Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pitanja iz Teorije Skupova

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:39 sri, 7. 5. 2003    Naslov: Pitanja iz Teorije Skupova Citirajte i odgovorite

1. Mora li relacija biti (nužno- po def.) irefleksivna da bi bila dobro utemeljena :?:
2. Kako glasi definicija (f je skupovna funkcija) ordinala f-zatvorenja :?:
1. Mora li relacija biti (nužno- po def.) irefleksivna da bi bila dobro utemeljena Question
2. Kako glasi definicija (f je skupovna funkcija) ordinala f-zatvorenja Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 20:25 sub, 10. 5. 2003    Naslov: Re: Pitanja iz Teorije Skupova Citirajte i odgovorite

1. Ne, dobar uređaj možeš definirati i na tranzitivnoj, refleksivnoj, linearnoj, asimetričnoj relaciji (totalni uređaj). Valjda je profesoru bilo lakše definirati relaciju kao tranzitivnu, irefleksivnu i linearnu (strogi totalni uređaj) jer ima manje riječi. U biti je isto, prvo = drugo + dijagonala.
1. Ne, dobar uređaj možeš definirati i na tranzitivnoj, refleksivnoj, linearnoj, asimetričnoj relaciji (totalni uređaj). Valjda je profesoru bilo lakše definirati relaciju kao tranzitivnu, irefleksivnu i linearnu (strogi totalni uređaj) jer ima manje riječi. U biti je isto, prvo = drugo + dijagonala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:27 sub, 10. 5. 2003    Naslov: Re: Pitanja iz Teorije Skupova Citirajte i odgovorite

[quote="mate"]1. Ne, dobar uređaj možeš definirati i na tranzitivnoj, refleksivnoj, linearnoj, asimetričnoj relaciji (totalni uređaj). Valjda je profesoru bilo lakše definirati relaciju kao tranzitivnu, irefleksivnu i linearnu (strogi totalni uređaj) jer ima manje riječi. U biti je isto, prvo = drugo + dijagonala.[/quote]

Hvala :)
mate (napisa):
1. Ne, dobar uređaj možeš definirati i na tranzitivnoj, refleksivnoj, linearnoj, asimetričnoj relaciji (totalni uređaj). Valjda je profesoru bilo lakše definirati relaciju kao tranzitivnu, irefleksivnu i linearnu (strogi totalni uređaj) jer ima manje riječi. U biti je isto, prvo = drugo + dijagonala.


Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 21:35 sub, 10. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se tiče ovog drugog, malo sam razmislio i ne vidim problema. Možeš li razjasniti pitanje?
Što se tiče ovog drugog, malo sam razmislio i ne vidim problema. Možeš li razjasniti pitanje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:58 sub, 10. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mate"]Što se tiče ovog drugog, malo sam razmislio i [b]ne vidim problema[/b]. Možeš li razjasniti pitanje?[/quote]
... w-neprekidna funkcija prema teoremu o fisknoj točki ima fisknu točku fixf=Uf(o)->unija po n(prirodnim brojevima) f od praznog skupa na n-tu(kompozicija) i fixf je ujedno i najmanje f-zatvorenje... neka je f na alfa od x= unija po beta<alfa f na beta od x tj. alfa je granični ordinal... ako je f na alfa+1 od praznog skupa= f na alfa od praznog skupa, onda za alfa kažemo da je ordinal zatvorenja za f (e ovo sam ja htio ustvari pitati)..čemu to sve ?...da bi se ovaj gore teorem o fiksnoj točki mogao drugačije iskazati ...ako je f w-neprekidna, onda je njen ordinal zatvorenja omega...
mate (napisa):
Što se tiče ovog drugog, malo sam razmislio i ne vidim problema. Možeš li razjasniti pitanje?

... w-neprekidna funkcija prema teoremu o fisknoj točki ima fisknu točku fixf=Uf(o)→unija po n(prirodnim brojevima) f od praznog skupa na n-tu(kompozicija) i fixf je ujedno i najmanje f-zatvorenje... neka je f na alfa od x= unija po beta<alfa f na beta od x tj. alfa je granični ordinal... ako je f na alfa+1 od praznog skupa= f na alfa od praznog skupa, onda za alfa kažemo da je ordinal zatvorenja za f (e ovo sam ja htio ustvari pitati)..čemu to sve ?...da bi se ovaj gore teorem o fiksnoj točki mogao drugačije iskazati ...ako je f w-neprekidna, onda je njen ordinal zatvorenja omega...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan