Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

"Dvije medjusobno razlicite fiksne tocke" :yuck:
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:44 sub, 7. 6. 2003    Naslov: "Dvije medjusobno razlicite fiksne tocke" :yuck: Citirajte i odgovorite

U prvom zadatku na kolokviju medju ostalim pitala se definicija elipse/hiperbole. Vrlo ceso definicije pocinju ovako...

[quote="Kolokvicar"]Neka su F1 i F2 dvije [b]medjusobno razlicite[/b] tocke ravnine...[/quote]

Meni se cini da je rijec [i]medjusobno[/i] viska... ne treba valjda naglasavati da je tocka jednaka samoj sebi. Osim toga, [i]dvije razlicite tocke[/i] i [i]dvije tocke[/i] znace jedno te isto (ako je F1=F2 onda nisu dvije tocke, nego jedna tocka). Dakle, ja bih za hiperbolu ovako...

[quote="Krcko"]Neka su F1 i F2 dvije tocke ravnine...[/quote]

(za elipsu bih izbacio rijec [i]dvije[/i] jer moze biti F1=F2)

Druga stvar koja se cesto vidi a ne svidja mi se je ovo...

[quote="Kolokvicar"]Neka su F1 i F2 dvije [b]fiksne (cvrste)[/b] tocke...[/quote]

Cini mi se da rijec [i]fiksne[/i] u ovom kontekstu nema smisla. U najboljem slucaju moze znaciti da kasnije necemo mijenjati oznake, ali to se podrazumijeva. [i]Fiksna tocka[/i] znaci nesto sasvim drugo (tocka koju neka funkcija preslikava u nju samu).

Na ovakvim sitnicama naravno nismo skidali bodove, ovo je [i]just for the record[/i]...
U prvom zadatku na kolokviju medju ostalim pitala se definicija elipse/hiperbole. Vrlo ceso definicije pocinju ovako...

Kolokvicar (napisa):
Neka su F1 i F2 dvije medjusobno razlicite tocke ravnine...


Meni se cini da je rijec medjusobno viska... ne treba valjda naglasavati da je tocka jednaka samoj sebi. Osim toga, dvije razlicite tocke i dvije tocke znace jedno te isto (ako je F1=F2 onda nisu dvije tocke, nego jedna tocka). Dakle, ja bih za hiperbolu ovako...

Krcko (napisa):
Neka su F1 i F2 dvije tocke ravnine...


(za elipsu bih izbacio rijec dvije jer moze biti F1=F2)

Druga stvar koja se cesto vidi a ne svidja mi se je ovo...

Kolokvicar (napisa):
Neka su F1 i F2 dvije fiksne (cvrste) tocke...


Cini mi se da rijec fiksne u ovom kontekstu nema smisla. U najboljem slucaju moze znaciti da kasnije necemo mijenjati oznake, ali to se podrazumijeva. Fiksna tocka znaci nesto sasvim drugo (tocka koju neka funkcija preslikava u nju samu).

Na ovakvim sitnicama naravno nismo skidali bodove, ovo je just for the record...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 20:54 sub, 7. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mogu li dvije točke biti različite? Je li točka A jednaka ili različita od točke B?

Jesu li dva elektrona jednaka ili različita? Dvije kovanice?

Jednake, ali se ne mora raditi o istim točkama.

S druge strane, ako je A=(a1,a2), a B=(b1,b2), znamo da je A=B ako i samo ako
je a1=b1 i a2=b2.

Malo za razmišljanje :?

- N.
Mogu li dvije točke biti različite? Je li točka A jednaka ili različita od točke B?

Jesu li dva elektrona jednaka ili različita? Dvije kovanice?

Jednake, ali se ne mora raditi o istim točkama.

S druge strane, ako je A=(a1,a2), a B=(b1,b2), znamo da je A=B ako i samo ako
je a1=b1 i a2=b2.

Malo za razmišljanje Confused

- N.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:34 ned, 8. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nenad"]Mogu li dvije točke biti različite? Je li točka A jednaka ili različita od točke B?

Jesu li dva elektrona jednaka ili različita? Dvije kovanice?

Jednake, ali se ne mora raditi o istim točkama. [/quote]

Evo prijedloga za okladu ako Nenad ima tri [i]jednake[/i] kovanice. Igra se sastoji od bacanja te tri kovanice. Moguca su cetiri ishoda (P=pismo, G=glava):

{P,P,P}
{P,P,G}
{P,G,G}
{G,G,G}

Kako su novcici [i]jednaki[/i] nema razloga da bi neki ishod bio vjerojatniji od drugog. Svaki puta kada ispadne {P,P,P} ili {G,G,G} dat cu Nenadu 11 kuna. Ako ispadne {P,P,G} ili {P,G,G} Nenad meni daje 10 kuna. Igra se ponavlja barem 10 puta.

S [i]jednakim[/i] novcicima imas ocitu prednost, zar ne? 8)
nenad (napisa):
Mogu li dvije točke biti različite? Je li točka A jednaka ili različita od točke B?

Jesu li dva elektrona jednaka ili različita? Dvije kovanice?

Jednake, ali se ne mora raditi o istim točkama.


Evo prijedloga za okladu ako Nenad ima tri jednake kovanice. Igra se sastoji od bacanja te tri kovanice. Moguca su cetiri ishoda (P=pismo, G=glava):

{P,P,P}
{P,P,G}
{P,G,G}
{G,G,G}

Kako su novcici jednaki nema razloga da bi neki ishod bio vjerojatniji od drugog. Svaki puta kada ispadne {P,P,P} ili {G,G,G} dat cu Nenadu 11 kuna. Ako ispadne {P,P,G} ili {P,G,G} Nenad meni daje 10 kuna. Igra se ponavlja barem 10 puta.

S jednakim novcicima imas ocitu prednost, zar ne? Cool



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan