Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Soft. Inzinjerstvo: UML, dijagrami aktivnosti i GOTO naredba

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
metan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 06. 2006. (12:50:18)
Postovi: (9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:57 pet, 14. 7. 2006    Naslov: Soft. Inzinjerstvo: UML, dijagrami aktivnosti i GOTO naredba Citirajte i odgovorite

Radi se o izradi dijagrama aktivnost. Radim prema knjizi "UML Distilled" i u njoj se ne spominje mogucnost ponovnog izvrsavanja akcije koja se vec bila izvrsila. Konkretno, u mojem zadatku (ispitnom) putnik ubacuje kovanice u automat za dobivanje karte za vlak sve dok uplaceni iznos nije >= trazenom iznosu. U tom slucaju aktivnost "ubacivanje kovanice" mora ponovno biti izvrsena. Taj bi se problem mogao jednostavno rijesiti primjenom GOTO naredbe ali takvu naredbu dijagram aktivnost ne podrzava (koliko ja znam). Kako to rijesiti? Mozda da u dijagramu samo navedem scenario kad nema potrebe ponovno ubaciti novac?
Radi se o izradi dijagrama aktivnost. Radim prema knjizi "UML Distilled" i u njoj se ne spominje mogucnost ponovnog izvrsavanja akcije koja se vec bila izvrsila. Konkretno, u mojem zadatku (ispitnom) putnik ubacuje kovanice u automat za dobivanje karte za vlak sve dok uplaceni iznos nije >= trazenom iznosu. U tom slucaju aktivnost "ubacivanje kovanice" mora ponovno biti izvrsena. Taj bi se problem mogao jednostavno rijesiti primjenom GOTO naredbe ali takvu naredbu dijagram aktivnost ne podrzava (koliko ja znam). Kako to rijesiti? Mozda da u dijagramu samo navedem scenario kad nema potrebe ponovno ubaciti novac?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:39 sub, 15. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam UML, ali zar nema mogucnost [tt]while()[/tt], [tt]do...while()[/tt] ili neke slicne petlje? :grebgreb:
Ne znam UML, ali zar nema mogucnost while(), do...while() ili neke slicne petlje? Kotacici rade 100 na sat



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
metan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 06. 2006. (12:50:18)
Postovi: (9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:46 ned, 16. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pronadeno [img]http://degiorgi.math.hr/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/img].
Ipak se moze koristiti goto. Zbunjivalo me to kaj u bas svim primjerima tih dijagrama u knjizi to nije bilo koristeno. Doduse nije ni pisalo da se ne moze...
Pronadeno .
Ipak se moze koristiti goto. Zbunjivalo me to kaj u bas svim primjerima tih dijagrama u knjizi to nije bilo koristeno. Doduse nije ni pisalo da se ne moze...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 7:56 čet, 20. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze li mi netko reci kako da nesto iz WORD-a prebacim u PDF?

Unaprijed hvala!
Moze li mi netko reci kako da nesto iz WORD-a prebacim u PDF?

Unaprijed hvala!


[Vrh]
just another lazy student
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 08. 2004. (23:22:15)
Postovi: (36)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 8:03 čet, 20. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

upiši 'pdf print' u google i dobiješ mnoštvo programa za to
upiši 'pdf print' u google i dobiješ mnoštvo programa za to



_________________
/earth is 98% full, please delete anyone you can
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan