Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

COMBIS i diplomski

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 22:10 sub, 6. 5. 2006    Naslov: COMBIS i diplomski Citirajte i odgovorite

Evo bas sam procitala ovo [url]http://student.math.hr/poslovi.html[/url]. Nisam nigdje procitala hoce li ta tvrtka upotrebljavati te diplomske radove u svom poslovanju. I hoce li studenti primiti kakav honorar za svoj rad. Jer, s obzirom na moje skromno iskustvo (i iskustvo moje okoline), ovo mi se cini kao iskoristavanje studenata.

S jedne strane mozemo reci da je to dobra prilika da se nesto novo i prakticno nauci. I jos uz to, ako se student pokaze dolazi i lijepi posao. No, s druge strane, radom na tom projektu, student zapravo postaje njihov pripravnik, upoznaje se s njihovim poslovanjem i softverom. Tvrtka tako besplatno dobiva pripravnika kojeg bi inace morala placati barem 4000kn mjesecno, i ako nije zadovoljna tom osobom, nema nikakvih obaveza prema njemu.

I moglo bi se reci obje strane imaju koristi, no s obzirom da znam kako je lako naci posao programera (pogotovo svjezim diplomandima matematicarima), cini mi se da bi ipak tvrtka imala vise koristi.

Ja sam svakako za suradnju naseg faksa sa privatnim sektorom, i mozda postoje jos neki poda(t)ci o suradnji koji nisu javno objavljani, ali ovo mi je nekak ....... :?:
Evo bas sam procitala ovo http://student.math.hr/poslovi.html. Nisam nigdje procitala hoce li ta tvrtka upotrebljavati te diplomske radove u svom poslovanju. I hoce li studenti primiti kakav honorar za svoj rad. Jer, s obzirom na moje skromno iskustvo (i iskustvo moje okoline), ovo mi se cini kao iskoristavanje studenata.

S jedne strane mozemo reci da je to dobra prilika da se nesto novo i prakticno nauci. I jos uz to, ako se student pokaze dolazi i lijepi posao. No, s druge strane, radom na tom projektu, student zapravo postaje njihov pripravnik, upoznaje se s njihovim poslovanjem i softverom. Tvrtka tako besplatno dobiva pripravnika kojeg bi inace morala placati barem 4000kn mjesecno, i ako nije zadovoljna tom osobom, nema nikakvih obaveza prema njemu.

I moglo bi se reci obje strane imaju koristi, no s obzirom da znam kako je lako naci posao programera (pogotovo svjezim diplomandima matematicarima), cini mi se da bi ipak tvrtka imala vise koristi.

Ja sam svakako za suradnju naseg faksa sa privatnim sektorom, i mozda postoje jos neki poda(t)ci o suradnji koji nisu javno objavljani, ali ovo mi je nekak ....... Question



_________________

STOP nasilju medu zivotinjama!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:08 ned, 7. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam samo dobila email od prof. Mangera da to stavim online.... pa sam stavila... (iako, moram priznati da mi se math.hr cini prikladnijim, jer ga vise ljudi cita)

mislim da svatko pojedinacno treba prosuditi da li nesto zeli ili ne... ako nekoga zanima tako nesto, a nema mogucnosti nabaviti potreban sw, a zeli steci i iskustvo bez onog efekta prisile u mozgu 'to mi je sef'..... mozda ideja i nije tako losa.... :-K

uostalom, od diplomskog uvijek mozes odustati iz bilo kojeg razloga, a sasvim ok razlog mi se cini da dodjes i kazes (ako se tako nesto desi) kako se to izjalovilo i ti si im samo radna snaga i da tvoj diplomski stoji, a vrijeme curi....
ja sam samo dobila email od prof. Mangera da to stavim online.... pa sam stavila... (iako, moram priznati da mi se math.hr cini prikladnijim, jer ga vise ljudi cita)

mislim da svatko pojedinacno treba prosuditi da li nesto zeli ili ne... ako nekoga zanima tako nesto, a nema mogucnosti nabaviti potreban sw, a zeli steci i iskustvo bez onog efekta prisile u mozgu 'to mi je sef'..... mozda ideja i nije tako losa.... :-K

uostalom, od diplomskog uvijek mozes odustati iz bilo kojeg razloga, a sasvim ok razlog mi se cini da dodjes i kazes (ako se tako nesto desi) kako se to izjalovilo i ti si im samo radna snaga i da tvoj diplomski stoji, a vrijeme curi....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan