Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Unix ili windowsi
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 10:37 čet, 5. 6. 2003    Naslov: Unix ili windowsi Citirajte i odgovorite

Moze li mi netko 100% potvrditi gdje se pise usmeni kod prof. Juraka na unix-u ili na windowsima?
Moze li mi netko 100% potvrditi gdje se pise usmeni kod prof. Juraka na unix-u ili na windowsima?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 11:31 čet, 5. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

udostoji se doc na predavanja ili vjezbe pa ces znat :!:
udostoji se doc na predavanja ili vjezbe pa ces znat Exclamation


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:05 čet, 5. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]udostoji se doc na predavanja ili vjezbe pa ces znat :!:[/quote]

Dragi goste (ovaj drugi), kad bi tako odgovarali na pitanja, onda ovaj Forum ne bi imao smisla. :roll:

Dok profesor ne inzistira na posjecivanju predavanja, svaki student odlucuje sam hoce li dolaziti ili ne. Ja - prema svom iskustvu - [b]znam[/b] da je dobro dolaziti na vecinu predavanja, no ako gost (prvi) ne zeli, nije na nama da mu solimo...

Daklem, ako netko moze lijepo odgovoriti na pitanje... :D
Anonymous (napisa):
udostoji se doc na predavanja ili vjezbe pa ces znat Exclamation


Dragi goste (ovaj drugi), kad bi tako odgovarali na pitanja, onda ovaj Forum ne bi imao smisla. Rolling Eyes

Dok profesor ne inzistira na posjecivanju predavanja, svaki student odlucuje sam hoce li dolaziti ili ne. Ja - prema svom iskustvu - znam da je dobro dolaziti na vecinu predavanja, no ako gost (prvi) ne zeli, nije na nama da mu solimo...

Daklem, ako netko moze lijepo odgovoriti na pitanje... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 8:11 sub, 14. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li neki ljud dobre volje odgovorit na ovo pitanje? (Molim :puppydogeyes: ) Unaprijed hvala
Može li neki ljud dobre volje odgovorit na ovo pitanje? (Molim #Puppy dog ) Unaprijed hvala


[Vrh]
goost
Gost





PostPostano: 17:34 sub, 14. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

rekao matko da se pise usmeni kod prof. juraka na dev-c++, ako tocno zapamtih
rekao matko da se pise usmeni kod prof. juraka na dev-c++, ako tocno zapamtih


[Vrh]
Marijan
Gost





PostPostano: 18:47 sub, 14. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko je meni Matko rekal, eliminacijski se pise na unix-u ili telnetiranjem na unix. a onaj tezi zadatak se moze pisat bilogdje, ali treba imat na umu da ako radimo u microsoft Visual C++-u da ako nesto ispise drukcije nego bi to ispisao na gcc compileru to moramo znat objasnit zasto itd....
Koliko je meni Matko rekal, eliminacijski se pise na unix-u ili telnetiranjem na unix. a onaj tezi zadatak se moze pisat bilogdje, ali treba imat na umu da ako radimo u microsoft Visual C++-u da ako nesto ispise drukcije nego bi to ispisao na gcc compileru to moramo znat objasnit zasto itd....


[Vrh]
Gost






PostPostano: 23:37 sub, 14. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala :bow:
Puno hvala I bow before you


[Vrh]
Matko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 06. 2003. (01:56:38)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 2:45 ned, 15. 6. 2003    Naslov: Usmeni ispit iz C-a Citirajte i odgovorite

Bok ljudi!

Evo, probat cu ukratko razjasniti situaciju vezanu uz pisanje programa na usmenim ispitima iz C-a (barem prema informacijama koje su meni trenutno poznate). Prije svega, situacija ovisi o tome kod kojeg profesora polazete usmeni ispit (prof. Nogo ili prof. Jurak). Dok se kod prof. Juraka ne pravi razlika izmedju "prvog" (eliminacionog) i "drugog" zadatka na usmenom u pogledu toga na kojem se operacijskom sustavu program mora pisati, prof. Nogo inzistira da se eliminacioni zadatak nuzno mora natipkati u nekom od editora na UNiX operacijskom sustavu, te compilirati pomocu gcc (ili cc) compilera.
Za "drugi" zadatak oba profesora dozvoljavaju koristenje bilo kojeg compilera, no, kako se u ovom kolegiju jezik C radi prema (striktnom) ANSI C standardu, potrebno je da odabrani compiler bude u stanju ponasati se u skladu s onime sto ANSI C standard propisuje. Tu sad Microsoftov Visual C++ (barem onaj verzije 6.0) predstavlja problem, buduci da se on poprilicno lose drzi tog standarda.
U tu svrhu, na racunala u praktikumu instaliran je i Bloodshed Dev-C++ (verzija 4), koji je nista drugo nego jedan od portova gcc compilera na Windows platformu, zajedno s pripadajucim editorom. Gcc compiler savrseno podrzava ANSI C standard, pa je zato to compiler koji se preporuca koristiti za vjezbanje za ispit, a isto tako i za polaganje usmenog.
Bok ljudi!

Evo, probat cu ukratko razjasniti situaciju vezanu uz pisanje programa na usmenim ispitima iz C-a (barem prema informacijama koje su meni trenutno poznate). Prije svega, situacija ovisi o tome kod kojeg profesora polazete usmeni ispit (prof. Nogo ili prof. Jurak). Dok se kod prof. Juraka ne pravi razlika izmedju "prvog" (eliminacionog) i "drugog" zadatka na usmenom u pogledu toga na kojem se operacijskom sustavu program mora pisati, prof. Nogo inzistira da se eliminacioni zadatak nuzno mora natipkati u nekom od editora na UNiX operacijskom sustavu, te compilirati pomocu gcc (ili cc) compilera.
Za "drugi" zadatak oba profesora dozvoljavaju koristenje bilo kojeg compilera, no, kako se u ovom kolegiju jezik C radi prema (striktnom) ANSI C standardu, potrebno je da odabrani compiler bude u stanju ponasati se u skladu s onime sto ANSI C standard propisuje. Tu sad Microsoftov Visual C++ (barem onaj verzije 6.0) predstavlja problem, buduci da se on poprilicno lose drzi tog standarda.
U tu svrhu, na racunala u praktikumu instaliran je i Bloodshed Dev-C++ (verzija 4), koji je nista drugo nego jedan od portova gcc compilera na Windows platformu, zajedno s pripadajucim editorom. Gcc compiler savrseno podrzava ANSI C standard, pa je zato to compiler koji se preporuca koristiti za vjezbanje za ispit, a isto tako i za polaganje usmenog.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan