Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Funkcija count!!!
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Računarski praktikumi (smjer nastavnički)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
novak
Gost





PostPostano: 20:32 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Funkcija count!!! Citirajte i odgovorite

Htio bi samo pitati ćemu tj. što točno radi funkcija COUNT u excelu ??? :?:
Htio bi samo pitati ćemu tj. što točno radi funkcija COUNT u excelu ??? Question


[Vrh]
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 23:53 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Re: Funkcija count!!! Citirajte i odgovorite

[quote="novak"]Htio bi samo pitati ćemu tj. što točno radi funkcija COUNT u excelu ??? :?:[/quote]

I mene zanima :) Osim sto NESTO broji, jel sluzi jos cemu, recimo u ovoj zadnjoj zadaci koju smo imali iz RP1 je kao trebalo koristit tu funkciju, zbog cega, ako moze raditi i bez toga? :roll:
novak (napisa):
Htio bi samo pitati ćemu tj. što točno radi funkcija COUNT u excelu ??? Question


I mene zanima Smile Osim sto NESTO broji, jel sluzi jos cemu, recimo u ovoj zadnjoj zadaci koju smo imali iz RP1 je kao trebalo koristit tu funkciju, zbog cega, ako moze raditi i bez toga? Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 1:15 čet, 2. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Funkcija COUNT u Excelu (bar u Office 2000) daje broj čelija sa numeričkim podacima tj. brojem iz danog range-a ili više (u Office 2000 do 30) range-ova.

[size=15][u]A što je broj?[/u] Čitaj dalje:[/size]

[b]Datum, vrijeme i datum_i_vrijeme[/b] su u Excelu također brojevi, jer se pamte kao broj dana od početka određene godine (1905. ako se ne varam), a vrijeme kao dio dana. Dakle, podne prikazano ovako "12:00", se pamti kao realni broj 0,5.

U Excelu se može zapisati i [b]kompleksni broj[/b], ali on je tipa [i]text[/i] (npr "5-23i") tj. nije broj.
[b]Logičke vrijednosti[/b] (prikazane kao "FALSE" I "TRUE") također nisu brojevi.

[quote="Liddy"](...) Osim sto NESTO broji, jel sluzi jos cemu, (...)[/quote]
Pa, ne znam kakav je bio zadatak na vježbama, ali ja znam jedan primjer.

Recimo da želiš ispisati nekakvu poruku npr. "Suma je 5", gdje je 5 izračunat iz drugih čelija, ali samo ako je u određenoj čeliji (nadalje -REF-) napisan broj. Ti zapravo želiš da korisniku ne ispiše "#NUM!" (odnosno neka poruka greške) nego da bude prazno ako u -REF- napisan ne-broj. Može se i ubaciti da ispiše poruku "upiši broj u -REF-".
Koristiš funkciju IF i kao uvijet upišeš COUNT(-REF-)=1.
Formula glasi
[code:1]=IF( COUNT(-REF-)=1 ; "Suma je " & TEXT(SUM(...);"0") ; "Upiši broj u -REF-")[/code:1]
Zapravo, to je jedina naprednija svrha ove funkcije koje se mogu sjetiti, ali nemam ja puno iskustva s Excelom.

Nadam se da sam bio od pomoći. :)
Funkcija COUNT u Excelu (bar u Office 2000) daje broj čelija sa numeričkim podacima tj. brojem iz danog range-a ili više (u Office 2000 do 30) range-ova.

A što je broj? Čitaj dalje:

Datum, vrijeme i datum_i_vrijeme su u Excelu također brojevi, jer se pamte kao broj dana od početka određene godine (1905. ako se ne varam), a vrijeme kao dio dana. Dakle, podne prikazano ovako "12:00", se pamti kao realni broj 0,5.

U Excelu se može zapisati i kompleksni broj, ali on je tipa text (npr "5-23i") tj. nije broj.
Logičke vrijednosti (prikazane kao "FALSE" I "TRUE") također nisu brojevi.

Liddy (napisa):
(...) Osim sto NESTO broji, jel sluzi jos cemu, (...)

Pa, ne znam kakav je bio zadatak na vježbama, ali ja znam jedan primjer.

Recimo da želiš ispisati nekakvu poruku npr. "Suma je 5", gdje je 5 izračunat iz drugih čelija, ali samo ako je u određenoj čeliji (nadalje -REF-) napisan broj. Ti zapravo želiš da korisniku ne ispiše "#NUM!" (odnosno neka poruka greške) nego da bude prazno ako u -REF- napisan ne-broj. Može se i ubaciti da ispiše poruku "upiši broj u -REF-".
Koristiš funkciju IF i kao uvijet upišeš COUNT(-REF-)=1.
Formula glasi
Kod:
=IF( COUNT(-REF-)=1 ; "Suma je " & TEXT(SUM(...);"0") ; "Upiši broj u -REF-")

Zapravo, to je jedina naprednija svrha ove funkcije koje se mogu sjetiti, ali nemam ja puno iskustva s Excelom.

Nadam se da sam bio od pomoći. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mfernezir
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2005. (18:26:41)
Postovi: (27)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:28 čet, 2. 2. 2006    Naslov: count, 3. zadaca Citirajte i odgovorite

Pozdrav!
Rasprava na ovu temu je vec ovdje:

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5727
Pozdrav!
Rasprava na ovu temu je vec ovdje:

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5727



_________________
"If the facts don't fit the theory, change the facts." Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Računarski praktikumi (smjer nastavnički) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan