Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

vino
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 14:17 sub, 14. 1. 2006    Naslov: vino Citirajte i odgovorite

Raspisali se na Forumu o papici, a nitko vino ne spominje :(

Dakle, molim cijenjene kolege da ovdje podijele svoja ugodna iskustva i preporuce vina umjerene, studentima pristupacne cijene, ducane / vinoteke gdje ih nabavljaju, a dobro ce doci i kratki opisi te preporuke o konzumaciji.

Napominjem da je rijec o [b]vinu[/b], a ne o otrovima za ispijanje po parkovima.
Svrha ovog topica nije propagiranje alkoholizma!

U nas je, nazalost, vinska kultura dosta zapostavljena.
Jedna od posljedica su i (uglavnom) preskupa vina i glavoboljceci koji se, drskosti li, vinom izdavaju, stoga je korist ovog topica neupitna.

Ako je rasprava na ovu temu u suprotnosti s nekim zakonima ili uredbama (da ne velim pravilima ponasanja), molim moderatora da topic izbrise.
Raspisali se na Forumu o papici, a nitko vino ne spominje Sad

Dakle, molim cijenjene kolege da ovdje podijele svoja ugodna iskustva i preporuce vina umjerene, studentima pristupacne cijene, ducane / vinoteke gdje ih nabavljaju, a dobro ce doci i kratki opisi te preporuke o konzumaciji.

Napominjem da je rijec o vinu, a ne o otrovima za ispijanje po parkovima.
Svrha ovog topica nije propagiranje alkoholizma!

U nas je, nazalost, vinska kultura dosta zapostavljena.
Jedna od posljedica su i (uglavnom) preskupa vina i glavoboljceci koji se, drskosti li, vinom izdavaju, stoga je korist ovog topica neupitna.

Ako je rasprava na ovu temu u suprotnosti s nekim zakonima ili uredbama (da ne velim pravilima ponasanja), molim moderatora da topic izbrise.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 14:40 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Preporuka: Vrutak - prilicno dobre cijene, ima svega i svacega od vina.

Sto se tice dobrih i losih vina, osobno ne konzumiram "losa", ili ona od kojih se radi bambus (osim u jednom slucaju, kada je NETKO NA MOJE OCI BAMBUS NAPRAVIO OD VINA KOJE KOSTA 180kn!!!!).

Sto se samih vina tice, mogu ti nesto reci o (malom) plavcu. Ako zanemarimo one koji kostaju manje od 29kn, plavci su cesto dobra vina.

U rangu 29-40kn imas jedno dovoljno kvalitetno vino: Podspiljanski plavac, (ja ga zovem aeroplavac, jer raste na bivsem uzletistu saveznickog aerodroma na Visu).

U rangu 40-60kn imas po lokalitetima:
Brac: Plavac Bol (plavi), pristojno vino, dosta dobar izbor ako ne zelis previse trositi.
Hvar: Plancic: "mali plavac", kao i bracki, nema bitne razlike (veca je razlika izmedju godina istog vina nego izmedju lokaliteta) ... ima ih jos, ali se sada ne mogu svih sjetiti...
Peljesac: Plavac Milicic -- malkice losiji od gornja dva, ali ne bitno -- na Peljescu imaju problem da nema vise genetski cistog malog plavca, sto se meni cini da utjece na okus.

Od 60-100kn imas:
Brac: Plavac Bol (crveni), mozda vrijedno svojih para
Hvar: Plenkovicev Zlatan Plavac -- genijalno vino(malkice subjektivna procjena), sumjerljiva cijena i kvaliteta; Dalmacijavino Faros Barrique -- best buy, kosta 80kn i izvrsstan je; jos niz drugih jako dobrih vina...
Peljesac: svasta, ali nista impresivno

Od 100+kn:
Hvar: Zlatan Plavac Barrique 2003. --- NAJBOLJE VINO KOJE SAM IKADA PIO. (120+kn); Ivan Dolac Barrique 2003. -- pristojno, Plenkovicev Zlatan plavac Grand Cru - fino, ali daleko precijenjeno (180kn)...

eto, ovoliko za sada...


'ave fun!


Sinisa
Preporuka: Vrutak - prilicno dobre cijene, ima svega i svacega od vina.

Sto se tice dobrih i losih vina, osobno ne konzumiram "losa", ili ona od kojih se radi bambus (osim u jednom slucaju, kada je NETKO NA MOJE OCI BAMBUS NAPRAVIO OD VINA KOJE KOSTA 180kn!!!!).

Sto se samih vina tice, mogu ti nesto reci o (malom) plavcu. Ako zanemarimo one koji kostaju manje od 29kn, plavci su cesto dobra vina.

U rangu 29-40kn imas jedno dovoljno kvalitetno vino: Podspiljanski plavac, (ja ga zovem aeroplavac, jer raste na bivsem uzletistu saveznickog aerodroma na Visu).

U rangu 40-60kn imas po lokalitetima:
Brac: Plavac Bol (plavi), pristojno vino, dosta dobar izbor ako ne zelis previse trositi.
Hvar: Plancic: "mali plavac", kao i bracki, nema bitne razlike (veca je razlika izmedju godina istog vina nego izmedju lokaliteta) ... ima ih jos, ali se sada ne mogu svih sjetiti...
Peljesac: Plavac Milicic -- malkice losiji od gornja dva, ali ne bitno -- na Peljescu imaju problem da nema vise genetski cistog malog plavca, sto se meni cini da utjece na okus.

Od 60-100kn imas:
Brac: Plavac Bol (crveni), mozda vrijedno svojih para
Hvar: Plenkovicev Zlatan Plavac -- genijalno vino(malkice subjektivna procjena), sumjerljiva cijena i kvaliteta; Dalmacijavino Faros Barrique -- best buy, kosta 80kn i izvrsstan je; jos niz drugih jako dobrih vina...
Peljesac: svasta, ali nista impresivno

Od 100+kn:
Hvar: Zlatan Plavac Barrique 2003. --- NAJBOLJE VINO KOJE SAM IKADA PIO. (120+kn); Ivan Dolac Barrique 2003. -- pristojno, Plenkovicev Zlatan plavac Grand Cru - fino, ali daleko precijenjeno (180kn)...

eto, ovoliko za sada...


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 14:51 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ukoliko tražiš recenzije [b]jeftinih vina[/b] (u rangu do 13kn), tj. imaš 30 radnika na gradilištu ili praviš tulum prijateljima koje ne voliš baš puno, onda za početak obavezno konzultiraj vodič na [url=http://www.zerumozga.org/VodicKrozJeftinaVina]ZeruMozga[/url] :!:

I ne slušaj previše Hansa. Pije on sve što se može pit, a ovo je sad bilo da ispadne fin... :lol:

Zezam se ja. Ako se itko ne razumije u vina onda sam to ja. Niti ih ne pijem, osim možda simbolično.
Ukoliko tražiš recenzije jeftinih vina (u rangu do 13kn), tj. imaš 30 radnika na gradilištu ili praviš tulum prijateljima koje ne voliš baš puno, onda za početak obavezno konzultiraj vodič na ZeruMozga Exclamation

I ne slušaj previše Hansa. Pije on sve što se može pit, a ovo je sad bilo da ispadne fin... Laughing

Zezam se ja. Ako se itko ne razumije u vina onda sam to ja. Niti ih ne pijem, osim možda simbolično.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 15:17 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@cinik:

Takve sam odgovore potajno prizeljkivao! :D
Karma ide gore, a bit ce i casica dokopam li se tvog sampiona.

Slabo sam upucen; gdje je taj Vrutak?

Sjetis li se jos cega, samo editiraj post...

[size=10]Plavac [i]Milicic[/i]
Slucajnost, ili nesto vise?[/size]

@vjekovac:

Nemam (ne)prijatelja koje toliko mrzim da bih im servirao nesto od ZeruMozga ponude :)

Ma Hans je legenda! Evidentno je da uz njega neces ostat ni gladan ni zedan...
@cinik:

Takve sam odgovore potajno prizeljkivao! Very Happy
Karma ide gore, a bit ce i casica dokopam li se tvog sampiona.

Slabo sam upucen; gdje je taj Vrutak?

Sjetis li se jos cega, samo editiraj post...

Plavac Milicic
Slucajnost, ili nesto vise?


@vjekovac:

Nemam (ne)prijatelja koje toliko mrzim da bih im servirao nesto od ZeruMozga ponude Smile

Ma Hans je legenda! Evidentno je da uz njega neces ostat ni gladan ni zedan...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 16:29 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]Slabo sam upucen; gdje je taj Vrutak?[/quote]

Na Črnomercu (mislim na kvart, ne na okretište), kod križanja Vodovodne i Magazinske (ona koja prolazi kraj Doma Sportova), pogledaj na karti za točnu lokaciju.

IMHO to je jedini Vrutak (zapravo ja ne znam za druge :? )
venovako (napisa):
Slabo sam upucen; gdje je taj Vrutak?


Na Črnomercu (mislim na kvart, ne na okretište), kod križanja Vodovodne i Magazinske (ona koja prolazi kraj Doma Sportova), pogledaj na karti za točnu lokaciju.

IMHO to je jedini Vrutak (zapravo ja ne znam za druge Confused )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 17:10 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

najbolje vino vec sestu godinu za redom je babic a i nije bas previse skupo.A btw sto znaci skupo vino.Ne mozete vino sa kontrolirano vrhunske kvalitete ocekivat za malo novaca.Ipak to nije tako lako i proizvest.

:roll:

@cinik [size=4]kako ti samo tako znas o alkohlu odnosno o c2h5oh.Mslim da bi to trebo izbjegavat s obzirom na situaciju u kojoj se nalazis :lol: jer ipak alkohol deblja :evil: [/size]
najbolje vino vec sestu godinu za redom je babic a i nije bas previse skupo.A btw sto znaci skupo vino.Ne mozete vino sa kontrolirano vrhunske kvalitete ocekivat za malo novaca.Ipak to nije tako lako i proizvest.

Rolling Eyes

@cinik kako ti samo tako znas o alkohlu odnosno o c2h5oh.Mslim da bi to trebo izbjegavat s obzirom na situaciju u kojoj se nalazis Laughing jer ipak alkohol deblja Evil or Very Mad



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 18:49 sub, 14. 1. 2006    Naslov: the_vino Citirajte i odgovorite

meni je super ždrepčeva krv. nije nešt jako skupo, nekih 25 kuna i prekrasno je. mmm...

a za bambus je najbolje vino veli jože. inače prekiselo, ovo vino se izvrsno nadopunjuje s kolom u božanski nektar... alaj trkeljam... :lol:
meni je super ždrepčeva krv. nije nešt jako skupo, nekih 25 kuna i prekrasno je. mmm...

a za bambus je najbolje vino veli jože. inače prekiselo, ovo vino se izvrsno nadopunjuje s kolom u božanski nektar... alaj trkeljam... Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 18:50 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

vina sa najboljim omjerom cijena/kvaliteta koje je dovoljno pristupačana za sve nas :D

tg'a za jug - jako dobro makedonsko vino (tikveš). košta do 30kn kako u kojem dućanu. definitivno najbolje crno vino koje možeš nabavit bez nekakvih peripetija (tipa odlazak u vinoteku ;)).

od solidnih bijelih vina u tom rangu (30kn) preporučio bih vina daruvarske vinare. sauvignon, chardone i pinot su stvarno dobri. nažalost u zadnje vrijeme ne mogu od njih naći ništa drugo osim graševine :?
vina sa najboljim omjerom cijena/kvaliteta koje je dovoljno pristupačana za sve nas Very Happy

tg'a za jug - jako dobro makedonsko vino (tikveš). košta do 30kn kako u kojem dućanu. definitivno najbolje crno vino koje možeš nabavit bez nekakvih peripetija (tipa odlazak u vinoteku Wink).

od solidnih bijelih vina u tom rangu (30kn) preporučio bih vina daruvarske vinare. sauvignon, chardone i pinot su stvarno dobri. nažalost u zadnje vrijeme ne mogu od njih naći ništa drugo osim graševine Confused



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 19:04 sub, 14. 1. 2006    Naslov: hm... Citirajte i odgovorite

ja nikom uopće ne bih preporučila bijelo vino... bljak...

inače, za bambus je osim vina bitno i kakvu kolu uzmete... cockta je super, valjd što je slađa. al nemojte pristajat na kompromise osim ak baš niste u veeelikom škripcu s lovom. ne kupujte one jeftine kole za 5 kn or so... nedobra iskustva...
ja nikom uopće ne bih preporučila bijelo vino... bljak...

inače, za bambus je osim vina bitno i kakvu kolu uzmete... cockta je super, valjd što je slađa. al nemojte pristajat na kompromise osim ak baš niste u veeelikom škripcu s lovom. ne kupujte one jeftine kole za 5 kn or so... nedobra iskustva...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 19:29 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim da se rasprava razvila...

@vili: hvala na info!

@nemo: Najcesce T'gu i pijem (Tikves ima solidna vina, ni Vranac im nije los), izvrsno ide uz cokoladne stvarcice, a i sama :)
Samo, jako je to vino za bas svaku prigodu, a treba i malo prosiriti vidike...
To za Daruvar je tuzna istina.

@kljuki: Ne grijesiti tako spram vina!
Nije Noa zasadio koku nakon potopa, nego grozdje.
Bambus je nuzno zlo i kompromis u prisustvu viska loseg "vina" i Cole, iako se s Kasteletom moze i malo zazmiriti na oskrvnuce ;)
Vidim da se rasprava razvila...

@vili: hvala na info!

@nemo: Najcesce T'gu i pijem (Tikves ima solidna vina, ni Vranac im nije los), izvrsno ide uz cokoladne stvarcice, a i sama Smile
Samo, jako je to vino za bas svaku prigodu, a treba i malo prosiriti vidike...
To za Daruvar je tuzna istina.

@kljuki: Ne grijesiti tako spram vina!
Nije Noa zasadio koku nakon potopa, nego grozdje.
Bambus je nuzno zlo i kompromis u prisustvu viska loseg "vina" i Cole, iako se s Kasteletom moze i malo zazmiriti na oskrvnuce Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 22:14 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni su sva makedonska dobra(dobar omjer-ulozeno/dobiveno). inace od tikvesa su mi najbolja rose vina (i T'ga)
meni su sva makedonska dobra(dobar omjer-ulozeno/dobiveno). inace od tikvesa su mi najbolja rose vina (i T'ga)



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 23:00 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]
[size=10]Plavac [i]Milicic[/i]
Slucajnost, ili nesto vise?[/size]
[/quote]

pa... odmetnici... otisli SA HVARA NA PELJESAC uzgajati lozu (moji su sa loze presli na levandu, ali na istom otoku). Jedna druga grana, ali isto selo kao i moji (Brusje, Hvar).


@Bily: znamo, o znamo, znamo da alkohol skodi, al'.... :)
ne konzumiram dovoljno da bi se racunalo (otvorim jednu butelju mjesecno, a nikad ne pijem sam).

'ave fun!


Sinisa
venovako (napisa):

Plavac Milicic
Slucajnost, ili nesto vise?



pa... odmetnici... otisli SA HVARA NA PELJESAC uzgajati lozu (moji su sa loze presli na levandu, ali na istom otoku). Jedna druga grana, ali isto selo kao i moji (Brusje, Hvar).


@Bily: znamo, o znamo, znamo da alkohol skodi, al'.... Smile
ne konzumiram dovoljno da bi se racunalo (otvorim jednu butelju mjesecno, a nikad ne pijem sam).

'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 23:32 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Re: hm... Citirajte i odgovorite

[quote="kljuki"]ja nikom uopće ne bih preporučila bijelo vino... bljak... [/quote]

zanemarit ću poslovice o neraspravljanju ukusa i pitati [b]zašto?[/b] osobno meni su bijela vina bolja i ima više varijacija u okusima među sortama koliko se meni čini. kod nas je problem u tome što se ne nađe nešto malo bolje (obično se radi o nekakvim stolnim vinima ili graševini, koji iako mogu biti dobri su uglavnom prekiseli za moj ukus).

a po pitanju bambusa - pa iskreno to je piće stvoreno kako bi se dva relativno loša i jeftina sastojka spojila u nešto sasvim ok :D piti ribar samostalno bilo bi ubitačno, no uz dodatak kole postaje sasvim dobar ;) kvalitetnije crno vino ja uopće nebih razmatrao za mješanje sa ičim - uvijek je bolje i jače (a to su ipak dvije važne karakteristike potrebne svakoj situaciji u kojoj se inače troši i bambus). pogotovo ne mogu shvatit onaj prizor koji je Hans gledao da se miješa bambus radi od vina za 180kn :shock: tu osobu bi ja zatukao, zapravo jednostavno bi mu uzeo to vino :mrgreen:


@venovako: dobro je širiti horizonte, no ponekad naprosto nemam para za širenje :D umijeće je danas naći dobro vino za relativno malo novaca (a pogotovo u društvu koje smatra da je grijeh platiti vino više od 15kn :lol:). svom srećom pa se s vremena na vrijeme naiđe na kolege koji su u posjedu kvalitetnijeg alkohola pa širim vidike preko njihovog gostoprimstva :D
kljuki (napisa):
ja nikom uopće ne bih preporučila bijelo vino... bljak...


zanemarit ću poslovice o neraspravljanju ukusa i pitati zašto? osobno meni su bijela vina bolja i ima više varijacija u okusima među sortama koliko se meni čini. kod nas je problem u tome što se ne nađe nešto malo bolje (obično se radi o nekakvim stolnim vinima ili graševini, koji iako mogu biti dobri su uglavnom prekiseli za moj ukus).

a po pitanju bambusa - pa iskreno to je piće stvoreno kako bi se dva relativno loša i jeftina sastojka spojila u nešto sasvim ok Very Happy piti ribar samostalno bilo bi ubitačno, no uz dodatak kole postaje sasvim dobar Wink kvalitetnije crno vino ja uopće nebih razmatrao za mješanje sa ičim - uvijek je bolje i jače (a to su ipak dvije važne karakteristike potrebne svakoj situaciji u kojoj se inače troši i bambus). pogotovo ne mogu shvatit onaj prizor koji je Hans gledao da se miješa bambus radi od vina za 180kn Shocked tu osobu bi ja zatukao, zapravo jednostavno bi mu uzeo to vino Mr. Green


@venovako: dobro je širiti horizonte, no ponekad naprosto nemam para za širenje Very Happy umijeće je danas naći dobro vino za relativno malo novaca (a pogotovo u društvu koje smatra da je grijeh platiti vino više od 15kn Laughing). svom srećom pa se s vremena na vrijeme naiđe na kolege koji su u posjedu kvalitetnijeg alkohola pa širim vidike preko njihovog gostoprimstva Very Happy



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 23:49 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Re: hm... Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]pogotovo ne mogu shvatit onaj prizor koji je Hans gledao da se miješa bambus radi od vina za 180kn :shock: tu osobu bi ja zatukao, zapravo jednostavno bi mu uzeo to vino :mrgreen:
[/quote]
iskreno, to sam i htio napraviti, ali covjek je bio previse smotan da bih mu to ucinio. naime, da stvar bude gora, to vino je bilo moj poklon (jednoj drugoj osobi) za rodjendan.


[quote="nemo"]svom srećom pa se s vremena na vrijeme naiđe na kolege koji su u posjedu kvalitetnijeg alkohola pa širim vidike preko njihovog gostoprimstva :D[/quote]
necemo o imenima ljudi sa geofizike... :)


'ave fun!



Sinisa
nemo (napisa):
pogotovo ne mogu shvatit onaj prizor koji je Hans gledao da se miješa bambus radi od vina za 180kn Shocked tu osobu bi ja zatukao, zapravo jednostavno bi mu uzeo to vino Mr. Green

iskreno, to sam i htio napraviti, ali covjek je bio previse smotan da bih mu to ucinio. naime, da stvar bude gora, to vino je bilo moj poklon (jednoj drugoj osobi) za rodjendan.


nemo (napisa):
svom srećom pa se s vremena na vrijeme naiđe na kolege koji su u posjedu kvalitetnijeg alkohola pa širim vidike preko njihovog gostoprimstva Very Happy

necemo o imenima ljudi sa geofizike... Smile


'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 0:03 ned, 15. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]


@Bily: znamo, o znamo, znamo da alkohol skodi, al'.... :)
ne konzumiram dovoljno da bi se racunalo (otvorim jednu butelju mjesecno, a nikad ne pijem sam).

'ave fun!


Sinisa[/quote]


ali ja samo zelim reci da ti u svom slucaju moras skroz izbacit alkohol jer kao sto rekoh... [size=5]on deblja i nije dobar u pogledu toga... [/size] mada se vinu tesko oduprijet osobito dobrom vinu

:oops:


a jedno vino bas za nas zene je ilocki traminac.Kako bih cesto obilazila degustacije vina i to jos uvijek znam cinit tako sam i naucila da je jedno od zenskih vina ilocki traminac i jako je ukusan, najstariji traminac je cak iz 1841 godine mada se kvaliteta vina ne odreduje po starosti nego po samoj lozi i po samoj proizvodnji...
Tako kad kupujete vino nemojte previse obracat paznju na godinu na boci, jer vinari se od vijeka vijekova znaju hvalit kako je vino staro a nema nijednu stetocinju osim vinske musice a tek 1923 godine se otkrilo kako ne postoji samo korisna vinska musica nego ima ona losa vrsta koja steti vinu. A eto danasnji vinari su puno oprezniji mada je i dan danas jako tesko suzbit te neke stetocinje kojih ima jako puno...

Uvijek sam tvrdila da mi je vino puno bolje iz bacvi nego iz inox(palsticne posude) ili betonske, ili kovinske - od nehrdajuceg celika....
U davnoj prošlosti, na primjer u staroj Grckoj i Rimu, u upotrebi su bile amfore, vrcevi razlicita oblika i mješine od životinjske kože. Vinsko posude ima važnu ulogu u proizvodnji, osobito u cuvanju vina i u prijevozu. Tako da ja mislim da je bacva i dan danas najbolja za sve...
[size=7]bas kao i kreda za razliku od projektora :lol: [/size] Tako da nije sve bas u samoj proizvodnji vina ono sto pise na boci, bitna je sama vinova loza, bitna je njena podloga, recimo ja postujem babic jer je na vinovoj lozi vitis vinifera i vitis beladieri i zato su tako dobri....

bijela vina i crna vina nema tu sto je bolje nego u sto ga stavljas ...
Bijelo vino i crno vino je ista stvar prizvodnje samo sto se na jednom vrsi proces maceracije a to je samo proces dobivanja boje iz kostice ili iz kozica ali prije iz kostice jer u kozici i nema bas neke boje...


pa sad vi razmislite sto je zapravo dobro vino????
cinik (napisa):



@Bily: znamo, o znamo, znamo da alkohol skodi, al'.... Smile
ne konzumiram dovoljno da bi se racunalo (otvorim jednu butelju mjesecno, a nikad ne pijem sam).

'ave fun!


Sinisa



ali ja samo zelim reci da ti u svom slucaju moras skroz izbacit alkohol jer kao sto rekoh... on deblja i nije dobar u pogledu toga... mada se vinu tesko oduprijet osobito dobrom vinu

Embarassed


a jedno vino bas za nas zene je ilocki traminac.Kako bih cesto obilazila degustacije vina i to jos uvijek znam cinit tako sam i naucila da je jedno od zenskih vina ilocki traminac i jako je ukusan, najstariji traminac je cak iz 1841 godine mada se kvaliteta vina ne odreduje po starosti nego po samoj lozi i po samoj proizvodnji...
Tako kad kupujete vino nemojte previse obracat paznju na godinu na boci, jer vinari se od vijeka vijekova znaju hvalit kako je vino staro a nema nijednu stetocinju osim vinske musice a tek 1923 godine se otkrilo kako ne postoji samo korisna vinska musica nego ima ona losa vrsta koja steti vinu. A eto danasnji vinari su puno oprezniji mada je i dan danas jako tesko suzbit te neke stetocinje kojih ima jako puno...

Uvijek sam tvrdila da mi je vino puno bolje iz bacvi nego iz inox(palsticne posude) ili betonske, ili kovinske - od nehrdajuceg celika....
U davnoj prošlosti, na primjer u staroj Grckoj i Rimu, u upotrebi su bile amfore, vrcevi razlicita oblika i mješine od životinjske kože. Vinsko posude ima važnu ulogu u proizvodnji, osobito u cuvanju vina i u prijevozu. Tako da ja mislim da je bacva i dan danas najbolja za sve...
bas kao i kreda za razliku od projektora Laughing Tako da nije sve bas u samoj proizvodnji vina ono sto pise na boci, bitna je sama vinova loza, bitna je njena podloga, recimo ja postujem babic jer je na vinovoj lozi vitis vinifera i vitis beladieri i zato su tako dobri....

bijela vina i crna vina nema tu sto je bolje nego u sto ga stavljas ...
Bijelo vino i crno vino je ista stvar prizvodnje samo sto se na jednom vrsi proces maceracije a to je samo proces dobivanja boje iz kostice ili iz kozica ali prije iz kostice jer u kozici i nema bas neke boje...


pa sad vi razmislite sto je zapravo dobro vino????



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 0:46 ned, 15. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]pa sad vi razmislite sto je zapravo dobro vino????[/quote]

jednostavno :D ono šti si probao i ima ti dobar okus i miris :mrgreen: i nema ružnih nuspojava u pretjeranim količinama sljedeće jutro ;)
bily (napisa):
pa sad vi razmislite sto je zapravo dobro vino????


jednostavno Very Happy ono šti si probao i ima ti dobar okus i miris Mr. Green i nema ružnih nuspojava u pretjeranim količinama sljedeće jutro Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Iki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 08. 2003. (22:43:04)
Postovi: (AA)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Drzim se susedovog plota

PostPostano: 19:34 ned, 15. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]tg'a za jug - jako dobro makedonsko vino (tikveš). košta do 30kn kako u kojem dućanu. definitivno najbolje crno vino koje možeš nabavit bez nekakvih peripetija (tipa odlazak u vinoteku ;)).
[/quote]

Potpisujem!!! Inace sva Makedosnka vina su mi dobra.

Kaj se tice bijelog vina, odusevil sam se Laskim rizlingom.

Sto se tice Ribara, Simfonije i tome slicno, ja to ne smatram vinima. Jer kolko ja znam vino mora biti napravljeno od grozda, a na tim flasama nigdje nije istaknuta godina berbe i tome slicne stvari.
nemo (napisa):
tg'a za jug - jako dobro makedonsko vino (tikveš). košta do 30kn kako u kojem dućanu. definitivno najbolje crno vino koje možeš nabavit bez nekakvih peripetija (tipa odlazak u vinoteku Wink).


Potpisujem!!! Inace sva Makedosnka vina su mi dobra.

Kaj se tice bijelog vina, odusevil sam se Laskim rizlingom.

Sto se tice Ribara, Simfonije i tome slicno, ja to ne smatram vinima. Jer kolko ja znam vino mora biti napravljeno od grozda, a na tim flasama nigdje nije istaknuta godina berbe i tome slicne stvari.



_________________
Idu dva vektora ulicom jedan padne i skalarni produkt je nula.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:16 ned, 15. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok, moja iskustva :xg:

1. ne pijem :g: (tj kolicina koju ja popijem i osjetim se mjeri u kolicinama manjim od mililitra) vina nacelno ne pijem... ali :g:
2. volim piti _slatko_ :g: (likeri jako included)
3. http://vrutak.hr/ :g: vodovodna, pored slovenske, blizu trga francuske revolucije... dovoljno precizna odokativnost? :g:

4. bijelo vino: jedino vrhunsko vino koje sam pila je bilo vino mojih staraca koje su napravili prjie cca 15 godina... prije cca 5 godina su nasli posljednju flasu (bilo je flasirano)... ja sam vristala na njih da zato su to popili prije.... nemam pojma kako... napravili su to od tuduma.... nitko mi ne vjeruje da je to bilo prefino i lagano pjenusavo (moji nikad nisu koristili dodatke, osim vinobrana na kraju vrenja)
vinograda vise nemamo... zapravo, nemamo ga vec 14 godina... nikad to nisu imali prilike ponovit.... :sigh:
unazad tri godine sam naisla na bijelo vino vrlo slicno toj prelijepoj uspomeni - zilavka :g:
zao mi flasu otvorit jer je to kolicina puno pretjerana za mojih 10tak ispijanja :g:

5. crno vino
[b]KUPINOVO domace[/b]
tu bi sad trebalo reci - kraj rasprave :g:
meni zapravo i je, jer je to jedino crno vino koje mi odgovara...

naisla sam ovaj mjesec na preporuku o zdrepcevoj krvi, cekam placu i idem u vrutak po nju :g: (i po kupinovo, nije domace... al necemo sad cjepidlacit, i vjerojatno po pisang - liker od banana) - venovako - hocemo skupa? :g:

6. vina za kuhanje - obavezno kvalitetnija... t'ga se odlicna pokazala u cobancu :g: (ljudi na rostiljadi su se hvatali za glavu :lol:) doma usujem fino domace dalmatinsko.... :g:
ok, moja iskustva Xmas Mr.Green

1. ne pijem Mr. Green (tj kolicina koju ja popijem i osjetim se mjeri u kolicinama manjim od mililitra) vina nacelno ne pijem... ali Mr. Green
2. volim piti _slatko_ Mr. Green (likeri jako included)
3. http://vrutak.hr/ Mr. Green vodovodna, pored slovenske, blizu trga francuske revolucije... dovoljno precizna odokativnost? Mr. Green

4. bijelo vino: jedino vrhunsko vino koje sam pila je bilo vino mojih staraca koje su napravili prjie cca 15 godina... prije cca 5 godina su nasli posljednju flasu (bilo je flasirano)... ja sam vristala na njih da zato su to popili prije.... nemam pojma kako... napravili su to od tuduma.... nitko mi ne vjeruje da je to bilo prefino i lagano pjenusavo (moji nikad nisu koristili dodatke, osim vinobrana na kraju vrenja)
vinograda vise nemamo... zapravo, nemamo ga vec 14 godina... nikad to nisu imali prilike ponovit.... Uzdah...
unazad tri godine sam naisla na bijelo vino vrlo slicno toj prelijepoj uspomeni - zilavka Mr. Green
zao mi flasu otvorit jer je to kolicina puno pretjerana za mojih 10tak ispijanja Mr. Green

5. crno vino
KUPINOVO domace
tu bi sad trebalo reci - kraj rasprave Mr. Green
meni zapravo i je, jer je to jedino crno vino koje mi odgovara...

naisla sam ovaj mjesec na preporuku o zdrepcevoj krvi, cekam placu i idem u vrutak po nju Mr. Green (i po kupinovo, nije domace... al necemo sad cjepidlacit, i vjerojatno po pisang - liker od banana) - venovako - hocemo skupa? Mr. Green

6. vina za kuhanje - obavezno kvalitetnija... t'ga se odlicna pokazala u cobancu Mr. Green (ljudi na rostiljadi su se hvatali za glavu Laughing) doma usujem fino domace dalmatinsko.... Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 20:59 ned, 15. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala svima na odgovorima!

edit: evo i jednog linka na [url=http://www.hrvatska-vina.com/hr/index.htm]site o hrvatskim vinima[/url]

@Nesi:

Poziv rado prihvacam :)
[size=10]Iako nemam pojma kad ce placa :-([/size]
Hvala svima na odgovorima!

edit: evo i jednog linka na site o hrvatskim vinima

@Nesi:

Poziv rado prihvacam Smile
Iako nemam pojma kad ce placa Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 2:09 pon, 16. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hans ima praf: plavci su zakon. Obicno ih kupujem u rangu 30-50 kn. U svecanim prilikama preporucio bih Postup. To je nesto slicno kao Dingac, malcice manje razvikan i zato jeftiniji (u ovom slucaju to znaci da su cijene od 75 kn navise). Peljesac je moja omiljena lokacija za plavce (a i inace :wink: ).

E Hans, sjecas se onog šrot vina starog 20 godina kojeg sam zaklao na obrani? Pitam te zato sto se ja ne sjecam... sjecam se samo da sam ga pio i nisam se otrovao, ali okusa se ne sjecam. Ti si bio tamo, ili je to bila halucinacija izazvana sumljivim napitkom?
Hans ima praf: plavci su zakon. Obicno ih kupujem u rangu 30-50 kn. U svecanim prilikama preporucio bih Postup. To je nesto slicno kao Dingac, malcice manje razvikan i zato jeftiniji (u ovom slucaju to znaci da su cijene od 75 kn navise). Peljesac je moja omiljena lokacija za plavce (a i inace Wink ).

E Hans, sjecas se onog šrot vina starog 20 godina kojeg sam zaklao na obrani? Pitam te zato sto se ja ne sjecam... sjecam se samo da sam ga pio i nisam se otrovao, ali okusa se ne sjecam. Ti si bio tamo, ili je to bila halucinacija izazvana sumljivim napitkom?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan