Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Žiro račun za student servis

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
wookie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 12. 2002. (12:47:37)
Postovi: (45)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3

PostPostano: 9:56 pet, 14. 10. 2005    Naslov: Žiro račun za student servis Citirajte i odgovorite

Jeste vidjeli obavijest u sc-u da svi korisnici student servisa moraju do kraja 2005. imati otvoren žiro račun? Koja je razlika između žiro i tekućeg računa? Gospođa u banci mi je nešto rekla da postoji limit na žiro računu (50000 kn), da se nakon toga oporezuje..jel netko zna koliki je porez i da li tih 50000 vrijedi godišnje ili cijelo vrijeme?
Jeste vidjeli obavijest u sc-u da svi korisnici student servisa moraju do kraja 2005. imati otvoren žiro račun? Koja je razlika između žiro i tekućeg računa? Gospođa u banci mi je nešto rekla da postoji limit na žiro računu (50000 kn), da se nakon toga oporezuje..jel netko zna koliki je porez i da li tih 50000 vrijedi godišnje ili cijelo vrijeme?



_________________
"There is no passion like that of a functionary for his function."
- Georges Clemenceau
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:17 pet, 14. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Godisnje, a porez ide prema poreznim razredima: do neke svote toliko posto, do vece svote vise i tako u (cini mi se) 4 razreda. 8)
Godisnje, a porez ide prema poreznim razredima: do neke svote toliko posto, do vece svote vise i tako u (cini mi se) 4 razreda. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 23:11 sub, 15. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tekući račun je kako i samo ime kaže onaj po kojem se vode tekući poslovi - razne uplate, isplate i redovna primanja odnosno plaće; Možeš si sam (ili netko treći) uplatiti koliko kod ti je milo novca (savjetujem ne preko 105 000 kn odjednom jer se to onda prijavljuje Uredu za pranje novca pri HNB-u). Prometi i poslovi po tekućem računu su u načelu ne tiču nikoga osim banke i klijenta i država nema, NAČELNO, nikakvu jurisdikciju nad istima - osim ako nije riječ o težem gospodarskom kriminalu.

Žiro račun je onaj račun koji tipično koriste poduzeća, odnosno pravne osobe i preko njega idu svi drugi primici osim redonog primitka - plaće. On podlježe poreznoj prijavi, tj. Porezna uprava ima uvid u poslovanje žiro računima. Razlog zašto on postoji (u tom obliku) je taj što je svaki ulaz novca, nekome drugome izlaz, što će reći i odbitak od poreza. Sukladno tome država želi da je ukupna masa nula, tj. ako tvrtka ABC isplati honorar osobi N.N. u iznosu od 20 000 kn i to prikaže kao rashod, država će pogledati da li je osoba N.N. platila porez na taj iznos - 4. su porezna razreda 15, 25, 35, 45% plus treba platiti prirez koji propisuje jedinica lokalne samouprave - u Gradu Zagrebu do 30%.

Konačno, zakon o porezu na dohodak i pravilnik o istom kažu da su studenski honorari do iznosa 50 000 kuna godišnje neoporezivi, kao i studenske novčane nagrade i stipendije do 1500 kn mjesečno, odnosno u jednokratnom iznosu.
Tekući račun je kako i samo ime kaže onaj po kojem se vode tekući poslovi - razne uplate, isplate i redovna primanja odnosno plaće; Možeš si sam (ili netko treći) uplatiti koliko kod ti je milo novca (savjetujem ne preko 105 000 kn odjednom jer se to onda prijavljuje Uredu za pranje novca pri HNB-u). Prometi i poslovi po tekućem računu su u načelu ne tiču nikoga osim banke i klijenta i država nema, NAČELNO, nikakvu jurisdikciju nad istima - osim ako nije riječ o težem gospodarskom kriminalu.

Žiro račun je onaj račun koji tipično koriste poduzeća, odnosno pravne osobe i preko njega idu svi drugi primici osim redonog primitka - plaće. On podlježe poreznoj prijavi, tj. Porezna uprava ima uvid u poslovanje žiro računima. Razlog zašto on postoji (u tom obliku) je taj što je svaki ulaz novca, nekome drugome izlaz, što će reći i odbitak od poreza. Sukladno tome država želi da je ukupna masa nula, tj. ako tvrtka ABC isplati honorar osobi N.N. u iznosu od 20 000 kn i to prikaže kao rashod, država će pogledati da li je osoba N.N. platila porez na taj iznos - 4. su porezna razreda 15, 25, 35, 45% plus treba platiti prirez koji propisuje jedinica lokalne samouprave - u Gradu Zagrebu do 30%.

Konačno, zakon o porezu na dohodak i pravilnik o istom kažu da su studenski honorari do iznosa 50 000 kuna godišnje neoporezivi, kao i studenske novčane nagrade i stipendije do 1500 kn mjesečno, odnosno u jednokratnom iznosu.


[Vrh]
wookie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 12. 2002. (12:47:37)
Postovi: (45)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3

PostPostano: 8:26 ned, 16. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Wow...hvala najljepša :)
Wow...hvala najljepša Smile



_________________
"There is no passion like that of a functionary for his function."
- Georges Clemenceau
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:07 pet, 21. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo ovo je najsličnija tema onom što hoću pitat pa da ne otvaram novu temu...

ak mi neko može pliz pomoć

dakle nisam prošle godine otvorila u student servisu pa bi htjela ove.

1. što mi sve treba od papira, slika, novaca..
2. da li je žiro obavezno otvorit u zagrebačkoj banci ili može bilo koja
3. da li mi vrijedi potvrda za student servis koju sam izvadila prošlo ljeto pri upisu budući da još traje ta akademska godina ili moram vadit novu...

pliz nekog s uputama za mene zbunjenu
evo ovo je najsličnija tema onom što hoću pitat pa da ne otvaram novu temu...

ak mi neko može pliz pomoć

dakle nisam prošle godine otvorila u student servisu pa bi htjela ove.

1. što mi sve treba od papira, slika, novaca..
2. da li je žiro obavezno otvorit u zagrebačkoj banci ili može bilo koja
3. da li mi vrijedi potvrda za student servis koju sam izvadila prošlo ljeto pri upisu budući da još traje ta akademska godina ili moram vadit novu...

pliz nekog s uputama za mene zbunjenu



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 19:24 pet, 21. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]

dakle nisam prošle godine otvorila u student servisu pa bi htjela ove.

1. što mi sve treba od papira, slika, novaca..[/quote]

iskaznicu imas, novci ti ne trebaju, slika ti je na iskaznici i jedna je kod njih u arhivi znaci ovo ti vise ne treba
[quote="mladac"]2. da li je žiro obavezno otvorit u zagrebačkoj banci ili može bilo koja.[/quote]

mozes birat zagrebacku i privrednu banku koliko je meni poznato,moj savjet ti je privredna jer po meni je bolja ali to je sve odluka na tebi
[quote="mladac"]3. da li mi vrijedi potvrda za student servis koju sam izvadila prošlo ljeto pri upisu budući da još traje ta akademska godina ili moram vadit novu...
[/quote]

sve ti vrijedi ali samo moras donjet potvrdu sa faksa koja ti predstavlja uvjerenje da si jos uvijek student


eto nadam se da sam pomogla :lol:
mladac (napisa):


dakle nisam prošle godine otvorila u student servisu pa bi htjela ove.

1. što mi sve treba od papira, slika, novaca..


iskaznicu imas, novci ti ne trebaju, slika ti je na iskaznici i jedna je kod njih u arhivi znaci ovo ti vise ne treba
mladac (napisa):
2. da li je žiro obavezno otvorit u zagrebačkoj banci ili može bilo koja.


mozes birat zagrebacku i privrednu banku koliko je meni poznato,moj savjet ti je privredna jer po meni je bolja ali to je sve odluka na tebi
mladac (napisa):
3. da li mi vrijedi potvrda za student servis koju sam izvadila prošlo ljeto pri upisu budući da još traje ta akademska godina ili moram vadit novu...


sve ti vrijedi ali samo moras donjet potvrdu sa faksa koja ti predstavlja uvjerenje da si jos uvijek student


eto nadam se da sam pomogla Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 0:30 sub, 22. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

baš i nisi :wink: dakle ja nemam tu iskaznicu -- tek ju mislim vadit... šta mi u tom slučaju treba? :P
baš i nisi Wink dakle ja nemam tu iskaznicu -- tek ju mislim vadit... šta mi u tom slučaju treba? Razz



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 8:19 sub, 22. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebaju ti slike, nisam siguran jesu dvije ili samo jedna, treba ti index, potvdra da si student u ovoj akademskoj godini (pogledaj na potvrdu, pise za koju godinu je izdana), nesto love (max 50 kn, vjerojatno manje), otvoren ziro racun u zagrebackoj ili privrednoj banci i popunis nekakav formular koji ti oni tamo daju. Mislim da je to sve.
Trebaju ti slike, nisam siguran jesu dvije ili samo jedna, treba ti index, potvdra da si student u ovoj akademskoj godini (pogledaj na potvrdu, pise za koju godinu je izdana), nesto love (max 50 kn, vjerojatno manje), otvoren ziro racun u zagrebackoj ili privrednoj banci i popunis nekakav formular koji ti oni tamo daju. Mislim da je to sve.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 11:14 sub, 22. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

trebaju ti dve slike. jedna koja ce ti biti na iskaznici a druga njima u arhivi
trebaju ti dve slike. jedna koja ce ti biti na iskaznici a druga njima u arhivi



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 12:05 sub, 22. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"][b] (max 50 kn,[/b] .[/quote]


kakvo placanje ne razumijem

@mladac
sory nisam skuzila da nemas iskaznicu....
:roll:
SickJedi (napisa):
(max 50 kn, .



kakvo placanje ne razumijem

@mladac
sory nisam skuzila da nemas iskaznicu....
Rolling Eyes



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 15:50 sub, 22. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma od viska glava ne boli... bar necu morat sljedece godine pitat kak produžit... :D
mislim da se učlanjenje plača 30kn. ma bila ja prošle goidne al nekaj mi je falilo od svega toga tak da se nisam učlanila a nikad se više nisam vratila. nadam se da će mi indeks biti gotov kad budem išla do sc-a

hvala svima
ma od viska glava ne boli... bar necu morat sljedece godine pitat kak produžit... Very Happy
mislim da se učlanjenje plača 30kn. ma bila ja prošle goidne al nekaj mi je falilo od svega toga tak da se nisam učlanila a nikad se više nisam vratila. nadam se da će mi indeks biti gotov kad budem išla do sc-a

hvala svima



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan