Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Osnovni podaci o etenu i etinu...HITNO

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Matesonik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2006. (15:26:02)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Republika Peščenica

PostPostano: 16:08 uto, 31. 1. 2006    Naslov: Osnovni podaci o etenu i etinu...HITNO Citirajte i odgovorite

Zna li netko gdje pisu osnovni podaci (topljivost, boja, gustoca...) o etenu i etinu? Hitno mi je, trebam za sutra ujutro
Zna li netko gdje pisu osnovni podaci (topljivost, boja, gustoca...) o etenu i etinu? Hitno mi je, trebam za sutra ujutro


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 16:37 uto, 31. 1. 2006    Naslov: Re: Osnovni podaci o etenu i etinu...HITNO Citirajte i odgovorite

[quote="Matesonik"]Zna li netko gdje pisu osnovni podaci (topljivost, boja, gustoca...) o etenu i etinu? Hitno mi je, trebam za sutra ujutro[/quote]


ja znam ovo opce o alkenima i alkinima

znaci alkeni
alkeni
.

Alkeni (olefini) su nezasićeni alifatski (s otvorenim lancem) ugljikovodici s jednom ili više dvostrukih veza. Mogu biti ravnolančani ili razgranati. Prikazuju se općom formulom CnH(2n+2)-2x gdje je x broj dvostrukih veza u lancu. Prema IUPAC nomenklaturi imenuju se tako da se završetak odgovarajućeg alkana zamijeni s -en. Ispred imena osnovne strukture stavljaju se brojevi koji označavaju položaj dvostrukog veza. Alkeni s jednom dvostrukom vezom u lancu tvore homologni niz: eten (etilen), CH2=CH2, propen, CH3CH2=CH2, itd. Jako su reaktivni i pokazuju uglavnom reakcije adicije.


alkini
.

Alkini (acetileni) su nezasićeni alifatski (s otvorenim lancem) ugljikovodici s jednom ili više trostrukih veza. Mogu biti ravnolančani ili razgranati. Prikazuju se općom formulom CnH(2n+2)-4x gdje je x broj trostrukih veza u lancu. Prema IUPAC nomenklaturi imenuju se tako da se završetak odgovarajućeg alkana zamijeni s -in. Ispred imena osnovne strukture stavljaju se brojevi koji označavaju položaj trostrukog veza. Alkini s jednom trostrukom vezom u lancu tvore homologni niz: etin (acetilene), CH≡CH, propin, CH3CH≡CH, itd. Jako su reaktivni i pokazuju uglavnom reakcije adicije.



mislim da je najbolje da to vise pitas ljude sa kemijskog odsjeka, nisam sigurna dal oni imaju forum ... :roll:

znam da iz opceg dijela puno toga mozes spoznat
znaci pogledaj sve karateristika samoh alkena i alkina i tako ces doznat i o njihovoj nomenklaturi jer se bas karkteristike bas previse i ne razlikuju
Matesonik (napisa):
Zna li netko gdje pisu osnovni podaci (topljivost, boja, gustoca...) o etenu i etinu? Hitno mi je, trebam za sutra ujutro



ja znam ovo opce o alkenima i alkinima

znaci alkeni
alkeni
.

Alkeni (olefini) su nezasićeni alifatski (s otvorenim lancem) ugljikovodici s jednom ili više dvostrukih veza. Mogu biti ravnolančani ili razgranati. Prikazuju se općom formulom CnH(2n+2)-2x gdje je x broj dvostrukih veza u lancu. Prema IUPAC nomenklaturi imenuju se tako da se završetak odgovarajućeg alkana zamijeni s -en. Ispred imena osnovne strukture stavljaju se brojevi koji označavaju položaj dvostrukog veza. Alkeni s jednom dvostrukom vezom u lancu tvore homologni niz: eten (etilen), CH2=CH2, propen, CH3CH2=CH2, itd. Jako su reaktivni i pokazuju uglavnom reakcije adicije.


alkini
.

Alkini (acetileni) su nezasićeni alifatski (s otvorenim lancem) ugljikovodici s jednom ili više trostrukih veza. Mogu biti ravnolančani ili razgranati. Prikazuju se općom formulom CnH(2n+2)-4x gdje je x broj trostrukih veza u lancu. Prema IUPAC nomenklaturi imenuju se tako da se završetak odgovarajućeg alkana zamijeni s -in. Ispred imena osnovne strukture stavljaju se brojevi koji označavaju položaj trostrukog veza. Alkini s jednom trostrukom vezom u lancu tvore homologni niz: etin (acetilene), CH≡CH, propin, CH3CH≡CH, itd. Jako su reaktivni i pokazuju uglavnom reakcije adicije.



mislim da je najbolje da to vise pitas ljude sa kemijskog odsjeka, nisam sigurna dal oni imaju forum ... Rolling Eyes

znam da iz opceg dijela puno toga mozes spoznat
znaci pogledaj sve karateristika samoh alkena i alkina i tako ces doznat i o njihovoj nomenklaturi jer se bas karkteristike bas previse i ne razlikuju



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Matesonik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2006. (15:26:02)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Republika Peščenica

PostPostano: 16:47 uto, 31. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

thx...

nadjoh tocno ono sto mi treba u udzbeniku kemije iz 1987...
thx...

nadjoh tocno ono sto mi treba u udzbeniku kemije iz 1987...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 16:48 uto, 31. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vrlo je jednostavno. Upises u Google nazive i dobijes osnovne stvari. Tipa, [url=http://www.airliquide.com/en/business/products/gases/gasdata/index.asp?GasID=29]Ethylene (C2H4)[/url], odnosno [url=http://www.airliquide.com/en/business/products/gases/gasdata/index.asp?GasID=1]Acetylene (C2H4)[/url]. Ako trebas nesto detaljnije, javi.
Vrlo je jednostavno. Upises u Google nazive i dobijes osnovne stvari. Tipa, Ethylene (C2H4), odnosno Acetylene (C2H4). Ako trebas nesto detaljnije, javi.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mali
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2005. (16:25:58)
Postovi: (1B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 3:02 ned, 5. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Matesonik"]thx...

nadjoh tocno ono sto mi treba u udzbeniku kemije iz 1987...[/quote]


ako ce ti ista jos trebat oko tih stvari imas jednu ogromnu plavu knjigu koja nosi naslov organska kemija a naslov je ispisan zutim slovima
knjiga imam sigurno oko 700 strana pa sada se ti snadi kako zelis al ovo ti je najlaksi put :lol:
Matesonik (napisa):
thx...

nadjoh tocno ono sto mi treba u udzbeniku kemije iz 1987...



ako ce ti ista jos trebat oko tih stvari imas jednu ogromnu plavu knjigu koja nosi naslov organska kemija a naslov je ispisan zutim slovima
knjiga imam sigurno oko 700 strana pa sada se ti snadi kako zelis al ovo ti je najlaksi put Laughing



_________________
mali
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan