju da bi se fitoplazmatska DNA mogla izdvojiti i umnoziti u labu (a to je [b]nuzno[/b] za njeno detektiranje). Ti primeri su [b] unikatni [/b] za fitoplazme (fitoplame imaju komplementarne dijelove DNA za koje se moze taj primer zalijepit, a stanica nema) i kao takvi [b]se moraju narucit [/b] iz labova koji ih mogu sintetizirat. Nas na faksu ne moze. Isto tako, enzima koje oni trebaju za svoje reakcije na faksu nema. Faks ustupa opremu, lab i strucnu pomoc.

Ne znam tocno sto ce oni napravit sa tim podacima koje dobiju al pretpostavljam da ce napravit kartu rasprostranjenosti fitoplazmi u jablanima.
U svakom slucaju, mislim da je to jako vrijedan projekt jer ce oni za malo novaca napravit istrazivanje na temelju kojeg bi se onda mogla vrsiti nova istrazivanja (tipa: zasto je takva rasprostranjenost, te jos mnogo drugih, al sad ne mogu nista pisat ovdje jer ne znam sto tocno te fitoplazme rade).
[b] Projekt fitoplazme je dobio 0 kuna [/b]

Ivancice, mislim da si totalno fulala. Poanta mog posta je bila da su ti projekti [b]kvalitetni[/b], [b] tradicionalni[/b] i [b] izvedivi [/b] a to su bili [b]kriteriji natjecaja[/b]. Svi su ti projekti dobili 0 kuna.

Ne smatram te neprijateljem, nemam razloga zasto i ispricavam ti se ako si stekla takav dojam.
A sto se tice nagrada, nema pojma jesu li bili novcani i sto su s tim napravili. Otisli na izlet u strane egzoticne zemlje i poveli prijatelje koji ne znaju engleski nisu :D
krcko (napisa):
Svarog, mozes li molim te raspisati malo o projektu "Fitoplazme"... na jednom mjestu sam ga naveo kao primjer, sad me zivo zanima sto je to tocno Very Happy Ajde pls objasni i iznesi misljenje o tom konkretnom projektu.

Ujedno pozivam posjetitelje foruma da ubuduce ignoriraju postove Ivancice #Beammeup-alien jer pocinjem sumnjati u njezinu dobronamjernost. Cini mi se da sa zadnjih nekoliko poruka samo pokusava izazvati sukobe.


Kolko sam skuzio (nije moj projekt, ne sudjelujem u njemu, a nisam ni vidio projektnu dokumentaciju za fitoplazme. Ovo je napisano po onome sto se sijecam iz jednog razgovora davno, davno tako da mozda sad pricam gluposti, al provjerit cu opet kad faks pocne pa ak sam nesto zeznuo onda cu se ispravit),
fitoplazme su stanicni paraziti koji zive u stanicama biljaka. Moze ih se skuzit samo po tome da se detektira njihovu DNA u stanici.
U tom projektu decki uzimaju uzorke (lisce valjda?) stabala jablana (jer tamo one zive) sa razlicitih lokacija i onda traze fitoplazme u njima.
Nemam pojma sto tocno fitoplazme rade u stanicam, jel im stete ili su neki simbionti, al isto tako ne znam je li itko ikad radio istrazivanje njihove rasprostranjenosti. Mislim da nije.
Novac (4 000 kuna) za taj projekt je namijenjen za primere (pocetnice) i jos neke enzime. Primeri su mali komadici DNA (20-30 baza mislim) koji trebaju da bi se fitoplazmatska DNA mogla izdvojiti i umnoziti u labu (a to je nuzno za njeno detektiranje). Ti primeri su unikatni za fitoplazme (fitoplame imaju komplementarne dijelove DNA za koje se moze taj primer zalijepit, a stanica nema) i kao takvi se moraju narucit iz labova koji ih mogu sintetizirat. Nas na faksu ne moze. Isto tako, enzima koje oni trebaju za svoje reakcije na faksu nema. Faks ustupa opremu, lab i strucnu pomoc.

Ne znam tocno sto ce oni napravit sa tim podacima koje dobiju al pretpostavljam da ce napravit kartu rasprostranjenosti fitoplazmi u jablanima.
U svakom slucaju, mislim da je to jako vrijedan projekt jer ce oni za malo novaca napravit istrazivanje na temelju kojeg bi se onda mogla vrsiti nova istrazivanja (tipa: zasto je takva rasprostranjenost, te jos mnogo drugih, al sad ne mogu nista pisat ovdje jer ne znam sto tocno te fitoplazme rade).
Projekt fitoplazme je dobio 0 kuna

Ivancice, mislim da si totalno fulala. Poanta mog posta je bila da su ti projekti kvalitetni, tradicionalni i izvedivi a to su bili kriteriji natjecaja. Svi su ti projekti dobili 0 kuna.

Ne smatram te neprijateljem, nemam razloga zasto i ispricavam ti se ako si stekla takav dojam.
A sto se tice nagrada, nema pojma jesu li bili novcani i sto su s tim napravili. Otisli na izlet u strane egzoticne zemlje i poveli prijatelje koji ne znaju engleski nisu Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:47 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ujedno pozivam posjetitelje foruma da ubuduce ignoriraju postove [color=green]Ivancice[/color] :new-alien: jer pocinjem sumnjati u njezinu dobronamjernost. Cini mi se da sa zadnjih nekoliko poruka samo pokusava izazvati sukobe.[/quote]

Osobno smatram da postoji vec podosta dokaza o tome da sa proracunom nije sve u redu te da je napravljen mimo ocjena komisije. Kolega Bezjak tvrdi da to nije istina (dokazi su poslani na ovom forumu, te u audio snimci). Ali, iako mi je vec strpljenje sa uvjeravanjem definitivno na izmaku, jos uvijek razumijem Ivancicu da mu vjeruje, ukoliko kaze da mu nije imala razloga ne vjerovati do sada. [u]To je njezino pravo[/u]. Kada sam prvi puta upoznao Petra, [u]i ja sam mu potpuno vjerovao[/u]. Ima razlicitih ljudi, neki formiraju i mijenjaju misljenje na osnovu brojnih indicija, a nekima je potreban [b]cvrst[/b] dokaz. Ne smatram da je to lose, jer takav balans je drustvu potreban.

Kada za dan-dva preporuke komisije budu objavljene, prema ovdje izrecenim tvrdnjama, trebale bi biti u direktnoj suprotnosti sa izjavama kolege Bezjaka. To ce znaciti da je kolega Bezjak vec 2 mjeseca laze skupstini, nama, clanovima udruge te zastupnicima na maticnom fakultetu (i Ivancici), za sto ce tada postojati cvrsti materijalni dokazi.

Do tada [u]postujem Ivancicino misljenje[/u] i prihvacam diskusiju, te smatram da (iako, IMHO ludo hrabro :)) to sto ona radi zahtjeva prilicno uvjerenja, povjerenja i smjelosti, jer je sama napadnuta od svih ostalih na ovim forumima. Zato, sacekajmo sa iznosenjem misljenja o Ivancici do objavljivanja dokaza. Ukoliko tada oni pokazu da kolega Bezjak laze, te Ivancica reagira na to pozivajuci kolegu Bezjaka na odgovornost, biti cu sretan u buducnosti i upoznat Ivancicu i rukovati se sa njom i raditi na projektima, itd., itd. Ok, drzi se svojih uvjerenja, ali isto tako, moze priznati da je bila u krivu i [u]popraviti to[/u]. S druge strane, ukoliko ucini suprotno i nastavi podrzavati vodstvo SZ-a ako se pokaze da su lagali i mimo natjecaja podijelili novac, smatrati cu da nema niti mrvice karaktera, da nije u stanju zanemariti ego i reci 'pogrijesila sam', i da je netko koga treba zaobilaziti u sirokom luku.

Isto vrijedi i za sve nas ostale. Ukoliko se pokaze da je natjecaj bio pravedno proveden, te da su zaista nefinancirani projekti bili losiji od financiranih, Petru Bezjaku se svi moraju ispricati, a citateljstvo foruma ce iduci puta znati da kada mi vicemo 'Vuk', vicemo bezveze (ukratko, sramota).

Kad smo kod toga, nemojmo misliti da nema veze sto pisemo po ovim forumima i sto govorimo. Da ce to sve biti zaboravljeno. Raspravljamo o [b]ozbiljnoj stvari[/b]. Sa potencijalnim pravnim implikacijama. O [b]4,000,000 Kn[/b] i kako ce biti utroseni. I sa svojim natpisima svako otkriva puno o sebi i kakav je. Sto ovdje kazemo i napravimo pratiti ce nas, jer ljudi sa kojima raspravljamo su nasi buduci (za 5-10 godina) kolege, suradnici, zaposlenici ili poslodavci, koji preko ovog foruma stjecu sliku o nama. Sto isto vrijedi i za sadasnje zastupnike i u SZ-u i u SZ-PMF-u i svugdje, na sto sam reagirao u svom prvom postu na ove forume. Po tome kako i sto napravite u ovoj situaciji, vas se sad ocjenjuje (makar vam to mozda u ovom trenutku i nije jasno).

Da zakljucim: Smatram da je Ivancica skepticna osoba i da [u]ima pravo[/u] imati svoje misljenje, u nedostatku argumenata kojima bi ga promjenili. Zbog toga sacekajmo sa karakterizacijama do raspleta, za nekoliko dana. Tada cemo, kako to Bezjak kaze, 'brojati mrtve' te svrstavati jedni druge, ali [u]na osnovu djela koje smo ucinili (ili nismo, a mogli smo)[/u], a ne na osnovu misljenja koje imamo. Sacekajmo tih dan dva.
krcko (napisa):
Ujedno pozivam posjetitelje foruma da ubuduce ignoriraju postove Ivancice #Beammeup-alien jer pocinjem sumnjati u njezinu dobronamjernost. Cini mi se da sa zadnjih nekoliko poruka samo pokusava izazvati sukobe.


Osobno smatram da postoji vec podosta dokaza o tome da sa proracunom nije sve u redu te da je napravljen mimo ocjena komisije. Kolega Bezjak tvrdi da to nije istina (dokazi su poslani na ovom forumu, te u audio snimci). Ali, iako mi je vec strpljenje sa uvjeravanjem definitivno na izmaku, jos uvijek razumijem Ivancicu da mu vjeruje, ukoliko kaze da mu nije imala razloga ne vjerovati do sada. To je njezino pravo. Kada sam prvi puta upoznao Petra, i ja sam mu potpuno vjerovao. Ima razlicitih ljudi, neki formiraju i mijenjaju misljenje na osnovu brojnih indicija, a nekima je potreban cvrst dokaz. Ne smatram da je to lose, jer takav balans je drustvu potreban.

Kada za dan-dva preporuke komisije budu objavljene, prema ovdje izrecenim tvrdnjama, trebale bi biti u direktnoj suprotnosti sa izjavama kolege Bezjaka. To ce znaciti da je kolega Bezjak vec 2 mjeseca laze skupstini, nama, clanovima udruge te zastupnicima na maticnom fakultetu (i Ivancici), za sto ce tada postojati cvrsti materijalni dokazi.

Do tada postujem Ivancicino misljenje i prihvacam diskusiju, te smatram da (iako, IMHO ludo hrabro Smile) to sto ona radi zahtjeva prilicno uvjerenja, povjerenja i smjelosti, jer je sama napadnuta od svih ostalih na ovim forumima. Zato, sacekajmo sa iznosenjem misljenja o Ivancici do objavljivanja dokaza. Ukoliko tada oni pokazu da kolega Bezjak laze, te Ivancica reagira na to pozivajuci kolegu Bezjaka na odgovornost, biti cu sretan u buducnosti i upoznat Ivancicu i rukovati se sa njom i raditi na projektima, itd., itd. Ok, drzi se svojih uvjerenja, ali isto tako, moze priznati da je bila u krivu i popraviti to. S druge strane, ukoliko ucini suprotno i nastavi podrzavati vodstvo SZ-a ako se pokaze da su lagali i mimo natjecaja podijelili novac, smatrati cu da nema niti mrvice karaktera, da nije u stanju zanemariti ego i reci 'pogrijesila sam', i da je netko koga treba zaobilaziti u sirokom luku.

Isto vrijedi i za sve nas ostale. Ukoliko se pokaze da je natjecaj bio pravedno proveden, te da su zaista nefinancirani projekti bili losiji od financiranih, Petru Bezjaku se svi moraju ispricati, a citateljstvo foruma ce iduci puta znati da kada mi vicemo 'Vuk', vicemo bezveze (ukratko, sramota).

Kad smo kod toga, nemojmo misliti da nema veze sto pisemo po ovim forumima i sto govorimo. Da ce to sve biti zaboravljeno. Raspravljamo o ozbiljnoj stvari. Sa potencijalnim pravnim implikacijama. O 4,000,000 Kn i kako ce biti utroseni. I sa svojim natpisima svako otkriva puno o sebi i kakav je. Sto ovdje kazemo i napravimo pratiti ce nas, jer ljudi sa kojima raspravljamo su nasi buduci (za 5-10 godina) kolege, suradnici, zaposlenici ili poslodavci, koji preko ovog foruma stjecu sliku o nama. Sto isto vrijedi i za sadasnje zastupnike i u SZ-u i u SZ-PMF-u i svugdje, na sto sam reagirao u svom prvom postu na ove forume. Po tome kako i sto napravite u ovoj situaciji, vas se sad ocjenjuje (makar vam to mozda u ovom trenutku i nije jasno).

Da zakljucim: Smatram da je Ivancica skepticna osoba i da ima pravo imati svoje misljenje, u nedostatku argumenata kojima bi ga promjenili. Zbog toga sacekajmo sa karakterizacijama do raspleta, za nekoliko dana. Tada cemo, kako to Bezjak kaze, 'brojati mrtve' te svrstavati jedni druge, ali na osnovu djela koje smo ucinili (ili nismo, a mogli smo), a ne na osnovu misljenja koje imamo. Sacekajmo tih dan dva.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 4 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan