Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

komentari kolokvija
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Ovaj forum je zaključan: ne možete postati/odgovarati/uređivati teme/postove.   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Ispiti i kolokviji (staro)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
litttle birdie
Gost





PostPostano: 19:55 pet, 9. 5. 2003    Naslov: komentari kolokvija Citirajte i odgovorite

mislim da subject govori sve

[b]Admin edit:[/b] Ovo je krenulo sa [url=http://degiorgi.math.hr/forum/index.php]Forum@Degiorgi Forum Index[/url] -> [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewforum.php?f=16]Linearna Algebra[/url], ali je zbog razvoja dogadjaja ;) prebaceno ovdje.
mislim da subject govori sve

Admin edit: Ovo je krenulo sa Forum@Degiorgi Forum Index -> Linearna Algebra, ali je zbog razvoja dogadjaja Wink prebaceno ovdje.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 22:45 pet, 9. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja zbilja ne znam što se događa s tim kolokvijima ovaj semestar!
To nije normalno! Ista stvar je bila danas kao i s analizom prošli tjedan.
Strpali su dva i pol mjeseca gradiva u jedan kolokvij i onda da daju zadatke slične prošlogodišnjima,čak i jednostavnije,a ne,zašto bi bilo jednostavno kad može biti TEŽE i kad se može smisliti neki trik tipa izračunavanja jezgre i slike operatora zadanog s dva prostora.
Onaj analitički zadatak je koma težak. Naravno, mi na vježbama rješavamo neke lagane zadaćiće i onda u kolokvij dođe zadatak u kojem trebam najprije skužiti kaj se traži s tim koridorima kojima putuju avioni.
Ma.
A nešto što me najviše ljuti jest to što su svi šokirani nakon kolokvija zbog zadatka koji su zadani i govore kako je to teško itd., a onda se tu ne javi ni jedna osoba koja bi komentirala nešto u svezi tih kolokvija.
A bolje da idem.
Laku noć.
p.s.Svaka čast little birdie!
Ja zbilja ne znam što se događa s tim kolokvijima ovaj semestar!
To nije normalno! Ista stvar je bila danas kao i s analizom prošli tjedan.
Strpali su dva i pol mjeseca gradiva u jedan kolokvij i onda da daju zadatke slične prošlogodišnjima,čak i jednostavnije,a ne,zašto bi bilo jednostavno kad može biti TEŽE i kad se može smisliti neki trik tipa izračunavanja jezgre i slike operatora zadanog s dva prostora.
Onaj analitički zadatak je koma težak. Naravno, mi na vježbama rješavamo neke lagane zadaćiće i onda u kolokvij dođe zadatak u kojem trebam najprije skužiti kaj se traži s tim koridorima kojima putuju avioni.
Ma.
A nešto što me najviše ljuti jest to što su svi šokirani nakon kolokvija zbog zadatka koji su zadani i govore kako je to teško itd., a onda se tu ne javi ni jedna osoba koja bi komentirala nešto u svezi tih kolokvija.
A bolje da idem.
Laku noć.
p.s.Svaka čast little birdie!


[Vrh]
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:51 pet, 9. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moram se sloziti da je bio (pre)tezak kolokvij (barem meni osobno)...
Analiticki zadatak je zbilja bio kompliciran, a niti drugi (osim mozda 1.) nisu bili puno jednostavniji...
Pitanje je kakvi su tek zadaci na ispitu...
Kaj se tice analize, meni je osobno bio kolokvij i dosta lagan...
Skupio sam poprilican broj bodova (63) a to je jako dobro ako se zna da sam bio rijetka pojava na vjezbama i da sam se spremao cirka 4 sata, bez ijednog rijesenog zadatka (samo citanje vjezbi)...

A u svezi s ovim kaj se nitko ne zeli ovdje javiti - mislim da je problem u tome kaj vecina misli da njihovo misljenje nije mjerodavno (barem ja tako mislim) iz razno raznih razloga... ili se jednostavno ne usude biti prvi, mozda sad uslijedi lavina slaganja sa nama...
Moram se sloziti da je bio (pre)tezak kolokvij (barem meni osobno)...
Analiticki zadatak je zbilja bio kompliciran, a niti drugi (osim mozda 1.) nisu bili puno jednostavniji...
Pitanje je kakvi su tek zadaci na ispitu...
Kaj se tice analize, meni je osobno bio kolokvij i dosta lagan...
Skupio sam poprilican broj bodova (63) a to je jako dobro ako se zna da sam bio rijetka pojava na vjezbama i da sam se spremao cirka 4 sata, bez ijednog rijesenog zadatka (samo citanje vjezbi)...

A u svezi s ovim kaj se nitko ne zeli ovdje javiti - mislim da je problem u tome kaj vecina misli da njihovo misljenje nije mjerodavno (barem ja tako mislim) iz razno raznih razloga... ili se jednostavno ne usude biti prvi, mozda sad uslijedi lavina slaganja sa nama...



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:03 pet, 9. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Djeco, nemojte se ljutit nego lijepo mirno i stalozeno napisite sto mislite da je bilo pretesko i zasto. To ce se citati i uzimati u obzir vec kod sastavljanja iduceg kolokvija. Po mogucnosti pokusajte se drzat foruma doticnog kolegija (kolokvij iz EM treba popljuvati u forumu EM, MA u MA itd. :wink: )

Kolokviji su uvedeni da se olaksa polaganje ispita. No kako to vec u zivotu biva, nakon akcije dolazi reakcija. Logicno je da ce se u jednom trenutku ponovo dati tezi zadaci, onda opet laksi... trebat ce neko vrijeme dok stvar ne istitra i stabilizira se na prihvatljivoj razini za sve. Osim toga morate biti svjesni da nije uvijek lako unaprijed ocijeniti tezinu zadataka. Mi smo na EM dosta raspravljali sto ce vam biti tesko, a sto lako, da bismo mogli sastaviti grupe podjednake tezine. Nismo bas sve pogodili (ako se za kriterij uzme prosjecan broj osvojenih bodova). Iduce godine bit cemo iskusniji.. na kolokvijima ne uce samo studenti, nego i asistenti :D
Djeco, nemojte se ljutit nego lijepo mirno i stalozeno napisite sto mislite da je bilo pretesko i zasto. To ce se citati i uzimati u obzir vec kod sastavljanja iduceg kolokvija. Po mogucnosti pokusajte se drzat foruma doticnog kolegija (kolokvij iz EM treba popljuvati u forumu EM, MA u MA itd. Wink )

Kolokviji su uvedeni da se olaksa polaganje ispita. No kako to vec u zivotu biva, nakon akcije dolazi reakcija. Logicno je da ce se u jednom trenutku ponovo dati tezi zadaci, onda opet laksi... trebat ce neko vrijeme dok stvar ne istitra i stabilizira se na prihvatljivoj razini za sve. Osim toga morate biti svjesni da nije uvijek lako unaprijed ocijeniti tezinu zadataka. Mi smo na EM dosta raspravljali sto ce vam biti tesko, a sto lako, da bismo mogli sastaviti grupe podjednake tezine. Nismo bas sve pogodili (ako se za kriterij uzme prosjecan broj osvojenih bodova). Iduce godine bit cemo iskusniji.. na kolokvijima ne uce samo studenti, nego i asistenti Very Happy



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:20 sub, 10. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

efo, da i ja kazem svoje misljenje... da mi netko ne prigovori da se nekoga bojim :wink: :wink:

sorry, Krcko, al nedamise sad otvarati na svakom kolegiju njegovo..... ako se ukaze potreba, mislim da bi se cak svi mogli raspravljati na forumu Kolokviji.... jer cinise da je rasprava u vezi izvedbe, a ne u vezi rjesavanja zadataka.... no iskusniji neka sude :wink:

pa, idem po redu...

C - po meni, cisto ok kolokvij, tezine taman da bude lijepo rjesiv, sa dovoljno kolicinom lakih i teskih zadataka, plus sto je bilo 15 bodova "viska! (ja: 112/100)

MA - definitivno mi se nije svidjelo crtanje one grozote (ona ln fja) ostatak mi je izgledao ok (osim sto sfatih da ne znam di sam pogubila neke bodove, pa sad moram hvatati zalbe nekako ;) ) inace, zadatci su bili, ono, rjesivi.... (ja: 74/100)

EM - ok odabrani zadatci, nisu mi se cinili prekomplicirani.... sto se teorije tice, ono, nije da ju nesto spremah, tako da je to sve bilo blefiranje :wink: vidjeh da je bilo zbilja gadnih pitanja.... tako da sam dobro i prosla :wink: (ja: 51/60)

LA - da je gadno, je.... da je trebalo razbijati glavu.. je.... da sam rjesavala sve... probala sam..... rjesila nisam.... vise vremena ne bi pomoglo, jer jednostavno stoji cinjenica da niso radili neke tipove zadatka..... pa nemas ideju.... i onaj polufizicarski.... zbilja je bio kobasicast uz veliku opasnost od pogreske..... (ceka se rezultat, racuna se na 70tak bodova or smth)

bodove pisah cisto da imate neku referencu mog komentara i rezultata....
efo, da i ja kazem svoje misljenje... da mi netko ne prigovori da se nekoga bojim Wink Wink

sorry, Krcko, al nedamise sad otvarati na svakom kolegiju njegovo..... ako se ukaze potreba, mislim da bi se cak svi mogli raspravljati na forumu Kolokviji.... jer cinise da je rasprava u vezi izvedbe, a ne u vezi rjesavanja zadataka.... no iskusniji neka sude Wink

pa, idem po redu...

C - po meni, cisto ok kolokvij, tezine taman da bude lijepo rjesiv, sa dovoljno kolicinom lakih i teskih zadataka, plus sto je bilo 15 bodova "viska! (ja: 112/100)

MA - definitivno mi se nije svidjelo crtanje one grozote (ona ln fja) ostatak mi je izgledao ok (osim sto sfatih da ne znam di sam pogubila neke bodove, pa sad moram hvatati zalbe nekako Wink ) inace, zadatci su bili, ono, rjesivi.... (ja: 74/100)

EM - ok odabrani zadatci, nisu mi se cinili prekomplicirani.... sto se teorije tice, ono, nije da ju nesto spremah, tako da je to sve bilo blefiranje Wink vidjeh da je bilo zbilja gadnih pitanja.... tako da sam dobro i prosla Wink (ja: 51/60)

LA - da je gadno, je.... da je trebalo razbijati glavu.. je.... da sam rjesavala sve... probala sam..... rjesila nisam.... vise vremena ne bi pomoglo, jer jednostavno stoji cinjenica da niso radili neke tipove zadatka..... pa nemas ideju.... i onaj polufizicarski.... zbilja je bio kobasicast uz veliku opasnost od pogreske..... (ceka se rezultat, racuna se na 70tak bodova or smth)

bodove pisah cisto da imate neku referencu mog komentara i rezultata....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 17:28 ned, 11. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaka čast ,Nesi, na svim sjajnim bodovima iz kolokvija,ali ti si dosta iznad prosjeka i treba se gledati sredina. Ja znam da na faksu ima ljudi koji su zbilja dobri,sve im ide (tu mislim na one koji imaju od 70% bodova pa na dalje, a isto tako znam da ima i onih koji dolaze na kolokvije tek tako,da vide što znaju,što ne i nije ih briga koliko imaju bodova. Obično se ti pojavljuju tek par puta na vježbama. Ali ja gledam ljude poput sebe. Redovito idem na sve vježbe,iz svih kolegija i puno učim i trudim se da što bolje napišem te kolokvije. Riješim sve od lani bez nekih poteškoća i onda dođem na kolokvij i svaki put se zgrozim kad vidim zadatke. Skupim nešto sitno iznad 50% na kolokvijima i onda moram strepiti da li ću imati dovoljno za prolaz. I ne može mi nitko reći da ne učim dovoljno jer spavam svega 6 sati, a ostalo sam na faksu, na putu do faksa i doma gdje učim. I mislim da se prema nama koji smo marljivi ne treba tako postupati da imamo osjećaj da je najvažnije tko će znati sve riješiti i imati najbolje ocjene na faksu.
Kolokviji se valjda sastavljaju tako da asistenti zadaju zadatke koje znaju riješiti u par min(što je normalno i ok) i po mogućnosti ubace u zadatak neki trik na kojem će se pola ljudi zeznuti.
Kolokvij iz analize je bio grozan, premalo vremena. Uopće nisu računali na to da se čovjek može zabuniti u npr.prvom zadatku gdje su bile derivacije i ako uoči grešku,mora je naći ili sve ponovo riješiti . Na tome se gubi najviše vremena.
A ovaj kolokvij iz linerne je bio, oprostite svi ,ali bezobrazno težak.
Gradiva je bilo previše i umjesto da se onda dadu neki zadaci na kojima će se vidjeti da li je netko redovito radio,učio i trudio se i savladao to gradivo, a ne, oni moraju staviti hrpu trikova.
A evo, ni jedan asistent iz linearne nije dao komentar na ovu temu, a to se tiče njih! Svaka čast Krcku, da nema njega pola toga bi palo u vodu.
Oprosti Krcko što raspravljamo ovdje općenito o svim kolokvijima,ali bar nek se netko javi jer je i na analizi postavljena ta tema o kolokviju pa nitko nije ništa odgovorio od hrpe ljudi koja je vidjela post.

Evo, sad nešto konkretno. Mislim da su nam asistenti iz analize i linerane gadno zapaprili ovaj semestar i zato smatram da bi bilo u redu da i oni to priznaju te da npr.smanje bodovni prag iz oba kolegija da ipak nešto više ljudi polože pismeni putem kolokvija. To je samo jedan od prijedloga, a molim i druge studente da se uključe, da ne kukaju međusobno nego da se uključe i dadu svoje mišljenje. [color=red]Tko će se za nas izboriti ako nećemo mi sami?![/color]
Svaka čast ,Nesi, na svim sjajnim bodovima iz kolokvija,ali ti si dosta iznad prosjeka i treba se gledati sredina. Ja znam da na faksu ima ljudi koji su zbilja dobri,sve im ide (tu mislim na one koji imaju od 70% bodova pa na dalje, a isto tako znam da ima i onih koji dolaze na kolokvije tek tako,da vide što znaju,što ne i nije ih briga koliko imaju bodova. Obično se ti pojavljuju tek par puta na vježbama. Ali ja gledam ljude poput sebe. Redovito idem na sve vježbe,iz svih kolegija i puno učim i trudim se da što bolje napišem te kolokvije. Riješim sve od lani bez nekih poteškoća i onda dođem na kolokvij i svaki put se zgrozim kad vidim zadatke. Skupim nešto sitno iznad 50% na kolokvijima i onda moram strepiti da li ću imati dovoljno za prolaz. I ne može mi nitko reći da ne učim dovoljno jer spavam svega 6 sati, a ostalo sam na faksu, na putu do faksa i doma gdje učim. I mislim da se prema nama koji smo marljivi ne treba tako postupati da imamo osjećaj da je najvažnije tko će znati sve riješiti i imati najbolje ocjene na faksu.
Kolokviji se valjda sastavljaju tako da asistenti zadaju zadatke koje znaju riješiti u par min(što je normalno i ok) i po mogućnosti ubace u zadatak neki trik na kojem će se pola ljudi zeznuti.
Kolokvij iz analize je bio grozan, premalo vremena. Uopće nisu računali na to da se čovjek može zabuniti u npr.prvom zadatku gdje su bile derivacije i ako uoči grešku,mora je naći ili sve ponovo riješiti . Na tome se gubi najviše vremena.
A ovaj kolokvij iz linerne je bio, oprostite svi ,ali bezobrazno težak.
Gradiva je bilo previše i umjesto da se onda dadu neki zadaci na kojima će se vidjeti da li je netko redovito radio,učio i trudio se i savladao to gradivo, a ne, oni moraju staviti hrpu trikova.
A evo, ni jedan asistent iz linearne nije dao komentar na ovu temu, a to se tiče njih! Svaka čast Krcku, da nema njega pola toga bi palo u vodu.
Oprosti Krcko što raspravljamo ovdje općenito o svim kolokvijima,ali bar nek se netko javi jer je i na analizi postavljena ta tema o kolokviju pa nitko nije ništa odgovorio od hrpe ljudi koja je vidjela post.

Evo, sad nešto konkretno. Mislim da su nam asistenti iz analize i linerane gadno zapaprili ovaj semestar i zato smatram da bi bilo u redu da i oni to priznaju te da npr.smanje bodovni prag iz oba kolegija da ipak nešto više ljudi polože pismeni putem kolokvija. To je samo jedan od prijedloga, a molim i druge studente da se uključe, da ne kukaju međusobno nego da se uključe i dadu svoje mišljenje. Tko će se za nas izboriti ako nećemo mi sami?!


[Vrh]
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:54 ned, 11. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Svaka čast ,Nesi, na svim sjajnim bodovima iz kolokvija,ali ti si dosta iznad prosjeka i treba se gledati sredina.[/quote]

bodove napisah iskljucivo zato da ljudi imaju referencu izmedju mojih komentara i mojih rezultata... ono, da ne ispadne da muljam kak je tesko, a pokupila sam sve bodove, il da kazem da je bilo pljuga, a imam 5 bodova... :wink:

[quote="Anonymous"]a isto tako znam da ima i onih koji dolaze na kolokvije tek tako,da vide što znaju,što ne i nije ih briga koliko imaju bodova. Obično se ti pojavljuju tek par puta na vježbama. [/quote]

po meni, za ove (i nas ostale) bi bilo najbolje da ne dolaze i ne ometaju predavanja i vjezbe.... :evil:

[quote="Anonymous"]I ne može mi nitko reći da ne učim dovoljno jer spavam svega 6 sati, a ostalo sam na faksu, na putu do faksa i doma gdje učim. [/quote]


hm..... si kad pomislio da mozda ne proucis neke stvari i ne usvojis ono sto oni smatraju da je bitno?
ono, nisam bila nikad na demonstraturama, al mozda ti oni mogu pomoci?
po meni, zadatci su uglavnom takvi da moras skuzit neki trik...a to mozes samo ako si se (u nekoj proslosti, blizoj ili daljoj) narjesavao zadataka... (nije da ja jesam, al malo hipotetiziram)
ja npr znam da na faxu ima dosta ljudi koji zele, a ne mogu... i ne znaju si pomoci...

recimo, mislim da ti nije bas jako pametno toliko vremena provoditi nad knjigom... pitaj se koliko si toga zbilja usvojio... a koliko si vremena proveo zujeci u prazno.....
in my opinion, najvise se uci upravo na vjezbama.... al za ucit na njima nije dovoljno samo doci.... vec i pratiti... (zato mi idu jako na zivce sva ona blebetala)

kod ucenja nije toliko bitno koliko, vec kako....
cuj, aj se registriraj, pa mi pmaj... ak trebas pomoc, i ako budem znala, pomognem ti, nije bed.... a i prati Forum i dalje, oba Vedrana su jako spremni pomoci kada god znaju... (ne sjecam se da nesto nisu iskemijali do sada)

[quote="Anonymous"]I mislim da se prema nama koji smo marljivi ne treba tako postupati da imamo osjećaj da je najvažnije tko će znati sve riješiti i imati najbolje ocjene na faksu.[/quote]

hm... IMO to je glup stav... bez uvrede ofkors...
na faxu si zato da nesto naucis... zbog sebe.... ocjene sluze tu da bi prosao.... da li je to 2 ili 5.... mislim da nije toliko bitno, puno je bitnije da shvatis to gradivo...
ono, ako vec iz necega imas slabiju ocjenu, nemoj od toga dici ruke, vec se potrudi pohvatati rupe....... na faxu si zbog sebe...... ne zbog mame, ili tate..... ili zbog ocjene....... bilo svoje bilo tudje...... ovo nije natjecanje..... ovo je ono pravo ucenje........

[quote="Anonymous"]Kolokviji se valjda sastavljaju tako da asistenti zadaju zadatke koje znaju riješiti u par min(što je normalno i ok)[/quote]

kako koji asistenti, no necem sada o tome :wink:

[quote="Anonymous"]Kolokvij iz analize je bio grozan, premalo vremena. [/quote]

po meni, solidno vremena....... ako znas...... ako ne znas, ni sve vrijeme svijeta ti nece pomoci (npr ja sam onaj sa crtanjem pogledala, i shvatila da od toga nema kruha i osla dalje..... nisam gubila vrijeme na njemu.... to recimo jako puno ljudi grijesi, rjesavaju jedan zadatak i ne razmisljaju o tome da vrijeme curi i da bar probaju druge rjesavati..... i onda kukaju da ne stignu..... jednostavno ne znaju procijeniti vrijeme...... ne kazem da si ti takav.... al naslusam se takvih prica nakon kolokvija..... )

[quote="Anonymous"]Uopće nisu računali na to da se čovjek može zabuniti u npr.prvom zadatku gdje su bile derivacije i ako uoči grešku,mora je naći ili sve ponovo riješiti . Na tome se gubi najviše vremena.[/quote]

ma gubi se bilogdje kad pocmes previse mozgati ... dok si u rutini, onda ide.... cim stanes........ bjez dalje da bar ostalo zavrsis..... nije se problem vratiti...... problem je skuziti da imas jos 2 zadatka i 5 minuta......

[quote="Anonymous"]A ovaj kolokvij iz linerne je bio, oprostite svi ,ali bezobrazno težak.[/quote]

paaa.... mozes ga i tako opisati :wink:
ja se nadam da mi je dobro proslo...... al nemam potvrde.....
ono, ako je, onda sam to gradivo shvatila.....
ako nije...... eee.... onda ce biti puno krpanja rupa ;)

[quote="Anonymous"]Gradiva je bilo previše i umjesto da se onda dadu neki zadaci na kojima će se vidjeti da li je netko redovito radio,učio i trudio se i savladao to gradivo, a ne, oni moraju staviti hrpu trikova.[/quote]

recimo, meni se nije svidjelo sto se na vjezbama takvi zadatci ne obradjuju kvalitetno...... zapravo, gotovo da se upce ne obradjuju.....
npr sve one price o dualnim bazama sam pohvatala tek na zadnjem satu prije kolokvija kada je rjesavala zadatak sa kolokvija.....

[quote="Anonymous"]A evo, ni jedan asistent iz linearne nije dao komentar na ovu temu, a to se tiče njih! [/quote]

koliko ja znam, oni ne prate forum.......

[quote="Anonymous"]Evo, sad nešto konkretno. Mislim da su nam asistenti iz analize i linerane gadno zapaprili ovaj semestar i zato smatram da bi bilo u redu da i oni to priznaju te da npr.smanje bodovni prag iz oba kolegija da ipak nešto više ljudi polože pismeni putem kolokvija. To je samo jedan od prijedloga, [/quote]

iskreno, zar ti mislis da je njima u cilju da zbilja sto vise ljudi to prodje?
:evil:

no, ideja nije losa... mogao bi razgovarati sa svojim asistentima..... i sa kolegama da cujes njihovo misljenje

[quote="Anonymous"]a molim i druge studente da se uključe, da ne kukaju međusobno nego da se uključe i dadu svoje mišljenje. [color=red]Tko će se za nas izboriti ako nećemo mi sami?![/color][/quote]

SZ? :evil:

cinimise da je trud uzaludan.... al necemo znati dok ne probamo....... :wink:
Anonymous (napisa):
Svaka čast ,Nesi, na svim sjajnim bodovima iz kolokvija,ali ti si dosta iznad prosjeka i treba se gledati sredina.


bodove napisah iskljucivo zato da ljudi imaju referencu izmedju mojih komentara i mojih rezultata... ono, da ne ispadne da muljam kak je tesko, a pokupila sam sve bodove, il da kazem da je bilo pljuga, a imam 5 bodova... Wink

Anonymous (napisa):
a isto tako znam da ima i onih koji dolaze na kolokvije tek tako,da vide što znaju,što ne i nije ih briga koliko imaju bodova. Obično se ti pojavljuju tek par puta na vježbama.


po meni, za ove (i nas ostale) bi bilo najbolje da ne dolaze i ne ometaju predavanja i vjezbe.... Evil or Very Mad

Anonymous (napisa):
I ne može mi nitko reći da ne učim dovoljno jer spavam svega 6 sati, a ostalo sam na faksu, na putu do faksa i doma gdje učim.



hm..... si kad pomislio da mozda ne proucis neke stvari i ne usvojis ono sto oni smatraju da je bitno?
ono, nisam bila nikad na demonstraturama, al mozda ti oni mogu pomoci?
po meni, zadatci su uglavnom takvi da moras skuzit neki trik...a to mozes samo ako si se (u nekoj proslosti, blizoj ili daljoj) narjesavao zadataka... (nije da ja jesam, al malo hipotetiziram)
ja npr znam da na faxu ima dosta ljudi koji zele, a ne mogu... i ne znaju si pomoci...

recimo, mislim da ti nije bas jako pametno toliko vremena provoditi nad knjigom... pitaj se koliko si toga zbilja usvojio... a koliko si vremena proveo zujeci u prazno.....
in my opinion, najvise se uci upravo na vjezbama.... al za ucit na njima nije dovoljno samo doci.... vec i pratiti... (zato mi idu jako na zivce sva ona blebetala)

kod ucenja nije toliko bitno koliko, vec kako....
cuj, aj se registriraj, pa mi pmaj... ak trebas pomoc, i ako budem znala, pomognem ti, nije bed.... a i prati Forum i dalje, oba Vedrana su jako spremni pomoci kada god znaju... (ne sjecam se da nesto nisu iskemijali do sada)

Anonymous (napisa):
I mislim da se prema nama koji smo marljivi ne treba tako postupati da imamo osjećaj da je najvažnije tko će znati sve riješiti i imati najbolje ocjene na faksu.


hm... IMO to je glup stav... bez uvrede ofkors...
na faxu si zato da nesto naucis... zbog sebe.... ocjene sluze tu da bi prosao.... da li je to 2 ili 5.... mislim da nije toliko bitno, puno je bitnije da shvatis to gradivo...
ono, ako vec iz necega imas slabiju ocjenu, nemoj od toga dici ruke, vec se potrudi pohvatati rupe....... na faxu si zbog sebe...... ne zbog mame, ili tate..... ili zbog ocjene....... bilo svoje bilo tudje...... ovo nije natjecanje..... ovo je ono pravo ucenje........

Anonymous (napisa):
Kolokviji se valjda sastavljaju tako da asistenti zadaju zadatke koje znaju riješiti u par min(što je normalno i ok)


kako koji asistenti, no necem sada o tome Wink

Anonymous (napisa):
Kolokvij iz analize je bio grozan, premalo vremena.


po meni, solidno vremena....... ako znas...... ako ne znas, ni sve vrijeme svijeta ti nece pomoci (npr ja sam onaj sa crtanjem pogledala, i shvatila da od toga nema kruha i osla dalje..... nisam gubila vrijeme na njemu.... to recimo jako puno ljudi grijesi, rjesavaju jedan zadatak i ne razmisljaju o tome da vrijeme curi i da bar probaju druge rjesavati..... i onda kukaju da ne stignu..... jednostavno ne znaju procijeniti vrijeme...... ne kazem da si ti takav.... al naslusam se takvih prica nakon kolokvija..... )

Anonymous (napisa):
Uopće nisu računali na to da se čovjek može zabuniti u npr.prvom zadatku gdje su bile derivacije i ako uoči grešku,mora je naći ili sve ponovo riješiti . Na tome se gubi najviše vremena.


ma gubi se bilogdje kad pocmes previse mozgati ... dok si u rutini, onda ide.... cim stanes........ bjez dalje da bar ostalo zavrsis..... nije se problem vratiti...... problem je skuziti da imas jos 2 zadatka i 5 minuta......

Anonymous (napisa):
A ovaj kolokvij iz linerne je bio, oprostite svi ,ali bezobrazno težak.


paaa.... mozes ga i tako opisati Wink
ja se nadam da mi je dobro proslo...... al nemam potvrde.....
ono, ako je, onda sam to gradivo shvatila.....
ako nije...... eee.... onda ce biti puno krpanja rupa Wink

Anonymous (napisa):
Gradiva je bilo previše i umjesto da se onda dadu neki zadaci na kojima će se vidjeti da li je netko redovito radio,učio i trudio se i savladao to gradivo, a ne, oni moraju staviti hrpu trikova.


recimo, meni se nije svidjelo sto se na vjezbama takvi zadatci ne obradjuju kvalitetno...... zapravo, gotovo da se upce ne obradjuju.....
npr sve one price o dualnim bazama sam pohvatala tek na zadnjem satu prije kolokvija kada je rjesavala zadatak sa kolokvija.....

Anonymous (napisa):
A evo, ni jedan asistent iz linearne nije dao komentar na ovu temu, a to se tiče njih!


koliko ja znam, oni ne prate forum.......

Anonymous (napisa):
Evo, sad nešto konkretno. Mislim da su nam asistenti iz analize i linerane gadno zapaprili ovaj semestar i zato smatram da bi bilo u redu da i oni to priznaju te da npr.smanje bodovni prag iz oba kolegija da ipak nešto više ljudi polože pismeni putem kolokvija. To je samo jedan od prijedloga,


iskreno, zar ti mislis da je njima u cilju da zbilja sto vise ljudi to prodje?
Evil or Very Mad

no, ideja nije losa... mogao bi razgovarati sa svojim asistentima..... i sa kolegama da cujes njihovo misljenje

Anonymous (napisa):
a molim i druge studente da se uključe, da ne kukaju međusobno nego da se uključe i dadu svoje mišljenje. Tko će se za nas izboriti ako nećemo mi sami?!


SZ? Evil or Very Mad

cinimise da je trud uzaludan.... al necemo znati dok ne probamo....... Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:31 ned, 11. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][color=red]Tko će se za nas izboriti ako nećemo mi sami?![/color][/quote]

Studrepovci :mrgreen:

Ozbiljno, ak bi doslo do cimanja za rukav voditelja kolegija i/ili prodekanice nije vam lose imati sluzbeni backing. Ali pricekajte prvo rezultate... razgovarajte s asistentima... tek onda s profama... nadajmo se da dalje nece ici :roll:

[quote="Nesi"]iskreno, zar ti mislis da je njima u cilju da zbilja sto vise ljudi to prodje?
:evil: [/quote]

:shocked!: Daklem Nesi, to od tebe nisam ocekivao :shock: :? :| :roll:

Gle, s jednim kolokvijem svaki asistent ima vise posla nego s deeebelim pismenim. Na EM nas ima pet, dakle za pismeni dolazimo na red malko cesce od jednom godisnje. S druge strane svaki od nas godisnje guli sva 4 kolokvija... ispada da biste uz istu kolicinu posla mogli imat 20 pismenih ekstra. OK, pretjerujem, ali definitivno mi se cini vise posla nego da je pismeni svaki mjesec (tako je nekad bilo, [i]mjesecni rokovi[/i]).

My point is, to nema nikakvog smisla ako svi popadate. Cilj kolokvija jest omoguciti oslobadjanje od pismenog studentima koji redovito prate predavanja i vjezbe, uz to samostalno rijese poneki zadatak. Ispod nekog minimuma ne mozemo ici, ipak trebate nesto znati da biste dosli na usmeni. Ali trebalo bi biti lakse nego na pismenom. I to ne samo zato sto se polaze "na rate" 8)
Anonymous (napisa):
Tko će se za nas izboriti ako nećemo mi sami?!


Studrepovci Mr. Green

Ozbiljno, ak bi doslo do cimanja za rukav voditelja kolegija i/ili prodekanice nije vam lose imati sluzbeni backing. Ali pricekajte prvo rezultate... razgovarajte s asistentima... tek onda s profama... nadajmo se da dalje nece ici Rolling Eyes

Nesi (napisa):
iskreno, zar ti mislis da je njima u cilju da zbilja sto vise ljudi to prodje?
Evil or Very Mad


#Shocked Daklem Nesi, to od tebe nisam ocekivao Shocked Confused Neutral Rolling Eyes

Gle, s jednim kolokvijem svaki asistent ima vise posla nego s deeebelim pismenim. Na EM nas ima pet, dakle za pismeni dolazimo na red malko cesce od jednom godisnje. S druge strane svaki od nas godisnje guli sva 4 kolokvija... ispada da biste uz istu kolicinu posla mogli imat 20 pismenih ekstra. OK, pretjerujem, ali definitivno mi se cini vise posla nego da je pismeni svaki mjesec (tako je nekad bilo, mjesecni rokovi).

My point is, to nema nikakvog smisla ako svi popadate. Cilj kolokvija jest omoguciti oslobadjanje od pismenog studentima koji redovito prate predavanja i vjezbe, uz to samostalno rijese poneki zadatak. Ispod nekog minimuma ne mozemo ici, ipak trebate nesto znati da biste dosli na usmeni. Ali trebalo bi biti lakse nego na pismenom. I to ne samo zato sto se polaze "na rate" Cool



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:25 pon, 12. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Nesi"]iskreno, zar ti mislis da je njima u cilju da zbilja sto vise ljudi to prodje?
:evil: [/quote]
:shocked!: Daklem Nesi, to od tebe nisam ocekivao :shock: :? :| :roll:[/quote]

a ljudi se iznenade...

daklem, na sto sam mislila...
po meni, svo to idjenje na ruku samo rusi razinu znanja koje je obavezno steci da bi zavrsio ovaj fax...
samo gledam ljude koji se bukvalno provlace...
da li je to zbilja ono sto se zeli, da takvi ljudi nose ime dipl.ing.matematike?
(na nesto tog tipa sam mislila.... znam koliko toga imate za ispravljati, samo to nisam tako napisala... sorry..... :( )

po meni, sa svime time ne treba pretjerivati....
kolokviji su ok, i ovo sto si rekao o ispitima stoji... tog sam i sama svjesna.... i mislim da se mozda cak i pretjeruje sa toliko pismenih....no dobro, necem sad u to ulaziti, jer fakat idete puno na ruku studentima i idu mi jetra oni koji tvrde suprotno, a pojave se jednom u mjesec dana na vjezbama/predavanjima :evil:

[quote="krcko"]Gle, s jednim kolokvijem svaki asistent ima vise posla nego s deeebelim pismenim. [/quote]

znam... + sto vise ljudi izadje na jedan kolokvij nego na jedan pismeni....
ma krcko, kuzim ja to... jos jednom sorry na nesporazumu...
samo malo (mos mislit kak je malo :wink:) podivljam kada vidim na koje nacine ljudi misle (valjda?!?) zavrsit fax.....
(cak dolaze do toga da te vuku za rukav da im rjesavas zadatke na kolokviju... ono-hello?- :(

[quote="krcko"]My point is, to nema nikakvog smisla ako svi popadate. Cilj kolokvija jest omoguciti oslobadjanje od pismenog studentima koji redovito prate predavanja i vjezbe, uz to samostalno rijese poneki zadatak. Ispod nekog minimuma ne mozemo ici, ipak trebate nesto znati da biste dosli na usmeni. Ali trebalo bi biti lakse nego na pismenom. I to ne samo zato sto se polaze "na rate" 8)[/quote]

i onda dodju na usmeni i pojma nemaju.... :?

ma kolokviji su super, al mislim da bi se ipak trebalo malo rigoroznije davati prava na sudjelovanje na istima, i dijeliti potpise zbilja onima koji su redovito na nastavi.... i koji prate....

znam da je to gotovo nemoguce izvesti...ali eto... ja bih jedan cisti fax.... a ne ovo u sto se pretvara.... :(
lijepo je kada nam zelite olaksati... ali mislim da ipak previse losih (znanjem) ljudi upise fax... na stranu o tome kako ne/polazu, ne/prate i tako...

hmm... npr, zasto su razine prolaza tako niske?
jel to politika faxa da sto vise ljudi prodje, nebitno kakvog znanja or?
ono, meni je glupo gledati kako ljudi pojma nemaju sprogramirati neki mali progy, kako bubaju napamet kako ide for petlja, i takvi se izvuku sa nekom dvojkom.... tuzno.... sta ce oni dalje? provlaceci se diplomirati i rusiti ugled faxu? :(

mioc polako propada, iako kriteriji nisu toliko niski... da li ce i ovaj fax? :?

sorry, malo se preraspisah.... nastojati cu dalje ne ici toliko u offtopic.... al ovo morah izbaciti iz sebe.....

nego
[b][size=18]PS[/size][/b]
danas je assistentica skomentirala da se ljudi na Forumu bune da je bilo tesko
mozda ipak ima nade :) (tj, prate Forum i bude drugi kolokvij korektniji)
ono, cinimise da ne moraju spustati bodovne granice... vec samo da se zadatci kvalitetno obrade na vjezbama i da ne stave neke gadosti koje se nisu niti spomenule... to mislim da je korektno za sve kolegije, ne samo LA koju smo eto, napali, jer je ipak bila dosta teska....:wink:
krcko (napisa):
Nesi (napisa):
iskreno, zar ti mislis da je njima u cilju da zbilja sto vise ljudi to prodje?
Evil or Very Mad

#Shocked Daklem Nesi, to od tebe nisam ocekivao Shocked Confused Neutral Rolling Eyes


a ljudi se iznenade...

daklem, na sto sam mislila...
po meni, svo to idjenje na ruku samo rusi razinu znanja koje je obavezno steci da bi zavrsio ovaj fax...
samo gledam ljude koji se bukvalno provlace...
da li je to zbilja ono sto se zeli, da takvi ljudi nose ime dipl.ing.matematike?
(na nesto tog tipa sam mislila.... znam koliko toga imate za ispravljati, samo to nisam tako napisala... sorry..... Sad )

po meni, sa svime time ne treba pretjerivati....
kolokviji su ok, i ovo sto si rekao o ispitima stoji... tog sam i sama svjesna.... i mislim da se mozda cak i pretjeruje sa toliko pismenih....no dobro, necem sad u to ulaziti, jer fakat idete puno na ruku studentima i idu mi jetra oni koji tvrde suprotno, a pojave se jednom u mjesec dana na vjezbama/predavanjima Evil or Very Mad

krcko (napisa):
Gle, s jednim kolokvijem svaki asistent ima vise posla nego s deeebelim pismenim.


znam... + sto vise ljudi izadje na jedan kolokvij nego na jedan pismeni....
ma krcko, kuzim ja to... jos jednom sorry na nesporazumu...
samo malo (mos mislit kak je malo Wink) podivljam kada vidim na koje nacine ljudi misle (valjda?!?) zavrsit fax.....
(cak dolaze do toga da te vuku za rukav da im rjesavas zadatke na kolokviju... ono-hello?- Sad

krcko (napisa):
My point is, to nema nikakvog smisla ako svi popadate. Cilj kolokvija jest omoguciti oslobadjanje od pismenog studentima koji redovito prate predavanja i vjezbe, uz to samostalno rijese poneki zadatak. Ispod nekog minimuma ne mozemo ici, ipak trebate nesto znati da biste dosli na usmeni. Ali trebalo bi biti lakse nego na pismenom. I to ne samo zato sto se polaze "na rate" Cool


i onda dodju na usmeni i pojma nemaju.... Confused

ma kolokviji su super, al mislim da bi se ipak trebalo malo rigoroznije davati prava na sudjelovanje na istima, i dijeliti potpise zbilja onima koji su redovito na nastavi.... i koji prate....

znam da je to gotovo nemoguce izvesti...ali eto... ja bih jedan cisti fax.... a ne ovo u sto se pretvara.... Sad
lijepo je kada nam zelite olaksati... ali mislim da ipak previse losih (znanjem) ljudi upise fax... na stranu o tome kako ne/polazu, ne/prate i tako...

hmm... npr, zasto su razine prolaza tako niske?
jel to politika faxa da sto vise ljudi prodje, nebitno kakvog znanja or?
ono, meni je glupo gledati kako ljudi pojma nemaju sprogramirati neki mali progy, kako bubaju napamet kako ide for petlja, i takvi se izvuku sa nekom dvojkom.... tuzno.... sta ce oni dalje? provlaceci se diplomirati i rusiti ugled faxu? Sad

mioc polako propada, iako kriteriji nisu toliko niski... da li ce i ovaj fax? Confused

sorry, malo se preraspisah.... nastojati cu dalje ne ici toliko u offtopic.... al ovo morah izbaciti iz sebe.....

nego
PS
danas je assistentica skomentirala da se ljudi na Forumu bune da je bilo tesko
mozda ipak ima nade Smile (tj, prate Forum i bude drugi kolokvij korektniji)
ono, cinimise da ne moraju spustati bodovne granice... vec samo da se zadatci kvalitetno obrade na vjezbama i da ne stave neke gadosti koje se nisu niti spomenule... to mislim da je korektno za sve kolegije, ne samo LA koju smo eto, napali, jer je ipak bila dosta teska....Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
još jedan idealista
Gost





PostPostano: 21:21 uto, 13. 5. 2003    Naslov: a šta će drugo nego li kolokvij Citirajte i odgovorite

e ljudi, još nisu ni rezultati došli a svi se bunite kao prvo nije bitno koliko je kolokvij težek nego da li ćeš ga znat riješit ako ga ne znaš riješit nije problem u kolokviju nego u osobi koja ga riješava. Priznajem općenito ovogodišnji kolokviji su teži nego prošlogodišnji ali oni su uvedeni tek nedavno pa baš i nemamo pravo govorit o nekoj težini i asistentima je to novo područje a uostalom oni s tim kolokvijima izlaze nama u susret pa stoga preselimo krivicu na nekog drugog npr na sebe pošto očito nismo tako divno usvojili gradivo i radije pitajmo za pomoć prije nego bude prekasno.
malo ispod prosjeka student ako se pita za moje ocjene
e ljudi, još nisu ni rezultati došli a svi se bunite kao prvo nije bitno koliko je kolokvij težek nego da li ćeš ga znat riješit ako ga ne znaš riješit nije problem u kolokviju nego u osobi koja ga riješava. Priznajem općenito ovogodišnji kolokviji su teži nego prošlogodišnji ali oni su uvedeni tek nedavno pa baš i nemamo pravo govorit o nekoj težini i asistentima je to novo područje a uostalom oni s tim kolokvijima izlaze nama u susret pa stoga preselimo krivicu na nekog drugog npr na sebe pošto očito nismo tako divno usvojili gradivo i radije pitajmo za pomoć prije nego bude prekasno.
malo ispod prosjeka student ako se pita za moje ocjene


[Vrh]
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 21:52 uto, 13. 5. 2003    Naslov: Re: a šta će drugo nego li kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="još jedan idealista"]e ljudi, još nisu ni rezultati došli a svi se bunite [/quote]

jesi li ti procitao _zasto_ se ljudi bune?

[quote="još jedan idealista"]kao prvo nije bitno koliko je kolokvij težek nego da li ćeš ga znat riješit ako ga ne znaš riješit nije problem u kolokviju nego u osobi koja ga riješava.[/quote]

ili je mozda problem u onima koji nas trebaju nauciti kako se nesto rjesava?
recimo, da li si igdje na vjezbama radio zadatak onoga tipa (onaj gadni dokaz)
da li si na vjezbama shvatio sto uopce dualni prostor je i kako se trazi baza za njega?
(dakle, ne pricam o tome da sjedis i prepisujes sa ploce, vec da zbilja kuzis i znas sam rijesiti)

[quote="još jedan idealista"]oni su uvedeni tek nedavno pa baš i nemamo pravo govorit o nekoj težini [/quote]

mislim da imamo

[quote="još jedan idealista"]i asistentima je to novo područje [/quote]

pa bas zbog toga, i mi ucimo, i oni uce na nama... pa zasto ne omoguciti komunikaciju?
a ne da se ljudi bune, i da asistenti nemaju nikakvu povratnu informaciju osim losih rezultata?

pa i elementarna je ove godine slabija nego prosle.... sto recimo nije bilo za ocekivati...
cinjenica je da je tesko samo na osnovu broja bodova dobiti pravu povratnu informaciju...
na nama uce... pa zasto im onda ne bismo ukazali na greske koje su napravili na nama, da ih vise ne ponavljaju na nikome.... (ili se bar potrude)

[quote="još jedan idealista"]a uostalom oni s tim kolokvijima izlaze nama u susret pa stoga preselimo krivicu na nekog drugog npr na sebe pošto očito nismo tako divno usvojili gradivo i radije pitajmo za pomoć prije nego bude prekasno. [/quote]

cuj, neki zele usvojiti gradivo na satu, a kako da ga usvojis ako ne mozes povezati o cemu se radi, kako se radi, ako se stvari dobro ne objasne?
drzanje vjezbi ne bi smjelo biti prepisivanje sa papira na plocu... :(

zar je tako tesko zbilja pojasniti kako se nesto rjesava, a ne napisati rjesenje i preci na drugi zadatak.....
ljudi nisu skloni na satu pitati ako im nije jasno....
dok se ne oslobode, misilm da uisitnu ne bi trebao asistentima biti problem pojasniti pokoji zadatak (npr novi tip zadatka kad se pojavi objasniti detaljno, malo polakse)
pa ono, tu su da nas nauce... mislim da bi trebali prihvatiti konstruktivne kritike....
još jedan idealista (napisa):
e ljudi, još nisu ni rezultati došli a svi se bunite


jesi li ti procitao _zasto_ se ljudi bune?

još jedan idealista (napisa):
kao prvo nije bitno koliko je kolokvij težek nego da li ćeš ga znat riješit ako ga ne znaš riješit nije problem u kolokviju nego u osobi koja ga riješava.


ili je mozda problem u onima koji nas trebaju nauciti kako se nesto rjesava?
recimo, da li si igdje na vjezbama radio zadatak onoga tipa (onaj gadni dokaz)
da li si na vjezbama shvatio sto uopce dualni prostor je i kako se trazi baza za njega?
(dakle, ne pricam o tome da sjedis i prepisujes sa ploce, vec da zbilja kuzis i znas sam rijesiti)

još jedan idealista (napisa):
oni su uvedeni tek nedavno pa baš i nemamo pravo govorit o nekoj težini


mislim da imamo

još jedan idealista (napisa):
i asistentima je to novo područje


pa bas zbog toga, i mi ucimo, i oni uce na nama... pa zasto ne omoguciti komunikaciju?
a ne da se ljudi bune, i da asistenti nemaju nikakvu povratnu informaciju osim losih rezultata?

pa i elementarna je ove godine slabija nego prosle.... sto recimo nije bilo za ocekivati...
cinjenica je da je tesko samo na osnovu broja bodova dobiti pravu povratnu informaciju...
na nama uce... pa zasto im onda ne bismo ukazali na greske koje su napravili na nama, da ih vise ne ponavljaju na nikome.... (ili se bar potrude)

još jedan idealista (napisa):
a uostalom oni s tim kolokvijima izlaze nama u susret pa stoga preselimo krivicu na nekog drugog npr na sebe pošto očito nismo tako divno usvojili gradivo i radije pitajmo za pomoć prije nego bude prekasno.


cuj, neki zele usvojiti gradivo na satu, a kako da ga usvojis ako ne mozes povezati o cemu se radi, kako se radi, ako se stvari dobro ne objasne?
drzanje vjezbi ne bi smjelo biti prepisivanje sa papira na plocu... Sad

zar je tako tesko zbilja pojasniti kako se nesto rjesava, a ne napisati rjesenje i preci na drugi zadatak.....
ljudi nisu skloni na satu pitati ako im nije jasno....
dok se ne oslobode, misilm da uisitnu ne bi trebao asistentima biti problem pojasniti pokoji zadatak (npr novi tip zadatka kad se pojavi objasniti detaljno, malo polakse)
pa ono, tu su da nas nauce... mislim da bi trebali prihvatiti konstruktivne kritike....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:34 uto, 13. 5. 2003    Naslov: Re: a šta će drugo nego li kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
ljudi nisu skloni na satu pitati ako im nije jasno.... [/quote]

Meni se cini da je to jedan od vecih problema ovog faksa. Takva atmosfera je zapravo pravilo, a ne iznimka. Ima pojedinaca koji pitaju, isto tako sjecam se da su studenti fizike skloniji pitanjima (drzao sam im analizu i linearnu neko vrijeme). No prosjecan student matematike vec u drugom semestru ima naviku zapisivanja svega sto cuje na predavanjima i vjezbama, bez ikakvih pitanja ako nesto nije jasno ("prosjecan student" odnosi se samo na dio populacije koji dolazi na nastavu :wink: )

Zanimalo bi me sto studenti misle o tome. Na koji nacin se moze izaci iz te kolotecine? Ja svjesno pokusavam aktivirati studente na razne nacine, no imam osjecaj da mi ove godine bas ne uspjeva na vjezbama iz EM. Jasno da nije moguc isti stupanj interaktivnosti u grupi od 70 studenata kao u manjim grupama na visim godinama, ali cini mi se da je lani vise ljudi reagiralo na "zanimljive" geometrijske problemcice koje sam davao pod odmorom i za doma. U cemu je problem, necete valjda reci da vam nisu zanimljivi :?: :shocked!: :wink:
Nesi (napisa):

ljudi nisu skloni na satu pitati ako im nije jasno....


Meni se cini da je to jedan od vecih problema ovog faksa. Takva atmosfera je zapravo pravilo, a ne iznimka. Ima pojedinaca koji pitaju, isto tako sjecam se da su studenti fizike skloniji pitanjima (drzao sam im analizu i linearnu neko vrijeme). No prosjecan student matematike vec u drugom semestru ima naviku zapisivanja svega sto cuje na predavanjima i vjezbama, bez ikakvih pitanja ako nesto nije jasno ("prosjecan student" odnosi se samo na dio populacije koji dolazi na nastavu Wink )

Zanimalo bi me sto studenti misle o tome. Na koji nacin se moze izaci iz te kolotecine? Ja svjesno pokusavam aktivirati studente na razne nacine, no imam osjecaj da mi ove godine bas ne uspjeva na vjezbama iz EM. Jasno da nije moguc isti stupanj interaktivnosti u grupi od 70 studenata kao u manjim grupama na visim godinama, ali cini mi se da je lani vise ljudi reagiralo na "zanimljive" geometrijske problemcice koje sam davao pod odmorom i za doma. U cemu je problem, necete valjda reci da vam nisu zanimljivi Question #Shocked Wink



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:14 uto, 13. 5. 2003    Naslov: Re: a šta će drugo nego li kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ima pojedinaca koji pitaju, isto tako sjecam se da su studenti fizike skloniji pitanjima (drzao sam im analizu i linearnu neko vrijeme). [/quote]

ja pitam ako mi nije jasno, ili ako mi se cini da vidim gresku.... onda se javim..... no to hoce dosaditi ako asistent stalno grijesi...... no eto, i to se popravlja.....

[quote="krcko"]No prosjecan student matematike vec u drugom semestru ima naviku zapisivanja svega sto cuje na predavanjima i vjezbama, bez ikakvih pitanja ako nesto nije jasno ("prosjecan student" odnosi se samo na dio populacije koji dolazi na nastavu :wink: )[/quote]

hm... nazalost moram se ne sloziti s tobom..... vecina ljudi samo zvrnda.... a ovi koji zapisuju, hoce polovicno zapisivati.... samo prepisuju ne pitjuci se da li je to tocno....

[quote="krcko"]Zanimalo bi me sto studenti misle o tome. Na koji nacin se moze izaci iz te kolotecine? Ja svjesno pokusavam aktivirati studente na razne nacine, no imam osjecaj da mi ove godine bas ne uspjeva na vjezbama iz EM. Jasno da nije moguc isti stupanj interaktivnosti u grupi od 70 studenata kao u manjim grupama na visim godinama, [/quote]

po meni, ti imas jos poprilicno dobru radnu atmosferu....
e sad, ti bi komunicirao.... :wink:
nazalost vecina ljudi tamo ocito glume robote koji prepisuju, neki cak uz filozofiju 'samo cu prepisivati, a doma cu skuziti o cem se radio'
IMO, jako glup nacin, al ako oni tako hoce...

[quote="krcko"]ali cini mi se da je lani vise ljudi reagiralo na "zanimljive" geometrijske problemcice koje sam davao pod odmorom i za doma. [/quote]

a moras priznati da si prestao..... i da nam nisi dao rjesenja.....
mene recimo fakat zanimaju rjesenja.....
al ne znam do njih sama doci.....

[quote="krcko"]U cemu je problem, necete valjda reci da vam nisu zanimljivi :?: :shocked!: :wink:[/quote]

meni jesu, i mislim poprilicnom broju ostalih..... al jednostavno..... ne znamo ih rijesiti...... :?

po meni, tvoje vjezbe su super, i kad bi sve bile kao tvoje, fax bi bio raj na zemlji :wink: [size=7]ok, ok, i jos necije, al te su zabavne samo rijetkima koji razumiju[/size]

meni je jako krivo sto se npr na linearnoj u svim satovima koje smo do sada imali (ovaj semestar) nisu posteno napravili zadatci sa starog kolokvija..... a vjezbe su ispocetke bile neki dokazi o kojima nista ne kuzis.... i nije ti jasno..... nesto kasnije bi se pojavio pokoji mali zadacic, al ni blizu kolokvijskima... mislim da nas se ne priprema u potpunosti za kolokvije.... sto mi je jako zhao..... na Cu samo citamo programe koje je vec netko napisao.... po meni, to nije ucenje programiranja...... citanje tudjeg koda.... a onda ti naravno na kolokvij dodje zadatak: "napisite program koji.... "

znas, Krcko, lijepo je sto se bar netko zeli potruditi oko nas....
ali takodjer, hoce biti JAKO naporno ako ti se pocnu samo isti ljudi javljati.... dapace, iritantno..... takoda...... mozda je bolje nitko, nego stalno jedan/na te isti/a
krcko (napisa):
Ima pojedinaca koji pitaju, isto tako sjecam se da su studenti fizike skloniji pitanjima (drzao sam im analizu i linearnu neko vrijeme).


ja pitam ako mi nije jasno, ili ako mi se cini da vidim gresku.... onda se javim..... no to hoce dosaditi ako asistent stalno grijesi...... no eto, i to se popravlja.....

krcko (napisa):
No prosjecan student matematike vec u drugom semestru ima naviku zapisivanja svega sto cuje na predavanjima i vjezbama, bez ikakvih pitanja ako nesto nije jasno ("prosjecan student" odnosi se samo na dio populacije koji dolazi na nastavu Wink )


hm... nazalost moram se ne sloziti s tobom..... vecina ljudi samo zvrnda.... a ovi koji zapisuju, hoce polovicno zapisivati.... samo prepisuju ne pitjuci se da li je to tocno....

krcko (napisa):
Zanimalo bi me sto studenti misle o tome. Na koji nacin se moze izaci iz te kolotecine? Ja svjesno pokusavam aktivirati studente na razne nacine, no imam osjecaj da mi ove godine bas ne uspjeva na vjezbama iz EM. Jasno da nije moguc isti stupanj interaktivnosti u grupi od 70 studenata kao u manjim grupama na visim godinama,


po meni, ti imas jos poprilicno dobru radnu atmosferu....
e sad, ti bi komunicirao.... Wink
nazalost vecina ljudi tamo ocito glume robote koji prepisuju, neki cak uz filozofiju 'samo cu prepisivati, a doma cu skuziti o cem se radio'
IMO, jako glup nacin, al ako oni tako hoce...

krcko (napisa):
ali cini mi se da je lani vise ljudi reagiralo na "zanimljive" geometrijske problemcice koje sam davao pod odmorom i za doma.


a moras priznati da si prestao..... i da nam nisi dao rjesenja.....
mene recimo fakat zanimaju rjesenja.....
al ne znam do njih sama doci.....

krcko (napisa):
U cemu je problem, necete valjda reci da vam nisu zanimljivi Question #Shocked Wink


meni jesu, i mislim poprilicnom broju ostalih..... al jednostavno..... ne znamo ih rijesiti...... Confused

po meni, tvoje vjezbe su super, i kad bi sve bile kao tvoje, fax bi bio raj na zemlji Wink ok, ok, i jos necije, al te su zabavne samo rijetkima koji razumiju

meni je jako krivo sto se npr na linearnoj u svim satovima koje smo do sada imali (ovaj semestar) nisu posteno napravili zadatci sa starog kolokvija..... a vjezbe su ispocetke bile neki dokazi o kojima nista ne kuzis.... i nije ti jasno..... nesto kasnije bi se pojavio pokoji mali zadacic, al ni blizu kolokvijskima... mislim da nas se ne priprema u potpunosti za kolokvije.... sto mi je jako zhao..... na Cu samo citamo programe koje je vec netko napisao.... po meni, to nije ucenje programiranja...... citanje tudjeg koda.... a onda ti naravno na kolokvij dodje zadatak: "napisite program koji.... "

znas, Krcko, lijepo je sto se bar netko zeli potruditi oko nas....
ali takodjer, hoce biti JAKO naporno ako ti se pocnu samo isti ljudi javljati.... dapace, iritantno..... takoda...... mozda je bolje nitko, nego stalno jedan/na te isti/a



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:28 uto, 13. 5. 2003    Naslov: Re: a šta će drugo nego li kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"][quote="krcko"]Ima pojedinaca koji pitaju, isto tako sjecam se da su studenti fizike skloniji pitanjima (drzao sam im analizu i linearnu neko vrijeme).[/quote]
ja pitam ako mi nije jasno, ili ako mi se cini da vidim gresku.... onda se javim..... no to hoce dosaditi ako asistent stalno grijesi...... no eto, i to se popravlja.....[/quote]

Kako se popravlja? Asistent i dalje stalno grijesi, ali tebi to vise nije dosadno? :twisted:

[quote="Nesi"]znas, Krcko, lijepo je sto se bar netko zeli potruditi oko nas....
ali takodjer, hoce biti JAKO naporno ako ti se pocnu samo isti ljudi javljati.... dapace, iritantno..... takoda...... mozda je bolje nitko, nego stalno jedan/na te isti/a[/quote]

Je l' ti to tjeras Krcka s Foruma ili sam ja krivo shvatio ovo sto ti bijase napisala? :(

Nadam se da si ipak mislila samo na to da je asistentu dosadno da mu se stalno isti student(i) javljaju... :roll: Ako je tako, mogu ti i ja reci: idealno je da svi sudjeluju, ali nije (veliki) problem ni ako sudjeluje samo dio "populacije".

Jasno je da uvijek netko moze biti naporan, no to vrijedi za [b]svaku[/b] komunikaciju, a ne samo za vjezbe... 8)

Btw, ja sam se nadao da ce ovaj Forum malo porusiti barijere... Sudite sami koliko je uspjelo...
Nesi (napisa):
krcko (napisa):
Ima pojedinaca koji pitaju, isto tako sjecam se da su studenti fizike skloniji pitanjima (drzao sam im analizu i linearnu neko vrijeme).

ja pitam ako mi nije jasno, ili ako mi se cini da vidim gresku.... onda se javim..... no to hoce dosaditi ako asistent stalno grijesi...... no eto, i to se popravlja.....


Kako se popravlja? Asistent i dalje stalno grijesi, ali tebi to vise nije dosadno? Twisted Evil

Nesi (napisa):
znas, Krcko, lijepo je sto se bar netko zeli potruditi oko nas....
ali takodjer, hoce biti JAKO naporno ako ti se pocnu samo isti ljudi javljati.... dapace, iritantno..... takoda...... mozda je bolje nitko, nego stalno jedan/na te isti/a


Je l' ti to tjeras Krcka s Foruma ili sam ja krivo shvatio ovo sto ti bijase napisala? Sad

Nadam se da si ipak mislila samo na to da je asistentu dosadno da mu se stalno isti student(i) javljaju... Rolling Eyes Ako je tako, mogu ti i ja reci: idealno je da svi sudjeluju, ali nije (veliki) problem ni ako sudjeluje samo dio "populacije".

Jasno je da uvijek netko moze biti naporan, no to vrijedi za svaku komunikaciju, a ne samo za vjezbe... Cool

Btw, ja sam se nadao da ce ovaj Forum malo porusiti barijere... Sudite sami koliko je uspjelo...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:35 uto, 13. 5. 2003    Naslov: Re: a šta će drugo nego li kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Nesi"]ja pitam ako mi nije jasno, ili ako mi se cini da vidim gresku.... onda se javim..... no to hoce dosaditi ako asistent stalno grijesi...... no eto, i to se popravlja.....[/quote]

Kako se popravlja? Asistent i dalje stalno grijesi, ali tebi to vise nije dosadno? :twisted:[/quote]

ne, toliko mi je dosadno da vise nemam volje ispravljati........
no ipak se stanje malo popravilo u zadnje vrijeme, pa niti nema gresaka.....

[quote="vsego"][quote="Nesi"]znas, Krcko, lijepo je sto se bar netko zeli potruditi oko nas....
ali takodjer, hoce biti JAKO naporno ako ti se pocnu samo isti ljudi javljati.... dapace, iritantno..... takoda...... mozda je bolje nitko, nego stalno jedan/na te isti/a[/quote]

Je l' ti to tjeras Krcka s Foruma ili sam ja krivo shvatio ovo sto ti bijase napisala? :([/quote]

krivo si sfatio....... :wink:

[quote="vsego"]Nadam se da si ipak mislila samo na to da je asistentu dosadno da mu se stalno isti student(i) javljaju... :roll: [/quote]

yup, exactly my point

[quote="vsego"]Ako je tako, mogu ti i ja reci: idealno je da svi sudjeluju, ali nije (veliki) problem ni ako sudjeluje samo dio "populacije".[/quote]

mozda tebi, al ostatak studenata hoce biti jako iziritirani ako se npr 1-3 osobe non stop javljaju, jedini su koji se javljaju, i uvijek se moraju prvi javiti, neovisno o molbi profesora da puste malo druge...
e to hoce jako iritirati......

[quote="vsego"]Jasno je da uvijek netko moze biti naporan, no to vrijedi za [b]svaku[/b] komunikaciju, a ne samo za vjezbe... 8)[/quote]

znam :?

[quote="vsego"]Btw, ja sam se nadao da ce ovaj Forum malo porusiti barijere... Sudite sami koliko je uspjelo...[/quote]

paaa.... mislim da je.... al to rusenje jos nije gotovo......
treba nam revolucija :weee: :wink:
mah, bit ce bolje....
vsego (napisa):
Nesi (napisa):
ja pitam ako mi nije jasno, ili ako mi se cini da vidim gresku.... onda se javim..... no to hoce dosaditi ako asistent stalno grijesi...... no eto, i to se popravlja.....


Kako se popravlja? Asistent i dalje stalno grijesi, ali tebi to vise nije dosadno? Twisted Evil


ne, toliko mi je dosadno da vise nemam volje ispravljati........
no ipak se stanje malo popravilo u zadnje vrijeme, pa niti nema gresaka.....

vsego (napisa):
Nesi (napisa):
znas, Krcko, lijepo je sto se bar netko zeli potruditi oko nas....
ali takodjer, hoce biti JAKO naporno ako ti se pocnu samo isti ljudi javljati.... dapace, iritantno..... takoda...... mozda je bolje nitko, nego stalno jedan/na te isti/a


Je l' ti to tjeras Krcka s Foruma ili sam ja krivo shvatio ovo sto ti bijase napisala? Sad


krivo si sfatio....... Wink

vsego (napisa):
Nadam se da si ipak mislila samo na to da je asistentu dosadno da mu se stalno isti student(i) javljaju... Rolling Eyes


yup, exactly my point

vsego (napisa):
Ako je tako, mogu ti i ja reci: idealno je da svi sudjeluju, ali nije (veliki) problem ni ako sudjeluje samo dio "populacije".


mozda tebi, al ostatak studenata hoce biti jako iziritirani ako se npr 1-3 osobe non stop javljaju, jedini su koji se javljaju, i uvijek se moraju prvi javiti, neovisno o molbi profesora da puste malo druge...
e to hoce jako iritirati......

vsego (napisa):
Jasno je da uvijek netko moze biti naporan, no to vrijedi za svaku komunikaciju, a ne samo za vjezbe... Cool


znam Confused

vsego (napisa):
Btw, ja sam se nadao da ce ovaj Forum malo porusiti barijere... Sudite sami koliko je uspjelo...


paaa.... mislim da je.... al to rusenje jos nije gotovo......
treba nam revolucija Weeeeeee!!!!!!!!!!! Wink
mah, bit ce bolje....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 0:15 sri, 14. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]davati prava na sudjelovanje na istima, i dijeliti potpise zbilja onima koji su redovito na nastavi.... i koji prate....
[/quote]
Ti bi diktaturu zavela.
Mogu potvrditi da od studenata koji su sa mnom započeli studirati i redovno stigli na 4. godinu barem trećina IMHO je onih koji su vrlo rijetko odlazili na nastavu. Ljudima je dosadno ili im ne odgovara rano ujutro ili im je glup asistent ili zaspu čim čuju profesora ili ...
Npr. kad se meni desi da zaspem na nastavi otpišem dolazak na dotični sadržaj do kraja semestra. A najgore mi je kad moram doći po potpis zadnji sat nekih predavanja na koje inače nisam išao zato što profesor eto samo na tom predavanju dijeli potpis pa se onda dosađujem laganini...
Vježbe iz programiranja-C su vjerojatno prilagođene većini studenata (dakle onima što prepisuju s ploče). Samo što ovako ne trebaju prepisivati s ploče. :wink:
Nakon četiri godine (možda malo rastegnute) većina shvati for petlju i slične kučine. Ostatak je tvrdoglava populacija kojoj možeš strašno zagorčati život, ali dio će ipak nekako stići do kraja faksa kojeg toliko žele završiti makar su odavno shvatili da su promašili neko križanje. Jednostavno ne žele priznati ostatku svijeta. Takve prepoznaš kada te pitaju da im napišeš program koji trebaju predati za ocjenu.
Nesi (napisa):
davati prava na sudjelovanje na istima, i dijeliti potpise zbilja onima koji su redovito na nastavi.... i koji prate....

Ti bi diktaturu zavela.
Mogu potvrditi da od studenata koji su sa mnom započeli studirati i redovno stigli na 4. godinu barem trećina IMHO je onih koji su vrlo rijetko odlazili na nastavu. Ljudima je dosadno ili im ne odgovara rano ujutro ili im je glup asistent ili zaspu čim čuju profesora ili ...
Npr. kad se meni desi da zaspem na nastavi otpišem dolazak na dotični sadržaj do kraja semestra. A najgore mi je kad moram doći po potpis zadnji sat nekih predavanja na koje inače nisam išao zato što profesor eto samo na tom predavanju dijeli potpis pa se onda dosađujem laganini...
Vježbe iz programiranja-C su vjerojatno prilagođene većini studenata (dakle onima što prepisuju s ploče). Samo što ovako ne trebaju prepisivati s ploče. Wink
Nakon četiri godine (možda malo rastegnute) većina shvati for petlju i slične kučine. Ostatak je tvrdoglava populacija kojoj možeš strašno zagorčati život, ali dio će ipak nekako stići do kraja faksa kojeg toliko žele završiti makar su odavno shvatili da su promašili neko križanje. Jednostavno ne žele priznati ostatku svijeta. Takve prepoznaš kada te pitaju da im napišeš program koji trebaju predati za ocjenu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:02 sri, 14. 5. 2003    Naslov: Re: a šta će drugo nego li kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]nazalost vecina ljudi tamo ocito glume robote koji prepisuju, neki cak uz filozofiju 'samo cu prepisivati, a doma cu skuziti o cem se radio'[/quote]

Da, to je taj problem. Kako postici da bar pola ljudi aktivno prati vjezbe i pita kad nesto nije jasno? Ako je vecina beznadno izgubljena i nista ne kuzi, bolje onda da krenemo iz pocetka... nema smisla dolaziti na vjezbe samo po rijesene zadatke. Mozete dobiti kopije svih rokova koje sam ja davao do sada s detaljno raspisanim rjesenjima. Vjezbe bi ipak trebale biti malo vise od toga.

[quote="Nesi"]a moras priznati da si prestao..... i da nam nisi dao rjesenja..... [/quote]

Normalno da sam prestao kad nema reakcije. Ana je rijesila jedan pocetkom semestra (jos sam joj morao obecati da je necu vise gnjaviti da bi dosla na plocu). Poslije toga nista.

[quote="Nesi"]mene recimo fakat zanimaju rjesenja.....
al ne znam do njih sama doci..... [/quote]

Ak dam rjesenja u cemu je razlika od "obicnih" zadataka? Postavim zadatak, rijesim ga, nitko nis ne pita. Onda idem na sljedeci. Cilj ovih problemcica je razbiti tu monotoniju. Zelim da se neko zainteresira, rijesi zadatak i dodje na plocu pokazat ostalima kak je pametan. Na zalost ne mogu vam ponuditi nista bolje od casti i slave (na Optimizaciji dobiva se 20 nagradnih bodova za "mini-seminar").

[quote="Nesi"][quote="krcko"]necete valjda reci da vam nisu zanimljivi :?: :shocked!: :wink:[/quote]
meni jesu, i mislim poprilicnom broju ostalih..... al jednostavno..... ne znamo ih rijesiti...... :?[/quote]

Ili ne zelite doci na plocu? Ak stvarno ne znate, onda... hmmm... try harder :!:

[quote="Nesi"]ali takodjer, hoce biti JAKO naporno ako ti se pocnu samo isti ljudi javljati.... dapace, iritantno..... takoda...... mozda je bolje nitko, nego stalno jedan/na te isti/a[/quote]

Ma neee, bolje uvijek isti nego niko. Pod uvjetom da ne gnjavi namjerno. Ali to mi se do sada nikada nije dogodilo na nasem faksu.
Nesi (napisa):
nazalost vecina ljudi tamo ocito glume robote koji prepisuju, neki cak uz filozofiju 'samo cu prepisivati, a doma cu skuziti o cem se radio'


Da, to je taj problem. Kako postici da bar pola ljudi aktivno prati vjezbe i pita kad nesto nije jasno? Ako je vecina beznadno izgubljena i nista ne kuzi, bolje onda da krenemo iz pocetka... nema smisla dolaziti na vjezbe samo po rijesene zadatke. Mozete dobiti kopije svih rokova koje sam ja davao do sada s detaljno raspisanim rjesenjima. Vjezbe bi ipak trebale biti malo vise od toga.

Nesi (napisa):
a moras priznati da si prestao..... i da nam nisi dao rjesenja.....


Normalno da sam prestao kad nema reakcije. Ana je rijesila jedan pocetkom semestra (jos sam joj morao obecati da je necu vise gnjaviti da bi dosla na plocu). Poslije toga nista.

Nesi (napisa):
mene recimo fakat zanimaju rjesenja.....
al ne znam do njih sama doci.....


Ak dam rjesenja u cemu je razlika od "obicnih" zadataka? Postavim zadatak, rijesim ga, nitko nis ne pita. Onda idem na sljedeci. Cilj ovih problemcica je razbiti tu monotoniju. Zelim da se neko zainteresira, rijesi zadatak i dodje na plocu pokazat ostalima kak je pametan. Na zalost ne mogu vam ponuditi nista bolje od casti i slave (na Optimizaciji dobiva se 20 nagradnih bodova za "mini-seminar").

Nesi (napisa):
krcko (napisa):
necete valjda reci da vam nisu zanimljivi Question #Shocked Wink

meni jesu, i mislim poprilicnom broju ostalih..... al jednostavno..... ne znamo ih rijesiti...... Confused


Ili ne zelite doci na plocu? Ak stvarno ne znate, onda... hmmm... try harder Exclamation

Nesi (napisa):
ali takodjer, hoce biti JAKO naporno ako ti se pocnu samo isti ljudi javljati.... dapace, iritantno..... takoda...... mozda je bolje nitko, nego stalno jedan/na te isti/a


Ma neee, bolje uvijek isti nego niko. Pod uvjetom da ne gnjavi namjerno. Ali to mi se do sada nikada nije dogodilo na nasem faksu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 6:45 sri, 14. 5. 2003    Naslov: Re: a šta će drugo nego li kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"][quote="vsego"]Ako je tako, mogu ti i ja reci: idealno je da svi sudjeluju, ali nije (veliki) problem ni ako sudjeluje samo dio "populacije".[/quote]
mozda tebi, al ostatak studenata hoce biti jako iziritirani ako se npr 1-3 osobe non stop javljaju, jedini su koji se javljaju, i uvijek se moraju prvi javiti, neovisno o molbi profesora da puste malo druge...[/quote]

Ako ostale smeta - tim bolje. :D Neka se sami pocnu javljati, pa ih nece iritirati! 8)

Kako ocekujes da ja kazem "[i]Ne, kolega, ne mozete Vi jer svima idete na jetru[/i]"? :lol: Ako se drugi javljaju, onda im mogu dati priliku (bez obzira koliko se netko "gura", [b]JA ga mogu utisati[/b] ako se i drugi javljaju).

Na UURu mi se poceo javljati stalno isti student. I bas smo se fino zabavljali. Ono malo sto bi se netko drugi javio, prihvatio bih tu drugu osobu, no inace sam bio happy da se bar taj jedan javlja... :)

[b]Poanta:[/b] Dok se sami ne javljate, nemate pravo prigovarati da je netko drugi sa svojim javljanjem "dosadan", "naporan", "iritantan" i sl. 8)
Nesi (napisa):
vsego (napisa):
Ako je tako, mogu ti i ja reci: idealno je da svi sudjeluju, ali nije (veliki) problem ni ako sudjeluje samo dio "populacije".

mozda tebi, al ostatak studenata hoce biti jako iziritirani ako se npr 1-3 osobe non stop javljaju, jedini su koji se javljaju, i uvijek se moraju prvi javiti, neovisno o molbi profesora da puste malo druge...


Ako ostale smeta - tim bolje. Very Happy Neka se sami pocnu javljati, pa ih nece iritirati! Cool

Kako ocekujes da ja kazem "Ne, kolega, ne mozete Vi jer svima idete na jetru"? Laughing Ako se drugi javljaju, onda im mogu dati priliku (bez obzira koliko se netko "gura", JA ga mogu utisati ako se i drugi javljaju).

Na UURu mi se poceo javljati stalno isti student. I bas smo se fino zabavljali. Ono malo sto bi se netko drugi javio, prihvatio bih tu drugu osobu, no inace sam bio happy da se bar taj jedan javlja... Smile

Poanta: Dok se sami ne javljate, nemate pravo prigovarati da je netko drugi sa svojim javljanjem "dosadan", "naporan", "iritantan" i sl. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:31 sri, 14. 5. 2003    Naslov: Re: a šta će drugo nego li kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Nesi"]nazalost vecina ljudi tamo ocito glume robote koji prepisuju, neki cak uz filozofiju 'samo cu prepisivati, a doma cu skuziti o cem se radio'[/quote]
Da, to je taj problem. Kako postici da bar pola ljudi aktivno prati vjezbe i pita kad nesto nije jasno? [/quote]

a nisam ja kriva jer kuzim :(
ja pitam kad mi nije jasno... ok na predavanjima jos s tim ne davim :wink: jer mislim da bi bilo prenaporno, a znam da se stvar svede na to da moram malo mirnije sama prouciti i pustiti da sjedne... al na vjezbama pitam bez problema...

[quote="krcko"][quote="Nesi"]mene recimo fakat zanimaju rjesenja.....
al ne znam do njih sama doci..... [/quote]
Ak dam rjesenja u cemu je razlika od "obicnih" zadataka? Postavim zadatak, rijesim ga, nitko nis ne pita. Onda idem na sljedeci. Cilj ovih problemcica je razbiti tu monotoniju. Zelim da se neko zainteresira, rijesi zadatak i dodje na plocu pokazat ostalima kak je pametan. Na zalost ne mogu vam ponuditi nista bolje od casti i slave (na Optimizaciji dobiva se 20 nagradnih bodova za "mini-seminar").[/quote]

a nisi se bas napoklanjao hintova :)
cuj, ako nesto znam, meni nije niti najmanji bed pokazati kak sam pametna :wink: al kad ne znam :(

[quote="krcko"]Ili ne zelite doci na plocu? Ak stvarno ne znate, onda... hmmm... try harder :!: [/quote]

krcko, ne budi cjepidlaka :wink:
ako ja kazem da ne znam, onda znam da ne znam neovisno o tome koliko se potrudim... ako mi das dovoljno hinotva, mozda i skuzim.....
za druge ne mogu nista govoriti... al znas da meni nije bed biti na ploci... tj pred njom... :wink:

[quote="krcko"][quote="Nesi"]ali takodjer, hoce biti JAKO naporno ako ti se pocnu samo isti ljudi javljati.... dapace, iritantno..... takoda...... mozda je bolje nitko, nego stalno jedan/na te isti/a[/quote]
Ma neee, bolje uvijek isti nego niko. Pod uvjetom da ne gnjavi namjerno. Ali to mi se do sada nikada nije dogodilo na nasem faksu.[/quote]

you're lucky...

[quote="vsego"][quote="Nesi"][quote="vsego"]Ako je tako, mogu ti i ja reci: idealno je da svi sudjeluju, ali nije (veliki) problem ni ako sudjeluje samo dio "populacije".[/quote]
mozda tebi, al ostatak studenata hoce biti jako iziritirani ako se npr 1-3 osobe non stop javljaju, jedini su koji se javljaju, i uvijek se moraju prvi javiti, neovisno o molbi profesora da puste malo druge...[/quote]
Ako ostale smeta - tim bolje. :D Neka se sami pocnu javljati, pa ih nece iritirati! 8)[/quote]

ajmo konkretno, dok se jedna osoba nije pocela intenzivno javljati na predavanju iz Ca (sto se dogodilo dok sam ja bila doma i lezala bolesna u krevetu) do tada je cijela grupa suradjivala... razni ljudi su govorili....
no od tada, jedna osoba je preuzela dominaciju... npr profa da malo vremena da proucimo kod da ga mozemo skomentirati, ali doticna osoba ne bi pricekala niti minute (jer ocito je da zeli non stop ispadati pametna)
otkad se ta osoba pojavila, grupa je totalno mrtva, ljudi uopce ne respondaju, a ako bilokome spomenes osobu, ekipa koluta ocima...
sta je naporno, je naporno...
mislim da bi ljudi ipak trebali malo pogledati i oko sebe i shvatiti da se predavanje ne drzi samo za njih i da nije na privatnom razgovoru sa profom, tj da u predavaoni ima jos bar 60tak drugih ljudi.... koji bi se mozda i javili da ih se cuje, ili da sitgnu pogledati kod kak spada... (naime, malo je naporno nadglasavati se, prije to nije bilo potrebno... )
eto, javno misljenje moje grupe...

[quote="vsego"]Kako ocekujes da ja kazem "[i]Ne, kolega, ne mozete Vi jer svima idete na jetru[/i]"? :lol: Ako se drugi javljaju, onda im mogu dati priliku (bez obzira koliko se netko "gura", [b]JA ga mogu utisati[/b] ako se i drugi javljaju).[/quote]

a cuj, ti to mozes, neki drugi ocito ne.....
tragicno je kako ljudi mogu izgubiti volju za javljanjem zbog jedne nadobudne osobe koja ocito misli kako je jedina tu stvorena da odgovara...
meni osobno se neda derati da bi me se culo.... a blize ne zelim sjesti jer nemam dobar pogled na projekciju na platno...

[quote="vsego"]Na UURu mi se poceo javljati stalno isti student. I bas smo se fino zabavljali. Ono malo sto bi se netko drugi javio, prihvatio bih tu drugu osobu, no inace sam bio happy da se bar taj jedan javlja... :)[/quote]

pa to je ok, al ja nisam dobila dojam da je ta osoba naporna... (sa tvoje grupe)
ok je javiti se... al nije ok upadati u rijec... i nastojati da svi shvate kako ta osoba (sa mog predavanja, tj onog gdje sam i ja) sve zna ... a svi ostali su glupi.... :evil:
po meni, doticna osoba se ne ponasa korektno...... a pravi se gluha cak i na profine molbe....

[quote="vsego"][b]Poanta:[/b] Dok se sami ne javljate, nemate pravo prigovarati da je netko drugi sa svojim javljanjem "dosadan", "naporan", "iritantan" i sl. 8)[/quote]

cuj, nekolicina ostalih, a i ja smo se prije javljali... dok doticna osoba nije preuzela monopol.... i sad se mozda poneko javi, ako je zbilja dovoljno brzo pokopcao da pretekne doticnu osobu..... ali prije je postojala daleko bolja radna atmosfera....

sve u svemu, mislim da bi se ljudi, koji se vec imaju tendenciju pod nastavom razgovarati sa profacima, mogli ponekad malo i skontrolirati i shvatiti da nije cijeli svijet njihov....
krcko (napisa):
Nesi (napisa):
nazalost vecina ljudi tamo ocito glume robote koji prepisuju, neki cak uz filozofiju 'samo cu prepisivati, a doma cu skuziti o cem se radio'

Da, to je taj problem. Kako postici da bar pola ljudi aktivno prati vjezbe i pita kad nesto nije jasno?


a nisam ja kriva jer kuzim Sad
ja pitam kad mi nije jasno... ok na predavanjima jos s tim ne davim Wink jer mislim da bi bilo prenaporno, a znam da se stvar svede na to da moram malo mirnije sama prouciti i pustiti da sjedne... al na vjezbama pitam bez problema...

krcko (napisa):
Nesi (napisa):
mene recimo fakat zanimaju rjesenja.....
al ne znam do njih sama doci.....

Ak dam rjesenja u cemu je razlika od "obicnih" zadataka? Postavim zadatak, rijesim ga, nitko nis ne pita. Onda idem na sljedeci. Cilj ovih problemcica je razbiti tu monotoniju. Zelim da se neko zainteresira, rijesi zadatak i dodje na plocu pokazat ostalima kak je pametan. Na zalost ne mogu vam ponuditi nista bolje od casti i slave (na Optimizaciji dobiva se 20 nagradnih bodova za "mini-seminar").


a nisi se bas napoklanjao hintova Smile
cuj, ako nesto znam, meni nije niti najmanji bed pokazati kak sam pametna Wink al kad ne znam Sad

krcko (napisa):
Ili ne zelite doci na plocu? Ak stvarno ne znate, onda... hmmm... try harder Exclamation


krcko, ne budi cjepidlaka Wink
ako ja kazem da ne znam, onda znam da ne znam neovisno o tome koliko se potrudim... ako mi das dovoljno hinotva, mozda i skuzim.....
za druge ne mogu nista govoriti... al znas da meni nije bed biti na ploci... tj pred njom... Wink

krcko (napisa):
Nesi (napisa):
ali takodjer, hoce biti JAKO naporno ako ti se pocnu samo isti ljudi javljati.... dapace, iritantno..... takoda...... mozda je bolje nitko, nego stalno jedan/na te isti/a

Ma neee, bolje uvijek isti nego niko. Pod uvjetom da ne gnjavi namjerno. Ali to mi se do sada nikada nije dogodilo na nasem faksu.


you're lucky...

vsego (napisa):
Nesi (napisa):
vsego (napisa):
Ako je tako, mogu ti i ja reci: idealno je da svi sudjeluju, ali nije (veliki) problem ni ako sudjeluje samo dio "populacije".

mozda tebi, al ostatak studenata hoce biti jako iziritirani ako se npr 1-3 osobe non stop javljaju, jedini su koji se javljaju, i uvijek se moraju prvi javiti, neovisno o molbi profesora da puste malo druge...

Ako ostale smeta - tim bolje. Very Happy Neka se sami pocnu javljati, pa ih nece iritirati! Cool


ajmo konkretno, dok se jedna osoba nije pocela intenzivno javljati na predavanju iz Ca (sto se dogodilo dok sam ja bila doma i lezala bolesna u krevetu) do tada je cijela grupa suradjivala... razni ljudi su govorili....
no od tada, jedna osoba je preuzela dominaciju... npr profa da malo vremena da proucimo kod da ga mozemo skomentirati, ali doticna osoba ne bi pricekala niti minute (jer ocito je da zeli non stop ispadati pametna)
otkad se ta osoba pojavila, grupa je totalno mrtva, ljudi uopce ne respondaju, a ako bilokome spomenes osobu, ekipa koluta ocima...
sta je naporno, je naporno...
mislim da bi ljudi ipak trebali malo pogledati i oko sebe i shvatiti da se predavanje ne drzi samo za njih i da nije na privatnom razgovoru sa profom, tj da u predavaoni ima jos bar 60tak drugih ljudi.... koji bi se mozda i javili da ih se cuje, ili da sitgnu pogledati kod kak spada... (naime, malo je naporno nadglasavati se, prije to nije bilo potrebno... )
eto, javno misljenje moje grupe...

vsego (napisa):
Kako ocekujes da ja kazem "Ne, kolega, ne mozete Vi jer svima idete na jetru"? Laughing Ako se drugi javljaju, onda im mogu dati priliku (bez obzira koliko se netko "gura", JA ga mogu utisati ako se i drugi javljaju).


a cuj, ti to mozes, neki drugi ocito ne.....
tragicno je kako ljudi mogu izgubiti volju za javljanjem zbog jedne nadobudne osobe koja ocito misli kako je jedina tu stvorena da odgovara...
meni osobno se neda derati da bi me se culo.... a blize ne zelim sjesti jer nemam dobar pogled na projekciju na platno...

vsego (napisa):
Na UURu mi se poceo javljati stalno isti student. I bas smo se fino zabavljali. Ono malo sto bi se netko drugi javio, prihvatio bih tu drugu osobu, no inace sam bio happy da se bar taj jedan javlja... Smile


pa to je ok, al ja nisam dobila dojam da je ta osoba naporna... (sa tvoje grupe)
ok je javiti se... al nije ok upadati u rijec... i nastojati da svi shvate kako ta osoba (sa mog predavanja, tj onog gdje sam i ja) sve zna ... a svi ostali su glupi.... Evil or Very Mad
po meni, doticna osoba se ne ponasa korektno...... a pravi se gluha cak i na profine molbe....

vsego (napisa):
Poanta: Dok se sami ne javljate, nemate pravo prigovarati da je netko drugi sa svojim javljanjem "dosadan", "naporan", "iritantan" i sl. Cool


cuj, nekolicina ostalih, a i ja smo se prije javljali... dok doticna osoba nije preuzela monopol.... i sad se mozda poneko javi, ako je zbilja dovoljno brzo pokopcao da pretekne doticnu osobu..... ali prije je postojala daleko bolja radna atmosfera....

sve u svemu, mislim da bi se ljudi, koji se vec imaju tendenciju pod nastavom razgovarati sa profacima, mogli ponekad malo i skontrolirati i shvatiti da nije cijeli svijet njihov....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Miš
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 05. 2003. (20:53:57)
Postovi: (22)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:51 sub, 17. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hip hip hura za Nesi! Sve što je rekla je živa istina i zbilja nam dodje da :splat: dotičnu osobu na predavanju! Još nikad u žovotu nisam vidjela da je netko tako naporan i dosadan. Ma :evil:
A što se tiče praćenja vježbi.... Mislim da od svih dosadašnjih vježbi,uključujući i prvi semestar, na satu sam uspjela skužiti i pohvatati gradivo možda u njih par. To je tako u svim predmetima. Ima previše gradiva,asistenti žele što više toga preći u ta dva sata,automatski rješavaju zadatak za zadatkom i kad pitaju da li je jasno,naravno da nitko ništa ne govori jer je uopće teško postaviti pitanje što nije jasno osim da tražimo da ponovi sve ispočetka. A znam da za to nema vremena. Nije stvar u tome da ne pratimo ili da nismo sposobni razumjeti,jer znam da i najbolji studenti na godini shvate što se radilo tek kad dođu doma,pogledaju i sami si objasne.
I sad pogledajte to. Na faksu smo većinu dana,prepišemo u bilježnice ono što asistenti prepišu sa svojih papira,dođemo doma i sad treba sve to proučavati. a gdje sad još tu dolazi vježbanje onoga što treba razumjeti? Mene već sad hvata panika kako ću stići učiti za usmene jer za to ni nemamo vremena tijekom semestra. Sad je opat kao i prošli semestar da imamo u zadnjih tjedan dana 4 kolokvija s tim da je zadnji na isti dan kad i ispit a možda i usmeni iz programiranja.
A svi su zeznuli sva tri kolokvija (elem.,lin.,anal.) i treba se dobro pripremiti drugi kolokvij da bi prošli, a kad onda učiti za usmene?!
Ma dobro,nije to sad baš tema ovog topića ali problem je itekako težak.

Da se vratim. Dakle,problem je da se na vježbama ne usvoji gradivo. To svi kažu,nije samo mišljenje nas par. Sve je nekako prebrzo i ne uspijevamo pohvatati sve konce. Asistenti doslovce ulijetavaju u učionicu i odmah počinju pisati. Razumijem i je njih da imaju zadano što moraju proći,ali to bi generalno trebalo malo usporiti tempo. Ja bih npr.radije da imamo jedan sat više anal.i lin. pa da polako to prolazimo s razumijevanjem. Nekima nije do toga stalo,jedva čekaju da odu doma,ali čemu onda uopće dolaze na faks ak ništa ne skuže?!
A o predavanjima da ne govorim. To je naprosto smiješno. Ali zbilja ima jako dobrih profesora kao npr.prof Nogo. Ona zbilja sve rastumači i nije teško pratiti predavanje,ali otkako se pojavio dotični kolega,to se pretvorilo u njihov međusobni razgovor!! :?
Eto,toliko.
p.s.za Krcka.
Krcko,ti si najbolji asistent na faksu i znaš dobro učiniti sat zanimljivim! I nemoj misliti da ljude ne interesiraju problemčići koje nekad zadaš jer znam da sam ja pola dana razmišljala o onom zadatku s podjelom trokuta.
Prava je šteta da nam ne držiš i ove teže predmete poput analize i linearne. Ima li nade da idući semestar držiš analizu 3?
Hip hip hura za Nesi! Sve što je rekla je živa istina i zbilja nam dodje da #Splat dotičnu osobu na predavanju! Još nikad u žovotu nisam vidjela da je netko tako naporan i dosadan. Ma Evil or Very Mad
A što se tiče praćenja vježbi.... Mislim da od svih dosadašnjih vježbi,uključujući i prvi semestar, na satu sam uspjela skužiti i pohvatati gradivo možda u njih par. To je tako u svim predmetima. Ima previše gradiva,asistenti žele što više toga preći u ta dva sata,automatski rješavaju zadatak za zadatkom i kad pitaju da li je jasno,naravno da nitko ništa ne govori jer je uopće teško postaviti pitanje što nije jasno osim da tražimo da ponovi sve ispočetka. A znam da za to nema vremena. Nije stvar u tome da ne pratimo ili da nismo sposobni razumjeti,jer znam da i najbolji studenti na godini shvate što se radilo tek kad dođu doma,pogledaju i sami si objasne.
I sad pogledajte to. Na faksu smo većinu dana,prepišemo u bilježnice ono što asistenti prepišu sa svojih papira,dođemo doma i sad treba sve to proučavati. a gdje sad još tu dolazi vježbanje onoga što treba razumjeti? Mene već sad hvata panika kako ću stići učiti za usmene jer za to ni nemamo vremena tijekom semestra. Sad je opat kao i prošli semestar da imamo u zadnjih tjedan dana 4 kolokvija s tim da je zadnji na isti dan kad i ispit a možda i usmeni iz programiranja.
A svi su zeznuli sva tri kolokvija (elem.,lin.,anal.) i treba se dobro pripremiti drugi kolokvij da bi prošli, a kad onda učiti za usmene?!
Ma dobro,nije to sad baš tema ovog topića ali problem je itekako težak.

Da se vratim. Dakle,problem je da se na vježbama ne usvoji gradivo. To svi kažu,nije samo mišljenje nas par. Sve je nekako prebrzo i ne uspijevamo pohvatati sve konce. Asistenti doslovce ulijetavaju u učionicu i odmah počinju pisati. Razumijem i je njih da imaju zadano što moraju proći,ali to bi generalno trebalo malo usporiti tempo. Ja bih npr.radije da imamo jedan sat više anal.i lin. pa da polako to prolazimo s razumijevanjem. Nekima nije do toga stalo,jedva čekaju da odu doma,ali čemu onda uopće dolaze na faks ak ništa ne skuže?!
A o predavanjima da ne govorim. To je naprosto smiješno. Ali zbilja ima jako dobrih profesora kao npr.prof Nogo. Ona zbilja sve rastumači i nije teško pratiti predavanje,ali otkako se pojavio dotični kolega,to se pretvorilo u njihov međusobni razgovor!! Confused
Eto,toliko.
p.s.za Krcka.
Krcko,ti si najbolji asistent na faksu i znaš dobro učiniti sat zanimljivim! I nemoj misliti da ljude ne interesiraju problemčići koje nekad zadaš jer znam da sam ja pola dana razmišljala o onom zadatku s podjelom trokuta.
Prava je šteta da nam ne držiš i ove teže predmete poput analize i linearne. Ima li nade da idući semestar držiš analizu 3?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Ovaj forum je zaključan: ne možete postati/odgovarati/uređivati teme/postove.   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Ispiti i kolokviji (staro) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan